Kočíková diskriminácia. Ako to riešite?

expertka8
26. jún 2006

Zdravím vás maminy 😵
...nikdy som nevenovala pozornosť rôznym zákazom a príkazom..až do obdobia,kedy som sa opäť neocitla v pozícii maminy,ktorá musí zbehnúť do banky zaplatiť šeky..na pošte si xce vyzdvihnúť doručenú zásielku...v obxode si xce obnoviť šatník..atď...atď...ale všetko v sprievode môjho 4 mes. drobca,ktorý si v nedohĺadnej dobe za svoje kráľovstvo vyhlásil práve kočík 😉
..často sa stretávam so zákazom vstupu s kočíkom... 😠 ..hotová *kočíková diskriminácia*

...kreatívne maminy...ako riešite obdobné situácie????

geegee
20. nov 2007

mne sa stalo, ze mi v jednom obchodiku /v tych obchodikoch v kojach/ v tescu v RBK povedala predavacka, ze mam kocik nechat pred obchodom, ze je tam malo miesta. Tak som sa otocila a povedala, ze ja do jej obchodu ist nemusim. Vtedy zacala, ze teda nech skusim, a bla bla bla, ale ja som sa podakovala s tym, ze uz nemam zaujem u nej nakupovat. A naozaj som tam nebola doteraz 🙂 Hoci v tescu nakupujem pravidelne 2x do tyzdna.

A dalsia s kusenost v Europe v BB v prebalovacej miestnosti je 1 stolicka a 1 umyvadlo s kamennym pultikom cca 0,5 m sirokym, hoci cez celu stenu dlhym, kde dieta ani nahodou nemozem polozit. A hudba tam obcas reve ako niekde v bare 😒

martina46
20. nov 2007

tak to som zvedava, ake zazitky budem mat s kocikom. tie bariery som si zacala vsimat samozrejme, az ked som otehotnela 🙂
ale mala som jeden mily zazitok v MHD, kedy nastupovala mamicka s kocikom a sofer bez vyzvania vysiel zo svojej kabinky a pomohol jej dnu. ale to bolo raz 🙂

milhaus
20. nov 2007

v tesku v piestanoch ani v trnave nie je take nič, iba v trnave vedla v budove je arkadia kde je materske centrum kde postražia deti ale do troch rokov tam musi byt s nimi jeden z rodičov a to si ju radšej dam do nakupneho koša a ide sa

rybka78
20. nov 2007

tak to musim pochvalit prievidzske tesco. tam maju podobnu miestnost na kojenie a prebalenie ako v tescu na zlatych... 😉

trixi
20. nov 2007

V nasom meste sa vlastne skoro do ziadneho obchodu neda dostat s kocikom. A to sme kupelne mesto, chudaci vozickari. Neda sa ist na postu (len ak si kocik vynesiem po schodoch), na mestsky urad a pod. A ak sa do nejakeho obchodu, ci lekarne dostanem tak sa v nom nepohneme a ani nevytocime. Teda vytoci to akurat mna ☹ . Tak nam zostavaju len hypermarkety, tam je aspon viac miesta. A pre ine nakupy ako potraviny musime do Blavy do shopping parkov.

elise
20. nov 2007

trixi máš úplnú pravdu dokonca aj nemenované potraviny v centre tam ma minula vyhodili že vraj nech si kočík nechám pre obchodom lebo že ked tam idem s kočíkom tak určite chcem kradnúť aby som tovar lepšie schovala 😠 tak som sa tak najedovla aale kupujem v hypermárketoch tam je to aspon bezbariérové dokonca ma aj atobus odmietol zobrať s kočíkom

katrin
20. nov 2007

baby, vyskúšali ste si vojsť niekde s dvojičkovým kočíkom? 😀 😀 🙄 nikde....... a ak náhodou, tak na mňa všetci pozerajú, ako keby som prišla z inej planéty.. Samozrejme, nehovorím o shopping centrách v BA, ako sú Avion, Polus, Aupark.... tam sa dostanem, aj keď nie do všetkých obchodov.... Najviac ma vytáča, ak je obchod s detským oblečením a vecami pre deti, kde majú dvere 60cm široké 🙄 Príp. majú tak regále a stojany s oblečením, že sa tam nedá ani len pohnúť bez kočíka, nie s kočíkom

ramzesa
20. nov 2007

Ja som sa tiez stretla s kocikovou diskriminaciou v obchodikoch. Vlastne asi iba v jednom,dovtedy som tam nikdy nebola,tak ma tam neuvideli ani potom,len raz som sprevadzala kamosku.
Naposledy som zazila diskriminaciu u ocnej lekarky,ked som musela nechat kociar pred ambulanciou v cakarni,kde ma kazdy pristup.Ale nepobudla som tam dlho,to je vsak uz na ine rozpravanie 😠 .
A s vytahmi je to asi vsade rovnake. Kazdy kto ma nohy a sa mu staci postavit iba na eskalator sa trepe do vytahu. Ide ma roztrhat ked sa nevojdem s kociarom alebo ina mamicka. 😠

milhaus
20. nov 2007

ja nechodim vytahom ked su tam eskalatory
byvam na dedine a tu sa nedostanem dokonca ani do baru s kočikom a taky slušny tu su asi len dva kde sa dnu nefajči a všade su schodky

adetka
20. nov 2007

ja pocitujem najviac kocikovu diskriminaciu, ked idem s malou k detskej lekarke... zasadne musim brat zo sebou aj manzela... niektore ambulancie pediatrov (medzi nimi aj ta nasej doktorky)... su na poschodi, kam nechodi vytah... a vedu nan iba uzke schodiky (ledva sa tam zmesti nas kocik Peg Perego)... takze musime kocik vynasat dvaja... ak musim ist sama... tak jedine s malou v nosici, alebo na rukach... ale je to zhruba dvadsat minut pesej chodze... 😒

lucinkaaa
20. nov 2007

adetka tak to je dobre... to by sa asi mali trosku v tej ambulancii zamysliet.

lefika
20. nov 2007

no mne sa v jednom nakupnom centre pri vytahu stalo, ze tam cakala jedna baba s cca 10rocnou dcerou. potom som prisla ja s kocikom a jedna starsia pani s barlou. automaticky som ju pustila pred seba, potom som nastupila ja s kocikom a tie dve isli nakoniec. a vtom ta zenska hovori svojej dcere: hrozne, s tak sprostymi ludmi som sa este neviezla, takto sa predbiehat 😠 sme na seba s tou pani pozreli neveriacky 😕 fiflena jedna zgebrena, fakt by jej tie nohy na tych steklacoch odpadli, kebyze prejde o 2 metre dalej na eskalatory 😠

cicushka
20. nov 2007

ahojte..este sa mi nestalo, aby ma niekde s kocikom nepustili, ale za to presne viem, do ktoreho obchodu sa zmestim medzi regale s kocikom a do ktoreho nie.

skor ma rozculuju vodici, co parkuju na chodnikoch a ja obchadzam takto zaparkovane auto po ceste....

a este mi vadi, ked potrebujem ist niekde na zachod, ale nie je tam zachod pre vozickarov, cize malu musim niechat samu tu chvilu v kociku pri umyvadlach.

cicushka
20. nov 2007

a to s tymi vytahmi maaate uuuplnu pravdu...a viete co ja v tedy robim...ked sa tam vsetci predomno tlacia...taka sa nakoniec pridam este aj ja a poriadne im prejdem kocarom po nohach 🙂

rybka78
21. nov 2007

cicushka mas pravdu, vodici parkujuci na chodnikoch. 😠 ide ma porazit, ked musim potom chodit s kociarom po ceste.

a moja skusenost s dracikom v prievidzskom kauflande. taka starsia tetuska stala pri vchode (je dost siroky, len uprostred maju postavene kosiky) a chcela som vojst dnu s kociarom. a ona, ze sa nevojdem, tak som jej slusne povedala, ze sa tam zmestim, len sa mi musi odstupit, kedze stala v tej sirsej casti, kadial som v pohode vosla a este som aj bez problemov vytocila v tych uzkych ulickach... ale v draciku v Ba na zlatych to bolo bez problemov. 😉

ale kazdopadne povazujem za diskriminaciu pokazene hrbolate chodniky, kde mi stale nadskakuje kociar a musim davat pozor na jamy...

ella1
21. nov 2007

inak,ja zas nechápem niektoré maminy,čo sa rútia cez cestu kade-tade,pritom kúsok od nich je prechod.ja ako vodič mám z toho nervy niekedy.ešte ma zavrú,ked mi vbehne do cesty,kde nemá čo robiť.

a tie chodníky-na niektoré je problém vyjsť alebo zliezť.

lefika
21. nov 2007

ella, ak ma kusok odtial prechod a nema tam co robit, tak ta asi nezavru 😉 viem, slaba utecha, ked niekoho zrazis 😖 ja sa rutievam cez cestu prave kvoli tym autam na chodnikoch vdaka ktorym sa neda prejst a tiez mam nervy, kedy si ma kto nevsimne ☹

shiju23
21. nov 2007

tu na v uk take nehrozi,zeby ma niekde nepustili z kocikom, vsade aj tam kde je to tesne.
jedine co mi vadi, ked smeraz sli do nakupneho centra a decky tovar bol na poschod a oni tam nemali vytah, iba escalator, to ma zarazilo, ako sa tam dostanu mamicky s babatkami? ja nosim stale kocik, maly ho ma rad. takze je to tiez taka diskriminacia.

lefika
21. nov 2007

shiju, ja som vdacna aj za escalator. naucila som na nom chodit s kocikom, aj ked to je zakazane 😖 lepsie ako tocite schody 🙄 v uk sa asi predpoklada, ze kazdy pojde autom a dieta bude v autosedacke alebo ho posadis do vozika 😒

shiju23
21. nov 2007

lefika, to ano ideme autom,ale v obchodnom centre vyberam kocik z auta, na rukach ho nosit nebudem, kosiky su len v supermaketoch, kde je oblecenie,tak maly je v kociku, na rukach to sa neda s nim,na escalator sa bojim ist, maleho na rukach a ked idem sama bez muza, tak to sa neda mat oboje, kocik je dost velky.navyse nosim aj baby tasku,kde ma jedlo a potreby na prebalenie, neviem a poprosit dakoho,co ja viem,nerada otravujem. mali by na to vsade mysliet,lebo tak prichadzaju o zakaznikov.

lefika
21. nov 2007

shiju, oni si povedia, co tam par materi hore-dole. aj tak nemaju prachy a nic nekupia 😠
inak ja som si kupovala druhy kocik, taky co sama unesiem. neplanovala som, ale chodim s malou casto sama a to sa proste neda sa stale spoliehat na to, ze ti niekto pomoze...ale ved to poznas 😒
mne sa uz aj stalo, ze mi ochrankar vynadal za to, ze som isla s kocikom na escalator, tak potom, ked som chcela ist dole, som mu povedala, nech mi ide pomoct zniest kocik dole. pomohol, ani necekol 😝

arabeska
21. nov 2007

ella,aj ja som vodic a tiez nemam rada ked sa mi xodci pxaju tam kde byt nemaju,lenze ja som aj kocikujuca mamina a nexapem tyx neohladuplnyx xrapunov co parkuju na xodniku a maminky s kocikom musia ist po ceste.je to des 🙄

ella1
22. nov 2007

ja som tiež mamina a nikdy by som nezastala s autom,kde nemám čo robiť.len ked sa vyrútiš spoza zákruty a tam na ceste kočík,tak by ti veselo dvakrát nebolo.pritom kúsok dalej prechod a nikde žiadne auto(na chodníku a prechode)

katrin
22. nov 2007

Baby, keď už tu píšete o tých chodníkoch... Stalo sa mi, že som išla po chodníku s kočíkom. Zrazu, chodník celý rozkopaný, lebo tam robili nejaké káble, na druhej strane cesty na chodníku odstavené autá tak, že by tam neprešiel ani chodec, nie kočík. Takže som zliezla na cestu, cesta je jednosmerka. Išla som proti smeru jazdy. Z vedľajšej uličky sa vyrútili policajti (štátni) a museli mi dať prednosť, aby som prešla.... Samozrejme, v aute sedeli dvaja mladí zobáci (cca 23roční) a jeden začal po mne ziapať, že kadiaľ to chodím. Hovorím, že kadiaľ mám ísť, keď je jeden chodník rozkopaný, na druhom stoja autá. On mi na to povedal, že mám ísť kadiaľ chcem, ale nie po ceste 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 Myslela som, že vystrelím do vesmíru od jedu....

Už sa mi zopárkrát stalo, že po mne vykrikovali vodiči, že kadiaľ to chodím, ale nikto si neuvedomí, že s 80cm kočíkom nevojdem do myšacej diery, len preto, že sa mám uhnúť nejakému autu, ktoré parkuje na chodníku 🙄 🙄

Inak, podľa nejakej vyhlášky (neviem, či mestskej, alebo tej, podľa ktorej sa robia skúšky na vodičák) platí, že autá musia parkovať minimálne 1meter od budovy, resp. plotu, pokiaľ parkujú na chodníku, aby bol umožnený aj priechod pre peších, matky s kočíkmi a invalidov..... Ale žiaľ, nikde sa to nedodržiava...

Inak, aj ja sama som šofér, ale nikdy nezastavím tak, že zatarasím prechod na chodník 🙄

franziska
22. nov 2007

tak ja to radsej riesim autosedackou, zoberiem ju do ruky a idem

sakura77
22. nov 2007

tak ja som vcera u na sna jednych potravinach videla papier doslovne-ZAKAZ VSTUPU S KOCIKOM .tak co je moc ,to je moc!

ella1
22. nov 2007

a to môžu?! 😠

bibinka
22. nov 2007

sakura- ajust by som tam s tým kočíkom šla 😠

valy
22. nov 2007

mna trochu zacalo hnevat, ked idem do nakupneho centra, kde su specialne parkovacie miesta pre mamicky s detmi a vsetky su obsadene. ked clovek potrebuje poskladat kocik, tak su pohodlne, lebo su sirsie a nemusite sa bat, ze vam okoloiduce auto kocik zachyti.
no a pointa je, ze potom uvidim, ze ich obsadili kadejake pariky a skupinky mladych chalanov, ktori ziadny kocik ani ziadne deti evidentne nemaju.

shiju23
22. nov 2007

lefika,sak to, nech si myslia to,ale su aj ludia,ktori chce kupit ako ja,ten kocik nie je tazky,ale maleho by som musela vziat naruky a potom este niest kocik,to sa neda,este tasku pre maleho,nevadi, radsej idem tam,kde maju vytahy.
ked som s muzom, tak on caka dole s malym a ja idem sama hore.