Kočíková diskriminácia. Ako to riešite?

expertka8
26. jún 2006

Zdravím vás maminy 😵
...nikdy som nevenovala pozornosť rôznym zákazom a príkazom..až do obdobia,kedy som sa opäť neocitla v pozícii maminy,ktorá musí zbehnúť do banky zaplatiť šeky..na pošte si xce vyzdvihnúť doručenú zásielku...v obxode si xce obnoviť šatník..atď...atď...ale všetko v sprievode môjho 4 mes. drobca,ktorý si v nedohĺadnej dobe za svoje kráľovstvo vyhlásil práve kočík 😉
..často sa stretávam so zákazom vstupu s kočíkom... 😠 ..hotová *kočíková diskriminácia*

...kreatívne maminy...ako riešite obdobné situácie????

tilly
26. jún 2006

ja si hovorím, komu nie je dobrý môj kočík, tomu nie su dobré ani moje peniaze, v dnešnej dobe maximálnej konkurencie obchodov to fakt nie je problém. Nebývam vo veľkom meste, nie sme ani okres a táto časť, kde bývame bola donedávna samostatná dedina, sú tu dva malinké obchody, do jedného sa v pohode zmestíme cez dvere, ale kočík som vždy nechávala pri pokladni, mala som tak väčšiu voľnosť pri nakupovaní, malý buď spal, alebo sa mu venovala pani predavačka, do druhého obchodu sa nezmestíme cez dvere - mávajú tam otvorené len jedno krídlo dverí, ale predavačka vždy veľmi ochotne tie dvere otvorí, podrží...

Do tunajšej banky sa chodí po takých schodíkoch a nemajú otváracie dvere, ale zatiaľ mi vždy pracovník dvere podržal, raz sa mi stalo, že nie, tak som si pofučala a hneď niekto vybehol mi pomôcť.

Len do jediného obchodu sa tu nedá ísť s kočíkom, je to taký lacný obchod, majú tam aj detské veci, ale tam to chápem, lebo tam je málo miesta a veľa tovaru 😉
Inak som tam teraz kúpila super súpravičku tričko s kraťaskami za 59 Sk, tričká po 49 Sk a podobné veci, kupujem si tam biele bavlnené tričká, v ktorých sa pohybujem po záhrade, také, aby ma moc neopálilo za 59 Sk, teraz som tam videla fakt krásne plavky, intenzívne nad nimi uvažujem za 239 Sk...

cat
26. jún 2006

Ja som sa ešte nestretla s tým že by ma tu v BA s kočíkom niekam nepustili a ak by sa to stalo, nikdy v živote by som už k nim nakupovať neprišla.
Aj úrady a pošta zatiaľ ok 😎

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
expertka8
autor
26. jún 2006

...aj ja si všade beriem babyvak-klokanku...ale malý..resp veľký je už vážne veľký...pri 4. mes váži 8,5kg..takže xrbtica je na dlhé trasy totálne mimo 😅
...takže teraz už skôr uprednostňujem len kočiar.....u nás je to skutočne príšerné...až na pár obxodov...inak sa naše maminy môže bezcieľne cúrať po meste...

sunny6
26. jún 2006

Babule,ja z lutostou musim povedat,ze som bola velmi sklamana mojim rodnym Zvolenom,.
Teraz som tam bola na dovolenke, isla som do mesta do najvacsieho nakupneho shopu na namesti a tam ani jeden vytah-ups,zvladla som to pohyblivymi schodmi aj ked to neni najidealnejsie riesenie s velkym kocikom,ale cesta naspat viedla po schodoch ,lebo tam tie schody nie su.
Dobre to dieta vyrastie,a raz prejde samo po schodoch,ale co chudaci ludia na vozikoch,barliach a pod-v takom velkom shop centre sa mi to zda ubohe aj ked je to len Zvolen a nie Blava.
V dalsom mensom a lacnom obchode mi ,,ochotna,,predavacka povedala,ze s kocikom dnu nemozem,lebo sa u nich kradne a aj tak tam neni vela miesta 😠
Nechapem,ze ked sa predajca rozhodne predavat oblecenie pre deticky,nemysli na to ako pridu tie maminy do obchodu a nie kazda je spokojna nechat dieta pri pokladni,ak je obchod plni a ja nan nevidim.
Bohuzial z obchodu som odisla pekne rozladene a povedala som im svoje 😎

sunny6
26. jún 2006

nevysiel mi text 😀
Takze dufam,ze sa to zmeni a ludia ,predajcovia zacnu viac mysliet na kociky,mamicky,ale ludi na vozikoch ci z problemami.
Verim,ze v BA uz je uroven lepsia.
Aspon som nasla pozitivum na UK-vsade sa da dostat z kocikom,parkovanie pre maminy z detmi najblizsie k obchodu,vsade na toaletach baby unit-na prebalovanie,kreslo a ticha izba na kojenie,a vela dalsich 😉

expertka8
autor
26. jún 2006

..sunny6...v tom poslednom príspevku...to si opisovala nejakú rozprávku???? 😀

sunny6
26. jún 2006

no jasne,ze to neni rozpravocka,tu je to skutocnost.... 😉
neviem kedy sa k tomu dopracujeme u nas,ale verim,ze coskoro.
Aspon nieco pozitivne predsa-v Senci je super aguapark,a je tam teplucjka voda,bazenik pre deticky,ale plavat mozte z drobcani vsade,je taka tepla voda a v satniach su aj prebalovacie kuty,takze pre mna velke plus 🙂

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte baby,ja sice nemam niejaky zakaz kocikovi ale raz ked som sla v buse a videla ze mamicka s kociarikom si chcela v predu u sofera kupit listok tak ten jej ani neotvoril a ukazal jej ze si ma nastupit do zadu.Bolo to od neho fakt blbe a co chuda mamina mala spravit,bez listka mala tam nechat drobca aj s kociarikom a svojimi vecami a predierat sa cez ludi aby si kupila listok?
Bolo to fakt blbe od sofera.Tak som sa predrala ja k nej a listok jej len tak dala.Mamicka bola fakt prekvapena ale som rada ze som jej pomohla.Fakt akoze toto keby som nevidela ta nepoviem ze su aj taky vodici.

expertka8
autor
26. jún 2006

..ja som si všimla.že je takmer pravidlom...keď mamina nastupuje do busu s kočiarom,že posádka v prepravnom prostriedku dostáva v momente kŕče do krku...otáčavým smerom ku oknu 😀 😠 ...alebo si celkom *náhodou* práve vtedy musia skontrolať obsah vreciek...či nebodaj SMS....

sue
26. jún 2006

...maminky čo sa presúvajú MHD s kočíkmi by asi mohli povedať svoje, nie? O nastupovaní a vystupovaní...uvoľnení miesta...ako sa študáci radšej ešte roztiahnu po mieste určenom pre kočíky ako by mamička s bábom mohla nastúpiť...a naposledy som skoro odpadla, keď šofér privrzol kočík do dverí autobusu, lebo tá ženička nestihla tak rýchlo výjsť von...našťastie sa nič nestalo, ale..... Chúďatká mamuľky, čo nemajú autíčka ☹

katalienka
26. jún 2006

a neda sa to tak, ze vezmete kocik aj baby vak,no a kocik odstavite vonku (neviem ci sa to zamyka ako bicykle a ci sa kradnu), babo date do baby vaku a nakupite, vybavite a potom ho date spat do kocika? mozno je to problem ak male spi...

terqa
26. jún 2006

expertka suhlasim s tebou, moja mala, co sa o nu staram ma sice 2,5 roka, ale ked ideme do mesta, beriem kocik, aby som ju potom nemusela nosit na rukach a v MT je s kociarom des 😠
este aj v MHD mam zle skusenosti

expertka8
autor
26. jún 2006

..neviem či patrím do kategórie *paranoičiek*..ale ja by som si v živote nenexala dieťa bez dozoru..napr. pri obxode a pod. ..samozrejme,že ani prázdny kočiar...bojím sa 😔 ...veď človeku stačí,keď si večer pozrie TN...a padá mu sánka 😲 ..ako napr. teraz naposledy za bieleho dňa...*úxyl v Rajci*..bŕŕŕ

tilly
26. jún 2006

ja by som malého tiež nikdy nenechala v kočíku vonku samého, mám dosť nechať ho na našom pozemku pred domom, aj keď je tam pes, mám strach, za domom sa nebojím, lebo tam ho stále vidím...

ena
26. jún 2006

katalienka: no, chcem ta vidiet ako nechas kocik niekde vonku 😖

ja osobne ho nenecham nikde ani prazdny, bud ideme vsade obaja, alebo ani jeden.. teraz ked uz pouzivam sportovy kocik, tak ho vytrepem sama aj hore/dole schodmi, ale obycajne sa niekto najde, kto pomoze🙂 A s MHD mam zatial dobre skusenosti, vacsinou sa sami spytaju, ci mozu pomoct.. zatial jedina neprijemnost cesta mhd z kramarov,ale ot so soferom, ze jazdu s kocikom mu treba hlasit pri PREDNYCH DVERACH, priestor pre kociky je pritom pri ZADNYCH DVERACH. trolejbus poloprazdny, a nas cerveny kocik svieti dodaleka.. ale musel dat najavo, ze on je SEF.. ale v petrzalke zatial v pohode, ziaden sofer nehundral 🙂
A raz sa mi stalo, ze som sla busom, a v buse 3ja ludia okrem sofera, vsetci uplne vzadu, do busu sa ide 2hymi dverami s kocikom, tak som vybehla na schodiky a na cely bus sa spytala, ci mi pride dakto pomoct, tak jeden ujko hned utekal 🙂)
Takz , ked nepomahaju sami od seba, treba sa ozvat 🙂) Ono to funguje 🙂) Obcas 🙂))
a zatial sme sa nedostali len do jednej lekarni v meste, lebo mali uzsie dvere ako je nas kocik 🙂
a napr. ak idem k lekarovi, tak maleho beriem aj s kocikom dovnutra, pripadne necham pri sestricke.. naposledy na tych kramaroch sa lekarka so sestrickou najprv 5 min venovali malemu a az potom mne ;))

expertka8
autor
26. jún 2006

...človek zainvestuje do kúpy kočiara...a priznajme si,že sú to vyslovene *pálky* 😲 ...ale za design a kvalitu i značku sa platí 😲
...odvtedy ako ma okradli,keď som ešte s dcérou bola na MD...neverím ani bielemu dňu 😝

siskatan
27. jún 2006

no tiež by som neriskovala krádež kočíka, dnes keď sa kradne všetko, aj to čo má človek priviazané k nohe 😒 naposledy ukradli kamoške kočík z pred dverí bytu, kým si stihla ukľudniť malého, takže no comment...

no a MHD, mám lepšiu skúsenosť s pomocou dôchodcov ako mladých ľudí... ináč je zo mňa superžena, keď ťahám kočár do električky sama 😎

sunny6
27. jún 2006

asi mam v tomto sttastie,mhd vobec nepouzivam,vacsinou idem autom,alebo ked uz radsej si do mesta odslapem 40 minut,ako by som mala ist z mojim hebadom [kocikom]do busu 😉

sylvie
28. jún 2006

expertka, to fakt v MT je v niektorych obchodoch zakaz vstupu ? 😨 dobre vediet.. v MT zije cast mojej rodiny, tak aspon viem, ze do obchodov bez kocika.. 😉
u nas som sa s tym zatial nestretla.. a to chodievam do jednej uplne malinkej drogerie, kde kocik zaberie celu ulicku a zatial mi nikto nikdy nic nepovedal.. je tu len jeden obchod do kt. sa dostanem len po schodoch, ale to je cinsky obchod a take ja aj tak nenavstevujem..
a MHD som isla sice zatial len par krat a vacsinou sa ludia sami ponukli, co ma vsak zaraza, ze su to vacsinou zeny.. a raz ma nasral jeden mladik, kt. stal v priestore pre kociky, tak ze som sa tam nemohla vpratat, tak som surovo do nho buchla kocikom.. skusil by nieco povedat.. 😠 a pritom ma videl ze tam idem s kocikom..

astora
11. júl 2006

baby ja mam asi najvacsi problem moj kocim je dlhy cez meter a pol mam totiž dvojicky a hocikam ideme pozeraju na nas ako na blaznov ze kam sa s tym velkym kocikom trepeme ale je to v podstate jedno uz sme si zvykli 😖

zuzka111111
11. júl 2006

ked je tu uz tema o kocikoch nevedeli by ste mi poradit aký kocik mam kupit??? predpokladam ze s mimi zacnem chodit vonku az tak v oktobry takze uz bude chladnejsie mam preto rozmýslat len nad hlbokým??? Aj do bytu mam k výtahu schody a k bytu schody tak aby som ho aj vladala ale tie odlahcene su priserne drahe co by som si mala vybrat a na co davat pozor???
Dakujem za kazdu radu

anetta
12. júl 2006

,,aj ja by som bola rada,keby niekto nieco poradil,,tie hlboke koce sa daju aj neja rozobrat 😀 ,,myslim tak na leto,,ci to musim zase novy kupit

sunny6
12. júl 2006

mi mame 3 kombinaciu,odporucam-vyuzitie moze byt-hlboky,auto sedacka a sportovy 😉 a je do 3 rokov 🙂

anetta
12. júl 2006

,,autosedacka?,,to sa danormalne do auta vyuzit a nemusis kupovat?,,a kolko stoji taky kocik?

sunny6
12. júl 2006

teda ja dufam,ze ich mate na SK,ja som v UK,ale asi ich mate,vyzeraju ako vajicko 🙂 tu som za moj dala akolo 120libier [6500,-sk]

sunny6
12. júl 2006

http://www.twoleftfeet.co.uk/Two_Left_Feet_Grac...
tam, su dake ukazky,tie vajickove zo strieskou[tam su zabudovane auto sedacky] 😉

sunny6
12. júl 2006

klikni si na obrazok a ukaze sa ti ako vyzera kocik aj bez autosedacky 🙂

anetta
12. júl 2006

,,hej,uz viem,,videla som take daco aj u nas,,v BA,,ALE STAL NEJKAYCH 14000,,no tak ale tu asi lacnejsie nekupim,ked budem chciet uz tu trojkombinaciu,,a je jedno cito kupim vsetko zvlast,alebo takto v celku,,a myslim,ze tak to bude vyhodnejsie,,,dik sunny6 🙂

jessica25
12. júl 2006

ja sa ka vam pridavam, mam doma tyzdnoveho drobca a teraz som si uvedomila, co som si nikdy nevsimala. Byvame v BA v Ruzinove, v starom dome, kde medzi branou a vytahom je asi 15 schodov. Vyskusala som si, ake to bude narocne pre mna zniest kocik hore a dole. Vanicku som vybrala ale kocik sam o sebe mam pocit ze vazi tonu. Byvaju tu sami dochodnovia, takze pomoci sa nedockam a taktiez cakam, kedy ma niekto s kocikom nepusti do obchodu. No bezbarierovast.