Kočíková diskriminácia. Ako to riešite?

expertka8
26. jún 2006

Zdravím vás maminy 😵
...nikdy som nevenovala pozornosť rôznym zákazom a príkazom..až do obdobia,kedy som sa opäť neocitla v pozícii maminy,ktorá musí zbehnúť do banky zaplatiť šeky..na pošte si xce vyzdvihnúť doručenú zásielku...v obxode si xce obnoviť šatník..atď...atď...ale všetko v sprievode môjho 4 mes. drobca,ktorý si v nedohĺadnej dobe za svoje kráľovstvo vyhlásil práve kočík 😉
..často sa stretávam so zákazom vstupu s kočíkom... 😠 ..hotová *kočíková diskriminácia*

...kreatívne maminy...ako riešite obdobné situácie????

angua27
23. nov 2007

vydím, že nie som sama, čo sa vonku na prechádzke pravidelne rozčuluje. všimla som si to však až teraz, keď sa narodil malý. autá na chodníkoch, rozkopané, alebo hrbolaté chodníky, obchody, kde sa nedá vojsť,... s MHD mám hrôzu, pretože mám kočík, ktorý sama nezdvihnem, obchodné centrum mám blízko iba jedno, takže chodievam nakupovať tam. a ak rýchlo potrebujem nejakú potravinu, mám našťastie blízko večierku, kde mi jeden z majiteľov, vždy kočík vonku postráži.
čo mňa však najviac vytáča je poliklinika na Tehelnej. ku vchodu vedie cca. 30 schodov, ak nie viac. na jednej časti schodišta sú síce tie pásy, cez ktoré sa dá hore kočík vytlačiť. ale ten uhol, tam sa kočík vytlačiť, ani vytiahnuť nedá. zatiaľ som mala vždy šťastie, že partner mohol byť v čase, keď sme tam išli doma. ale desím sa dňa, keď budem musieť ísť sama. väčinou sa tam totižto pohybujú ľudia v dôchodkovom veku, ktorý mi ten kočík vyniesť nepomôžu. ☹ 😖

katusha
23. nov 2007

angua, mas pravdu, clovek si tieto obmedzenia ani nevsimne, pokial nie je nuteny pohybovat sa s kocikom 😒
tiez ma vytacaju rozbite chodniky, to môzem ist s tym kocarom rovno po roli a bude to lepsie 😠
ked idem s malou k doktorke, vzdy ide so mnou priatel, tiez je tam zly pristup, a ze nemocnica! bezbarierovy pristup - 0 bodov! 🙄 a co maju potom povedat zdravotne postihnuti obcania - trebars vozickari ☹
v mhd som sa zatial ani neodvazila cestovat sama, na to nemam nervy. vzdy so mnou ide este niekto.
ked uz sa vyberieme na nakup, ide bud priatel sam, alebo ja sama, alebo nam malu niekto strazi a ideme spolu. s malou jedine do tesca, ale z toho mam uz tiez nervy, lebo v poslednom case je tam tolko ludi, ze sa tam neda hybat 😠 a este budu aj zahliadat, co si dovolujeme sa tam trepat s kocikom 🙄

dddeni
24. nov 2007

Mňa tiež hnevá, že do niekt.potravín ako JEDNOTA COOP - nemajú príručné košíky a tlačiť vlastný kočík a ešte aj nákupný kočík + kopec ľudí, to teda nie. Minule som nakupovala tak,že som len minimum vecí ( 2- 3 ks) dala na vrch kočíka - tam kde leží malá a predavačka sa ma dosť ironicky spýtala : KAM STE TO NAKUPOVALI, TAM ??? A DOLE DO KOČÍKA STE NIČ NEDÁVALI??? Hovorím,že nie- nech sa pozrie. Jak keby som už len kradnúť chcela či čo. Je to ich problém. Aj som sa spýtala,či nemajú príručné košíky.
Naopak musím ale pochváliť predavačky v LIDLI. Tie boli zlaté. Tiež som tak nakupovala ako v Jednote, ale keď som išla platiť,vopred som sa radšej ospravedlnila predavačke, že som si nevzala nákupný kočík - milo sa usmiala a povedala, že nevadí... 🙂
A hnevá ma,že teda fakt nie sú bezbariérové prístupy do budov !!!!! a čo my,také ktoré nemáme pri sebe babky a manžel musí pracovať. Ja sa snažím veci vybaviť, ak je manžel doma, prípadne ide on. Našťastie poliklinika je bezbariérová, je tam aj výťah - ten síce, ak sa chcete dostať na 1.poschodie, a nejaký šťastlivec nezavrie (občas) na 1.posch.dvere - no neviete si ho najprv privolať na prízemie. Neostáva mi nič iné, iba vybehnúť na1.posch., zatvoriť dvere, zbehnúť na prízemie, privolať výťah (malá zatiaľ v kočíku sama - bez dozoru,ale neostáva mi nič iné 😖 ). a až potom sa dostanem, kam chcem. Ja ešte vybehnem, ale čo takí imobilní ľudia????

lefika
24. nov 2007

ddeni, tak to ja na drzovku veci v obchodoch davam DOLE do kocika 😎 a mozu sa dat vsetci vypchat. ani by ma nenapadlo trepat este aj vozik..a ani si to neviem predstavit, ako by som to zvladla 😒 v jenote nemaju kosiky vobec, v bille su asi tri a su vzdy obsadene nejakymi babkami, takze do kosika nakupujem akurat v tescu 😉
baby, chodievate niekto castejsie vlakom? ja dost a vrcholne ma stvu tie ich buzeracie. na novo prerobenych staniciach su vytahy, ktore ale nikde nefunguju a hned vedla nich upozornenie, ze mam pouzit podchod, lebo za prechod po kolajach je pokuta: takze kocik dole schodmi, prejst, kocik hore schodmi, no radost 😠 najlepsie to je, ked mam 2 minuty na prestup a musim prejst na ine nastupiste. hlavne ze doteraz neviem kolko desatroci chodili vsetci po kolajach, ale ved vrazili brutalne miliardy do rekonstrukcii, tak nech sa tie podchody silou-mocou pouzivaju, no nie?!

susika
25. jan 2008

zaujala ma táto téma, tak ju tu obnovujem.
tiež ma to štve, že sa s kočíkom hocikam nedostanem.aspon tu u nás je to horor a väčšinou všetky detské obchody sú na poschodí a v obchodoch bez výťahov a na pohyblivé schody vás s kočíkom nepustia.tak hold smola.a kedže som mamina, ktorej chlap chodieva robiť preč, tak musím len sama a nemám na výber. ešte, že tu otvorili apson hypermarkety, tak aspon stravu si možem dovoliť kúpiť.
našťastie do obhcodov ako je jednota je to v pohode. niekdy majú malé košíky a ked aj nie, tak idem na drzo len s kočíkom. a zatiaľ som mala šťastie, že nikto nepindal.

janina77
25. jan 2008

Mna to v tych detskych obchodoch tiez stve. U nas sice nie su na poschodi, ale su take krpate a prepchate, ze ked tam vojdem s kocikom, tak len trpnem, aby nikto iny uz do obchodu neprisiel, lebo by ani dnu nevosiel 🙄

Ja sice na bezne nakupy nechodim , chodi manzel, ale chodim do drogerii, a tam si teda kosik nikdy neberiem, idem len s kocikom, a nakladam na chuda moje dieta 😉 . No ak budu pindat, tak budem chodit inde. V DM s tym asi nemaju problem, vzdy tam stretnem aspon dalsie 2 maminy s kocikmi 🙂

trixi
25. jan 2008

Ja uz na nakupy chodim len s autosedackou. Ak idem do mesta (vzdy autom), tak si zoberiem podvozok a na ten dam autosedacku. Ked mam niekde vojst, vezmem si sedacku aj s malym a podvozok zamknem ako bycikel pre obchodom. Vsade na mna cumia ako na martana, ale je to jediny sposob ako v meste nakupit a nenechat dieta pred obchodom. A do HM jazdime tiez v sedacke, a tu strcim do nakupneho vozika a tak nakupujem. Kedze zijem v malom meste, uz nas vsade poznaju a nepindaju. No a ked vyrastieme, tak to vyriesia asi golfky.

masinka
25. jan 2008

my sme sa minule vybrali s malou do Eurolandu (taka detska herna v Istropolise). Inac tam bolo super, bazenik s gulickami, hojdacky, smyklavka, mala sa vyblaznila..ale pristup je po cca 8 strmych uzkych schodikoch, este ze sme boli aj s muzom tak sme kocik vyniesli, ale keby som bola sama, tak by som sa asi musela otocit 😒

avion
25. jan 2008

videla som zakaz vstupu s kocikom do budovy kde je pediatricka.... myslim si ze to je uz vrchol....

susika
26. jan 2008

trixi - ozaj aná, zlaté autosedačky. tiež to tak riešim v nákupných strediskách. ale ked idem do mesta, tak len kočík, nemám totiž taký, kde by nan pasovala autosedačka....na to som pred tým nemylela 😒

adula76
26. jan 2008

kocik sme prestali pouzivat, ked sme si kupili nosic Ergo a babysatku, odvtedy malu nosim, je to pre mna pohodlnejsie a nemusim sa trepat s kocikom. Kamoska sa pridala a tiez nosi v satke, nemame problem sa dostat kamkolvek chceme 🙂 Dokonca su ludia vacsinou ovela ochotnejsi, lebo maju pocit, ze nosenie je namahave ( a to teda vobec nie je) a tak nam davaju prednost, pustaju nas sadnut v autobuse, predavacky su ochotnejsie 😀 A nase deti su uzasne spokojne.

martina46
26. jan 2008

ADULA76, kde bývaš a aké veľké dieťa máš? Ja sa kvôli kočíku chystám tiež používať šatku, ale zatiaľ som bola iba raz vonku- v obchode a ten máme 3 minúty z domu. Bojím sa do mesta, lebo malá zatiaľ v šatke iba spí a keď sa zobudí, tak sa strašne vzpiera a to ju musím vybrať. Neviem čo by som si s ňou potom v meste počala :-/

trixi
26. jan 2008

susika, ja som mala pred narodenim nasho maleho trening na sestrinom synovi. 😉 . Ked sme niekam isli, z hrozou som zistila, ze vlastne s kocikom sa nikam u nas v kupelnom meste, kde je vela pacientov na vozickoch, nedostanem. Sestrin syn uz bol vacsi a mali sme len golfky, ale aj tak to bolo velmi neprakticke. Ked sme vyberali kocik pre nasho maleho, uz som vedela co ma caka. Preto sme zosuladili autosedacku (vela jazdime autom) s podvozkom kocika.

adula76
27. jan 2008

mala ma 2 roky, spociatku ked bola mala som pouzivala babyvak, ale odkedy mam Ergo a satku, tak babyvak vobec nepouzivam. Ked bola malicka, kombinovala som to - kocik+nosenie, potom sme kocik zrusili. Tanicka je este malicka, myslim, ze o par mesiacov to uz budes mat uplne ine, budes moct ist normalka na 2-3 hodinovu prechadzku v satke.
Inak keby si bola von a mala sa zobudi a je hladna, daj ju do satky do kolisky a ona sa moze v klude napapat. Ale to iste vies 🙂

martina46
27. jan 2008

Adulka76, s tým kojením je to horšie. Ja k tomu potrebujem moju obývačku, gauč, kojenecký vankúš, stolček na vyloženie nohy, pohár s vodou a mobil s internetom, aby som mohla pozerať KONÍKA 😀
Ináč to neviem...

magda22
30. jún 2008

hmm, uz sa mi stalo, ze som v ba na stanici zufala stala s kocikom pred obrovskym schodiskom a nikto mi nepomohol....
a akurat zajtra sa chystam cestovat sama vlakom, takze som zvedava ako to cele dopadne...este ze vlak stoji na prvom nastupisti 😖

bratislavaska stanica nema absolutne uroven..

zulok
30. jún 2008

MAgda, tak to máš uplnu pravdu, to je na hanbu, mať takú stanicu, a to sme na tom fakt dobre, ale čo lludia na voziku, tí už vôôbec nemaju šancu zvládnuť tie schody.. ☹

kili
30. jún 2008

tak to je fakt sila, moc necestujem a keď sme boli vlakom, tak to bolo dávno a nad takým niečim som vtedy ani neuvažovala. Mamičky s deťmi si ešte niekoho môžu odchytiť, ja s tým problém nemám, hneď by som niekoho zamestnala 😀 . Ale čo takí vozíčkari, takého 90kilového chlapa nikdo neznesie dolu a zas hore. To by som si asi zavolala niekoho kompetentného (nie predavačku lístkov), nech ho znesie dolu a hore 🙄

womenne
30. jún 2008

Ja som chodila na rehabilitaciu autobusom asi 35km do mesta čo bol doslova horor najme ked boli horučavy alebo pršalo,Kedže mam kočik priamo na mieru aby som sa dostala do autobusu tak to nemal byt nejaky problem.Raz som natrafila na nejakeho sprosteho šofera a ten ma nechcel zobrat že on nesmie a brat 2kočiky-mala som jeden 😠 no potom že tam nesmu byt deti a take blbosti si vymyšlal,som sa ho spytala že či mam nechat jedneho tu a ist iba jednym 😠 Nakoniec som si musela zavolat na SAD a tam ma konečne niekto pochopil a ten šofer mal velky problem lebo som jeho šefovi všetko povedala ako sa knam spraval a že ma vobec nechcel zobrat.Potom pan urazeny dokonca mne nadal že ho otravujem. 😖

biela
30. jún 2008

najhoršie je, že bezbariérový prístup nie je na úrade práce, čo som bola pred mesiacom vybavovať RP. síce je tam dáky pofidérny výťah, no vyzeral divne...
a autá zaparkované na chodníkoch ma tiež vedia pekne vytočiť.
alebo susedia čo znášajú do auta a majú to ďaleko na parkovisko pri dome, takže zaparkujú to rovno pred vchodom, že by sa dnu prešmykla len taká twiggy.

kili
30. jún 2008

mňa napadlo, že takéto autá budem škrkať a dávať lístočky za stierač, nech vedia, za čo to bolo 😀

horallka
30. jún 2008

Ľudia to riešia rôzne- jedna mamina si vezme dieťq do babyšatky alebo do babyvaku, ďalšia mamina si zoberie so sebou svoju mamu alebo svokru na stráženie, iná partnera , kamošku a pod. Ja si beriem so sebou dcéru, keď sa potrebujem dostať na také miesto, kde sa s kočárom nevytrepem.

katuska01
21. dec 2010

No presne tu je to tak pekne rozpisane tak som rada ze nie som sa ma k to s tym ma problem ked nieco potrebuje vybavit alebo nakupit tak sa bud nezmesti do dveri alebo su tam schody alebo sa na vas pozeraju ze co tu chce henta s tym kocikom....dost smutna realita.... 😒