Kočky z Mireny

sasenka
10. júl 2008

Ahojte, takže zriaďujem debatný krúžok a čakáááám na všetky písmenkovania-chtivé 😉 🙂 🙂 🙂

sasenka
autor
10. júl 2008

Bardott, ja som tiež odkladala 2. dieťa na "vhodný" čas... Lebo dceru sme mali hned presne 9. mes po svadbe, nemali sme nič prerobené, ani poriadne auto, ale chceli sme mať aspoň jedno dieťa, tak som nad tým neuvažovala že kedy. Ale MD som si vôbec neužila ☹ od jej 2 mes. som sa naháňala za robotou, najskor tak čiastočne pár hodín, potom od roka som šla naplno ... no nič moc... nevyspatá rano letela do roboty, decko rozhádzané 😒 pre nikoho to nebolo úplne dobre... ale peniaze bolo treba,m tak čo urobíš???
No tak som povedala že toto už 2.x absolvovať nemusím a že 2. dioeťa až ked budem môcť byť doma tie 3 roky. Tak si to teraz užíííívam 🙂 🙂 🙂

bardott
10. júl 2008

Tak ahoj. Si teda veľmí šikovná a chytrá ako rýchlo si zriadila debatu. No som síce v práci ale čo sa neuvoľním?! Cha-cha- No vieš s naším odkladaním druhého dieťaťa je to trošku komplikovanejšie. Bojíme sa ani nie tak finančnej stránky hoci čo ti budem písmenkovať peniaze treba a tak či tak budem musieť po pol roku do práce. Náš problém je v tom, že keď mal malý 2,5 roka dostal cukrovku. Ako blesk z jesného neba. U nikoho v rodine nikde nič a predsa sa stalo...... nám. Keď vidím to odriekanie s akým malý bojuje už od malička tak mi je ho veľmi, veľmi ľúto. No a pri predstave, že môže mať aj druhé dieťa cukrovku mi zviera srdce. To je dôvod pre ktorý to ešte stále zvažujeme. Len je mi proti srsti aby malý ostal sám bez súrodenca. Uvidíme ako sa to všetko vyvinie. Mne ale roky bežia a už naozaj neuvažujem ako 20ročná. Aj životné hodnoty mám už úplne inde a do 35 by som už naozaj chcela mať odrodené. Takže tak. 😉

sasenka
autor
10. júl 2008

Ja som rýchla 😀 😀 😀

ved u nas to tiež nebolo len kvoli peniazom, ale do rozbitého bytu som miminko nechcela prineisť. My sme prerábali za bývania, takže ani to by som s brušiskom asi nezvládla, a mala som aj novú prácu, zmluvu na dobu určitú... tak som musela čakať, aby mi dali na neurčito.. no a potom nasledovali 2 potraty, kooopa slzičiek... a veeela snažilkovania, ale stálo to za to! 🙂 A dcerka sa na babatko velmi tešila, aj ked teraz mame žiarlivostne vystupy na dennom poriadku 😖 😉 ale da sa to.... len pevne nervy treba 😉

No smnad sa vam to nezopakuje, ved kadže dieťa je ine. Chudáčik Borisko, isto to ma velmi ťažké, a vy tiež s ním ☹

bardott
10. júl 2008

Ale však si hovorím, že zvládneme ale v hlave mi to dajako stále šramotí ..... no veď Mirena je teraz von a keď zostanem tehotná tak sa iste budeme tešiť 😀
A Dívam sa, že si zmenila fotečku. Alexander je zlatučký a mamina samozrejme tiež 😅 Ozaj a keď tak sledujem vekový rozdiel medzi tvojimi deťmi tak čo na to hovoríš?Dobré alebo zlé? Malá už chodí do školy alebo mala odklad?
Asi to vyzerá, že tu v tejto témičke zapadneme len mi dve ale dajako mi to ani nevadí. 😅 papa

dagmarus
10. júl 2008

Caute kocky, no tak po dlhsej dobe som nakukla a co to nevidim, nova tema a bardott bez mireny 😀
Super ze si to mala take bezbolestne ako ja, teraz uz len zapracovat na babetku 😉 A treba mysliet pozitivne urcite bude vsetko v poriadku..
Sasenka tiez mam obavy z tych ziarlivostnych vystupov lebo misko ziarli este aj na psa ked ho hladkam 😀

sasenka
autor
10. júl 2008

hehe, tu budeme všetky s takýmto vek. rozdielom 😀
No malá ma za sebou 1. ročník a bolo to super, že som bola doma, ked ona bola prváčka. Každý vek. rozdiel na pre a proti, ale mne sa tento páči velmi. Ona už je samostatná, netreba ju krmiť, vodiť po schodoch, topanky šnurovať... takže sa možem venovať malému. Sj mi ho chvilku prizrie, ked napr. spinká, odbehnem do obchodu, keby sa zobudil, da mu dudlik a chvilku postojí pri postielke pohra sa s ním.
Nejako nadlhšie jej ho varovať nedávam, ani kočíkovať - ani ju to nebaví, aj si myslím, že ja som mama - nie ona 😉
Niekedy sa tvári síce, že nechápe, prečo Alex niečo može a ona nie ... ale to su take jej divadielka, chape to velmi dobre. 😉

sasenka
autor
10. júl 2008

PS: Ahooj Dagmarus

bardott
10. júl 2008

No fasa. Vítame ťa dagmarus. Dúfam, že si sem zbehneš sem-tam zampísmenkovať. Ako sa ti darí v tehuľkovaní? Čítam, že budete mať opäť chlapčeka. Ja si myslím, že je to fajn. Dvaja chalani sa budú lepšie hrať a budú spolu držať. Všetky moje kamošky čo mám a majú dvoch chalanov s väčším vekovým odstupom tak si pochvaľujú. Miško sa na súrodenca teší? Vôbec neviem ako by to znášal môj syn. Tiež je dosť viazaný na mamine asi ako každé dieťa, ktoré nemá súrodenca a už chápe. Ozaj Miško ide od septembra do školy? Bolo by fajn ak pôjde aspom sa budem mať s kým radiť o škole.papa

sasenka
autor
10. júl 2008

Bardott, v sekcii Škola je tema Prvačikovia, tam si iste spriaznene dušičky nájdeš 🙂 My sme sa už odtial vysťahovali do "druháčikov" 😀 😀 😀
Naša Heni opraveže nejaká zavesená na mne nie je 😒 Až teraz ked vidí ako sa Alexko túli, tak sa chce tiež, predtým to nikdy nerobila, ona nema na to proste povahu, už ako babatko sa nechcela velmi stískať a pusinkovať ☹

bardott
10. júl 2008

No fajn. Dik za tip sasi. Skúsim sa zatúlať aj do témy prváčikovia ale dnes to už zaiste nestihnem. Ponáhľam už domov. Naladím sa na vlnu zasa až ráno 🙂 papa

sasenka
autor
10. júl 2008

papa, isto sa ozvi 😉

bardott
11. júl 2008

Dobré ránko. Ako sa dnes darí? Ja mám super náladu lebo sa veľmi teším večer do kina. Idem si pozrieť Jakubiskov film Bathory. Som fakt zvedavá čo sa mu za 3 -4 roky podarilo dať dohromady. V práci to dnes zatiaľ vyzerá na celkom pokojný dník ale u nás sa to v sekunde môže zmeniť.
Takže pohodka. Chcela som sa ťa saši spýtať či si 77 alebo 76 ? pa

sasenka
autor
11. júl 2008

76-ka 😉

Na Barthoryčku by som šla tiež, musim vyzistiť kde a kedy to dávajú... to je taky film, že to treba asi v kine vidieť, v TV to nebude mať ten správny šmrnc 😉

Malá sa chystá s mojim otcom do Ostravy, ide tam akési veci vybaviť, tak ju vezme na výlet, bude pokooooj.
A vy ako prazdninujete? Borisko je predškolák, však?

bardott
11. júl 2008

Prázdninujeme pracovne. Na jar sme sa nasťahovali do domu, ktorý sme kompletne prerábali takže práce máme až-až. Borko je predškolák ale už viac-menej prváčik. Teší sa a ja len dúfam, že mu to vydrží. Tá Bathoryčka bude určite lepšia v kine ako v TV. Veď ti v pondelok napíšem ako bol lebo skôr sa na NET nedostanem. Ani vstupné nieje drahé 139 Sk. Čakala som viac. Ideme až na 21 hodinu tak sa budeme príjemne báť.
Pýtala som sa na ročník lebo podľa tej prvej fotečky si mi strašne povedomá. Neviem možno som ťa niekde už zazrela lebo ja mám celkom dobrú pamäť na tváre. Idem makať.pa

sasenka
autor
11. júl 2008

no nezávidím, ja už mam prerábok plné zuby 😀 a ešte nemáme uplne hotovo, ešte nam treba chodbu a vonkajšie fasády 😖 Na MD na to nie su ani peniaze, tak robíme iba to, čo skoro nič nestojí, okrem nášho času. Tento rok chcem manžela "prinútiť" nech natrie naše okná, mame drecvené,l ale len jeden náter od výrobcu - evidentne nestačí. To su nové, ale kúpené dávnejšie, nie je to s finálnym náterom ako nove Ezro-okná. Ale som rada, že nam ich otec dal, a nemuseli sme to kupovať 🙂

bardott
11. júl 2008

Ale to máš tak aj u nás. My tiež nemáme zvonku fasádu ale zvnútra to už máme celkom fajn. Určite je to lepšie ako na pančáku. Na pančáku sme bývali 6 rokov a stačilo. Keď má človek dobrých susedov tak to ide ale v opačnom prípade je to trápenie. Ja som mala tú smolu, že oproti suseda mi bola ako druhá mama ale podomnou bývala taká fúria...... strašné už len pomyslieť.
A my sme okná tiež len namaľovali a nemenili. Chceme síce nové ale to je hudba ďalekej budúcnosti. Tak už dnes asi neprispejem bo utekám na poštu, do banky a kede-tade. Tak pekný víkend.papa

sasenka
autor
11. júl 2008

Aj tebe krásny víkend a užite si slniečko 🙂

My nebývcame na paneláku našťastie, je to otcov dom, a naši bývaju o poschodie nižšie, ale mame uplne zvlášť vchody a aj oddelene domácnosti, tak to mám, akoby sme ani nebývali spolu 🙂 🙂 🙂 Tu kde teraz bývame, mal otec kancelárie predtým (ked ešte podnikal) a my sme si z toho prerobili posunutím priečok celkom pekný bytík, a aj velký, len to mame v podkroví, teda kooopa schodov. Ale už som si zvykla, len toho našho 14-kiloveho Alexíčka ked mám vyniesť 😒

bardott
14. júl 2008

Ahojky. Dobré ránko. Tak referujem o Bathory: super, super, supe 😎 treba vidieť. A ako ste víkendovali? My v pohode. Piatok už spomínaná Bathory, celá sobota strávená pri natieraní plota a v nedeľu sme boli na letisku pozrieť ako skáču parašutisti. Takže aj pracovne aj kultúrne strávený víkend. Už dávno som taký veru nemala. 😀 papa

sasenka
autor
14. júl 2008

My sme v piatok sťahovali nábytok, taký starý do "skladu" taká odlkadacia miestnosť, kedže nemáme pivnicu ani špajzu. V sobotu sme boli krstnej mame na 50-ku, ale robila vonku grilovačku, take neformálne. Inak by som s malým nešla, on všetko chytá, berie. Ale vonku si pobejhal po dvore. No a včera sme dooslavovali dcerkine narodeniny, poslední gratulanti došli. Potom sme ju zaviezli k starkím na dedinu na týžden (takže mam vooolnooo 🙂 ). A dnes ma narodkly moj otec 😉 - zasa oslava 😉

bardott
15. júl 2008

Halóóó, dagmarus kde si?!

No sasenka ako po oslavách?.Aj hlava ťa bolí alebo si si dávala pozor na množstvo požitého liehu? 😀 To máme teda dnes počasie! U nás totálna hrúza. Stále prší a prší a prší ......... chce sa mi spať. 🙄

sasenka
autor
15. júl 2008

Ja nesmiem piť alkohol, takže v pohodke- ale nie, vážne, ja mam po operácii žlčníka asi 9 mesiacov, takže mam prísny zákaz, lebo som to mala take zle, že mi to zasiahlo aj pečen a pankreas 😉 Ale dopadlo to OK.
Inak pooslavované dosýta, včera sa mi už ani nechcelo vysedávať. Boli sme v Žiline zhánať stol do jedálne, ale nič nas nejako neoslovilo, teda čo sa páčilo mne, bolo podla mojho manželíka šmejd 😒 Tak som ešte večer surfovala po nete, ale to ťažko kupovať, ked to nevidiš v reali. Tak slubil, že pojdeme do Polska, a tam vyberieme, tam maju väčší výber, a aj u nas je všetko polské po obchodoch aj tak.
Aj v detskej mame polsky nabytok a je super, tak by sme pozreli v tej firme. A rovno aj podlahu na chodbu, nech nemusíme 20x behať, sice to mame len 70km - za kopcom 😉 Ale vždy je problem, kam dame deti...

Aj u nas hruza počasie, ved ani nebývame tak daleko od seba 😉

bardott
16. júl 2008

Ahojky. Včera som nemala vôbec čas zakorčulovať sem. Kopec práce a samá naháňačka. A po operácii žlčníka ti zakázali piť alkohol alebo ti ho zakázali piť pre niečo iné? Píšeš síce, že si mala napadnutú aj pečeň a pankreas a z toho mi vychádza, že si si žlčník značne "odchovala" do katastrofálneho zápalu. No nie si náhodou zdravotník? Ono to tak býva, že sa zdravotníci pohybujú na hrane noža ( čo sa týka zdravia ). Mám s tým tiež svoje skúsenosti .... 😀 ...... Inak u nás nové nič. Malý sa začal veľmi tešiť do školy ale ja sa neskutočne tej prvej triedy bojím .... bŕŕŕ ... a vy ste ako zvládli prvú triedu? Bola to pohodka alebo drina? Keď si predstavím, že toho roku budem mať aj štátnice tak som mala dať malému asi rok odklad ...... papa

sasenka
autor
16. júl 2008

Tak to maš pravdu s tým katarstrofálnym stavom mojho žlčníka 😉 Ved som si aj odležadla s ním min. rok na jesen 41 dní v Žilinskej nemocnici. No mala som problemy s pečenou už pri tehotenstve pri dcere, ale po porode sa to samo upravilo, tak som myslela, že OK... ale nebolo, a pri synovi sa zasa zopakovalo, no aj tak mi neporobili moji Dr. tie vyšetrenia čo mali (ked som vravela , že ma svrbí koža, a nevzali mi pečenovky, už som mudrejšia - ale neskoro). No a až ked mi bolo 2 týždne v kuse zle od žaludka, tak mi vuali aj krv, a tam už strašne vysoke hodnoty, rovno na infekčné - že vraj žltačka 😖 Tam ta pani Dr. hned vedela, o čo ide, a to som jej len par otazok zodpovedala, dali ma na sono a odtial rovno na chirurgiu, lebo už som mala upchaté žlčové cesty ☹
Takže ma 5 dní najskor držali na infuzkach, aby ma dali dokopy pred operáciou, potom ma vytrapili hadičkami cez krk do žlčníka (to sa dá! 😕 ) no ale nešlo to, takže klasická operácia. No ale nevybrali na 1.x všetko, takže po 2 týždnoch mi ounámili, že ma čaká ešte 1 operácia, a to už bolo cele horšie, takže sa to aj zle hojilo 😖 K obvodákovi s operačnou ranou som chodila do vianoc 😠 (1. operácia bola koncom septembra).... no zle mi je ked na to pomyslím. A to ma ešte púšťali z nemocnice s tým, že pojdem na magnetickú rezonanciu, či tam ešte niečo nezostalo!!! Ale MR nakoniec dopadla dobre 🙂 ... a povieš si žlčník= banalita
Aj preto mam MIrenu a nie tabletky, aby sme to nezaťažovali. No a alkoholu som ani predtým vela nepopila, takže mi to nevadí vobec. Aspon mam dobru výhovorku 😀 😀 😀
Ja nerobim v zdravotníctve, ale v školstve 😉

Neboj, ved zvladnete, ked ma sme zvládli 😉 Heni je strašne živá a v septembri, ked sa jej trebalo venovať, ja som mala problemy sama so sebou a ona chudiatko všetko sama zvládala (teda aj moja mama sa jej venovala, ale do 17:00 pracuje, takže vždy až po večeroch). Ale prevalilo sa to potom po Vianociach, že to tak na nu asi dolahlo všetko. Aj som bola s nou u kamošky psychologičky, ale ona povedela, že ma IQ nadpriemerne, len jej treba sedieť samej, lebo ma nejaké poruchy koncentrácie. Ale je to včelička, sama od seba si číta (tempom 1 kniha za 2 dni 😀 nestíhame požičiavať a kupovať), aj píše pekne celkom... len sa nevie sústrediť niekedy 😖

bardott
16. júl 2008

Jéééjda tak ty si pani učteľka?! 😅 Tak to si s dcerkou problém nemala. Náš Boro je zlatý, on sa dokáže sústrediť aj na písanie a keď treba presedí pred pracovným zošitom aj hodinu ale problémom bude asi jeho tvdrohlavosť. Keď si vezme do hlavy, že obrázok síce má byť červený, no jemu sa červená nepáči tak s ním nepohne ani pár volov a obrázok skončí v takej farbe ako chce on. Darmo mu vysvetlujem, že keď nebude poslúchať a počúvať pani učiteľku, že dostane prasiatko. Vieš čo mi na to odpovedal? ...... že aj prasa je dobré zviera 😀 .... no a takéhoto mám synátora. Aj sa nasmejeme ale ...... no uvidíme ako bude. Už teraz viem, že veselo.
A tvoja dcéra nemávala takéto tvrdohlavé výstupy?

sasenka
autor
16. júl 2008

tak on ma tvrdohlave vystupy, ale skor o inom...
No ja som sice pani učitelka, ale na gymnaziu... to je úplne o inom ... stale vravím, že som "stavaná na puberťákov" 😀 Akosi si z nimi rozumiem 😉 lepšie ako s malými, aj na ZŠ som učila, 2. stupen, ale iba rok som tam vydržala 😒 No a pred MD som robila dospelácke kurzy, ja mam AJ/NJ.
Z čoho máš štátnice pred sebou?

Ale neboj, to bude v škole uplne ina atorita, naša Heni tiež čo povie pani učitelka, to je sväté a mna nepočúva, možem sa rozkrájať 😖

bardott
16. júl 2008

Jaj. Keď si na to spomeniem. Biochémia, Hematológia a Transfuziológia, Mikrobiológia a Histológia. Samé fasa vecičky. 😠 No musím to dajako zvládnuť len stále rozmýšlam či s bábätkom počkáme až kým to moje trrápenie neukončím alebo či to zvládnem doštudovať aj s mimčom v brušku. Neviem. Ťažké rozhodovanie hoci si myslím, že keby sme počkali o 4 -5 mesiacov dlhšie nič by sa nestalo. Poraď ako to vidíš ty?
No a neviem či by som zvládala učiť pubertiakov. Volali ma učiť k nám na zdravotku ale dajako sa toho bojím a okrem toho zatiaľ som s mojou prácou spokojná. Takže tak. No nikdy nehovor nikdy, ktovie kde nakoniec skončím. A to som si myslela, že nedokážem robiť nič iné ako moju vyštudovanú profesiu. pa

sasenka
autor
16. júl 2008

si sestrička? lebo Dr? alebo čo???
asi zdravotníctvo,m som pochopila...
No puboši, to je taka zvlášta kategoria, ale da sa, len treba ich brať takí akí sú, no a na gympli su predsa len tí lepší, aj ked mame aj výkvety...
Ja by som počkala, ukončila si to bez stresu... teda so stresom, akos a poznám, ale predsa je to ine ako aj tehotná... Hlavne by som sa bala, že nastanu tehu-problemy a nejako by som musela byť v nemocke,a že by to potom bol velky problem... ved nejdeš odkladať o rok-dva ale o pol roka sa jedná 😉

bardott
16. júl 2008

Ja som taká samostatná kategória. Zdravotnícky laborant. Momentálne pracujem v lekárni a páči sa mi.
Inak škoda, že bývaš tak ďaleko. Asi by som sa k tebe dala chodiť na anglinu. To ti teda celkom závdím, že ovládaš ANJ aj NEJ. To je super. A to tehotenstvo, vieš bojím sa jednej takej veci ..... môj gynekológ mi povedal, že budem mať asi dosť veľké problémy otehotnieť lebo mám dajako divne stočenú maternicu..... hneď ma inak napadlo to čo asi aj teba v tejto chvíli, že či to nieje z mireny ale tvrdil, že isto nie. Tak teda sa trochu bojím, že budem odkladať, odkladať a nakoniec budeme mať jedináčika.....
Zase pravda je aj tá, že môžem ostať tehotná na prvý šup a tehotenské problémy by mohli skrížiť školu. No fakt neviem. Hoci prvé tehotenstvo som zvládala super. Nebyť toho, že mi rastie brucho tak ani neviem, že som tehotná. Fakt ..... žiadne nevoľnosti, ani problémy ani nič. Dokonca až do pôrodu som sedávala za volantom. Tak-tak. Idem. papa

sasenka
autor
16. júl 2008

Ja som mala obe v poho, až na ten žlčník, ale to vlastne tak súviselo-nesuviselo s tehotenstvom. Ale pred Alexkom som o 2 detičky prišla, velmi skoro, vlastne som zistila že som tehotná, a hned aj o ne prišla ☹ Moj muž mi persne to hovoril - odkladala a teraz nebude žiadne... ale nakoniec to cele dobre dopadlo 🙂

bardott
17. júl 2008

Ahoj. No dnes nemám vôbec čas zablúdiť na MK. No predsa chvílku som našla. Dnes som bola u kaderníčky, hneď ráno a teraz budem v práci až do 17h. Trochu ma tu vytočili ale zvládnem. To s tými tvojimi potratmi mi je ľúto a hlavne je, že máš pri sebe 2 zdravé deti. Ja sa na MA dívam inak. Ja to beriem z hladiska lekárskeho takže mám na vec trochu inakší názor. Ale čo bolo bolo a snáď ťa už nič podobné nestretne. tak papa
Sa zdá, že si tu už naveky budeme drkotať len my dve. 😀 pa