Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

bobess
2. feb 2009

ahojte
všetky zdravím ...
bubatenko nedalo mi ti nenapísať ... dúfam že už sa čoskoro dočkáš ... predsa len Ty to už máš ako sa hovorí za pár ... takže vydrža a nech Ti to rýchlo ubehne ... prajem veľa síl a zdravia ..

ostatným tiež ... majte sa krásne ... 😀 😀 😀

bubatenko
2. feb 2009

bobess,

dakujem veľmi pekne, ani nevieš ako ma potešil tvoj príspevok... dúfam, že to bude rýchle a čo najmenej bezbolestné a drž sa 😉

bobess
2. feb 2009

to "najmenej bezbolestné" si ešte rozmysli ... dúfam že to budeš mať bezbolestné, alebo ak už tak čo najmenej bolestné 😀

alexa27
2. feb 2009

ahojte zlaticka moje 😵 😵
bobeeeeess vitaj, ako sa ti dari? 🙂
len som v rychlosti skontrolovala bubatenko, vidim, ze si este s adamcekom nazivaju v sladkej simbioze 😵 .
zajtra, slubujem, napisem viac, ale dnes som nejaka vyflusnuta, tak sa s vami lucim a idem si lahnut, aj ked som uz poobede hodku spala, ale nejak nepomohlo.
papa, vidime sa zajtra.
alex

weja
autor
3. feb 2009

ahojteee 🙂 jeeeej, konecne sme tu boli vcera v plnej povodnej zostave... 😵 😵 (teda okrem Drobca...)

Bobess - tiez sa tesim, ze si sa ozvala 😵 ako sa mas? teraz mas asi vela prace, kedze danove obdobie sa pomaly blizi.... dufam, ze sa zastavis castejsie... 🙂

a co je s Drobcom, neviete??? 😕 ako im to vsetko dopadlo?

Jablonka - tak to krvacanie je uz naozaj pridlhe... 🤐 skoc za dr., nech to nejako riesi... a ty papaj teraz vela vitaminov a pod., lebo pri takom dlhom krvacani si ich asi uz aj vela stratila...

Alex - dlho si sa neukazala... dufam, ze mas pre nas same dobre spravy 😉

tak pekny den vsetkym a urcite sem este nazriem, lebo budem zvedava... 😀

alexa27
3. feb 2009

Ahojte 🙂
no tak co vam poviem, v podstate nemam nic nove.
Pohovor v Delli bol o nicom, jedna z pozicii, o ktoru som mala vacsi zaujem, bola uz obsadena, co sa mi zda byt tiez dost divne, ponuknut niekomu nieco, ked uz to je pase a ta druha pozicia bola od veci. potrebovali tem nielen financne ale aj technicky zdatneho cloveka a to ja som teda na mile vzdialena tejto problematike, takze som to viacmenej zamietla priamo tam. ale slubili mi, ze mi poslu nejake pozicie na marketingu, podobne tomu co som robila, nuz ale vcera volali, ze nech si ich pozriem, ale ze su to vsetko velmi juniorske pozicie pre mna a nevedia, ci by som mala o nieco take zaujem lebo ze to mi nemozu ani slubit taky plat ako chcem, to znamena, ze by som musela ist takmer na polovicu, co nedava zmysel, lebo to mam pomaly vyssiu podporu, takze nic, hladam dalej.
to co spominala v maili jablonka (inak dakujem za pochvalu, dobre mi to padlo, musim sa s tebou stretnut castejsie 😀 ), ze budem mat mozno dobre spravy, tak vyzeralo to u mna tento mesiac velmi nadejne s tehu, lebo som nemala to moje obvykle spinenie, iba par dni v case uhniezdovania, bol tam vyrazny pokles a inak som mala teploty nad 37, co som nemala v zivote a ovu sme vyborne trafili......no ale nic, dnes som dostala mrchu, takze ideme dalej. som trosku smutna, priznam sa, ale zase ako som pisala kedysi, tieto dva mesiace mame len testovacie, tehu by bol "len taky maly bonus" 😉 .

weja
autor
3. feb 2009

Alex - tak to ma mrzi... 😒 dufala som, ze budes dalsia v poradi... no co uz, ide sa dalej, ved do 50ky mame vsetky este casu dost 😀
s tou robotou to tiez nakoniec vypalilo na figu... 😖 ale nejake miesto sa isto najde, mas tu vyhodu, ze ta netlaci cas a mozes si vyberat 😉

bubatenko
3. feb 2009

ahojte,

alex som rada, že ťa vidím opäť online....... 😉

no vidíš, čo sa týka pohovorov, tak život vždy ukáže, čo je správne, čo má byť a nemá byť...... takže záver je, že čaká na teba niekde niečo lepšie 😉 a čo sa týka tvojho "bonusu" aspoň štart už je lepší ako cieľ, aj to je niečo a tak treba na to pozerať, držím palčeky moja 😉

u nas všetko bez zmien.... dnes ideme na kontrolu, tak dáme poobede hlásenie, čo nové....

bobess vidíš ako som na tom zle a to som si priznám asi tri krát musela prečítať tvoju vetu, aby som pochopila,čo za hovadinu som napísala..... ide to so mnou dole vodou 😀

Idem trocha poupratovať, alebo niečo porobiť, kým pôjdem... majte sa žienky moje a prajem pekný (síce upršaný) deň 😉

alexa27
3. feb 2009

kocky, nemate nejaky recept na linecke kolaciky? ja mam len toto ale zda sa mi to byt moc jednoduche, je to ozaj vsetko co potrebujem???
😕

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

750 g hladkej múky, 500 g masla, 250 g práškového cukru, 3 žĺtky, pár kvapiek citrónovej šťavy, lekvár - marhuľový alebo ríbezľový.

POSTUP PŘÍPRAVY

V múke rozmrvíme maslo, pridáme cukor, žĺtky , citrónovú šťavu a zamiesime. Cesto rozdelíme na tri časti. Každú rozvaľkáme na pomúčenej doske asi na hrúbku 0,5 cm a vykrajujeme formičkou kolieska alebo hviezdičky. Ja si vždy polovicu keksov povykrajujem aj s kolieskom vo vnúri, tie dávam potom na vrch. Ukladáme ich na vymastený plech a upečieme. Ja pečiem na 175 stupňov, treba ich kontroľovať, rýchlo sa upečú, stačí, aby zo spodu boli zlatisté a vrch jemne upečený, dajte pozor, aby ste ich nemali upečené dohneda. Upečené nožom prenesieme na paper a vychladnuté natierame lekvárom. Spájame celý keks s vykrojeným. Nakoniec posypeme cukrom. Najlepšie chutia na druhý až tretí deň.

bubatenko
3. feb 2009

Ahojte tak už sme späť,

hlásenie, my nastupujeme vo štvrtok ráno ak neporodíme dovtedy...... všetko je pripravené, mamina otvorená, len náš synátor nevie nájsť cestu Doktor ma príma vyšetril, že mám pocit, že by sa to aj rozbehnúť mohlo..... krámové bolesti trochu už mám,,, ide mi to do stehien trocha, ale na monitore nebolo nič vidieť, žiadne kontrakcie..... a bola som zase na monitore na pôrodnej sále a práve sa tam narodilo babatko.... ludkovia som sa skoro rozplakakla ako malé decko.....

alex no ja ti z receptom neporadím... vieš aká som ja kuchárka.... toto je skôr na jablonku 😉

drobec123
3. feb 2009

bubatenko tak toto uz fakt vyzera ze sa to rozbehne, strasne ti drzim palceky aby si to male mala rychlo pri sebe a uz si to len uzivala 🙂
ked budem mat ja nejake pozitivne novinky, urcite sa vam pridem pochvalit, zatial som stale len snazilka 😒
alex ja mam tento recept:
60dkg hl. muky, 2 palmariny{palmela}, 1 vajce, 15 dkg prask. cukru, trosku prasku do peciva, 4 zlate klasy...vsetko vymiesat, vyvalkat vykrojit, upiect...naplnit lekvarom, obalit v praskovom cukri s vanilkovym a dobru chut
- velmi jednoduche, len ja som ich slabo vyvalkala a boli potom hrube.
pozdravujem aj ostatne kocky, specialne bobess ! 😎

alexa27
3. feb 2009

bubatenko, tak to vyzera super, takze Adamka mas najneskor v piatok pri sebe 😵 😵 😵 ...juuuj ako sa strasne tesim na prve fotky a spravy od teba 😵

drobec dakujem za recept, skusim to zajtra upiect, potom zreferujem ako podarili 🙂

baby, neuverite co sa mi podarilo!!! 😅 dostala som dve objednavky na obrazy! jedna znama vie, ze malujem a dohodila mi nieco. skoro som odpadla, ona mi to spominala uz predtym ale necakala som, ze nieco z toho bude, predsalen nemam na to skolu a malujem len pre seba, nikdy som nemala odvahu malovat pre druhych a uz vobec nie si za to nieco vypytat. Ale dnes mi asi niekto hore chcel zlepsit naladu, kedze som po rannom prichode mrchy bola smutna a zoslal mi takuto novinku, skacem od stastia tri metre dvatsat 😵 😵 😵 ...prave som pred chvilou jeden obraz ako tak dokoncila, mozno ked sa vyspim este na nom nieco vylepsim, ale mozno uz ani nie. som strasne zvedava co povie ta pani, pre ktoru je, strasne sa tesim 😵 .

jablonka
3. feb 2009

alex, zlatko, ty mas novu fotecku, si tam kraasna 😵
to je teda super s tymi obrazmi, hmm, aspon mi nejake odfot a posli mailom, nech vidim tvoje diela, a mozno si potom aj ja objednam...pocuvaj, nezmenis ty nahodou dost radikalne povolanie? 😕
hmm, tie linecke, na ne je velmi vela receptov, ja som na vianoce robila take, kde idu aj mlete orechy, lebo my orechove mozeme, ale v podstate je to jednoduche cesto skoro v kazdom recepte, hlavne je nerozvalkat velmi natenko, aby neboli tenke a suche...urcite sa ti podaria 🙂
bubatenko - to je ale fajn ze ta doktor posparal, ved 4.2. si tusim chcela rodit, nie? 😉 ...som cela netrpezliva, stale cakam ci uz nenapises ze uz sa to zacina!
pozdravujem bobess a drobca!!!

alexa27
3. feb 2009

chi chi, mozno zmenim, zivot umelca ma vzdy lakal, akurat ta chudoba nie, ale teraz ked mam manzela tak si to mozem dovolit 😀

alexa27
4. feb 2009

Dobre ranko 😀
bubatenko, este si doma??? 😵

bubatenko
4. feb 2009

ahojte,

ešte som doma.... ale musím priznať, že desnú noc som už dlho neprežila......

od včerajška ma bolí celý spodok, ale nie sú to kontrakcie, lebo keď sa nehýbem ma nič nebolí iba keď sa pohnem... keď sa chcem postaviť, sadnúť, otočiť... také to je celé podraždené dole...... a toto bolo celú noc...... pokiaľ som bola v kľude, tak som sa dostala do fázy polospánku, ale keď som sa chcela otočiť, som myslela, že sa rozplačem od bolesti..... ja neviem či sa malý posúva dole a sa to tam celé rozťahuje.... no fakt to chcem mať za sebou, lebo ešte jedna takáto noc... a od únavy ho nevytlačím.... a najhoršie je, že mi vlastný muž vadí v posteli aj to že dýcha.... lebo aj to ma už budilo.... ale dnes má narodeniny, tak budem naňho dobrá 😉

Wejinka naša všetko najlepšie k meninkám želáme , hlavne veľa , veľa zdravíčka, šťastíčka , lásky od najbližších a hlavne splnené sny, ukryté v tvojom srdiečku 🙂

jablonka
4. feb 2009

dobree raaanko 🙂
v prvom rade zelam vsetko najlepsie weji k dnesnym meninkam, vela zdravicka /lebo bez toho nejde nic/, stasticka /to tiez velmi potrebujeme/,ale hlavne lasky od najblizsich...a samozrejme babetko este tento rok!!! 😵
bubatenko sa zatial neozyva, myslim ze s Adamkom si este pospavaju 😉 ...zelalal by som jej, aby este dnes mala Adamka pri sebe 🙂 ...este sa to stiha 😀

bubatenko
4. feb 2009

jablonka mi si čítame myšlienky tuším..... keď som si čítala to želanie pre wejku 😉

jablonka
4. feb 2009

no ako bubatenko? aka bola noc? nerozbieha sa to? 😕 🙂

bubatenko
4. feb 2009

kuk príspevok vyššie.... čo myslíš... ty už si rodila.... ja som strašne ubolená po dnešnej noci.... ☹

bardott
4. feb 2009

Ahojte kočky. Tak wejka všetko naj, naj, naj ....... nech sa Ti splní všetko na svete.
Dievčence moje pekné čítam Vás denne ale nedarí sa mi dajak prispievať. No bubatenko veru Ti nezávidím, si teraz v tom najhoršom štádiu čakania na nepoznané ...... neboj zvládnete to s Adamkom určite hravo a hlavne rýchlo. Už sa teším na jeho prvú foto v albume. Budeme sa tu nad ním rozplývať aký je nádherný. Tak vám držím palčeky. Jablonka a teším sa, že máš super prácu, ktorá ťa baví........ páááá

jablonka
4. feb 2009

bubatenko, ja som si tvoj prispevok nevsimla, kedze sme ho odoslali naraz 😀 ...noo, ja si myslim ze sa to rozbieha, moja posledna noc /to som bola uz v nemocnici/ vyzerala podobne...ale ide o to, ci sa to tymto rozbehne, alebo ukludni 😒...ked budes dnes lezkat a setrit sa, tak je mozne ze sa to ukludni, tak ak chces rodit, vyskusala by som vhodny pohyb, teply kupel... 😉 ...drzim palce, informuj nas
bardott - ahoooj, no v praci je celkom fajn, ale ovela radsej by som to menila za nase babetko, prave rano som si myslela, ze tento tzyden by ma zrejme cakali AFP testy a uz by mi zacinalo rast brusko ☹ ...ale co uz, tesim sa aspon z toho, co mam...

alexa27
4. feb 2009

jeeejko wejka, aj ja sa pripajam ku gratulacii, vsetko najlepsie k meninkam a hlavne pokoj v dusi 😵
ozaj dievcata, videli ste uz niekto ten novy slovensky film, pokoj v dusi??
bubatenko, tak to vyzera nadejne, aj ked chuda moje asi to nebolo nic prijemne, ale skus ako pise jablonka, ten teply kupel, citala som to vo viacerych temach, ze to kockam pomohlo spustit porod. no vela stastia mojko.
bardott ahoj 🙂 asi mas toho vela, co?

bardott
4. feb 2009

Jablonka je mi to nesmierne ľúto ale príroda vie čo robí a neboj nič budeš mať radosť ....... možno nie hneď, ale ono to príde....... budem držať palčeky.
Alexa bola som v piatok na Pokoj v duši. Je to veľmi dobrý filmík. Je v ňom vykreslený absolútny obraz slovenskej spoločnosti. Film je aj na zasmiatie aj na zamyslenie. Pre mňa bol fakt výborný. Ja som totiž kinový maniak a musím vidieť v kine všetko čo je označované za "trhák". Kino pre mňa znamená úúúúúžasný relax. páá

jablonka
4. feb 2009

hmm, ked hovorite o filmoch, ja som este Pokoj v dusi nevidela, ale chystame sa s kamaratkou do kina, len moj muz musi mat cas aupairkovat nam deti - nasu Di a jej dvoch krpcov /nastastie moj muz ma rad okolo seba taku skolku 😀 /...no a hovorili sme si, ze pojdeme na Zeny...videl to niekto? 😕
inak ja som videla teraz naposledy Australiu a Vianoce na stvrtu, oba filmy su uuuplne ine, ale oba sa mi pacili, hlavne ta Australia 😵 ...tie vianoce na stvrtu bola taka klasicka americka...vianocna...ved viete 🙂 😀 ...ale na oddych fajn

weja
autor
4. feb 2009

ahojte 🙂
dakujem vam za blahozelania 😵 😵 😵 pekne od vas, ze na mna myslite... 🙂

Bubatenko - fiiiha... 😕 to uz vyzera veeelmi nadejne... 😵 drzim palce a informuj nas priebezne...

Jablonka - tiez mam teraz casto depkovy splin - TP som mala mat 20.2. 😔 a minule som videla v TV Kramarovho najmladsieho syna, ten sa narodil v maji 08, vtedy som mala mat tiez TP a ked som videla, ake je to uz krasne velke dietatko, tak mi to prislo strasne luto, ze uz sme aj my mohli take mat... 😢 tak sa len utesujem, ze zivot nam asi pripravil nieco lepsie, ked to takto skoncilo... tak hlavu hore, isto bude aj lepsie... 😉

my tu mame dnes kontrolu, tak velmi asi nebudem stihat... ale dufam, ze nezmeskam to podstatne... 😉

Bardott - pekna fotka 🙂

Alex - waw, to znie dobre s tymi obrazmi 😵 to som ani netusila, ze si takyto skryty talent... ani sa nepochvalis... teda aspon ja o tom neviem... ak ich odfotis, posli ich aj mne na mail, mne sa akekolvek obrazy velmi pacia... 😵

alexa27
4. feb 2009

oki, poslem, ale tieto konkretne su take ezotericke obrazy, anjeli, takze nejde az tak moc o estetiku, skor maju posobit tak duchovne, ale poslem ti.

inak, dievcata, je mi to luto ake ste smutne, musi to byt hrozny pocit, ale nezufajte prosim, asi to ozaj ma kvoli niecomu tak byt a vy sa coskoro dockate vasich deticiek, cmuk 😵

z tych filmov co spominate som nevidela ani jeden, tiez som chcela ist aj na tie zeny, ale to si asi stiahnem z netu az to bude, ale na ten pokoj v dusi by som sla radsej do kina.

dnes som mimoriadne aktivna, dokonca som vstala skor ako muz. mam uz komplet upratane a za 5 minut mam dovarene jedlo. poobede idem asi ku svokrovcom, tak neviem ci este dnes spravim aj tie linecke, ked nie tak zajtra, budeme mat na vikend 😉

bardott
4. feb 2009

Wejka no ďakujem. Už som sa chystala zavesiť fotku dosť dlho ....... a podarilo sa až teraz. Dievčence nebuďte smutné ....... viem je to ťažké ale treba ísť ďalej a pozerať sa vpred. Ani ja to nemám v živote na ružiach ustlané ..... ale to nemá ani jedna z nás a tak nedepkujme ale radšej sa radujme. A bubatenko čo????
Alex jednoznačne s Tebou súhlasím. Pokoj v duši treba vidieť v kine. Doma to nebude mať takú "atmošku" 🙂
Ahojte.

alexa27
4. feb 2009

dievcata, tak na koniec som svokrovcom nesla, nejak sa im pomenil program, takze som prave poprisivala muzovi gombiky na kosele, co mal odpadnute uz asi pol roka a idem piest linecke. drzte palce, potom zreferujem.

a bubatenko sa nam nejak nehlasi, zeby uz?? 😵

alexa27
4. feb 2009

dievcata, tak prave som dopiekla. kolaciky su uuuuuuuuzasneeeeee, mnam, uz som asi dvatsat zjedla 😅 . ale je ich strasne vela, dve plne misy, takze bude mat aj manzelik dost 😀 😝 . inak tak mi chutia, ze sa mi ich ani nechce plnit, asi ich spravim tak pol na pol, ze niektore plnene a niektore len take ciste. no tak idem sa s tym dalsie dve hodiny hrat, tak sa zatial majte.