Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
14. feb 2009

Bubatenko ahoooooj 😵 to je super, ze ste uz doma, budeme sa tesit na vsetky tvoje dojmy a pocity... 🙂 Napis nam potom nieco viac, hlavne, aky je Adamko? 😵

Alex - co nove v personalke?

bubatenko
14. feb 2009

ahojte,

tak čo vám poviem..... prvá noc doma bola veľmi dobrá, je tu kľud, malého ani mňa nič nerozčuluje a je to cítiť, celkom slušne sme spinkali a aj papali... len papame iba cez klobúčiky, lebo nechce moje bradavky, sú ploché a to bol boj , aby začal papať cez klobúčiky, ale naučil sa a teraz je to už ako tak ok, len chcem aby si odvykol a začal papať normálne... boli sme dlhšie v nemocke, lebo kvôli papaniu veľmi išiel váhovo dole a museli sme začať priberať, takže včera pri prepúšťaní sme mali 3480g. Malý je veľmi krásny a vôbec neplačká ak sa nenervačí s klobúčikom 🙂

Pôrod.... dalo sa..... v podstate prvé kontrakcie som mala už piatok , každých 15min, ale neskracovali sa a večer prestali a v sobotu mi dali štvrť tabletky ako vyvolávačku, že keď to má byť, tak to bude... a ptom sa to do dvoch hodín dostalo na tú istú úroveň ,čo v piatok , ale už som bola otvorená tak na 3-4cm, tak ma o 15,30 previezli už na pôrodnú sálu na čakačku... okolo 16,30 pri doktor prepichol plodovú vodu a potom nastalo to pravé orechové, kontrakcie každé 2-4 min a anesteziologička nikde už som myslela, že mi nestihnú pichnúť epi, ale našťastie stihli a potom prišla úlava, to už bolo tak 19,00 a už som bola na pôrodnom boxe, kde pustili aj manželíka... tak do 21,00 to celkom išlo a som sa otvorila na 10 prstov, ale malý bol veľmi vysoko a nechel zísť do pôrodnych ciest, tak som musela si lahnúť na bok a čakať kým zostúpi, len problém bol , že už začali tlaky a ja som musela len predýchavať a anesteziologička povedala,ž e mi nepichne dalšiu dávku, lebo nebudem tlačiť... tak v podstate tak do 22,00 som myslela, že je môj koniec... manžel mal modriny po celom tele ako som ho štípala, ale ptom konečne prišlo tlačenie , malý bol vysoko a musela som zabrať , lebo skoro hrozila sekcia ,tak som si makla.... ale to už bola malina..... a o 22,15 sme boli na svete a potom zabudnete na všetko.... úsmev od ucha k uchu, šitie sme vtipkovali, to už mi bolo všetko jedno... a do 24,00 sme boli už len mi 3 na pôrodnom boxe, bolo zhasnuté, nikto už nerodil, takže úplna super atmoška, potom Peťko odniesol malého na novorodenecké a mna previezli na izbu.

weja
autor
14. feb 2009

Bubatenko - no vidim, ze ste to zvladli na jednotku 🙂 super zazitok 😵 tak drzim palce, nech sa vam aj teraz tak dari a malinky nech pekne papa a spinka 😵 je dobre, ze mate doma taky klud, to dietatko vyciti... 🙂
a drahy je teraz doma s vami? myslim, ci ma dovolenku? alebo ti niekto pride pomoct? ale zda sa, ze zatial to ozaj vsetko v pohode zvladate aj sami... 🙂 tak len tak dalej...
a uz sa tesime na tie fotky... 😵

bardott
16. feb 2009

Bubatenko tak Ti ešte raz gratulujem. Ako som čítala, bola si naozaj veeeľmi statočná. Tak vitajte späť medzi nami. Nech sa vám obom dobre darí.... páá

alexa27
16. feb 2009

bubatenko a adamcek, super, ze sa vam doma dobre spinkalo 😵 , adamko povedz maminke nech nam ukaze nejake tvoje fotky, vsak uz sa nevieme dockat aky si krasny 😵 😵 .
bubatenko, co sa tyka porodu, co na koniec hovoris, myslis, ze ti tie homeopatika pomohli, alebo ani nie? a manzel to v pohode zvladal? okrem toho, ze je modry z tvojho stipania, nema nejake ine traumy, neodpadol ani nic podobne? 😀
tesime sa na dalsie spravy.

dievcata a vy ostatne mate co nove?

ja som v tej personalke nezistila nic nove v podstate, zase mi povedala, ze mam super skusenosti a bude robit vsetko pre to, aby nieco pre mna nasla, no ale to je asi tak vsetko 🙄 . ...dohodila mi jeden job na polovicny uvazok kvazi, co by mi max vyhovovalo, najma teraz ked sa pokusame zase o babatko, ale nevyslo to. boal to v podstate marketingova pozicia, kde si v styku so zakaznikmi a tam to bez bezchybnej nemciny nejde. takze nic.

inak ovu uz prebehla aj tento mesiac, sa tesim, doktor bude prekvapeny, lebo ten predpokladal, ze ziadnu ovu nemam 😉 . po tejto mrche, ktoru by som mala mat tak zhruba o dva tyzdne, pojdem na kontrolu a som zvedava co mi navrhne dokino dalej.

bardott
16. feb 2009

Alex tak Ti poviem, že ja pevne verím a dúfam a že po tejto ovulke už budeš potrebovať dokina len každý mesiac v rámci preventívnej prehliadky 🙂 🙂 držím palce.....

alexa27
16. feb 2009

bardott, dakujem, si zlata, ja dufam, ze aj wejka a drobec budu uspesne, najlepsie by bolo keby nam to vyslo vsetkym tento mesiac, prebrali by sme stafetu od bubatenka 😵 😵 .
ozaj, mate niekto spravy od majky? mozno su uz tiez na svete.

maja.ka
16. feb 2009

ahojte 🙂
takze my sme este stale 2v1, zajtra idem na poradnu tak som zvedava ci sa za ten tyzden nieco udialo (myslim tym ci sa uz aspon trosku otvaram), ja uz by som tak sla rodit, riadne zavidim bubatenku, ze uz ma Adamka pri sebe, tieto posledne dni su hrozne, vsetko ma boli, neda sa uz ani lezat... 😝

alexa27
16. feb 2009

chudatko, tak to verim, ze uz sa nevies dockat kedy budes mat malickeho pri sebe, ale neboj, uz to bude kazdu chvilku a nase rady rozsiri dalsie krasne babatko 😵 😵 . potom daj vediet co bolo v poradni, budeme na teba vsetci mysliet 😉

maja.ka
16. feb 2009

dakujem alex, samozrejme, ze dam vediet 🙂 a tebe a aj ostatnym snazilkam drzim palce, aby ste cokoro mali podobne prijemne starosti ohladom tehulkovania 🙂 😉

alexa27
16. feb 2009

dakujeme 😵
inak som si pozerala prave tvoj album, mate krasne vecicky pre maleho pokupene 😵 .

bubatenko
17. feb 2009

ahojte,

tak máme chvíľu čas... cca 15 min, kým sa mi šelma hladná zobudí.... inak na facebook som hodila foto , tak mrknite, lebo tu na koňovi mi to obmezdenie veľkosti foto vadí a nemám čas upravovať fotky....

wejka a ty máš konto na facebooku? Ak nie , pošlem ti foto zvlášť......

No u nás bola pohodičková len prvá noc, ako som písala, ale potom zase nastal problém s kojením a trápili sme sa skoro 16 hodn - obaja sme boli vyčerpaní a malý nebol najedený, tak som musela začať odstrekovať a krmiť ho cez flašu... lebo inak sa nenaje.... a pre mna je dôležitejšie aby bol najedený, ako mať doma malého neurotika..... nie som z toho nadšená, cítim sa previnilo, ale čo mám robiť, keď sa inak nenapapa...... ale inak je to veľmi zlaté babatko.... len spinka alebo kukučkuje.....

babuľky moje držte sa a keď budeme mať nové foto dodáme...... pozdravujeme vas spolu s Adamčekom 😉

jablonka
17. feb 2009

bubatenko - videla som fotecky, maly je strasne zlaty 😵 ...a netrap sa koli tomu dojceniu, hlavne je bay mal maminkine mliecko co najdlhsie, to nevadi ze z flasky...ste este len na zaciatku, onedlho budete mat zabehane kolaje a vsetko bude lahsie 😉 ...drzkajte sa

weja
autor
20. feb 2009

ahojteee 🙂 tu niet nikoho...? 😕
Bubatenko - ako sa mate? uz ste sa zabehli? 🙂 ja som straaasne zvedava na Adamka, uz som ta nasla aj na facebooku, tak dufam, ze ich uz coskoro uvidiiim... 😵

Alex - dlho som si teraz nekontrolovala maily, az vcera a musim povedat, ze tie tvoje obrazy su supeeer 😵 😵 ozaj vydarene... 🙂 aj manzelovi som ich ukazovala a teda skonstatovali sme, ze si talent 😉 urcite v tom pokracuj...! a ako to vyzera s pracou?

Jablonka - stale na cestach? 😉

dnes je taky divny den - mala som mat TP, tak sem-tam ma chyta taky splin... ☹ ale mam tak malo casu na vsetko, ze nastastie nestiham ani smutit... 🙂
dnes vecer ideme s mangelom na ples, tak dufam, ze sa vydari a neodpadnem od unavy po rozbehanom tyzdni... 😝
pekny vikend 😉

alexa27
20. feb 2009

dievcata ahojte, ja za chvilku padam do blavy, som myslela, ze nepojdem lebo som sa necitila dobre, ale uz mi je lepsie a hlavne mi je smutno, takze idem 😉. dnes vecer idem este malovat jeden z tych obrazov co som slubila tej pani, sa tesim 😉. inak weji dakujem za pochvalu 🙂 .
wejka, asi to tak ma byt, ze mas teraz tolko prace, ze ozaj nestihas moc mysliet na ine 😔 ....a mate teda teraz tu pauzu do aprila? potom to snad uz pojde rychlo 😵 .
bubatenko, uz som ti pisala aj na fb, maly je prekrasny a zda sa mi cely tato 😵 , ste podarena rodinka. budeme sa tesit na dalsie spravy od vas.
ahojte vsetky a pekny vikend, "vidime" sa v pondelok, pa 😵

weja
autor
21. feb 2009

no, konecne som sa dostala k Adamkovym fotkam - je ozaj kraaaasny... 😵 😵 Dufam, ze sa mate cela rodinka dobre a zvladate to 😉 tesime sa na dalsie spravy ako ste sa aklimatizovali 😉

Alex - a odkial si sa vracala do BA? a o com budu tie obrazy, co malujes teraz? 🙂

inak na plese bolo super 😵 len som teraz trochu mimo, spali sme totiz len 4 hodiny... 😝 🙂
tak pekny zbytok vikendu... 😉

bubatenko
23. feb 2009

ahojte,

no ako sa mi mávate? My stále dokola, papať, spať, odsávať, papať, spať, odsávať a táááááááák... malý je zlatý, ale musím ho krmiť z flaše mojim mliečkom. Už máme za sebou aj prvú koliku , no chúdatko moje... sme nevedeli , čo s ním, mangelík bol viac zúfali ako malý, lebo on sa nedokáže pozerať ako trpí , tak je z toho nervous, že on sa na toto nemá nervy, že mám niečo urobiť.....ale zvláda to statočne, je super tatino a nevie sa malého nabažiť.... povedal, že nikdy si nemyslel, že bude milovať chlapa a tu to má 🙂 Ale potom ked mu to prešlo , tak včera spal 6 hodín, som si oddýchla aj ja aj mužík, lebo sobota bola plná utrpenia... skúšali sme aj rektálnu trubičku a výsledok bol , že ma celú okakal a k tomu polku izbičky, taká šleha z tej malej prdelky vyletela... ale taký bol spokojný... takže už má komplet krst za sebou - bola som už aj ocikaná aj okakaná 😀

Alex aj mne pošli obrázky, aj ja chcem vidieť.... trochu strácam niť, ale niekde si písala, že si objednali tvoje malby... to registrujem...... tak držím palčoky šikovnica naša 😉

Wejka dúfam,že cez víkedn si pekne dospala a nabrala si silu do nového týždňa - viem, že mám toho v práci teraz veľa , tak držím palčeky aby ti to čo najrýchlejšie a bezproblémovo ubiehoalo. A nejaké foto z plesu budú? A ja chcem vidieť ako sa žije vonku.... pravdu povediac mi to počasie lezie na nervy, lebo takto sa tak skoro von nedostaneme.... odkedy sme sa vrátili z nemocky som päty z domu nevystrčila , zajtra ideme k pediatričke, tak sa celkom teším......

Držte sa babenky moje... posiela Vám Adamček veľkú pusu...... 😉

weja
autor
25. feb 2009

ahojte 🙂
Bubatenko - no vidim, ze to skvele zvladate.. 🙂 zatial si nespominala nejake prebdene noci, takze vyzera to tak, ze Adamko asi celkom pekne spinka, co? 🙂
a ako bolo u pediatricky? pekne priberate? 🙂

a kde su ostatne holky??? 😕 Jablonka asi stale na cestach... Alex sa mozno pozabudla pri malovani... a Bardott zaneprazdnena 😀 no sme dopadli... 😅

bubatenko
25. feb 2009

weji musím malého pochváliť... v podstate ked sa okolo 21-22,00 napapa tak ťahá tak do 1,00-2,00 ako kedy a potom papame okolo 5,00-5,30 a potom až okolo 9,00.... celkom sa nám to ustálilo.... učíme ho na večerný režim, aby vedel , že je večer a treba spať a nie kukučkovať.... radšej hned od začiatku, lebo potom neviem, neviem...

Včera sme boli v poradni.... je zdravučký, žltačka je úplne fuč... pribral za týždeň krásnych 300g, včera mal 4kg, takže pekný macko sa z neho stáva, jedine čo nás trápi zápal spojiviek, čo detičky mávajú s plodovej vody, toho sa nevieme akosi zbaviť.... tak mastičkujeme a kvapkáme... pokiaľ to neprejde nemôžeme isť von a nemôžem ho začať ani otužovať na balkóne.... ale inak fajn...

Včera som bola prvý krát vonka odkedy ma prijali do nemocky, bola som sa prejsť na poštu a spať... ľudkovia poviem Vám, taký krásny pocit som už dlho nezažila,čerstvý vzduch, vŕzgajúci sneh..... som mala pocit, ako keby ma z väzenia po 10 rokoch pustili, taký duševný orgazmus som prežívala...... 😀

alexa27
25. feb 2009

ahojte,
prepacte, ja som chora, tak tu tak polehujem a nie som moc na nete.

som rada, ze adamcek je taky sikulko a pekne rastie, snad budu coskro fuc aj problemiky s ockami.

bubatenko, inak s tym pocitom vonku, super si to opisala, normalne sa viem do toho vzit ake to muselo byt uzasne 😵 😵 .

babky, idem do postielky, je mi na h.... 🙄

majte sa krasne

maja.ka
26. feb 2009

ahojte 🙂
takze k adamkovi sa pridava maly marcus, ktory sa narodil 18.2. s vahou 3670 g a dlhy 51 cm 😵
od pondelka sme doma, tak si maleho uzivame, je velmi zlatucky a dobrucky, mliecka mame plno tak je vsetko v pohode 🙂
zatial sa majte, este sem nakuknem 😉

alexa27
26. feb 2009

ahoj majka 😵 😵 gratulujem z celeho srdiecka k malinkemu 😵 . pozerala som aj albumik, Marcus je krasny, taky mudry s tym prstekom, akoby rozmyslal aj v spanku 😵 , zlaty je, este raz gratulujem a zelam vsetko dobre, hlavne nech ste zdravucki. a ked budes mat cas, tak sa zase ozvi a napis par riadkov ako sa vam dari.

weja
autor
26. feb 2009

ahojte 🙂
Majka - gratulujeeeem 😵 Marcus je krasny, a je fajn, ze ste obidvaja ok a maly je dobrucky... 🙂
ked si najdes chvilku, budeme radi, ked napises aj cosi o porode... 😉

Bubatenko - super, ze Adamko pekne pribera, ako ma... 🙂 inak s ockami ma vela deticiek problem... ale za chvilu sa to isto spravi... 😉

Alex - ty sa pekne liec, nech si ok 😉

jablonka
27. feb 2009

ahojte 🙂
dlho som tu nebola, a uz ste mi velmi chybali...snad sa polepsim 😉
v prvom rade velka gratulacia majke, maly je nadherny, tesim sa s vami a prajem vela zdravicka a stasticka 🙂 ...a napis nam aj par riadkov o porode a tak 😉
bubatenko - Adamko je sikulko, a uvidis, zel pocasie pomaly odide, zacnu krasne jarne dni a to budete stale vonku, ze sa az bude stazovat ze zasa v domacnosti nestihas 😉 ...cmuk Adamkovi 😵

alexa27
27. feb 2009

Caute dievcata, tak dnes mi je uz trosku lepsie, tak som bola zase hyperaktivna. Povysavala som, poumyvala dlazky, kupelnu, prezliekla periny, navarila a oprala. teraz cakam na manzelika, zajtra vecer pojdeme do blavy a zostavame asi cely tyzden, manzel dostal totiz konecne klienta v ba, jupiiii, tak budeme tam na tyzden. ale nebudem tym padom na nete.
jablonka, tebe sa snazim dnes dovolat, ale asi mas toho vela. ked budes moct ma zavolaj, ked budem este tu tak ta zrusim a zavolam ti z rakuskeho mobilu, tak sa potom necuduj.
tak sa majte krasne a piste co mate kto nove.
pa
alex

maja.ka
27. feb 2009

ahojte 🙂
dakujeme za gratulacie 😎
takze v skratke k porodu - predstavovala som si to ovela horie, v stredu rano som mala nastup do nemocky, tam mi dali vyvolavacku okolo pol osmej a cakali sme co sa bude diat, o pol desiatej mi dr. prepichol plodovu vodu a potom sa to uz trosicku zacalo hybat, ale boli to len take trosku silnejsie menstruacne bolesti, tie take skutocne zacali az okolo jednej, ale aj tie sa dali v pohode zvladnut, super zabera horuca sprcha na fitlopte. Okolo tretej mi zacali napichovat epiduralku do chrbta a potom to uz islo rychlo, o strvrtej sa zacal porod a stvrt na pat uz bol maly na svete, asi na stvrte zatlacenie bol vonku - bol to neopisatelne nadherny zazitok ho hned vidiet 😀 takze asi tolko k porodu 😉
musim koncit, hlados vola 😵 😀 este sa ozvem
pa

alexa27
27. feb 2009

Majka, tak tomu sa hovori super rychly porod, to si ani neviem predstavit, maly bude tusim riadny zvedavcek, co sa ponahlal rychlo na svet omrknut ako to tu chodi 😵 😵 , ale super 😵 .

weja
autor
1. mar 2009

Majka - no vidim, ze ako si mala cele tehu v pohode, tak aj porod ste zvladli lavou zadnou... 😉 super, ze to bolo take bezproblemove... 🙂 drzte sa!

jablonka
1. mar 2009

majka - velmi sa tesim ze tehulkovanie aj porod boli v pohode, a ta sprcha s fitloptou velmi pomahala aj mne, to si pamatam 😉 ...vela zdravicka Marcusovi, nech vam pekne rastie 🙂
weji - napis mi par riadkov ako sa mas, mozes aj IP alebo mailom, viem ze druha polovica februara musela byt tazka ☹ ...aj ja myslim na to, ze uz by ma nase malinke kopkalo, a zrejme by sme uz aj vedeli ci je chlapcek alebo dievcatko 😢 ...ale verim ze coskoro nas tehulkovanie znovu caka a uz MUSI byt vsetko v poriadku...
bubatenko - ako sa s Adamkom mate? uz bude mat chrustik o par dni mesiac, velmi to leti... 😵

bubatenko
2. mar 2009

ahojte žienky,

v prvom rade Majka gratulujeme s Adamčekom novému kamošovi Marcusovi a mamine 🙂 Nech ste obaja zdraví a prináša Vám len veľa, veľa radosti 😉

My sa máme fajn, malinký poslúcha, len večer chytá také zvláštne amoky, ale nemyslím si , že je to kolika, lebo prdká, kaka, len sa potrebuje vyzúriť a potom spinká aj 5-6 hodín. Jedine ma mrzí, že stále nemôžeme ísť vonka, v piatok ideme do poradne na kontrolu a dúfam, že poviee očká sú už v poriadku a v sobotu štartujem motory na kočíku a hybaj von.... teraz budeme mať zaťažkavajúcu skúšku... tatino nám ide na tri dni do práce , som zvedavá ako to zvládneme... dúfam, že Adamček bude taký dobrúčký ako doteraz.... 🙂

Jablonka, Weji, Saši nebojte ja pevne verím, že tento rok už tam bude všetkým svietiť nejaký ten vysoký tt, alebo už aj narodené babatko.....veľmi Vám to prajem baby moje, aby ste si vychutnávali ten skvelý pocit držať v náručí ten uzlíček..... tfuj, tfuj, tfuj..... 😉