Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

bubatenko
20. mar 2009

ahojte,

čo som vám písala, že sme boli konečne vonka, tak to som sa predčasne tešila... zase máme zaracha... musíme sedieť doma.... baby ja som tak nahnevaná.
Adamková lekárka mu na očičká predpísala mastičku, čo vôbec nemôžu novorodenci, že im to len ucpáva slzné kanáliky a podporuje zápal... a to som mu dávala do očiek mesiac, nehovoriac o tom, že tá mastičká je antibiotikum a môže sa podávať max. 10 dní a toto nás nútila každú poradňu dávať do očiek. Výsledok alergická reakcia, tak mu spuchli očičká , že dostal aj soplíky z toho, ale také, že sa mi z toho dusí, ako mu soplíky stekajú do ústočiek..... toto bola najhoršia noc, sme s Peťom prestáli nad postieľkou a sme ho polohovali tak , aby mohol dýchať. Ešte perlička, čo nás dostalo úplne - išli sme včera k očnej - výsledok pani študovaná doktorka nám predpísala kvapky, ktoré po našom zistení v žiadnom prípade nesmú brať novorodenci - overené dvoma nezávislými očnými lekármi..... a po konzultácii s jednou vynikajúcou lekárkou nám naordinovala jedny kvapky , ktoré zase nevieme nikde dostať..... no jednoducho číre zúfalstvo ☹ Tak som sa vyrozprávala - teraz mi pekne spinká, lebo mu to trocha ustúpilo a sa mu dobre dýcha, tak doháňa, čo v noci zle spinkal......

Jablonka je mi to ľúto s Di, treba vydržať - držte sa a čo sa týka sporu, tak nech to rýchlo prehrmí a je všetko čo najskôr všetko vystvetlené 😉

Papa dievčatá moje... idem si lahnúť.... lebo som KO 😒

bardott
20. mar 2009

Bubatenko aké kvapky zháňaš ????? skús napísať ...popýtam sa vo firmách .......pááááá

bubatenko
20. mar 2009

ahoj bardott ,

povedali nam v lekarnach, ze uz dlhsie ich nemali a obvolavali aj firmy, ale skus - hladame SULFANTAMID - očné kvapky.

Dakujem velmi pekne , si zlatá 😉

weja
autor
20. mar 2009

Bubatenko, tak to je sila 😠 😠 😠 to sa moze stat asi len tu... 😠 a tych ludi to vobec nes...rie, ze mozu malinkemu poskodit zdravie... ja uz tomuto nerozumiem.. 🤐 normalne by som sa isla na taku "odbornicku" stazovat, nechapem, ako mozu byt niektori ludia taki lahostajni... 😖
a teraz uz je Adamkovi lepsie?

bardott
23. mar 2009

Bubatenko a nie náhodou SULPHACETAMID ???? To čo si napísala vraj neexistuje ....

bubatenko
23. mar 2009

hej bardott.. to je ono... som to trochu poplietla, lebo som nemala pri sebe ten papier... to sú tie kvapky 🙂

bubatenko
23. mar 2009

ahojte,

bardott dakujem veľmi pekne za pomoc, ale už sme kvapky zohnali. Boli sme dnes u jednej súkromnej očnej lekárky a tam pri nej v lekárni sme ich dostali.. Dúfam, že nám čoskoro zaberú a mali by pomôcť odstrániť aj naše soplíky.
Adamček sa má už trocha lepšie, len noci sú horšie, lebo chrápe ako 50 ročný chlap, takže ja sa moc pritom nevyspím, lebo to sa nedá a občas aj zle dýcha... ale úfam, že to bude trvať už len pár dni a bude to fuč.

Ďakujem ešte raz za pomoc. Idem spinkať , kým spí, lebo dnes toho veľa nenaspal.

Dobrú noc

weja
autor
24. mar 2009

Bubatenko, to je fajn, ze Adamkovi je uz lepsie... 🙂 hadam uz budete ok, kym sa pocasie napravi, teraz by aj tak boli tie prechadzky o nicom...
drzte sa 😉

bardott
24. mar 2009

Bubatenko tak fajn. Aj nám sa ich podarilo zohnať . Zrovna som Ti to chcela napísmenkovať. Nič sa nedeje u nás sa určite minú 🙂 Som rada, ze je Adamčekovi už lepšie. Choroba detí maminky vždy zlomí ....... viem o čom píšem ale veď soplíky prejdú a budete opäť fit. Pááááá

alexa27
24. mar 2009

Ahojte, my sme spat z tatier, vyoslavovani a vylyzovani 🙂 . Bolo velmi dobre.
Bubatenko, prave som ti chcela navrhnut aj ja, ze sa ti kuknem na tie kvapky tu vo viedni, ale super, ze uz si zohnala, cim skor ich maly ma tym lepsie, dufajme, ze mu to cim skor ustupi.
Jablonka, a mala Di sa ma ako? uz je zdrava? a co ten rodinny spor? inak v piatok budem u pani chorvathovej, nechces dobehnut aj ty? ja k nej idem malovat uz rano o 10.00 ale urcite sa tam zdrzim zase az do vecera
😅 .
a vy ostatne co mate nove, ako sa vam dari?
my s manzelom sme plnou parou vhupli do 30-kovych oslav, ktore potrvaju najmenej do leta. vacsina nasich kamaratov je totiz nas rocnik, takze mame tento rok toho ozaj dost 😀 o zabavu je postarane 😀

alexa27
25. mar 2009

caute, kde ste vsetky? 🙂

jablonka
25. mar 2009

ahojte, ja som tuuu 🙂
som dnes doma s Diankou, este sa doliecuje, dostala antibiotika, a dobre jej zabrali, takze bude OK...
alex - v piatok mi to bohuzial asi nevychadza, lebo idem do prace a po praci som objednana ku kadernicke...skooda, rada by som ta videla ☹
a ten tridsiatkovy rok poznam, ja som bola v piatok na velkom tridsiatkovom narodeninovom zure, do tretej do rana 😀
bubatenko - videla som Adamkove cerstve fotky, je nadherny, uz prestava byt tym krehkym novorodencom, ale takym ozajstnym babatkom 😵 ...tesim sa kedy ho uvidim 🙂 ...a nech ho zlaticko tie sopliky uz netrapia ☹

alexa27
25. mar 2009

fiiiha, no moja ty si sa nam nejako rozsupla 😀 😀
no skoda, ze ten piatok nevyjde a kedy by si mohla, v sobotu, alebo potom som v ba aj dalsi tyzden asi.
som rada, ze dianke je uz lepsie.
my mame teraz starosti s babkou, nasi mi volali, ze ju zobrali do nemocnice, bolo jej na odpadnutie a zistili jej ze ma zrazeninu na mozgu, ale je pri vedomi a je vesela, tak vsetci dufame, ze to nebude najvaznejsie, ale aj tak sa hrozne bojime 😨

weja
autor
25. mar 2009

ahojte 🙂
Bubatenko, dufam, ze Adamkovi je coraz lepsie... 🙂 teraz by uz mali prist aj pekne dni, tak to vam hadam vyjdu tie prechadzky... 🙂
Alex, ty si umelecka dusa... 😀 ako pokracujes s malovanim? verim, ze obrazy maju cim dalej vacsi uspech 😉
Jablonka, este stale si na roztrhanie? 🙂 a co to cestovanie - este sa to neukludnilo?

alexa27
26. mar 2009

ahojte 🙂 , vcera som volala s bubatenkom cez skype, sme si dobre pokecali, malinky Adamko akurat spinkal po papkani. lubka posobi velmi stastne, vsetkych pozdravuje a chybame jej 😵 , uz nech je trosku krajsie vonku a mozme sa stretnut na nejakej prechadzke 🙂 .
dnes som sa akurat vratila z jednej jazykovky, co je tu najblizsie pri nas, ale ako som si myslela, robia kurzy len pre mladez, takze musim ist na druhu pobocku, ktora je tiez pomerne blizko ale uz nie pesi, budem tam musiet chodit autom, alebo mozno ked bude teplejsie tak na bicykli. idem tam kuknut este dnes poobede. mozno budem aj rovno pisat test. sa tesiiiiim 😀 .
a zajtra rano idem teda do blavy, mozno ostanem az do konca buduceho tyzdna, lebo mam toho celkom dost. a potom ten dalsi tyzden od 9.4. do 14.4. cez velku noc, ideme lyzovat do hintertucsu, do alp, uz sa veeelice tesim 🙂 . takze najblizsie dni nas caka celkom pestry program. este tie 30-kove oslavy do toho, no jedna radost 🙂 .
weji a ty co v praci, este nemas nieco nove ohladom predlzenia zmluvy?
babke sa inak vcera polepsilo, tak vsetci verime, ze to bude dobre.

alexa27
26. mar 2009

no tak caute, tak uz som aj naspat zo skoly. test som nepisala ale zapisala som sa na jeden 22.4., bol aj jeden skor ale to sme akurat na lyzovacke, tak pockam na tento 😉 .
a dnes som bola aj na poste, hi hi, uz si tu normalne zijem ako domaca 😅 , by ste neverili ako cloveka dokazu potesit taketo mini zazitky v cudzom svete, pripadam si vrcholne sikovna, ze som to zvladla 😅 😀 😝
tak som sa s vami zase raz podelila, no a uz by ste mohli aj vy nieco napisat
🤐

weja
autor
27. mar 2009

ahoj Alex 🙂
no vidis, aka si ty sikovnica, ze si sa tak udomacnila 😉 a to kde by si chcela chodit do jazykovky - vo Viedni?
tu dovolenku vam v dobrom zavidim, aj ked ja by som teda na lyzovacku nesla, snehu mam plne zuby 😀
co sa tyka prace, neviem zatial nic nove, sefka naposledy povedala, ze najneskor zaciatkom aprila mi da vediet, takze ak sa ona sama neozve, spytam sa jej na to ja buduci tyzden... ale obavam sa, ze riaditelstvo ma na vsetko vzdy kopec casu... 😖

bardott
30. mar 2009

Žienky oprašujem nás aby sme nezapadli celkom do nenávratna 🙂))). Ako sa vám žije v tomto uponáhľanom svete???? ...... pááá

jablonka
30. mar 2009

ahojte 🙂
tak ja sa mam celkom fajn, teraz aj kludne obdobie v praci, Dianka je uz zdrava...take ako ticho pred burkou mi to pripada 😅
s bubatenko sme si trosku pisali cez FB, Adamko je rozkosny, a hovorili sme, ze uz coskoro sa musime stretnut, akonahle bude pekne dohodneme sa niekde v parku 🙂
a na sasku sa tesim zajtra, dlho sme sa nevideli 🙂
a ako sa mate vsetky ostatne? 😕

weja
autor
31. mar 2009

ahojte 🙂
Jablonka, tak to je fajn, ze mas teraz klud... 🙂 to znamena, ze uz tolko ani necestujes?

jablonka
31. mar 2009

ahoj weji - teraz vela necestujem...ide take obdobie, ze konci Europsky parlament, tak sa len dotahuju nejake veci na vyssich urovniach 😉
chcela som sa ta opytat, ako sa ti podarili medove rezy, pripadne mi hod receptik, ja ich mam velmi rada 🙂

weja
autor
31. mar 2009

medove rezy sa podarili, kupila som si hotove platy, lebo nemala som tolko casu, aby som piekla este aj tie, takze som len dovarila krem 🙂 ale mali celkom uspech 😀 recept poslem do IP 😉

bardott
31. mar 2009

Wejuš aj ja chcem receptík .......milujem medové rezy .... 🙂))

weja
autor
31. mar 2009

ok bardott, poslem z domu 😉

rybacina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubatenko
31. mar 2009

ahojte dievčatá,

hlásime sa po dlhšej dobe....u nás všetko Ok, Adamček nám rastie do krásy, dnes sme boli v poradni a náš mali SUMO už má 5,5kg... zatiaľ priberá 0,5kg na 10 dní. Očičká už sú lepšie, som zvedavá, čo nám povedia v pondelok na kontrole, lebo jeho pediatrička je totálne telatko, hľadáme novú, lebo za toto jeho trápenie môže iba ona... dnes sa na neho pozrela odo dverí, že zápal ešte v očiach má na základe červenkavého obočia, ale to že to má detskú soberou, čo sú vyrážky, ktoré sú u deti bežné to ju netrápi, ale aby mu spodné viečko pootvorila to nééé, no nebudem komentovať, lebo ešte teraz sa mi nožík vo vrecku otvára 😠

Wejka pýtala si sa, čo robíme s Adamčekom celé dni....tak keď vynechám papanie, kakanie a spanie, tak keď je hore už sa mu musím poriadne venovať, lebo odkedy vidí, tak všetko musí vidieť, všade byť, tak ho rozvlákam po byte a vysvetľujem mu čo je čo a to sa mu strašne páči, potom sa hráme pod hrazdičkou a s hračkami, ktoré hrkajú, vydávajú zvuky , alebo sa už dajú chytiť, tak to skúša a musím povedať, že má božskú trpezlivosť.. a darí sa mu, vie si už ako tak chytiť hračku, dudlík, trieska do všetko ho , čo nad ním vysí...je podarený.... rozpráva si pritom a hlavne sa stále rehoce.... všetko je mu smiešne 🙂

Wejka pošli aj mne recept na rezy, prosím, Ak sa mi podarí tak chcem ohúriť moju rodinku a niečo spraviť na veľkú noc... nech vidia, že aj kuchársky antitalent vie niečo urobiť 🙂

No sorry dievčatá, musím bežať zvedavec mi nedá viac času keď nespí.... majte sa zatiaľ 😉

maja.ka
1. apr 2009

ahojte 🙂
takze druhy pokus, dufam, ze tento uz bude uspesny, lebo mi vsetko vymazalo 😠
takze my sa mame super, drobcek uz ma pomaly 5 kg, takze je co nosit 😝
bubatenko je mi luto, ze nie ste spokojni s pediatrickou, dufam, ze si coskoro najdete novu, my sme s nasou velmi spokojni, je super, vsetko vysvetli na co sa opytam a hlavne je strasne nezna k malemu, ked zacne plakat, tak si ho vzdy zoberia na ruky a utisi a pomojka 😀
u nas den prebieha podobne ako u vas, na vsetko sme zvedavy a ten bozsky usmev 😀 je na nezaplatenie, tak sa nanho super pozera, celeho by som ho zjedla, jaky je rozkosny 😵
najviac nas tesi, ze je vonku uz pekne a mozme chodit na prechadzky, este ten vietor by mohol celkom ustat a bude super 😉
baby dufam, ze sa mate vsetky dobre, nejako vas nestiham citat, tak neviem kto ma co nove 😉
takze koncim, drobec sa uz budi, ideme sa chystat vonku na slniecko 😎
pa

jablonka
1. apr 2009

ahojte, ake je to prijemne precitat si take krasne veci do cerstvych maminiek, ake ste stastne a ake mate krasne a stastne deticky 🙂 ...velmi sa s vami tesim 🙂 ...obom zlatickam posielam pusinky 😵
ja som dnes celkom dobre naladena, lebo som prvy den po skusobnej dobe a hned ma zavolala sefka a navrhla mi osobne, taku celkom peknu sumicku - co teda potesi 😀 ...a okrem toho to beriem ako ocenenie mojich schopnosti, co ma teda este viac tesi 🙂 ...je fakt ze ma praca bavi, mam vybornu, rozumnu a nenormalne ludsku sefku, strasne mi vychadza v ustrety a velmi si ju vazim...tak som rada, ze konecne sa na mna v pracovnej oblasti usmialo stastie 🙂
inak tento mesiac ma mrcha mrchana dost natahuje...ale neverim ze by sa mohlo zadarit...bolo by to az moc radosti naraz...skor si myslim ze po tom vsetkom este nemam vyrovnane hormony 😖
vcera sme sa inak stretli so saskou, vyborne sme pokecali, ani nevieme ako ten cas ubehol...my vzdy mame o com 😀 ...a vsetky vas pozdravuje 😉

bardott
1. apr 2009

Ahojte. No musím s Jablonkou len súhlasiť, že sa všetky príspevky od novopečených maminiek tak fajne čítajú ..... jejda to už je tak dávno, keď som mala malého takého malinkého, nostalgia ma chytá ....len si to vychutnajte žienky lebo čas letí hrozne, hrozne rýchlo ...... Jablonka čítam, že sa na Teba v živote opäť usmieva štastie a úprimne sa z toho teším. Ja nemám nové nič ...len stresy ale však sa utešujem, že raz aj tie skončia. No tak som si tu trošku poviedla monológ a môžem sa vrhnúť z vervou nových síl do práce 🙂 Ahojte žienky.....

weja
autor
1. apr 2009

ahojte 🙂
tiez sa tesim, ze sa maju maminy s babatkami dobre a ze z nich citit spokojnost a stastie 😵 len nech vam to pekne vydrzi a ste vsetci zdravucki 🙂

Jablonka, aj z teba citit, ze mas teraz take pokojne obdobie... 🙂 takze zda sa, ze tebe 1.april vysiel paradne 😵
tak skus testnut, mozno to predsa vyslo... 🙂 tento mesiac to vyslo tolkym babam, ktore mali problem otehotniet cele roky, ze by to kludne mohlo byt... 🙂 to by bola parada, co? 😉 kolko ti meska mrcha?

Bardott, nestresuj tolko 🙂 trosku spomal a vychutnavaj zivot a Boriska, lebo fakt to vsetko strasne rychlo bezi... a ako pokracujes s ucenim? 🙂