Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
7. jan 2008

dobre raaanko 🙂
bobess - vitaj spat 🙂 ano, spravne si postrehla, ze tu sa ziadne zmeny neudiali, bohuzial 😔 ale kazdopadne vkladame velke nadeje do dalsieho mesiaca... depresia a zla nalada snazilkovaniu neprospieva, raz uz musi nastat zlom... 😉
neviem ako budem dnes stihat nakukat, tiez som totiz 1.den v praci po 2 tyzdnoch 😅 ale potom vas urcite docitam 😉

drobec123
7. jan 2008

Baby, neblaznite.... musime byt pozitivne naladane, aj ja som trosku smutna ze sa to nedari ako som si to planovala, ale nic s tym nespravim. pripajam statistiku, trosku som nad tym rozmyslala a aj som sa ukludnila .....

Pokud budeme brát v úvahu pouhou matematickou pravděpodobnost, počítejte se mnou:
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100.
Po dvou cyklech už je to 28-36 žen ze 100
Po třech cyklech 39-49 žen ze 100
Po čtyřech cyklech 48-60 žen ze 100
Po pěti cyklech 56-68 žen ze 100
Po šesti cyklech 63-74 žen ze 100
Po sedmi cyklech 68-79 žen ze 100
Po osmi cyklech 73-84 žen ze 100
Po devíti cyklech 77-87 žen ze 100
Po desíti cyklech 81-90 žen ze 100
Po jedenácti cyklech 84-92 žen ze 100
Po dvanácti cyklech 86-93 žen ze 100

drobec123
7. jan 2008

Pokud se budete chtít o pravděpodobnost zajímat trochu více do hloubky, další informace najdete zde:
(Více na pravděpodobnost a těhotenství)

To je samozřejmě pouze matematika, ve skutečnosti si s námi příroda stejně pohrává po svém , ale vidíte, že ani do roka neotěhotní všechny ženy, které se o to snaží, i když třeba nikde není vůbec žádný problém.
Chtěla jsem ale připomenout, že vážně není třeba propadat panice, pokud se nám nepovede otěhotnět do třech měsíců (byť se to všem známým kolem podařilo), většina zdravých párů bez problémů otěhotní do roka od začátku snažení. Proto se Vámi asi většina lékařů nebude chtít zabývat, když k nim vyděšeně přiběhnete po třech měsících neúspěchu. I když jste si 100% jisté, že jste se pomilovaly přesně v den ovulace, (pochopitelně pokud nemáte žádné jiné problémy nebo podezření na ně). Prostě proto, že i když není nikde žádná chyba, máte šanci tak 2:3, že se Vám za tři měsíce otěhotnět podaří.
Prostě si hned na začátku snahy otěhotnět uvědomte, že to nemusí jít hned a nějakou dobu to může trvat, i když jste zvyklé si bez problémů v životě zorganizovat všecko, tohle ve Vašich rukou bohužel není

jablonka
7. jan 2008

ahojte 🙂
no tak mam za sebou nervozny vikend, lebo ms stale nedorazila...nechapem to 😅
bola som vonku s Di len v sobotu okolo obeda, a chudatko skonstatovala, ze do takej zimy uz v zivote nepojde 😀 ...tak sme uz cely vikend ani nos nevystrcili 😎
ahoj bobess - chybala si nam tu 😉 ...a tie reci si tak neber...kto to nezazije nepochopi...takze jednym uchom donutra a druhym von!!!

bobess
7. jan 2008

drobec -ďakujem za útechu, takže patrím medzi 14 - 7 % ktorým sa nedarí. No úžasné. Fakt.
najhoršie je že ani Vám sa moc nedarí a už by sme tu potrebovali také malé svetielko nádeje.
môj manžel je z toho tiež hrozne mimo. a moja mama- ľudia tej mi je najviac ľúto. ináč manžel dnes ide na spermiogram. tak som zvedavá.

drobec123
7. jan 2008

bobess, nemas za co. no moj drahy ma uplne dobre vysledky, ja tiez mam pravidelne cykly a aj tak stale nic. ale je dolezite vediet ze sme v poriadku, to mi dodava silu a chut bojovat.
aj ked tento mesiac si myslim ze zase nic, lebo dnes mam ovu (rano som mala vysoku teplotu) a nic z toho kedze moj drahy dnes odlieta na 3 dni prec .... a nase minulotyzdnove snazenie nam asi velmi nepomoze 🙄
aj moj drahy je z toho celkom nestastny aj ked si to nepripusta ako ja ...

alexa27
7. jan 2008

ahojte dievcata spolubojovnicky 😉 ,
co to co to? aka pesimisticka nalada? mame tu krasny gulaty rok 2008 a caka nas kopec zmien. Nebojte, v tomto roku sa nam to vsetkym podari, citim to v kostiach 🙂 .
chapem vas, tie reci su najhorsie, na stastie ja mam celkom chapave okolie a nikto do nas nejak nehusti, ale aj tak viem ,ze vsetci si to zelaju a myslia na to, takze tiez mam pocit tlaku. nuz ale co sa da robit, treba to nejak predychavat.
bobess, inak neviem ci si si precitala, chystame na buduci tyzden vo stvrtok stretko. Budes sa moct pridat?

alexa27
7. jan 2008

baby, prave mi pisala sms bubateko, ze jej blokli pc v praci a moze nas len citat. odpise teda az z domu, ale vsetky vas pozdravuje a poctivo nas cita, tak ju touto cestou zdravim 😉 .
a kde ste vsetky? 😕

jablonka
7. jan 2008

ja som tu 😉
bubatenko pozdravujem 🙂
no mam mizernu naladu, sa mi zda ze uz tu mrchu dostanem a furt nic 😠

drobec123
7. jan 2008

bubatenko, tak to musi byt dost zle len citat a nemoct sa zapojit .... ale sme s tebou a myslime na teba. dohodli sme sa zatial na 17.1. ze ?

alexa27
7. jan 2008

hej, na 17.1. 😎
jablonka a take nejake recepty ako cervene vinko alebo pivo, teply kupel a podobne si skusala?

jablonka
7. jan 2008

teply kupel som uz mala, vino anio pivo nelubim 😖
a v minulosti som to skusala a aj tak nepomohlo...ale mam take pichanie v podbrusku, nie je to bolest, len take popichavanie...no ja neviem, nakoniec este fakt budem tehu 😀 ...by ma piclo od prekvapka 😅 😀
to mi totiz nejde do hlavy, ze som to po Agolutine nedostala, doteraz som to vzdy dostala 🙄

alexa27
7. jan 2008

jablonka, tak ti strasne drzim palce, aby si na koniec bola, to by bolo uzasne 😵 . kedy planujes spravit dalsi test? co tak tento vikend? 🙂

jablonka
7. jan 2008

neviem, uz ma nebavi robit tie negativne testy...ale ak nic, tak to urcite nevydrzim a otestujem 😉
inak ja teraz ani neviem ci mam chciet mrchu, aby som zacala novy cyklus, alebo je nemam chciet a budem dufat, ze som tehu 😅

weja
autor
7. jan 2008

no uz som tu aj ja... roboty ako na kostole... 😝
bubatenko - pozdravujem aj ja 😉 mna by asi rozhodilo, keby mi MK blokli, to je jediny svetly bod, na ktory sa tesim, ked pridem rano do prace 😀
drobec - ako to, ze mas dnes ovu, ked mas vysoku teplotu...? 😕 ovu prebieha ked je teplota najnizsie, nie? 😨
jablonka - tak to by sme boli asi vsetky riadne prekvapkane... 😅 ale bolo by to skvele prekvapko 😵 a nemozu tie vyvolavacky nejako ublizit tomu pripadnemu mimi? 😕
a dobra otazka - nepalnujes spravit dalsi test? 😉

jablonka
7. jan 2008

no nastastie vyvolavacka su gestageny, ktore sa davaju aj v tehu napr. na udrzanie plodu, je to vlastne hormon zlteho telieska, ktory ma za ulohu produkovat hormony na udrzanie tehu...tak to nemam ziadne obavy 😉
akoze davam tehu dost malu sancu, ale dokial ta mrcha nedorazi, nadej stale je 😉
dalsi test? cez vikend alebo zaciatkom buduceho tyzdna 😒

drobec123
7. jan 2008

weji, vcera rano som mala niyku teplotu a citila som tlaky v podbrusku, ale to citim vzdy pred ovu. a dnes rano som mala uz o 0,3 stupna vyssiu teplotu to znaci ze praskol folik (asi v noci) a je ovu, aspon ja si to takto vysvetlujem, ale mozno sa mylim.
inac aj mna caka velmi tazke obdobie v praci a MK je mojim svetlym bodom cez den.
jablonka strasne ti drzim palceky aby to dobre dopadlo. to musi byt strasne ked nevies na com si ..

bobess
7. jan 2008

baby ja by som na to stretko prišla-ak môžem. budem sa dovtedy snažiť niekde nabrať pozitívnu energiu.
jablonka-tak si predstav že mne sa pred 2 hod. spustila 2x M. Je to normálne? Už 3 dni som bez a začínam tešiť že sa budeme zachvíľku snažilkovať a teraz toto. No nešibne mi z toho celého! Asi áno. A manžel je tu celý nervózny ako to dopadne. Stále ma otravuje s otázkou či sa rozvedieme ak bude neplodný. No čo mu na to povedať - keď je ťuťu. Ale poviem Vám pozitívnu vec - už máme rezrvované 3 dovolenky na leto. Dobré nie? Dúfam že na všetkých ktorí to organizujú budem môcť nadávať že s takým bruchom sa tam musím trepať 😀 😀 😀 ...

drobec123
7. jan 2008

bobess, ty si perfektna ! paci sa mi tvoj pristup.
a kam ides ? daj nam nejaky tip. my sme boli vcera lyzovat a tiez som povedala ze ked to tento mesiac neklapne, tak si idem vymysliet nejaku dovolenku aby som sa mala na co tesit. a aj moj sa ma pytal ked siel na to vysetrenie ze co bude ak zistime ze ma problemy, hrozne to prezival - bol taky nervozny ako som ho nikdy nevidela ...

jablonka
7. jan 2008

bobess - verim ze manzel bude mat dobre vysledky, chapem ale ze to tak preziva...a ako dlho trva nez sa dozvie vysledky?...a to ti tak blbne ms, ked si zasa zacala krvacat? - snad je to len nejake docistenie alebo co
a tie dovolenky - v doborm zavidim, Dianka ide s nasimi do Turecka a my to zatial neriesime, uvidime ci budeme tehu - a nechcem dopredu nic platit, co ak budu komplikacie a nebudem moct cestovat...ale niekam urcite pojdeme, ale budeme to riesit podla aktualnej situacie 😉
drobec - naozaj to vyzera na ovulku, snazilkovali ste cez vikend? 😕 😉

drobec123
7. jan 2008

jablonka, no v sobotu ano, ale vcera po lyzovacke sme to uz nezvladli. co mi je na jednej strane luto, lebo asi sme to tym padom prepasli. prosim ta, porad nam ako sa vam podarilo otehotniet s diankou !, ved ja zacinam mat pocit ze snad sa do ovu ani neda trafit .... sakra

weja
autor
7. jan 2008

jablonka - uplne ta chapem, ze sa ti nechce testovat... ta jedna ciarka na teste je asi fakt najhorsie, co moze snazilka vidiet... 🙄 ja som sa uz z mojich 35-dnovych cyklov tiez poucila, takze odteraz testujem najskor na 36DC 😖

drobec - tak uz mi je uplne jasne, ze ten minuly mesiac som nemohla byt tehu ani nahodou - ja som totiz doteraz bola v tom, ze ovu je ked je najnizsia teplota... takze ked mi BT stupla, myslela som, ze uz je po a drahemu som "dala volno"... 😅 takze sme to pravdepodobne akurat presvihli... 🙄 jaaaj, som ja trubka, asi to musim este niekde na nete dostudovat... 😕

bobess - tak s tou ms je to fakt nejake divne... 😕 a nebude to len nejake spinenie? A kedy ma mat tvoj drahy vysledky? Chlapi taketo vysetrenia asi fakt prezivaju tazsie ako vsetky ostatne... Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne...

co sa dovolenky tyka, som na tom podobne ako jablonka... zatial neriesime, lebo netusime, co bude do leta... aj minuly rok sme objednavali dovolenku last minute a dopadlo to super, takze ak niekam budeme chciet ist, casu je dost... a ak by som bola tehu, budeme dovolenkovat len niekde na Slovensku... 🙂
bobess - a kde sa chystate vy?

bobess
7. jan 2008

neviem ešte sa mi to nestalo. 2x jak keby nestačilo že vôbec došla, ešte duplom. no manžel komentoval že si to teraz vybije 2x a potom aspoň 9x nepríde. Tak nej je tak.
Výsledky bude vedieť asi ešte dnes - uvidíme.
No a dovolenky - Brussel, Chorvátsko - Zadar, Chorvátsko - Lošijn. Všetko je výmysel mojich rodičov a svokry.
drobec- vídím že lyžovačka sa u Vás tiež plánuje podľa plodných dní ... ja tiež ešte rozmýšľam kedy len keby tie 2 týždne po ovu neboli také stráááááááášne dlhé. ináč sme boli tiež lyžovať - skoro som primrzla k lanovke. u nás bolo -7 ale drobček sa chcel lyžovať tak sme jej urobili radosť. - nechápem ako tomu decku nebola zima, ja som lyžovala nasledovne: lanovka, zjazd (super G) a rovno som brzdila v bufete na varené víno, a tak dokolečka. malá šantila na lyžiach a všetkým rozprávala ako jej to ide dobre.

drobec123
7. jan 2008

bobess, plodne dni mali byt v piatok alebo v sobotu .... no len to telo si robi co chce 🙂 kedze to uz je pase teraz, budeme cakat co nam tento mesiac prinesie za prekvapenie .... moj drahy je brutalne dobry lyziar a dokazal by lyzovat aj kazdy den, tak ten sa praveze tesi ze sa nam to este nepodarilo lebo aspon mozme lyzovat. no co k tomu dodat ? 😉 a kde ste lyzovali ?

bobess
7. jan 2008

a už ti teplota klesla? až keď klesne folikul praskol a vajko je ready.
takže som hnusná ale prajem tvojmu manželovi nech si lyžuje sám.
naša chata je v kremnickcýh horách takže chodíme na Skalku, Krahule, Valču, Jasenskú. Ako sa nám zachce. Malá lyžovala aj na zahrade ale predsa to má taký iný šmrnc keď si niekde s ostatnými lyžiarmi. Ségra sa teraz chystá zase do Álp a už 2. rok im sľubujeme že pôjdeme - takže uvidíme ako sa zadarí. Všade síce píšu že človek sa nemá obmedzovať - ale neviem či sa to len tak ľahko dá.

drobec123
7. jan 2008

bobess, teraz sa asi nerozumieme, teplota by predsa po ovu uz nemala klesnut.

drobec123
7. jan 2008

a nebud hnusna ! 🙂 my mame rezervovane ubytko od 30.1. do 3.2. tiez v alpach, a to si nenecham ujst ! no keby som mala byt tehu tak budem minimalne doprovod a uvidime ci aspon trosku polyzujem aj ked to by bolo asi riskantne hned v prvom mesiaci .... zatial to neriesim 😉 ale moj mangel je strasne nerad sam, on bezomna nebude lyzovat to ho poznam !
inac v tych lyziarskych strediskach som este nelyzovala, aj ked to okolie trosku poznam. my potrebujeme ciernu zjazdovku a na slovensku ich vela nie je. ale tie co su, si uzivame.

bobess
7. jan 2008

no ja myslím že teplota klesne pri ovu a začne stúpať po.... ale pred tým musí klesnúť, vtedy je ovu - nie? tak som myslela, že máš vysokú teplotu, tak čakáš na pokles - tzn. ovu, a potom už nemá klesnúť - až do pôrodu ... 😀 ale asi som ťa zle pochopila, a tebe už klela a teraz už stúpa - takže potom ste ovu trafili správne.
a lyžovať môžeš, nie síce čierne trate ale také tie krásne alpské super upravené jednoduché v krásnom počasíčku ... fíha celkom dobre to znie. možno nad sestrinou ponukou zauvažujem - ibaže ja mám vždy smolu na počasie, a mrznúť sa mi tehu netehu nechce. možno keby sme šli do Dolomitov tak sa dám nahovoriť.
a lyžovanie je síce individuálny šport ale podľa mňa v kolektíve je to vždy lepšie. ja tiež sama nelyžujem pretože to potom nejak stráca na tej "zábave"
no bubatenko už si online? na čo sa učkáš teraz?

weja
autor
7. jan 2008

ahojte, som uz doma a moj drahy sa isiel lyzovat s bratom... takze vyuzivam volnu chvilku a vidim, ze tu debata este veselo prudi... 🙂
ja teda lyziar nie som, priznam sa, ze zimne sporty neoblubujem, ale to korculovanie sa mi minule celkom pacilo... 🙂
co sa tej ovu tyka, trosku som sondovala na nete, takze drobec nic nie je stratene... ako pisala bobess, ovu je vtedy, ked ti klesne teplota a 1. den vzostupu nahor je vraj najplodnejsi... ale velka sanca je aj 5 dni pred ovu a 3 dni po ovu... takze drobec, myslim si, ze ste to trafili uplne presne... 🙂
my sme to minuly mesiac zobrali asi zo zleho konca - kazdodenne milovanie sa asi odrazi na znizenej kvalite spermii 😒 ale dolezite bolo, ze sme sa milovali, lebo sme chceli, nie kvoli babu a potom, ked uz prislo plodne obdobie, akosi nas ta chut zacala opustat 😀 no uvidime ako sa vydari tento mesiac...

bobess - este nemate vysledky?

drobec123
7. jan 2008

neviem potom ako to funguje, si ma celkom poplietla 🙂 ja som mala posledne dni stale rovnaku teplotu 36,2, v sobotu som mala 36,3 ale to som si meral az o 10.00 takze to nie je smerodajny udaj a v nedelu opat 36,2. a dnes 36,5, tak kedy je vlastne ovu ? ja si myslim ze az ked ti stupne tak je ovu.
tak podte s nami na lyzovacku, my ideme do dolomitov 🙂 ja sa tam hrooozne tesim len dufam ze pocasie bude prijatelne, nemusi byt uplne gycovo katalogovo, prezijem aj ked bude len pod mrakom, len nech nie je fujavica-chumelica ...