Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

alexa27
11. feb 2008

hej, to je taka odychovka na vecer, ja som sa na nej ale velmi pobavila....niekedy aj taketo lahsie knizky dobre padnu 🙂

bobess
11. feb 2008

ahoj ahoj- čo to tu vidím ... teda nevidím

vidím že zase máme depkovské obdobie ... no nepoteším vás ani ja, mám totiž nádhernú anovulačku. do piatku bola teplota 36,5 -36,6 a od soboty 36,7 ... cez víkend ma z toho skoro roztrhalo a svokra ma určite vydedí keď sa k nej budem takto správať 😀 ale proste aj môj manžel to nejak ticho pretrpel ... takže ja sa z tohto mesiaca odhlasujem ... ale zase sa nám veľmi chcelo muckať sa takže na niečo to bolo. a moje prsia ma bolia od soboty ako 2 dni pre M, takže je to hnus a otras ...
fakt už neviem čo a ako. ja idem zajtra k lekárovi, tak tiež dám vedieť.
stretko môže byť ... už sa teším

weji-je mi to moc ľúto ... ani nemám čo k tomu dodať a niet ani koho viniť, ale hlavu hore a hor sa do snažilkovania

drobec - predpkladám že teploty sú krásne hore, a neboj do piatku ešte času dosť ... čakáme s tebou

alex - teba som nedočítala ako na tom si (okrem krásnyhc šiat a feng šui - čo písal smejko 😀 )

bobess
11. feb 2008

vtip na záver 😀 :

včera som na jednaní namiesto plnohodnosti povedala plodnosti 😀 😀 😀 a náš prekladateť to aj preložil ... ha ha ha ... našťastie som rozosmiala celú kanceláriu ...a zopár chlapom zablúdil zrak na moje bruško (po dobrom obede to aj tak vyzeralo) 😀 😀 😀

alexa27
11. feb 2008

nevadi bobess, nic nove by si sa nedocitala. nadalej nic......len sa pridali este depky a vymizol optimizmus, ale inac v pohode...
tak pekny vecer a napis ci by si v pondelok prisla na stretko.
a zajtra drzim palce k dokimu, som zvedava co ti povie

bobess
11. feb 2008

no idem len an sono pŕs, tka dúfam že mi nepovie nič, ale idem sa ho spýtať čo so mnou ďalej zmýšľa robiť !!! takto to totiž ďalej nejde 😀 😀 😀 teda ide ale na nervy

alexa27
11. feb 2008

aha jasne, tak drzim palce na sono 😉 .
mna caka buduci stvrtok komplet vysetrenie, teda ak mi do toho zase nieco nepride, ale dufam, ze nie.

drobec123
11. feb 2008

no baby ja som dnes bola ok naladena, ale prave to vsetko pokazil inac moj sef. ktory teda uz nezvlada casovo SK office a vyzera ze budeme mat niekoho lokalneho ako sefa. co sa teda mne vobec ale vobec nepaci a dost ma to teda serie ...... takze jedine riesenie v tomto momente pre mna je ist na matersku, lebo pridem o posledny kusom zdraveho rozumu a budem stekat po vsetkych este viac !

bobess
11. feb 2008

A Ty nemôžeš byť šéf????
To je dobrá šanca a potom šup na materskú ...

drobec123
11. feb 2008

aby ste chapali, rozbiehala som tu vsetko a robim vsetko. mam jednu holku ktora prisla pred par mesiacmi ale aj tak je toho viac ako zvladame. a teraz ked bude viac menej vsetko zabehnute a vybavene pride niekto koho budem musiet zaucat ..... asi sa ma to dotklo osobne, preto som z toho mierne znechutena, aj ked viem ze chcem odist na matersku ....

drobec123
11. feb 2008

no pred casom mi to bolo slubene a viac menej ponuknute, ze casom by som to mala cele prevziat .... ale ocividne to je vyssia politika a tak .... joooj baby som znechutena a smutna zaroven.

drobec123
11. feb 2008

no musim to cele predychat a najst v tom nieco pozitivne ....

bobess
11. feb 2008

aha - no to tak býva ☹ ... život je taký krásne hnusný ... pozitívne bude naše tehu a potom na to budeš z vysoka kašľať ... snáď to v blízkej bud. bude (a stavím sa že ti tam bachnú nejakého ťulpasa chlapa, lebo ten na matereskú nepôjde ... bleee)

drobec123
11. feb 2008

no najlepsie ze ta nova zenska (bobess zena ☹ pride po nasich najvacssich akciach a stresoch, rovno na hotove. ja si to tu vsetko odmakam ... a 1.4. pride nova hviezda.... joooj sorry ze vas tymto zatazujem, ale ja nemavam casto depku, dnes to je fakt ale uz dost na mna !

drobec123
11. feb 2008

asi zacnam sama podnikat, len s cim 😀

weja
autor
12. feb 2008

dobre raaanko 😎
tak vyzera to na pekny den, tak dufam, ze dnes zacneme plne optimizmu a dobrej nalady... 🙂
bobess - no vitam ta znova medzi nami, aka bola sluzobka? Na sono drzime palce, potom sa ozvi...
drobec - vobec nas tym nezatazujes, len sa vyrozpravaj, my vsetky sme tu predsa od toho, aby sme sa podrazali a vyrozpravali navzajom... 😉
inak ta uplne chapem, taketo situacie su na porazenie... 😠 cloveka dokaze nahnevat hlavne to, ze najskor mu tahaju medove motuzy popod nos, slubia to miesto tebe a teraz tam pride nejaka zenska na hotove... 😠 a ty si svojmu sefovi nepovedala na to svoj nazor? teda nespytal sa ta, co si o tom myslis? taketo "ciste jednanie" mam najradsej... 😖 ale hlavu hore, za chvilu ides na matersku, dovtedy nejako prezijeme vsetky... 😉

bobess
12. feb 2008

dobré ránko,

na úvod niečo egoistické - moja teplota už je na 37,9 - takže krásne ... môžem čakať mesiac na ovulku ... ☹ 😒 😠 😖 😢 😝
na záver - čo iného mi zostáva 🙂 😎 😀

dnes budem doobeda aspoň s Vami ... takže sa môžeme utešovať

drobec už si vymyslela s čím ideš podnikať ???? 😀 účto ti urobím ak budeš potrebovať

weja
autor
12. feb 2008

bobess - no to som kdesi citala, ze do roka mozu byt 2-3 cykly anovulacne... ale cloveka ide z toho porazit... 😠

bobess
12. feb 2008

a vekom to je ešte horšie - tiež som to čítala a môžem to aj potvrdiť, jedna bola v októbri a druhá teraz ... (ináč oprava - teplota je na 36,9) - pri tretej budem zúfalá ...

weja
autor
12. feb 2008

no ja pevne verim, ze tento cyklus uz domeriam konecne jednym a tym istym teplomerom... ja som potom spatne uvazovala, ze kedze som menila teplomer zrovna niekde v polovici, nemuselo mi to ani spravne zaznacit ovulku, kedze ten druhy ukazoval ine hodnoty - vyssie... 😒
no kazdopadne dufam, ze tento cyklus uz bude lepsi... hned rano som si uvarila alchemilku, poobede sa chystam do lekarne nakupit bylinky na caj plodnosti a dokonca uvazujem, ze si kupim aj ovu testy... rozhodla som sa k tomu pristupovat zodpovedne... 😀
vy mate nejake skusenosti s ovu testami? su spolahlive?

alexa27
12. feb 2008

Ahojte dievcata,

drobec, tak to nasere, veeeeelmi dobre poznam, zazila som nieco podobne, ale vies co, vratilo sa mi to. Na koniec ten danny kolega neuspel, ale ja uz teraz nemam zaujem 😉 .
Neboj, onon ma vsetk osvoj zmysel aj ked to teraz tak mozno nevyzera, ale osud ta mozno chcel odbremenit od dilemy kariera vs. dieta, takto ta nakopol este viac pre dieta, hm? 😉

inak vcera sa mi podarilo zmiesat konecne vsetky tie bylinky, tak caj mam pripraveny, po MS zacinam pit ako je v navode. len si chcem este nieco potvrdit, pisu tam:

Všetko sa zamieša a pije sa prvý deň po skončení MS. 3x denne sa sparí pol lyžice 1/4l vody a nechá sa 15 min. vyluhovat. POZOR: nepiť počas MS. Po využívaní dávky necháme 14 dní kľud pre organizmus a potom sa ešte 2x opakuje.

znamena to, ze pijes od skoncenia ms az po dalsiu kazdy den?
vyuzivanie davky znamena jeden cyklus? cize pije sa tri cykly v podstate? ale to potom druhy cyklus zacnes pit ten caj az nejaky tyzden po ms, nie od prveho dna, ked musis mat 14 dni pauzu 😕 ??
ako to chapete vy?

weja
autor
12. feb 2008

alex - podla mna vyuzivanie davky znamena dlhsiu dobu ako jeden cyklus - tam boli ingrediencie 100 g toho a 50 g ineho atd.... a ked to vsetko zmiesas, dostanes napr. 500 g cajovej zmesi a to je jedna davka... aspon ja som to tak pochopila... a ked ju vyuzivas celu, 14 dni pauza bez ohladu na to, v akom stadiu cyklu sa nachadzas a potom dalsia... takto by som to teda robila ja, ale som zvedava, co nam na to povie drobec... 😕
a ano - pije sa to od skoncenia jednej ms po zaciatok druhej...
kedy zacinas? 🙂

drobec123
12. feb 2008

weji, podla mna to je presne tak ako hovoris .... jedna davka je presne ta namiesana porcia, len sa nesmie pit cez MS. potom 14 dni pauza a pokracujeme dalej.
inac dobre ranko, no uz som trosku predychala ale mrzi ma to stale. ale zacinam to brat ako si alex napisala, vsetko zle je na nieco dobre. a toto ma len utvrdilo v tom ze idem sa naozaj viac sustredit na dieta a na matersku. a idem prehodnotit aj svoju snahu robit tolko veci a tak vela v tejto spolocnosti. je jasne ze keby ma tento rok povysili tak by som tiez nebola uplne happy, ale aby na tu poziciu nastupil niekto z vonku je pre mna uder pod pas .... takze este potiahnem teraz ľ tyzdne kedze mame velku akciu ktoru mam na starosti a potom naozaj zacnem riesit viac sukromny zivot ako pracu po veceroch ....

drobec123
12. feb 2008

inac este tiez trosku egoizmu, teplotu mam uz 4 den hore - 36,7 co je u mna vysoko. ale neverim ze to nieco znamena, inac moj drahy sa ma uz asi tyzden pravidelne pyta ze ci nepojdeme na nejake imunologicke vysetrenie ci nahodou nevytvaram protilatky proti jeho spermijkam. stale mu opakujem ze pojdem najprv ja k lekarovi a uvidime ake mozu byt priciny preco sa nedari .... strasne chce riesit ze v com je problem, a ja mu neviem odpovedat. ach jaj ...

alexa27
12. feb 2008

uhm, mas pravdu, to je logickejsie. ja zacinam niekedy cez vikend asi, alebo zaciatkom buduceho tyzdna, uvidim ako to vyjde. ale uz som si dnes priniesla jeden sacok a do roboty, takze som pripravena na akciu 😀 .
a rozhodla som sa aj merat teplotu kazde rano tento cyklus, tak uvidim. a musim sa pochvalit, konecne som sa donutila od minuleho piatku kazdy vecer cvicit tu mojzisku. terapeutka nam totiz hovorila, ze to nema ziadny vyznam ked sa to necvici kazdy den, no ale prinut sa po robote este doma cvicit 😝 , jasne, ze som kaslala na to, ale tento mesiac som si povedala, ze budem dochvilna, tak som zvedava kolko m ito vydrzi. drzte palce. 😉

alexa27
12. feb 2008

no drobec, mozno uz nie je problem v nicom 😉 , teplotku mas super 😵

weja
autor
12. feb 2008

drobec - veru, nezaskodi trosku egoizmu buducej maminke 😉 pokial oni nevedia dostatocne ocenit, co pre nich robis, tak proste rob len to nutne, ale tiez by som sa uz kvoli nim nepretrhala...
a ta teplota je zaujimava... kedy tebe zvykne klesnut - este pred ms ci az v ten den...?

drobec123
12. feb 2008

alex, ty si fakt sikovna ! inac kde si si kupila tie bylinky ? ja som ich zhanala uz hocikde, len problem bol ze nikde ich nemali vsetky naraz aby som si ich kupila a mala pokoj.

bobess
12. feb 2008

drobec - presne tak ... je to nepríjemné, ale zase s čistým svedomím, môžeš povedať že si robila všetko čo trebalo a nech si to už milá pani riadi sama. dúfam že kým sa zaučí stihneš ísť na materskú ... a to je najdôležitejšie ... Ty a manžel a ten malý mimísek (alebo dievčatko - vlastne ani neviem čo chcete - ako keby sme si mohli vyberať)

weji k ovu testíkom, ja som do nich vkladala veľkú nádej a nič. ono síce ukazovali presne keď klesla teplota, ale ukazovali ovu aj tri dni a nikdy som nevedela kedy presne, takže zostávam pri teplomere - aj ten mi síce nepomôže ... takže v konečnom dôsledku zostávam pri manželovi ...
len ma štve že zase musím len čakať ..- čakať čakať ... fakt neviem prečo to máme tak zriedkavo, myslím ovulku, mala by byť aspoň 4x do mesiaca 😀

včera mi manžel povedal že už budem mať ovulku ako naša wendy (jazvečík - fenka) - 2x do roka 😀 😀 😀 aspoň sme sa zasmiali ... 😀 😀 😀

čo s tým stretkom ? v pondelok platí ? kde kto kedy ?

alexa27
12. feb 2008

dakujem 😵
tie bylinky som zohnala v takej prirodnej lekarni na Grosslingovej, okrem tusim nechtika, ten som potom kupila tu pri robote. no a zmiesala som ich zhruba pomerom podla tych gramazi co pisu v recepte, tie balenia su kazde ine, takze treba si to nejak vyratat, zacala som tymi bylinkami co mali byt na 100g. vyslo mi to takto:

30g lubovnika
30g zihlavy
30g alchemilky

15g hluchavky
10g nechtika
6g rebricka

zhruba som to odsypala, bud pol sacku alebo tretinu, podla toho ako to vychadzalo. nekupovala som vylozene plne gramaze podla receptu lebo toho by bolo strasne vela, uz aj tak mi vysli tri balicky 😅

drobec123
12. feb 2008

weji, ja nemam ziadne skusenosti s ovu testami, ale pocula som o nich nieco podobne ak pise bobess, ze ti ovu ukazuju aj tri dni ☹
bobess, ja som uz sediva z toho cakania ! prave som sa objednala ku gynekologovi na sobotu 23.2 (23 je moj stastny den - datum narodenia 🙂 a ako pise alex a weja - idem na to zodpovedne....
ja so stretkom ratam ... asi nalepsie bude opat aupark a o ktorej - povedzte si vy, ja sa prisposobim