Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

agnesska
11. nov 2008

jabber-stejně to je sranda,jak jsou děti zvídavý 🙂 u nás zase tuhle padla otázka,jestli jsem zažila dinosaury 😀

bubba
11. nov 2008

ja neviem baby to by sa dalo posudit len keby ste prezili nieco take aby ste si cinom mohli odpovedat na otazku.samozrejme ze materska laska nevyprcha a moj muz ma potreboval velmi ked som bola v 8-9 mesiaci tehotenstva a aj ked to bolo nebezpecne pre mna aj pre malu (podla lekarov sme nemali vobec byt v kontakte)inak sa nedalo ,musela som byt aj pri nom aj s malou este v brusku .ano ohrozila som zivot a zdravie malej tym,ze som chcela manzela podrzat a pomoct...ale pan boh nas zato odmenil a chvalabohu ziadne nasledky sa nenesu 😉

zdenallicka
11. nov 2008

Paneboze, ja si myslim, ze laska k detem a k partnerovi jsou odlisne, ne??? Ze je to jiny typ lasky, ze se to ani neda rict, koho milujes vic - jestli deti nebo manzela... Dalo by se mozna polemizovat o tom, koho zachranis jako tounouciho driv, manzela nebo dite? Ale jestli milujes vic dite nez manzela se prece rict neda - je to neco jineho... Muj nazor.. berte nebo nechte byt..;o)))

sirinka
11. nov 2008

inac predpokladam, ze keby bol v tej nebezpecnej situacii mm pri vedomi, asi by tiez chcel aby som najskor zachranila nase dieta...
ja by som tiez uprednostnila zivot mojho dietata, pred mojim vlastnym...to je celkom jednoduche rozhodnutie.

jabber
11. nov 2008

aponchie - no přesně 😀 a to jsem to ani neznala 😀

agnesska - a zažila? 😝 😀 😀. No můj brácha se zas jednou ptal dědy, jestli byl hlodavec 😀 😀 mu ta teorie o vývoji druhů, chudákovi, musela teda ležet v hlavě 😀

bubba
11. nov 2008

zdenaallicka v pohode napisala si len a len pravdu.a tazko je odpovedat na otazku,koho zachranit prveho v pripade hrozby smrti....na to sa asi odpovedat neda...to ukaze len a len situacia v ktorej sa dufam nikdy neocitneme 😅

agnesska
11. nov 2008

sirinka-tak s Tvým posledním příspěvkem souhlasím 😉

agnesska
11. nov 2008

jabber-no jasně že jo,taky se za mýho dětství dle Laury svítilo svíčkama...to víš,mám už nějakej křížek na hřbetě 😀

jabber
11. nov 2008

agness 😀

jabber
11. nov 2008

agnesska - to buď ráda, že za tvýho dětství už existovaly svíčky 😀 😀 😀

anjelik85
11. nov 2008

ahoj, manžela aj dcérku milujem. k manželovi je to iná láska a k dcérke je to iná láska. to sa porovnať nedá. iný druh lásky. 😉

agnesska
11. nov 2008

jabber jj ale televize néééé-to je jasný ,mno a tuhle sme šly po Petříně-tam sou jeskyně ve kterejch bydlej bezdomovci a co myslíš,ža padlo za otázku?-maminko bydlelas někdy v jeskyni-to už sme se ale s kamarádkou řezaly smíchy...

jabber
11. nov 2008

agnesska 😀 😀 😀 počkej až půjdete kolem mostu a bezdomovci budou pod ním 😀

karot
13. nov 2008

Nám se dítě narodilo až po 6.letech manželství,takže těžko můžu říct,koho miluji víc. 😅
Když jsme se manželem brali,tak to mezi námi hóódně jiskřilo,ale asi tak po 3.letech soužití se to trochu změnilo.
Ne,že by nám to neklapalo,ale spíš jsme ten život měli hódně stereotypní a pak se to narozením Ády oživilo.
Já po porodu zažila snad největší eufórii v životě,ale do 2 týdnu se to srovnalo tak,že se mi to moje srdčko rozdělilo na 2 stejné polovinky..............jedna pro manžela a druhá pro Adámka. 😵
Chceme ještě další mimčo,ale to už se fakt buu muset nechat rozkrájet. 😀

lencici
13. nov 2008

Ja si myslím, že sa táto láska porovnať nedá...Ja milujem manžela a aj svoju dcérku inak...ale povedať že niekoho viac a niekoho menej to si netrúfam...

montinka
13. nov 2008

lencici suhlasim s tebou. priatela milujem inak a malu inak. ale urcite oboch na rovnako len inou laskou v tom je asi jediny rozdiel. 😉

kitty68
13. nov 2008

no jak to tu ctu tak js rada ze decko jeste nemluvi 😀

me to jen pripomnelo, kdyz js kdysi davno byla tady(uk) v tescu s kolegou z prace a sli js a on na me a tady mame koblihy 😀 😀 😀

a to ze si nekteri mysli ze nemame lednicky a splachovaci hajzliky ani nebudu zminovat 😅

tak js se ptala taty koho by zachranil jestli me nebo ellu, rekl ze je to debilni otazka a ze by zachranil telku 😀

gedren
13. nov 2008

Vztah k diteti a partnerovi je naprosto nesoumeritelnej 🙂 Partner je skvelej chlap, kteryho si nesmirne vazim, mame strasne moc spolecnyho a uzivame si kazdej den kopu srandy, jsme si navzajem oporou a vime, co od sebe muzeme cekat, tesim se, ze spolu stravime cely zivot a treba i dalsi zivoty (dite pocitam, ze po mne po 20 letech, co ho odchovam, nevzdechne, a povazuju to tak v poradku 🙂), zatimco k diteti planu zcela nekritickou nepodminenou laskou, touzim ho chranit, pomahat mu, dokud to potrebuje, a pripadne obetovat pro nej i svuj zivot.

Treba kdybych se mela rozhodnout, jestli mam umrit ja, nebo muj partner, tak to bude spis racionalni uvaha, zahrnujici napriklad faktory jako koho z nas momentalne potrebuji deti vic (treba ja jsem ted tehotna, ze...), kdo z nas vic prospiva spolecnosti, kdo z nas tu smrt druheho ci svoji vlastni ;) (ja mam na to spesl buddhistickou pripravu) lip snese a tak. Ale kdybych si mela vybrat, zda umru ja nebo dite, tak proste nepremejslim a polozim hlavu na spalek, to je nejakej uplne zakladni materskej instinkt, ze matka pro svy dite udela proste uplne cokoli.

nika70
13. nov 2008

Já si tu tak pročítám vaše názory a mám pocit, že jsem asi nějak zvláštní, ale mě odpověď na tuto otázku naskočila okamžitě: žádného muže, ani prvního, ani druhého, ani žádného dalšího jsem nemilovala, nemiluju a nebudu milovat víc, než svoje děti.
Ano, jsou to dvě naprosto nesrovnatelné lásky, jak říká Gedren.....ale já jsem těžký realista. Chlap je, milujeme se, ale co......budeme se milovat stejně za 10, 15, 20 let? Sorry, ale nemyslím si to.
Mám vyzkoušeno, že bez chlapa se žít dá. Bez mých dětí bych žít nechtěla. Svoje děti miluju víc, než svého chlapa. 😉

gtver
13. nov 2008

Tohle mi připomíná, jak nám kdysi učitelka na základce položila otázku, jestli máme radši mámu nebo tátu 🙄 Tak nějak všechny holky říkaly, že mámu. Když přišla řada na mě, už automaticky učitelka řekla: "Taky mámu?" Na to jsem odpověděla "ne,...", nikdo mě nenechal domluvit a strhlo se překřikování, jak jsem divná, že holka musí mít radši mámu a u nás to bude nějaké divné... 🙄 No, pak se mi povedlo sice doříct, že mám ráda oba stejně, ale už jsem prostě byla divná.
Takže na tuto otázku bych opět musela odpovědět stejně a asi jinak, než se čeká. NE, nemám své dítě radši než manžela. NE, nemám své dítě méně ráda než manžela. Svým způsobem je (nás) považuju za jeden celek, stejně jako jsem tehdy za jeden celek považovala své rodiče. Proto podobné dělení je pro mě osobně nesmyslné 😎

kitty68
13. nov 2008

jezis to je debil ta ucitelka 😲

gtver
13. nov 2008

slabě řečeno...

jabber
13. nov 2008

gtver - no to je fakt kráva, takový dementní dotazy dávat dětem 😕 😅 To mi připomíná, jak nám učitelka v první třídě při prvouce vpálila, že Ježíšek neexistuje - jsme šli domů s očima navrch hlavy 😕 😀 Některý úči jsou prostě slabomyslný 🙄

myschka
13. nov 2008

Moje odpověď je jasná, já miluji víc své dítě
Miluji i MM a je mi s ním už osm let dobře ale Adélka je prostě kus mě a dýchala bych za ní.

kitty68
13. nov 2008

no jeste js zapomnela nase mati vzdycky rika ze my js jeji krev ze pro nas by udelala vsecko 😵

agnesska
14. nov 2008

nika-jsem ráda,že tu nejsem jediná 😉

lucenek
14. nov 2008

zvláštní téma
u mě se to říct nedá mateřská láska k mé dceři je jiná než láska k mému muži oba dva miluju zcela jinak, ale potřeby sáry jsou na prvním místě

marinka
14. nov 2008

Holky, já si myslím, že my, co říkáme, že máme oba rády stejně, to rozhodně nemáme tak, že bychom měly děti méně rády, než vy, co jim dáváte přednost. Myslím, že všechny, které jsme si dítka přály, je milujeme hrozně moc a tak přiblížně nastejno 😉 Ale máme prostě o něco radši své manžely a partnery, než vy. Tím nechci říct, že vám to ve vztahu nějak neklape, určitě se máte rádi, ale už je to třeba víc stereotip apod. Já svého manžela miluju opravdu hrozně moc, od prvního dne, kdy jsme se potkali, jsem věděla, že je to ten pravý, kterého si jednou vezmu, prožili jsme si spolu hodně těžkých chvil, které bych asi s jiným partnerem nevzládla, ale u manži mě nikdy ani na vteřinu nenapadlo, že bych se s ním mohla rozejít.. A když ten náš vztah srovnám se vztahy přátel apod., kteří jsou spolu třeba i kratší dobu než my, tak prostě vidím, že ten náš vtah je jiný, že se k sobě chováme mnohem víc zamilovanějši než oni, často si říkáme, že se milujem a dáváme si to najevo. Prostě osudová láska.. Zajímalo by mě, jestli i vy, které říkáte, že máte děti raději než partnera, prožíváte něco takové, jestli jste tak moc zamilované?

slnieckova
14. nov 2008

marinka absolutne ta chapem a suhlasim s tebou 🙂 ja prezivam taky isty vztah, preto si neviem predstavit, ze by som deti milovala viac ako manzela (aj ked mi mozu niektore vytykat, ze to nemozem vediet, ked zatial deti nemam), ale neverim, ze narodenim babatka sa moja laska k manzelovi zmeni, nedajboze zmensi 🙂 oboch budem milovat rovnako, obaja si totiz rovnako zasluzia moju lasku 🙂

noangel
14. nov 2008

jednoznacne svoje dite miluju vic nez manzela. i jsme se o tom bavily a rekl totez vic miluje syna nez me