Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

hupcza
6. jan 2009

jinak k otázce - mám dojem, že se jedná o zcela jiný druh lásky

miluju svou mámu, svého muže, svého zatím nenarozeného syna ..
ale přeci každého jinak
mám dost lásky pro všechny - láska se přeci nedělí, když je více objektů 🙂

hupcza
6. jan 2009

digy: jj ..taky jsem měla svůj boj s tchýní

bohužel nepochopila, že máme fungovat vedle sebe
já jsme si nijak nenárokovala její roli
avšak ona bohužel vyštípávala mě

brečela jsem,vztekala se, chodila po psychlozích a vymýšlela, co dělám tak strašného, že mě nedokáže přijmout

a pak jsem tam prostě přestala jezdit - přestala řešit
manžel se jí čím dál víc vzdaloval a přichyloval ke mě

a asi jen tenhle úprk jí alespoň kapku otevřel oči a pochopila, že mě může zesvého života vystrnadit, ale bohužel vystrnadí i někoho, koho tímch chtěla původně víc připoutat
dnes už spolu celkem fungujeme - sice žádné přátelství na život ana smrt, ale korektní komunikace bez nějakých excesů - tak snad nám to vydrží

když tady čtu některé příspěvky, mám za to, že svým synům připravujete to, co tchýně připravila pro mého muže

mikalove
6. jan 2009

podla mna sa neda milovať aj muža aj dieťa tou istou láskou,potom sa to horšie porovnava,ktorá laska je silnejšia,ale dieťa milujem viac...

pitrska
8. jan 2009

Hezky den holky
Miluju sveho pritele strasne moc,hodne pro me znamena a dela mi stejny usmev na obliceji jako moje stejne milovane dite,proc by se tyhle nejblizsi lidi nemohli milovat stejne???Miluju je kazdy jinym spusobem,u pritele se muze stat,ze se jednou prestaneme milovat,ale moje dite budu milovat vzdycky......

Stejne Miluju i svoji mamku svoje rodice proste,i presto,ze u nich uz dlouho nejsem mam k nim velke pouto....

mirin
14. jan 2009

Také miluji své dítě víc než svého muže 😉 chlap může zahnout, může mě zklamat, může mě opustit... ale moje dítě bude vždycky moje dítě a já tu budu vždy pro něj 😉

rejocka
18. jan 2009

🙂 milujem svojho manžela a milujem svojich dvoch synčekov a ako písala smardík to sa nedá zrovnávať,lebo je to iná forma lásky,deťúrence materinskou láskou a manžela láskou muža a ženy.a synčekov úplne rovnako bez rozdielu veľmi ľúbim 😵 tam neni čo riešiť 😵

chymenitta33
18. jan 2009

hupcza--hej myslím vážne🙂Ako davidko je moja najväčšia láska a až potom Marko. je pravda že ho milujem ako matka a Marka ako žena ale aj tak davida viacej

penelope10
18. jan 2009

neviem je teoria, ktora hovori ze manželia (partneri) by sa mali milovat navzajom obrovskou laskou.
Z tej lasky by potom sa mal dalej budovať vzťah k deťom.
a že je nebezpečné keď niektorý z nich miluje deti viac ako sameho partnera.
Nie je zle ze matky miluju svoje deti. O to viac by mali ale lasky preukazovat svojmu manzelovi resp. manzel zene.
Ma to svoju logiku...

rejocka
18. jan 2009

🙂penelope10 ,súhlasím s tebou a myslím si,že by sme sa nemali zaoberať myšlienkou koho viac ľúbime,ale snažiť sa nerobiť v láske rozdiely,milovať rovnako,lebo podľa mňa sa nedá ľúbiť niekoho trošku a niekoho veĺmi 😕

kocurik16
19. jan 2009

láska k deťom je niečo iné ako láska k partnerovi.Tá intenzita je asi rovnaká,ale tie pocity sú iné.

marta82
19. jan 2009

Ja urcite miluju vic dite. Manzela taky,ale kdyz se rozvedes,casem to rozdychas,ale ztratit dite,to ti nic nenahradi

geminis
20. jan 2009

holky, příjde mi, že toto je debata o ničem.

ivuss01
23. jan 2009

partnerska laska a materinska laska sa nedaju porovnat. manzela aj svoju dcerku milujem nadovsetko, zivot by som za nich dala 🤐
moj otec mal suseda co sa pred dvoma rokmi zastrelil, mal manzelku a adoptovanu dceru, a jeho manzelka s odstupom casu, ked sme sa o tychto veciach bavili, tak povedala, zila som s nim vela rokov (nepamatam presne ale cca 18-20) ved to bol vlasne cudzi muz.... kedy som prisla o dceru, tak neviem..........

janinininka
23. jan 2009

taky nechápu kdo tuhle debatu vymyslel, nic ve zlým, ale tohle přece nejde srovnávat ne? láska k manželovi a k dítěti je naprosto odlišná a milujete snad oba dva a žádný koho víc tady neexistuje, to mi přijde divný srovnávat! je jasný, že se může lecos stát, ale to vás může zklamat jak partner tak i dítě a kvůli tomu ho přece nebudete mít méně rádi, to je teda můj názor!

dioliana1
23. jan 2009

😉

markytkaaa
24. jan 2009

Nedá se to srovnávat ... ale asi takhle ...

Manžela mám moc ráda, miluju ho ... ale nemusí to tak být napořád ... co já vím, najde si babu, začne mě řezat jak psa 😀 bude pít, holdovat karbanu aj. a láska se vytratí ... žádné miluji nebude, bude možná tak ... mám ráda

Svoje dítě budu milovat i když si najde babu, bude jí řezat jako psa, bude pít a holdovat karbanu ... pořád to bude moje dítě, mohu nesouhlasit, mohu mu domlouvat, naštvat se ... ale dala bych za něj život 😵

janka5861
25. jan 2009

Tato tema by sa mohla aj zrusit ,lebo nema hlavu ani patu ....

caira
28. jan 2009

podle me se to srovnavat da, jen to lidi nechteji rict nahlas, ze dite miluji vic nez manzela 😀

Z psychologickeho hlediska se to da "srovnat" jen v krizove situaci - kdy stojite pred volbou..vsichni hadam tusi kam tim mirim..ale nechce se mi to tu vylozene psat.. takze kdyz uz prijde na lamani chleba, pry podle vyzkumu 100 procent matek zvoli dite 😉 🤐

Ja manzela miluju, je to muj nejlepsi pritel a partak, ale dcera dala slovu laska naprosto novy rozmer a dozivotne bude moje priorita cislo jedna..to snad odpovi na otazku jak to mam ja...

konoupek
28. jan 2009

naprostý souhlas caira,líp bych to nenapsala 😉 mám to stejně,jako ty 🙂

caira
28. jan 2009

konoupek: ja jsem na tohle tema totiz delala jednu praci a je to docela jednoducha otazka, ale jedna z tech, ktera se nerado odpovida nahlas...

Vystetluje se to tim, ze laska k diteti je bezpodminenca coz laska k partnerovi vetsinou neni, jen si to priznejme, pri vyberu partnera mame podminek celkem dost, dite si ve vetsine pripadu nevyberema a milujeme ho tak i tak celou dusi. Je to nase krev. Stejnte tak se narazi na fakt, ze partnerstvi/manzelstvi atd cas od casu ( obcas i casteji) konci rozchodem/rozvodem a ve vetsine pripadu se partner drive ci pozdeji nahradi partnerem novym, lide to berou jako soucast zivota, to se proste stava..ale nikdo nikdy by proste jen tak nedal "kopacky" diteti a nahradil ho jinym, ze? takze tot k te "nesrovnatelnosti" 😉

berus
28. jan 2009

cairo, naprosto souhlasím!

přijde mi, že spousta mamin se to stydí vyslovit nahlas 😉
já prostě svoje dítě miluju víc než manžela, hodně jsem si to uvědomila, když jsem s malým skončila v nemocnici 😔

caira
28. jan 2009

berus: jsem rada, ze nejsem sama, kdo se to neboji priznat 😉

geminis
28. jan 2009

caira, konoupek, berus
Obávám se, že tady se to nebojí nikdo říci nahlas.
Vždyť se tady pořád dokola přesvědčujete, jak milujete své dítě víc než manžela/partnera, jak se to nedá srovnávat...proto to nemá hlavu, patu.
A co tedy takhle?
Já mám na prvním místě svého manžela...a taky se to nestydím říci! Co teď?

bershka
28. jan 2009

baby, super téma.

inak podľa kresťanského názoru by žena nemala milovať viac svoje dieťa ako muža. ja sa obávam, že to bude u nás tak, že sa to pretočí, ale hádam nie. no neviem, ešte som len matka-čakateľka. ale včera som sa zamýšľala nad otázkou, komu viac to dieťa patrí? matke? alebo rovnako? otcovi určite nie.... komu?

susik77
28. jan 2009

je to skor kvalitativne ina laska 🙂 kvantitativne sa porovnat neda 🙂
vztah sa nam nezmenil, zmenili sme sa obidvaja, tym ze sa prisposobujeme malej. je to uplne prirodzeny proces, ked sa dieta narodi. prezije si to kazdy rovnako. my sme obidvaja deti uz chceli, takze ziadne hadky kvoli malej nemame 🙂 akurat sme stale unaveni, ale to s tym suvisi 😎

caira
28. jan 2009

geminis: na tom neni nic spatneho, vyjimka potvrzuje pravidlo..nemuze to mit kazdy uplne stejne 🙂 jde o to, ze ti, co rikaji, ze se to neda vyjadrit se spis boji to vyjadrit. Je super, ze ty to mas opacne a taky to otevrene reknes 🙂

Bershka: to je taky zajimave, co? ja si taky obcas rikam az sobecky, ze malou povazuju, ze je vic MOJE 😅 ..a obcas se i prereknu a nereknu treba nase dite ale moje dite a manzel hned na to..myslela si nase, vid? 😀 Manzel je super otec a mala ho zboznuje ale mozna je to tim, ze ja s ni proste travim 24 hodin denne, ze jsem na ni asi o to vic fixovana..?

Kamaradka mi na to rekla hezkou vec, pry kdyz ji takhle manza opravil tak rekla, ja jsem to dite v sobe nechala vyrust tak je moje 😀

konoupek
28. jan 2009

geminis to je v pořádku,jsou to tvoje pocity a jistě správné.O tomhle nemá smysl se dohadovat.Já to prostě cítím,tak,jak to popsala caira,ale neznamená,že to tak musí cítit každý. 😉

konoupek
28. jan 2009

A když jsme u toho "čí je to dítě víc",tak si taky říkám,že moje 😀 😅 .Že já jsem jí v sobě nosila,já si jí vypiplala od malinka a já s ní trávím většinu dne.No jo jsem tak trochu sobec 😀 😝 .Vím,že nás obou 😉

bershka
28. jan 2009

minule mi svokra povedala, že: " dieťa je predsa tvoja krv a manžel biologicky absolútne cudzí človek"

berynka
28. jan 2009

Ahoj holky, chci napsat k tomu, jak se někdo pohoršuje, jestli toto téma má smysl a koho lze milovat víc, jestli partnera nebo dítě... vzpomněla jsem si, kdy jsem na podobnou otázku narazila poprvé. Byla jsem zrovna v šestinedělí a sešla se s kámoškama, co ještě nemají žádné děti, abych se pochlubila s naším novorozenečkem. Probraly jsme tisíc věcí kolem těhotenství, porodu a péče o mimi, když se mně jedna z kamarádek velice ostýchavě zeptala: "A koho máš vlastně teď víc ráda? Malou nebo manžela? Nebo jak to vlastně je?"
Teď jsem se dívala, kdo téma založil a dotyčná hned uvádí, že sama děti nemá. Pro většinu matek je to přece jasné, ale pro ty, co děti ještě nemají nikoli 😉 , tak proč se o tom nepobavit?!

A ještě mimochodem úplně každá matka nedá přednost svým dětem.