Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

gedren
16. nov 2008

Alcatko, tos me teda dostala, s tim, ze se s Tebou pohledem rozlouci ;)...ale ten muj by to urcite udelal stejne, mne ma strasne rad, ale z Helci je uplne totalne posranej 🙂

marinka
16. nov 2008

Já jsem se na to ptala svojeho chlapa a řekl mi, že by se snažil zachránit obě naráz a pokud by bylo předem jasné, že může jen jednu, tak nakonec Aničku.. Já jsem nad tím od založení téhle diskuse hodně přemýšlela, sice je mi jasné, že takhle situace nikdy nenastane, ale tak nějak mi přijde, že bych v tomhle měla být jasno a nepsat, že bych se nedokázala rozhodnout. Jako z hořícího domu bych zachránila jako první Aničku, to je jasný, protože manža má mnohem větší šanci, že se zachrání sám, ale kdybych byla postavená před situaci, že musím vybrat jednoho, kdo přežije, tak bych nakonec zvolila taky Aničku. Jak už tu někdo psal, mateřský pud je něco tak silného a i když je miluju oba strašně moc, prostě nějak v sobě cítím, že bych si vybrala ji..Ale je mi z této situace tak blbě, jen si to představím, že jsem opravdu ráda, že nikdy nenastane. Finito...

evulinkab
16. nov 2008

Já taky myslím, že odpovědět, koho miluete víc, jestli manžela nebo své dítě, vlastně ani nejde(v případě, že to v manželatví nebo partnerství dokonale funguje).Milovat mužete oba stejně, velkou silnou laskou-i když každá láska je jiná🙂, přesto si myslím, že většina z nás by se rozhodla v situaci, kdy by se musela rozhnout, koho zachránit, pro své dítě.Mužeme jen doufat, že nikdy se nic takového nepřihodí a ta situace nenastane,ale přece jen...stát se muže cokoliv a myslím, že v tom momentě, kdy by jsme měli jednoho z nich zachránit, by šla otázka, koho miluju víc??? 😕 stranou, a že by zvítězil mateřský pud!

marinka
16. nov 2008

evulinko, tak to jsi napsala úplně přesně a dokonala jsi vystihla to, co jsem chtěla napsat já 😵

tlapicka
16. nov 2008

Tak ja jsem asi divna, ale kdych mela vybirat, koho zachranim, tak by zalezelo na situaci... Koho by bylo technicky mzne zachranit, toho bych zvolila. myslim, ze bych se nerozmyslela, ale bezmyslenkovite jednala... ve vetsine pripadu by to bylo asi dite, bo to krasne unesu atd... jak bych tahla nekde metrakovyho manzela si predstavit nedokazu, ale verim, ze muze byt situace, kdy by to bylo snazsi a volila bych tedy jeho....
spousta lidi umira z meho pragmatismu a citove chladnosti, takze se to projevuje asi i tady....

na stejnou otazku manza odvetil, ze nad tim teda premyslet nebude, ze je to nechutny, ale priklad horiciho panelaku by resil tak, ze by bud vytah obe, nebo bysme pry zhebli vsichni. 😕

alcatko.j
16. nov 2008

Trosku nesouhlasim s Evulinkoub, ze v klapajicim manzelstvi nejde na tuto otazku odpovedet jinak, nze ze oba stejne 🙂 S tim nesouhlasim, pac nam to klape vyborne, a stejne miluju vic decko 😉 Ac je to jina laska, tak je proste silnejsi 😉

nika70
16. nov 2008

Já také nesouhlasím s tím, že je to otázka klapajícího nebo neklapajícího manželství.....
A upřimně řečeno mě překvapilo, že to tolik holek má opravdu tak nastejno....když jsem otázku tohoto tématu viděla poprvé, tak jsem si myslela, že ty odpovědi budou jednoznačné ve prospěch dětí....
Nechci tím říct, že to má tak být, to je v pořádku, že každý má svůj názor.....jen mě to překvapilo. 😉

majula009
16. nov 2008

verkapce, milujem svojho draheho po porode este viacej ako predtym za to aku krasnu dceru mi urobil...a samozrejme ze sa ten vztah zmeni...nam sa zmenil uplne, prisiel totiz niekto kto si vyzaduje pozornost a uz to nieje tak ako predtym ze sme si robili co sme chceli..teraz vsetko prisposobujeme malej. Mna najviac mrzi to ze ked je nejaka akcia tak na nu ide drahy bezo mna, ja musim ostat doma s malou...on sa vzdy vyzabava a ja som doma smutna...minule sme si vymenil straz ale nieje to ono, uz mas hlavu pritom mimce, stale mi isiel v hlave film, ci sa nezobudila ci mu neplace...a kedze kojim tak som musela byt pre istotu uz o polnoci doma....
Tesim sa n ato z eked bude mala vacsia supnem ju babke a my pojdeme spolu von ako za starych casov, ale zase moc mi to nechyba...Ked som vtedy com som bola vonku prisla domov a malu som zacala kojit tak som si povedala zeby som toho maleho chrobaka nevymenila za tie hnusne bary zafajcene, a za tych ludi co sa akoze naramne bavia kazdy vikend...mna tesi to ked mala spinka, pustime si gramofon a tancujeme doma, a to je relax uplne najvacsi....ked viem ze malinka spinka o dve izby dalej... 😀
Milujem ich oboch...laska k malej je ina ako k nemu

barny
16. nov 2008

ja milujem svojho muza stale rovnako a asi aj viac ako pred porodom, urcite milujem aj nasho drobca ale je to ina laska 😉 je to laska maminky k dietatu a laska k mojmu drahemu je trochu ina ale o to zaujimavejsia 😀 proste potrebujem oboch moj manzel je moja opora navzdy

marinka
17. nov 2008

Niko, mě to taky překvapilo, ale moc mile 😵 Je mi totiž jasné, že všechny holky, které píšou, že milují oba stejně, si dobře uvědomují, že mateřská láska je něco extra. Že je to cit, který se nedá s ničím jiným srovnat, je naprosto specifický třeba v tom, že o své dítě se bojíme víc, než o kohokoli jiného a taky trvá celý život, což u partnerské lásky být nemusí. Svému dítěti bychom odpustili i to, co bychom jiným lidem odpustit nedokázali. Je to naprosto úžasná láska! Ale to, že holky nezapomínají ani na své manžely je strašně důležitý předpoklad pro to, aby ten vztah fungoval i do budoucna. Znamená to, že i když je teď pro ně dítě středem světa, nadále si uvědomují důležitost partnerského vztahu a partnerská láska je pro ně pořád stejně důležitá, jako byla před narozením dítěte. Tedy aspoň tak to vnímám já ze svého pohledu 😉 Jasně, nedá se to zevšeobecnit. Alčátkovi určitě věřím, že jim to s Jiříkem klepe, i když píše, že určitě miluje víc Nelinku. Ale znám případy, kdy ženy po narození dítěte odstunuly partnerský vztah na druhou kolej a všechnu svou lásku dávaly dítěti s tím, že ono ji teď potřebuje nejvíc a je jasné, jak to s partnerským vztahem dopadlo..Myslím, že všechny z nás máme určitým způsobem své děti na prvním místě. Ale to, že stejnou váhu přikládáme i partnerské lásce, je přece hrozně fajn a moc všem holkám přeju, aby jim takto vztahy klapaly i nadále!!

alcatko.j
17. nov 2008

Marinko, ale ja na sveho muze taky nezapominam a nase laska je pro me taky porad dulezita 😉
Ja mam malilinko pocit, ze bych se mela asi stydet, ze dceru miluju vic...tak to tady na me pusobi...
no ale du pryc, nerada bych , aby se i tohle tema zvrtlo treba v hadku 😉

caues a materskym a mileneckym laskam trikrat zdar 🙂

marinka
17. nov 2008

Alčátko, však proto píšu, že se to nedá zevšeobecnit a uvedla jsem tvůj případ, protože vím, že máte s Jiříkem moc pěkný vztah 😉 Víš, já mám právě z koníka ten dojem opačný, že se tady prostě ty partnerské vztahy posunují až někam na druhou kolej, v čemž mě utvrdila i nika, která si myslela, jak budou holky odpovídat a že je tady právě divné odpovědět, že má někdo partnera tak rád, jako dítko. Jak jsem psala v minulém příspěvku, pro všechny z nás jsou asi dítka na prvním místě, ale už jen to, že všechny holky hned automaticky nenapsaly, že jasně, že milují nejvíc děti a napsaly, jak je pro ně i partner důležitý, pro mě bylo tady na koňovi prostě milé překvapení. Ale rozhodně si nemyslím, že je špatné, divné apod. milovat své dítě víc než svého partnera a nechtěla jsem, aby to tak vyznělo, pokud jo. Vím, že toto je opravdu hodně citlivé téma, jako každé, které se týká citů v vztahů,ale hodně mě zajímalo i proto, že mě ve škole velice bavila psychologie a sociologie, kde jsme takové otázky často řešili 😉 Ale víš co, ono je asi úplně zbytečné to tady takhle řešit. Myslím, že ze všeho nejdůležitější je, abychom svým dětem dávaly dostatek lásky, aby věděly, že je milujeme..Pro mě je Anička všechno a vím, že ji miluju tak moc, jak jenom své dítě můžu milovat. A myslím, že ty to cítíš stejně. A to je to hlavní!!

janica..
17. nov 2008

Já teda taky miluju víc syna a Alčátko se za to nestydím 😅 a manžel to ví 😉

evulinkab
17. nov 2008

Holky, já to nemyslela tak, že je to otazka, zda to funguje nebo ne...Napsala jsem to tak, protože sama nejsem vdaná a s přítelem to máme takové všelijaké, takže já jsem třeba ta, kdo odpoví jednoznačně dítě!Ale jak třeba píše Marinka, že svýho manžela miluje strašně moc, tak pak si myslím, že nejde říct, koho víc.Miluje své dítě i manžela.Jen je to jiná láska.No...ale jak vidím, je to individuální... 🙂

marinka
17. nov 2008

Holky, já myslím, že jsem přišla na ten rozdíl ve vnímání mateřské a milenecké lásky 😀. Když jsem si přečetla tu otázku,koho milujete víc, tak jsem si prostě řekla, že Aničku miluju tak moc, jak může matka milovat své dítě a manžela miluju tak moc, jak může žena milovat svého muže. A proto musím odpovědět, že je miluju oba stejně 😵 Kdybych ty dvě lásky porovnávala, která je silnější, tak ano, pak bych musela odpovědět, že miluju víc Aničku, kvůli všem těm specifikům mateřské lásky, které poukazují na to, že mateřská láska je silnější než láska milenecká. Ale já tyto dvě lásky nesrovnávám, pro mě se srovnat nedají, pro mě je každá úplně jiná.
Možná, že Alčátko a Nika a další to tak právě berou, že mateřská láska je silnější než láska milenecká a proto odpovídají, že milují víc své dítě než manžela a vlastně se jim pak ani nedivím, když se na to dívají takto, protože kdybych se na to tak dívala taky, tak bych musela odpovědět jako ony 😀. Ale já to právě takto nesrovnávám, když vnímám, že jsou ty lásky rozdílné..Z mého pohledu bych napsala, že Aničku miluju víc než manžela, kdybych si řekla, že Aničku miluju tak moc, jak může matka milovat své dítě, ale manžela nemiluju tak moc, jak může žena milovat svého muže 😵 😵
No je to úplný psychologický rozbor, ale doufám, že tomu rozumíte, jak jsem to myslela 😉

lenkabu
17. nov 2008

Dneska jsem MM položila otázku koho by zachránil z hořícího paneláku kdyby mohl vynést jen jednu...první odpověď byla že by zachránil obě,když si vybíral,tak mně naprosto šokoval protože řekl že by zachránil mně!Upozorňuju že mám chlapa co je ze své dcery naprosto vy.raný,tráví s ní každou volnou chvíli. Na můj vytřeštěný pohled řekl,že bysme měli další dítě,ale mně by už nenašel. No,odpověděla jsem že další bysme rozhodně neměli protože kdyby mohl zachránit naše dítě a neudělal to tak bych ho proklela a dost možná zabila a chodila plivat na jeho hrob 🙄

noangel
17. nov 2008

uz sem si myslela ze jsem jedina divna kdo odpovi jednoznacne na otazku v nazvu diskuze a dokonce rekne ze dite
dekuji alcatku a nice 🙂

leni me MM taky prevapil kdyz sem mu u porodu rikala kdyby se neco zvrtlo at zachrani malyho ta rekl neco ve stejnym smyslu jako TM ze dite muzem mit spolu dalsi ale sebe uz nenajdem coz me dost prekvapilo vzhledem k tomu jak se na prdolu tesil

alcatko.j
17. nov 2008

leni, ja vim, zew to neni vtipne, ale tys tu posledni cast tak vtipne napsala, ze proste 😀
Ale ja ti rozumim, jak to myslis....

yenn
17. nov 2008

leni, takhle presne, jak odpovedel tvuj muz jsem uvazovala i ja v pubertalnim veku 😅 prislo mi, ze partnera clovek miluje k zblazneni, ma jenom jednoho na cely zivot a dite si muzou vzdycky udelat nove 😔
Ted uz nechapu, ja jsem mohla takto uvazovat, vlastni dite mi zmenilo nazor na moc veci a tohle je jedna z nich - ten maly tvorecek pro mne znamena vsechno na svete, kdybych si mela vybrat, vyberu vzdycky jeho, at je situace jakakoliv...vzdycky se rozhodnu udelat to nejlepsi pro nej, at je to treba na ukor manzela. Te lasce se nic nevyrovna

tobina
17. nov 2008

viac milujem svoje dieťa 😵

yenn
17. nov 2008

jinak meho manzela se ani neptam na tuto otazku, mam strach ze bych se akorat vytocila jako Lenka 😅

lienkal
17. nov 2008

kdyby mě opustil manžel, tak to přežiju, kdybych přišla o děti, tak to ne..

marinka
17. nov 2008

lenkabu, dobrý 😀

lienkal, já myslím, že bych nepřežila ani jedno 😖 Ale musela bych, protože bych věděla, že tu je Anička která mě potřebuje..ale to jsou hrozné úvahy, už z toho chytám depku 😔

berus
17. nov 2008

Tak můj manžel se právě přiznal, že by z hořícího bytu zachránil mě. I když Matyánka miluje a je z něj úplně hotovej. Ty chlapi to asi mají jinak 😅
Jinak k tématu, manžela miluju, syna zbožňuju 😉

lenkabu
17. nov 2008

Já jsem to nepsala tak jednoznačně,ale bez manžela bych uměla žít a časem i šťastně (prostě to přebolí) ale bez dítěte fakt nikdy,já bych neváhala ani na chvíli a MM jsem to i řekla.Ale už s ním na to téma diskutovat nebudu 😅

alcatko.j
17. nov 2008

Leni, napsalas to tak, jak jsem to chtela napsat ja, ale ja jsem dneska mimo, tak mi to neslo 😅

lenkabu
17. nov 2008

alcatko:tak od tebe mi to fakt lichotí 🙂

marinka
17. nov 2008

holky, já si fakt neumím představit, že bych někdy mohla žít bez manžela šťastně, já jen když si to představím, tak bulím ☹ Jako bez Aničky bych umřela žalem, bez manžela bych žila, ale neumím si představit, že bych se někdy mohla ještě takhle zamilovat, fakt ne...

panterka
17. nov 2008

holky, ještě jsem sem nepřispěla, ale musím se přidat, taky miluju svýho manžela hrozně moc, ale kluky miluju ještě víc 😵 ale zas na druhou stranu je oba miluju oba stejně 😔 tam bych si opravdu nedokázala vybrat... a když jsem se manžela zeptala, koho by zachránil on, tak řekl samozřejmě dítě... ale neřekl který, to by bylo asi to opravdu nejtěžší, oba kluky milujeme stejně moc..

marinka
17. nov 2008

Panterka, to musí být ještě šílenější, rozhodovat se mezi dětma 😖
Holky, zajímalo by mě, zažila jste některá, že by vás měl některý z rodičů míň radši, než ten druhý? Já si to neumím představit, že bych mohla mít některé z dětí míň ráda, i když mám zatím jen jedno, ale třeba u nás ta situace byla, že mě měl radši jeden z rodičů a ségru zase ten druhý 😖