Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

panterka
18. nov 2008

marinko, já mám dva bráchy a nemyslím si, že by naši měli někoho z nás radši... já si myslím, že je to spíš o tom pocitu, taková ta nespravedlnost, ta je někdy všude... třeba u nás to není o tom, jestli máme jednoho kluka radši než druhýho, ale jde o to, žee každej nás potřebuje jinak 😔 prostě Hyneček se teď musí trošku osamostatnit, protože to jinak nejde, miminko je miminko a my mu vysvětlujem, že on taky potřeboval tolik péče jako Jáchymek, když byl mimi... každopádně mít jedno dítě a dvě děti je pro mě velkej rozdíl, nemůžeme se už bezmezně věnovat jenom jednomu, ale musí se to nějak šikovně rozdělit 😅 ale zase na druhou stranu Hyneček je už velikej, takže už nás ani nechce mít pořád za zadkem, takže se dá říct, že si to fakt užívám 😵

berus
18. nov 2008

Když jsme se ségrou byly malý, tak ona byla mamky a já taťky. A zůstalo to tak do dospělosti. Nedávno se mi mamka přiznala, že druhý dítě nejdřív nechtěla, ale když viděla, že jsem tatínkova, tak si ségru pořídila pro sebe 😒

marinka
18. nov 2008

berus, u nás to bylo naopak, já jsem byla mámina a ségra tátova a zůstalo to tak taky až dodneška.. Ale u svých dětí to tak teda mít nechci, protože jsem se s tím dost těžko smiřovala, že má táta radši ségru, než mě 😖 Bohužel myslím, že to tak bývá často, vidím to i u svých kamarádek..

lenkabu
18. nov 2008

marinko:já mám dojem že naši nás mají stejně rádi...akorát já si víc rozumím s mámou a brácha s tátou,bylo to tak i v dětství a dospívání.Ne že by mě měla máma radši,ale jsme víc "na stejný vlně"

fra
24. nov 2008

mna naši mali rovnako radi a dúfam, že aj my mame rovnako radi svoje deti...ale ako sa da merať láska? láskomerom???

digysa
6. dec 2008

No najskor sa vratim k povodnej otazke...po 8-mich rokoch manzelstva mozem povedat, ze si uz asi bez neho neviem predstavit zivot... ale laska ma rozne podoby- laska k manzelov, laska k rodicom, laska k surodencom, laska k detom, laska k priatelom....Tazko sa vybera. Ale musim sa priznat, ze asi by som pri "pade do rieky" zachranovala ako prve svoje deti.

A teraz k tej teme, co tu prave rozoberate....ako je to s vami a vasimi rodicmi. U nas je to bohuzial "tradicia" ze matka, alebo otec preferovali dieta na druhym. Moja babka mala rada viac syna (stryka) nez moju mamu a dost nam to hadze pod oci. Moja mama preferuje mna a ja si tu davam predsavzatie do noveho a kazdeho roku, ze tuto rodinnu tradiciu musim zrusit. Narusa to nasu celu rodinu, su z toho iba hadky, vznika rivalita medzi surodencami a je to jednoducho velmi bolestiva a zla vec, ktorou mozu narusit vztah medzi surodencami.

skorki
6. dec 2008

Ahojte, to je velmi zaujimava otazka, ci maju rodicia niekoho z deti radsej...
Ono, niekedy mam skor pocit, ze sa rodicia snazia ochranovat viac toho slabsieho surodenca a ten silnejsi to potom vnima tak, ze toho druheho maju rodicia radsej.Uplne hranicna situacia - ked je v rodine zdrave a postihnute dieta. Psychologovia casto hovoria, ze ten zdravy je ukrateny o pozornost a casto to vnima ako krivdu a fakt, ze jeho rodicia az tak nemiluju.Aj my mame v rodine podobny pripad - dvaja bratia, obidvaja nastastie zdravi, ale ten mladsi je neuspesny, nevie hospodarit s peniazmi....rodicia sa idu pretrhnut od toho, kolko do neho este natlacia a co by mu este dali. Ten druhy brat to vnima ako krivdu...
Moji rodicia nas mali troch a nikdy som nemala pocit, ze by v comkolvek preferovali jedneho z nas. Uplne ma polozila situaci pred mojou svadbou, ked mi moj tatko isiel davat veno - resp. startovne do zivota. Povedal - moja, Tvoja sestra sa vydavala pred piatimi rokmi. Davali sme jej takuto sumu. Pocas piatich rokov bola nasledovna miera inflacie a ty preto dostanes tu istu sumu upravenu o mieru inflacie.... 😀 😀 😀 ja som skoro odpadla od smiechu.Aj ked viem, ze to vsetko nie je len o peniazoch...

kejka
6. dec 2008

Miluju svoje děti.Chlapa nahradíš,děti nikdy.Bez nich by můj život neměl smysl.Už jsem o manžela přišla-jsem vdova,takže vím,o co jde,ale přijít o dítě 😢 😢 😢 Takže já děti,pak přítel.Je to tak. 🤐 🤐

chymenitta33
6. dec 2008

Milujem najvias svojho synčeka až potom manžela. Možno to je sebecké ale Davidka mi nidy nikto nezoberie a jeho môťžu🙂

berus
6. dec 2008

Jen by mě zajímalo, jak my, maminy chlapečků, budeme zvládat to, až nám ho bude brát nějaká "nevěsta" 😀
Já už v porodnici řekla, že ho žádný nedám 😉

Už jsem psala, že Matýsek je pro mě vším a jen porvrzuji slova zkušených mamin, den ode dne ho miluju víc a víc!

maca793
6. dec 2008

ja som po pôrode mala viac rada deti ako ex

digysa
7. dec 2008

berus: aj ja nad tym niekedy premyslam...ale co ma este viac zaraza, ako sa tu vsetky baby stazuju na svokry....a ked som si citala, ako syn nestoji na strane manzelky ale svojej matky (ktora ho porodila, milovala, vychovala), tak vtedy su svokry najvacsii nepriatel rodiny...Ach jaj....takze my, co mame chlapcov sa mame na co tesit.... (ale to je k inej teme)

gtver
7. dec 2008

digysa, teď se možná budeš zlobit, ale já si myslím, že je to pochopitelné a pokud se nejedná o nějaký naprostý nesmysl, tak i správné a naprosto logické. Předem upozorňuji, že mám skvělou mamku od manžela, takže do toho problému netahám vlastní bolístky a zášť. Ano, jako matka jsem dítě porodila, vychovala, milovala. Pokud je to skutečně tak, vím i to, že není můj majetek, že má právo na vlastní názor, na vlastní život, že i moje práva někde končí. Mne si syn vybrat nemohl, svou ženu si vybere. Ona bude jeho nejbližším člověkem a přítelem v těch lepších případech i daleko déle než já. Ona bude jeho vlastní volbou. Můj syn nebude pořád malý žvatlající uzlíček potřebující mě s plenkou za zadkem. Vždy tu pro něj budu, ale stačí mi, aby to věděl. Bude mít jednou dospělý samostatný život, stejně jako já se svým manželem. A těším se až přijede třeba na íkend na návštěvu, já si dám s "dcerou" kafčo a pokecáme o úplně normálních věcech a ne o tom, jestli mému synovi dobře vaří svíčkovou, jakým způsobem mu má skládat ponožky a proč se jejich "Pepíček" jmenuje Pepíček a jaktože papá tohle a ne tamto.
Když si to představím, tak s tím nemám problém. Nemám to totiž postavené tak, že mi někdo bude syna brát. Tento pocit by byl cesta do pekla pro všechny.

kacka79
7. dec 2008

Tak já je miluju oba - chlapy moje, ale každého úplně jinak.. Za syna bych dejchlala, obětuju mu všechno.. s manželem je to zase v úplně jiný rovině. A o těch dětech... až budeme mít další, tak nikdy rozdíly dělat nebudu..nebo jsem o tom aspoň přesvědčená

lenkabu
7. dec 2008

digysa:syn by měl stát na straně ženy a nepřijde mi normální aby stát proti ženě s matkou...i když se jedná o "tvého chlapečka".Je normální že jednou pro něj bude důležitější žena než ty.

lenkabu
7. dec 2008

gtver:naprostý souhlas 🙂 Já mámd ojem že si tu holky stěžují na tchyně ale často z nich roste stejná tchyně jako je ta "hrozná" jejich.Děti berou jako majetek,ale oni náš majetek nejsou.Máme jen ten dar je vychovat,ty roky nám nikdo nevezme,ale pak je musíme pustit do jejich života.

marinka
7. dec 2008

Lenkabu, pěkně napsané! Taky souhlasím, že muž by měl být na straně manželky, pokud je s matkou proti své ženě, určitě to podle mě není v pořádku 😖 Já jsem měla bývalého, pro kterého byla matka bohyně a pro mě to bylo hrozné, protože maminka byla vždy na prvním místě a byl to jeden z hlavních důvodů našeho rozchodu..

zuzkafuny
7. dec 2008

Ja som zo štyroch súrodencov a mali nás rovnako radi naši rodičia...
A moje deti milujem tiež rovnako 😵 😵 😵 viac, ako svoj život 😵 😵 😵

berus
7. dec 2008

Já jsem to myslela z legrace, holt nevýhoda psaní 😅
Samozřejmě, že z něj chci vychovat samostatnou rozumnou bytost. Ale přála bych si, aby mi i v dospělosti řekl, že pro něj hodně znamenám a má mě rád. Snad už jsem to napsala dobře.

berus
7. dec 2008

Ale to už je mimo téma. 😉

daisy33
7. dec 2008

odkedy mam malu, tiez to vidim uplne inak. mala je pre mna vsetko, suhlasim s tym co povedala kejka. chlap ta moze zradit, opustit, dieta bude tvoje stale (i ked niekedy sa ani deti nevydaria ale myslim ze ich rodicia miluju aj keby boli vrahmi). nechapem zeny, ktore opustia dieta kvoli chlapovi alebo nechaju seba prip. dieta mlatit nejakym chlapom len preto aby nahodou nezostali bez neho. 😒

marinka
7. dec 2008

daisy, tak to taky nikdy nepochopím 😖 Třeba kolik ženských "nevídí" to, že jejich manžel, přítel zneužívá jejich dceru, to je úplně šílený 😖

daisy33
7. dec 2008

marinka, presne tak

digysa
8. dec 2008

gtver, lenkabu: ja si tiez myslim, ze manzel by mal byt na strane manzelky. Ani ja nemam so svokrou problemy. Ja som narazala na problemy tych zien, ktore pisu do temy: SVOKRY...dufam, ze raz takou svokrou nebudem.
Ale budme otvorene, niekedy dokazu aj nevesty byt riadne "suky" a "mamonarky" a co ja viem co este...a aby muz zastaval zenu, ktora mu bura vztah z rodicmi, len preto, ze je jeho manzelka, tak to mi nedava zmysel.
A este sa mi nepaci, ze vela zien dava svojim muzom ultimatum typu: "Bud ja, alebo ona" (mam kamaratku s tymto problemom). Toto by som sa napr. ja nikdy neodvazila povedat svojmu manzelovi. Je to predsa jeho mama.
Ale ukoncim tuto debatu a ako som uz pisala...deti asi milujem o trosku viac, ako manzela...

elenita
8. dec 2008

ahoj digysa, vidim, ze este niekto je hore takto neskoro 😅
K tej otazke, ja som sa o tom bavila s MM pred porodom a to sme si hovorili, ze sa budeme lubit rovnako, akoze rovnakou laskou navzajom a aj deti. Ale ked sme sa o tom bavili po porode, jednoznacne sme sa zhodli, ze obaja najviac milujeme nasich drobcekov...a ten drihy s tym nema najmensi problem, lebo obaja to citime takto.... 😔 😅

elenita
8. dec 2008

a samozrejme MM lubim tiez, ale naozaj, k detom je to taka laska, co boli...taky ten zvieravy pocit v hrudi, nieco, co prekona vsetko.......
a bavila som sa o tom este s jednymi kamaratmi, manzelskym parom a obaja sa nezavisle od seba zhodli, ze najviac lubia svoju dcerku.........

krista
31. dec 2008

kika050 • 2d • Včera ve 22:07
Ja sa len chcem spýtat koho viac ľúbiťe deťi alebo partnera(manžela)? 😒 Lebo v poslednom čase sa my stáva že viac mám rada deti neviem je to normálne že jeho tak nejak odsúvam na druhú koľaj?Ale akože mám ho rada ale keď tak premýšlam občas bez detí by som nevedela žiť bez manžela ano napr.pri rozvode..
Je to normálne? ☹

nika70 • 2d, snž • Včera ve 22:08
Kika, normální to rozhodně je.
Ale toto téma už tady bylo..... 😉

kika050 • 2d • Včera ve 22:11
Ano bolo aha tak sorry idem kuknút tam do tém, lebo som pozerala a nenašla tak pokukám 😅

stvura
1. jan 2009

Moja mama hovorievala ze manzel i ked si s nim akokolvek dlho je vzdy cudzim clovekom a tvoje dieta nesie v sebe daco z teba...

najjulinka
1. jan 2009

My sme si chceli brať bábo z domova a moj manžel občas mal pochybnosti, že čo ked ja to bábo (bába) budem lubiť viac ako jeho... A podobné myšlienky... ale vzali sme si deti a on je šťastný ako blcha... a vyjadril sa, že sa teší ked ide domov z práce na nich, že to má uplne všetko iný zmysel... 😵 😵 😵 A lubi deti velmi velmi... 😵 Aj ked sú rovnako "cudzie" ako ja 😉

hupcza
6. jan 2009

chymentia: no tebe bych chtěla za tchýni
to snad přeci nemůžeš myslet vážně

já jsem teprve v očekávání - ale pevně věřím, že v době dospívání dokážu své děti pustit tak, aby se ke mě mohly zase vrátit (stejně jako to udělala moje máma)

copak dítě je nějaký majetek????????

lenkabu: máš naprostou pravdu

přece to, že ho miluju mu nemůžu dát najevo líp než tím, že ho budu respektovat a ne usurovat a ničit mu jeho partnerské soužití s kýmkoli, kdo má jiný názor než já