Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

susik77
28. jan 2009

caira: ja si myslim, ze je to blbost, nebojim sa to vyjadrit. k mm citim neco uplne ine ako k malej. ale vobec to neberiem tak, ze mala mi uplne patri, skor som rada, ze si od nej aj oddychnem, ked si ju mm vecer zoberie 😀

geminis
28. jan 2009

konoupek,
ty jsi ho nosila, piplala, ale bez manžela bys neměla co nosit! Tak komu patří víc?

konoupek
28. jan 2009

gemisis,bylo to napsáno s nadsázkou víš 😉 .Já vím,že je nás obou.

konoupek
28. jan 2009

jsem tě trošku přejmenovala 😅

mimkao
16. feb 2010

Veľmi milujem aj deti, aj manžela, ale manžela milujem viac ako deti. 😉

rimmel
16. feb 2010

ja to poviem takto..kebyze sa stane autonehoda, a mam moznost zachranit iba jedneho, nedajboze! tak si vyberiem syna.. ale ma to nieco spolocne s laskou? nemyslim si...
muz ma nato taky isty nazor.

rimmel
16. feb 2010

nemyslim si ze clovek dokaze lubit viac ci menej, ze laska sa da nejako vymerat! ked lubis, lubis celym srdcom, nie iba polkou....takze otazka je total irelevantna. 😉 moje srdce je plne lasky aj pre 20 deti a to neznamena ze jedno cipar z nich by som lubila menej.

rubinka
16. feb 2010

Myslím že táto otázka je fakt bezpredmetná. Tak ako to už niekto písal. Láska k manželovi je iný druh láska ako láska materská, nedá sa to porovnávať. Myslím že oboch budem milovať celým srdcom 😅

momin
16. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 to je ale blbe tema!!

andykov
16. feb 2010

Miluju je oba, ale prostě cítím, že bez Kristýnky už bych si život nedovedla představit, umřela bych bez ní, kdežto bez jejího taťky bych to nějak zvládla...

murinka
16. feb 2010

bez jedneho z nich by som mala polovicu srdiecka prazdnu...zboznujem ich rovnako 😉

samik2008
16. feb 2010

Miluju jak manžela tak i obě děti stejně..................souhlasím s Rimmel

strouzek
16. feb 2010

no já sice dítko ještě nemám ale za pár týdnů už jo ale už teď miluju malou víc jak manžela a to manžela miluju moc. prostě chlap je chlap může kdykoliv odejít za jinou ale dítko je moje krev a mateřská láska je fakt nejpevnější podle mě. každopádně mám kocoura a i toho miluju stejně jako svoje dítě takže bych řekla na prvním místě je naše malá a kocour a pak až manža a když jsem se ptala na podobné téma manži řekl to samé 😉

dagina
16. feb 2010

S tím kocourem to je dobrý 😀 😀 .
Souhlas s Murinkou a se Samikem 🙂 .

strouzek
16. feb 2010

dagi to je tím že jsme si kocoura pořídili po potratu v době kdy se nedařilo nové mimčo a fakt jsme ho vypiplali od začátku takže jsem v noci vstávala dělat mu kočičí sunárek, pak se nám přiotrávil takže jsme prožili hodiny hrůzy jestli přežije a fakt ho máme s manžou jako děcko. i rodina to tak bere, když dáme kocoura na hlídání k našim tak s manžou voláme snad co hodinu jak se naše zlato má a jestli nezlobí a naši ho taky berou jak vnouče normálně si říkáme mamka taťka atd. 😀 jsme úchyláci no jo ale manža by řekl to samé že kocour je naše dítě které neskutečně milujeme a hotovo. stačí když šel kocour na kastraci, noc předtím jsme ani jeden nespali, nervy v kýblu oba zato když jsem šla na operaci já manža chrněl jak zabitej a byl totálně v pohodě takže tady vidíš o koho se víc bojí 😀

kirkee
16. feb 2010

Zajimave tema. Kdyz jsme nedavno s manzelem na toto tema narazili, oba jsme naznali, ze mame radsi dite, nez sebe, a to se mame radi fakt moc 😉
Kdyz by horelo, tak bych vubec neuvazovala a sla bych pro syna do ohne. Ptala jsem se manzela, co by delal kdyby horelo a bylo dite v dome, rikal, ze by musel zvazit rizika.... nemluvila jsem s nim dve hodiny!!! 😠 😀 Jeste ze ma prcek me! 😉

mimkao
16. feb 2010

Podľa mňa, každá normálna matka, ja otec by šli do horiaceho domu po dieťa. Ale ja by som tam šla aj pre svojho manžela. A rovnako by som tam šla aj pre cudzie dieťa.
A keď som sa pýtala manžela, že koho viacej miluje, či mňa, alebo naše deti, tak povedal, že mňa. Takže my sme na tom rovnako. Teda, našli sme sa... 😵

kubaka
16. feb 2010

zajímavá otázka ....myslím ale, že to jsou dva úplně jiné city z podstaty, takže se nedají srovnávat.
Muže najdu a zase se s ním rozejdu, ale dítě je moje krev, vyšlo z mého těla. To, co k němu cítím je mateřský instinkt, který je po pudu sebezáchovy nejsilnějším pudem. To praví odborníci. Muže můžu přestat i milovat, ale dítě ne.

Jiná věc je, koho bych zachraňovala - mi logika praví, že muž má rozum a nohy a pomohl by si sám. Dítě je bezmocné a čeká na mou pomoc. Kdyby byli oba v bezvědomí, tak větší šanci na přežití má zase dítě, protože toho vezmu do náruče a uteču s ním. Dospělého neunesu. Myslím, že ve chvíli ohrožení se vypne centrum "lásky" a zapne ten mateřský pud, pokud ho nepřeválcuje vlastní pud sebezáchovy. Znám takový případ, kdy matka v šoku utíkala od bouračky dítě nedítě. Je to jak Sofiina volba. Kdybych musela volit mezi dítětem a manželem, volím dítě. 😔

.stroužek - dobrý 😅 chtěla bych být vaším kocourem. 😎

macka01
16. feb 2010

deti milujem materinskou láskou a muža partnerskou,každá tato láska je iná,ale obe sú rovnako silne.A s tou záchranou,....snad to nebudem musieť nikdy riešiť.Už teraz ma bolí srdiečko,len si pomyslím,že by k niečomu takemuto malo dôjsť,ale život je neskutočne vrtkavý,...

inkinka
16. feb 2010

koho milujete viac...vztah po porode...hah, vzdy, ked som sa ocitla v nejakej nebezpecnej situacii ( hlavne v tlacenici v MHD, uz sa mi stalo, ze mi zrazili a rozbili okuliare), rukami som si chranila hlavu,ale v tehotenstve uplne automaticky a podvedome - brucho. Takze z tychto mojich skusenosti mi vychadza, ze matersky instinkt je nadradeny pudu sebazachovy a je tomu tak od okamihu, kedy matka pociti, ze je matka.

hanka274
16. feb 2010

preboha, co je to za temu???
viac alebo menej?? to ako keby sa niekto pytal, ci lubim viac jedno alebo druhe dieta...
ked funguje rodina, tak neni o com...

zukab
16. feb 2010

keby som si mala vybrat medzi dcerou a muzom, jednoznacne vyberam dceru.
a muza samozrejme milujem, ale dieta je dieta.

moravanka
16. feb 2010

DITE! kdybych se mela rozhodnout, pro koho skocit do ohne, vybiram dceru. bez muze bych dokazala zit, i kdyz by to bylo tezke. bez dcery nikoliv!!!!!!!!

kubaka
17. feb 2010

hanka - neberte to tak vážně - je to ale dilema, jako Sophiina volba, znáte to? Takhle položená otázka zní banálně, ale pak je situace, kdy se nějak rozhodnout musíte. Včera jsem otázku, koho by zachránil spíš, položila manželovi. Odpověděl, že oba, nebo že nás posadil na loďku (myslel při potápění lodil) a sám by tam zůstal. No to sem se mu poděkovala 😝 Abychom pak měli trauma z toho, že jsme přežili na úkor jeho. Ale dál jsme se shodli, že to rozhodnutí by nebylo nikdy jednoznačné a záviselo by od konkrétní šance toho kterého jednotlivce na přežití. Nechtěl to pitvat.

Mě ale napadla ještě třetí možnost, která tu nezazněla. Taky bych mohla pro ně skočit do ohně a zůstat s nimi až do konce. Buď všichni nebo nikdo.
Ale berte to jako čistě teoretickou debatu na hony zdálenou realitě. 😉

Úplně chápu, když někdo ještě nemá dítě, netuší, jaké emoce ho čekají, netuší, jak vypadá láska k dítěti: jak bude zaskočen návalem něhy, kterou se bude až zalykat, city, které se jen těžko popisují - je to hora lásky, která hrozí někdy až udusit a zároveň síla schopná vynést nás až do oblak. Netuší, co přítomnost vlastního dítěte v člověku otevře za emoční schopnosti, další dveře do svého Já, o kterých neměl ponětí. Rodičovství je další část naší osobnosti, další krok k poznání sebe sama a svých možností, nesdělitelná zkušenost...
...to jen taková odstředivá úvaha po ránu, batole se ke mě před chvílí v posteli roztomile tulilo a pusinkovalo mě 😵

hanka274
17. feb 2010

kubaka... tu ide o to, ze koho milujeme viac... a laska k dietatu je uplne ina ako laska k manzelovi...

tema neznie koho by sme zachranili...

niekedy mam pocit, ze zakladatelia takychto tem hladaju len zamienku aby sa v teme uzivatelia hadali... to nema nic ine cez den na praci nikto len rozmyslat nad takymi "somarinami"...milujem vsetkych troch rovnako, deti rovnako, manzela uplne inak... to ako keby sa ma fakt niekto opytal koho by si zachranila Hanku ci Simku...
hm? tak? fakt sa tu strasne niekto nudiiii, ale straaaaasne 😅 😅 😅

berenika39
17. feb 2010

stroužek - já být tvůj manžel a vědět, že kocourek je ti přednější, uteču ti, at tě kocourek živí a stará se o rodinu 😀 😀 😀 .

nevím spíš se to nedá porovnat. ty city jsou rozdílný. k muži je ta láska občas i racionální - prostě to může skřípat a řeknu si - běž,mám toho dost, nebo prostě už nám to spolu neklape, navrhujem rozvod, ten svazek se dá poměrně snando rozdělit 😉 😉 . Láska k dítěti tohle obvykle nezná, ta prostě je, bezpodmínečná, dítě miluju, i když mi v pubertě leze na nervy a dělá průšvihy. Ale ten cit, to srdíčko, to tam je v obou případech stejně.
Miluju děti i partnera (pozoooooorrrr - od Valentýna snoubence 😀 😀 😀 ), ale srovnávat, koho víc, je nesmysl.

hanka274
17. feb 2010

presne ako to tu uz niekto pisal... bud je sibnute tema koho milujeme viac? A moj nazor je, ze kazda vo fungujucom manzelstve/vztahu miluje rovnako, aj kvoli tomu ako to tu uz aj ine pisali, je to uuuplne ina laska...

Alebo je este sibnutejsie tema Koho by sme zachranili...a zacina to tu k tomu smerovat...ale je to asi tak isto plytke o tom uvazovat ako som uz pisala, ako keby ste tu diskutovali ktore dieta z tych co mate zachranite...

vravim, strasne sa tu asi niekto nudi...

hanka274
17. feb 2010

berenika39...presne /posledna veta/...proste hovadina... a uz sem asi ani nenakuknem, bo ma to len nastvalo taketo nieco... 😀 😀 😀

rimmel
17. feb 2010

berenika gratulujeem!! 😵

kalu
17. feb 2010

Přesně tak, láska k dítěti, láska k partnerovi, láska k rodičům- všechno je to z celého srdce , ale jsou to různé druhy lásky a nejde to porovnávat a poměřovat 😉
Ale jak píšou holky přede mnou- v nebezpečí bych první zachraňovala dcerku 😉