Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

zuzu13
10. nov 2008

no po 15 rokoch manzelstva, pri dvoch detoch, ti odpoviem, ze manzela milujem tak ako na zaciatku a deti este viac 😀 ....a vztah?...no a deti ho len viac ozivuju 😀 😀 😀

winielka
10. nov 2008

já bych si přála nic neměnit.....ale asi se to změní ,prý ze začátku...pak se vše asi upraví. 😀

kajacz
10. nov 2008

manžela milujem, ale deti viac... 😉

centik
10. nov 2008

myslim ze maloktora tu povie ze miluje viac manzela ako svoje dieta 😉

urbi
10. nov 2008

já mám teda malýho špunta ještě v bříšku, ale já bych teda lásku nesrovnávala... láska k mému muži je něco jiného než láska k dítěti.... nedá se to podle mě postavit vedle sebe...
je to to samé jako láska k muži a rodičům... je to prostě něco jiného

winielka
10. nov 2008

muže nechci zanedbávat až se nám malé narodí,chtěla bych to nějak kombinovat.... 🙂
nechci mít doma neštastného muže který mi tak se všim pomáhal.... a když budu štastná já i manžel,budeme nakonec štastná rodinka... 😀

lenkabu
10. nov 2008

Miluju oba,ke každému je to jiná láska,ale kdybych musela volit,volím dítě 🙂

katrin
10. nov 2008

... to sa nedá povedať, koho miluješ viac.. každého miluješ svojím spôsobom...

titkovamiriam
10. nov 2008

ja najviac deti a potom ostatnych v rodine,nehovorim ze priatela nemam rada ale deti su deti,tie su moje a priatel je vlastne cudzi 😀

lenkabu
10. nov 2008

Vztah je lepší co se dcera narodila 😉 Ale nemám doma muže který by si nárokoval hodně mé pozornosti.

krista
10. nov 2008

Nemůžu to takhle říct, oba miluju stejně, nedokážu a ani si nechci představit život bez jednoho z nich 😵 😵 😵

verkapce
autor
10. nov 2008

Já to myslela tak,jak to napsala Lenkabu 😉
Pro co by se člověk obětoval víc a tak.

petruna
10. nov 2008

je to opravdu jina laska...kdybych byla postavena pred volbu, jestli manzel nebo muj syn, tak asi volim syna, ale jen proto, ze matersky pud je hodne silny, neni to o tom, ze bych ho mela radsi nez MM.
A musim rict, ze manzela mam ted radsi nez kdyz jsme nemeli dite.
Je skvelej otec, moc mi pomaha a ja si ho o to vic vazim.... 😵

berynka
10. nov 2008

Řekla bych, že se to vůbec nedá srovnat 😅 ... láska k vlastnímu dítěti a komukoli/čemukoli jinému. Kvůli svému dítěti bych se vzdala všeho na světě a po jeho narození miluji svémo manžela daleko víc 😉 .

vavka33
10. nov 2008

Manzela milujem najviac na celom svete,ze by som ho od lasky aj zjedla a deti milujem tak strasne moc,lebo su na zjedenie 😵

winielka
10. nov 2008

na světě je velmi mnoho druhu lásek....
k mužovi ,ke svým vlastím rodičům....ke koníčkům ke zvířatům....láska k práci....atd.
nekomplikovala bych to ..... děti se musí chránit a milovat. 🙂 chci aby lidé mi blízcí byli štastní,i já sama.
nebudu manžela přeci tápit nepozorností....raději si péči rozdělíme a budeme mít tak víc času na rodinný život. 😀

ivca82
10. nov 2008

Milujem svoju dcérku a aj muža. Každého iným spôsobom, ale ani bez jedého s nich si už neviem predstaviť život. Keby som si ale musela vybrať, tak určite viem, že by som sa rozhodla pre dcérku 😉 Keď je vzťah dostatočne silný, tak ho dieťatko neobráti na "zlé". Skôr by som povedala, že bez dieťaťa by s toho mohol byť časom stereotyp a práve dieťa prinesie do vzťahu niečo nové, čo sa nikdy nezunuje 🙂

sirinka
10. nov 2008

mno...myslim, ze tieto lasky sa nedaju moc porovnavat... vztah k manzelovi sa po narodeni dcerky zmenil...ovela viac mu doverujem a ked sa aj pohadame, uz nebyvam taka zatata ako kedysi, proste, ako keby sme si viac rozumeli, niekedy ani slova netreba.
no a dcerka...tak to je laska bezhranicna....navzdy a nezmenitelna....

vroni
10. nov 2008

Tak neviem, takto otazka mi pripada rovnako od veci ako ked sa malych deti pytaju: "Mas radsej otecka alebo mamicku?" 🙄 🙄 🙄

slnieckova
10. nov 2008

vroni presne tak 🙂 ja sice deti este nemam, ale neviem si predstavit, ze by som sa mala zamyslat nad takouto otazkou, keby som deti mala. Zeny, ktore nemaju idealne vztahy s manzelmi urcite nemaju problem s odpovedou a povedia: deti. Ale ak je pre teba manzel clovek numero uno 😀 na tomto svete, neda sa rozhodovat. Ja by som bola zastancom odpovede: kazdeho milujem rovnako, len je rozdiel v druhu lasky 🙂 A ako tu uz bolo napisane: neviem si predstavit zivot bez manzela a urcite si nebudem vediet predstavit zivot bez nasho dietatka, ak raz nejake budeme mat.

A ak bola otazka myslena tak, ze komu by som dala prednost? Obom... opytajte sa muza, ktoremu zena umiera pri porode a lekar povie: zena alebo dieta? komu da prednost... rozum to dokaze riesit, ale ludske srdce nie 🙂

takze jednoznacne: to su otazky, na ktore sa neda odpovedat, ak clovek "uvazuje" srdcom... 🙂

petronelie
10. nov 2008

Já myslím,že je to přihlouplá diskuze, vždyť to se nedá srovnávat. Bez jednoho by nebylo druhé!

winielka
10. nov 2008

my jsme o tom s mužem už mluvili,kdyby nastala tato situace, dítě nebo já, řekl mi že by se rozhodl pro mě,
on řekl že mě milije a k dítěti v uvozovkách ještě nemá takový ten vztah..... 😅 a že kdyby mě zachranili tak
příště už by to vyšlo.....ale to byla jen diskuze mezi námi v uvozovkách.... 😅

miriam25
10. nov 2008

ja sa tiez priklanam k nazoru, ze laska k manzelovi sa neda prirovnavat k laske k dietatu. Je to nieco uplne ine. Milujem oboch, aj manzela aj mojho synceka, neviem povedat, koho viac, pretoze to, co citim ku kazdemu z nich je velmi velmi silne, no zaroven neporovnatelne.
Vztah sa po porode podla mna zmeni len vtedy, ked sa zmenia partneri. Ci je to uz k lepsiemu alebo k horsiemu, tu zmenu si sposobuju sami, i ked niekedy o tom ani nevedia a pride to samo.

slnieckova
10. nov 2008

winielka: mas manzela zmyslajuce rovnako ako ten moj 😀

aj my sme sa len tak nezavazne 🙂 bavili raz o tejto otazke a odpovedal rovnako ako ten tvoj... ze mna miluje a k dietatku v podstate este nema vztah, este ho nepozna... chapem ho 🙂 ak by som bola chlap, tiez by som sa rozhodla pre manzelku 🙂

ale ako som pisala.... tazka otazka a asi nie na mieste... pretoze ak uz dietatko je na svete a manzela milujes (nemate problemy), neda sa odpovedat.... 🙂 resp. by ta laska MALA BYT rovnaka, len ineho druhu... 🙂

winielka
10. nov 2008

a myslim že bych já udělala asi to samé.....i když by to bylo strašné,ztratit nenarozené dítě,ale stává se to.
a dítě bez matky 😒 ...no určitě debata na zamyšlenou,ale radši budeme myslet na něco pozitivního 😀

kristi
10. nov 2008

ufff, kazdeho z nich miluji jinym zpusobem.....ale oba stejne strasne nejvic moc na celym svete

zanett
10. nov 2008

petronelie - taky si myslim, ze je to bezpredmetna diskuze 😝 Takova otazka jak od ditete. Pred par lety se pry dcera meho pritele ptala, zda on miluje vic ji (jeho dceru) nebo me - co na to rict? 😝 Jedinou omluvou v te situaci bylo to, ze ona se ptala z detske naivity, nechapu ale, co tim mysli dospely clovek...je prece jasne, ze zadna matka nikde nanapise, ze ma radsi manzela nez dite (i kdyby to byla pravda hned by se na ni totiz sletli mistni supi a dojebali by ji, ze je krkavci matka, kdyz dava prednost chlapovi pred vlastni krvi 😀 😝 )

elise
10. nov 2008

každého môjho chlapa, aj synčeka aj manžela, ľúbim rovnako, ale každá láska je iná a nedá sa povedať že jedna je väčšia alebo menšia. 😉

smardik
10. nov 2008

miluju svého muže a syna, je to jiná láska která se nedá srovnávat ale kdybych si měla volit tak syna 🙂 🙂 ale doufám že k tomu nikdy nedojde

adriana84
10. nov 2008

myslim,ze na tuto otazku sa neda velmi dobre odpovedat.ja milujem svojho manzela a milujem svoju dcerku.proste je to iny druh lasky,k manzelovi partnerska laska a k dcerke rodicovska 🙂