Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

berenika39
17. feb 2010

rimmel,dík. 😉 .
Ale je fakt, že když se někdo nezávislý zeptá dítěte, které už pobralo rozum,jestli má raději maminku nebo tatínka, tak dost pravděpodobně z něj spontánně vypadne jeden z nich....

kubaka
17. feb 2010

berenika - gratuluji, kdy to vypukne? Hodíš sem fotky?

... vždyť jsme se snad už shodly, že tyto dvě "lásky" se nedají naprosto porovnávat, jsou jiné, tudíž jablko s ananasem. zadavatelka to nejspíš neuměla líp vyjádřit, dítě v té době ještě neměla.
- zadané téma chápu jako přemýšlení nad tím, co znamená milovat obecně a jaká je povaha vztahu k dítěti a manželovi. Jak píše berenika - manželství může být i z rozumu, lidé se sejdou, rozdejdou odmilujou. Ale láska k dítěti je iracionální, nelogická, trvající navzdory všemu co ti parchantíci vyvádějí. 😝 Je to něco, co se nedá rozetnout, ačkoliv se v dospělosti můžete s rodiči rozejít, odcizit. stejně v člověku tento vztah pracuje a zůstává, ať už je dítě nebo rodič.
A koho bychom zachraňovali je dilema z vycházející z povahy vztahu. -těžké a myslím, že to naštěstí nikdy nebudeme muset řešit - pokud teda nevyplujeme třeba na nějakém Titaniku 😅
A nemyslím, že se tu někdo hádá 😵 😵

macka01
17. feb 2010

no ked sa ja opýtam deti,že koho maju radšej,maminku alebo tatínka,tak ten menší hned povie obidvoch rovnako.Je to krásne,že si už teraz uvedomuje,že nemôže robiť rozdiely medzi rodičmi.Nám obom vdačí za to,že tu je.Od oboch sa mu dostáva lásky rovnako.Hoci so mnou trávia viac času,vedia že to tak je vdaka tatinkovi,ktorý sa o nás postará fin.tak dobre,že ja sa môžem venovať deťom. 🙂

moravanka
17. feb 2010

je jasne, ze se neda srovnavat, ale pro me je materska laska nejsilnejsi. silnejsi nez k nejakemu chlapovi. je smutne, kdyz matky z lasky k partnerovi odstrci dite.
ja znam dost pripadu, kdy se zena rozesla s muzem, protoze nemel rad jeji deti.

kubaka
17. feb 2010

macka- no já bych se dětí hlavně na tohle nikdy nezeptala a neudělala jsem to, protože je nesmím postavit do situace, kdy by si musely vybrat. I kdyby to cítil jinak, tak by vždycky řeklo že oba stejně. Nesmí si znepřátelit ani jednoho. Už tak je dost těžké pro dítě po rozvodu rodičů, když se ho sociálka ptá, ke komu chce jít bydlet. Proto se ptají až těch starších. Starší dokáže odhadnout, u koho bude mít větší zázemí a stejně se budou vykrucovat. Ale malé dítě by tuhle otázku vůbec nestrávilo... Takže nechci ti brát iluze, 😉 ale dítě si nic neuvědomuje. 😉 Jen instinktivně ví, že potřebuje k přežití oba a nesmí ani jednoho zarmoutit, třebaže si může myslet cokoliv. 😉 😎
To není ve zlém, jen že děti jsou v tomhle věku ještě velcí egocentrici na to, aby chápaly, co je to vděk nebo podobné ušlechtilé city dospělých 😎

strouzek
17. feb 2010

bereniko jak jsem psala manža mi řekl to samé co já jemu, že miluje naši malou a kocoura apak až mě což jak jsem psala se potvrdilo v případě mé operace a kocourovi kastrace. když je něcokocourovi manža nervama nespí když mě je v poho 😀 to víš kočičí závislost na to neexistují prášky 😀 každopádně v případě požáru bych zachraňovala malou, pak kocoura a manža? no snad se zachrání sám 😅

rimmel
17. feb 2010

to naozaj by si zachranila kocura pred manzelom?

brumdinka
17. feb 2010

Ahojte, tak já souhlasim s kalu a kubakou, to se nedá pověřovat, já mám ráda oba stejně, Jiříka možná víc, ten me poslední dobou tak netočí 😝 😀 😀 a ten vztah je prostě jinej. Ale je fakt, že kdyby něco tak první zachranuju Jiříka a když sme o tomhle jednou debatovali s manžou, tak mi řek to samý, první Jiřík a pak prej možná já 😀 😀 😀

moravanka
17. feb 2010

strouzek, v pripade, ze by se u manzela objevila alergie na kocici srst, tak by se musel vystehovat on?
jinak ze vic milujes koucoura nez sveho muze neverim, v krizove (zkratove) situaci, kdyby fakt slo do tuheho, bys jednala podvedome, a to bys urcite zachranila manzela.

strouzek
17. feb 2010

rimmel kdybych tahala v jedný ruce malou, jakože malou bych zachraňovala nejdřív tak bych do té druhé dala klidně kocoura a utíkala ale manžu hodím na záda nebo do náruče těžko takže proto. brala bych to tak že kocoura a malou zachráním lépe a rychleji než manžu. ale je jasný že kdybych mohla vzít jen malou nebo jen kocour a jen manžu tak bych vzala malou a vrátila se pro manžu a pakaž pro kocoura

moravanka
17. feb 2010

strouzek, ty bys vzala koucoura, protoze jak uvadis, manzela bys neunesla. ale co kdyby oba potrebovali zivotne dulezitou operaci a ty bys ji mohla zaplatit jen jednomu?
a kdyz bys zachranila kocoura, ten by se pak o dite staral, kdyby bylo nahodou neco s tebou?
fakt nechapu to s tim kocourem.

myschka
17. feb 2010

stroužek 😀 😀 naprosto rozumím 😉

simlenka
17. feb 2010

Jezis,to je diskuze. snad to strouzek napsala jasne,kdyby mela moznost vzit jen jednoho,tak nejdriv malou,pak manzu a pak kocoura. pochybuju,ze by dala kocourovi prednost a manzu nechala v plamenech. kazdopadne ta situace nenastane a kdyz tak bude zachranovat manzel 😀 ale chapu jak to mysli,to zvire je bezmocne,tak jako detatko,chlap si dokaze pomoct sam.

diddi
17. feb 2010

tak toto je diskusia o nicom....o blbostiach....a o slovickach.....je jasne, ze matka vzdy uprednostni svoje dieta pred manzelom....a fabulovat je blbost.....preco zahanat niekoho do nejakej situacie?...fakt nezmyselna tema!!!

rimmel
17. feb 2010

strouzek aha uz chapem 😉

berenika39
17. feb 2010

strouzek, to je v poho, stejně je to jen takové tlachání o ničem, teoretizujem...kdyby nastalo kdyby, kdo ví, jak bychom jednali, co by se nám v hlavách narodilo ....dá se o tom přemýšlet, ale objektivně to nikdo neposoudí - je to přece láska - ta není podle tabulek.

kubaka
17. feb 2010

stroužek - berenika to shrnula 🙂

já taky rozumím kočíčí lásce - vždyť je to sranda. Něco v tom smyslu jsem napsala a smazala - že dítě popadnu do náruče, ovšem chlapa ne,že... 😀 Takže dítě nebo kočičák se pak zachrańuje podstatně jednoduššeji.

A nemyslím, že kocourova operace by stála tolik jako operace člověka 😀 To je snad přehnané srovnání. Kdyby to bylo s kocourem nahnuté, tak ho pošlu milosrdně do kočičího nebe - manžela ovšem nejspíš neééé. 😀

diddi - tak co to čteš 😅 znám tu horší a nesmyslnější témata - my jen teoretizujeme, bavíme se a nehádáme se, tak co?.
😎 😎 😎

diddi
17. feb 2010

kubaka,to by si zas nebola ty a tvoja poznamka 😀

rimmel
17. feb 2010

diddy nic neni jasne(reagujem na 19.24) ..som tu citala jedna mamicka ze viac miluje muza ako svoje deti 😕

bublinkajasminka
17. feb 2010

neviem to porovnat tu lasku ale laska k dcerke je ta najuzasnejsia laska na svete, milujem svojho manzela ale laska k malej je laska ktoru som spoznala az po jej narodeni, je nekonecna, vsetko odpusti, je proste nadherna...

kubaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimmel
17. feb 2010

😀 😀 😀

diddi
17. feb 2010

kubaka,precitala som si prispevky a napisala svoj nazor...na danu temu-otazku....ty chvalabohu nerozhodujes o tom,kto sem ma pisat a co pisat-to by teda dopadlo.....ziaden vulgarizmus som nenapisala!!!....tak prestan sa opatovne a neustale v kazdej teme do mna navazat!!!!.....ak mas so mnou nejaky osobny problem,tak mi to napis do ip a prestan to takto primitivne riesit cez forum....cim si vlastne aj u inych znama...aj v inych temach 😝

diddi
17. feb 2010

berinka-napodobne...a to bolo pozitivne 😀 😉

rimmel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alca85
17. feb 2010

Ja som si vždy hovorila, že s príchodom dieťaťa sa nič nezmení, teda sa budem o to usilovať.....ale len čo sa nám narodila dcérka, zaľúbila som sa do nej na prvý pohľad a zrazu mi každý dotyk od mm začal byť nepríjemný, čo mi bolo veľmi ľúto, ale nevedela som sa premôcť....a trvalo to dosť dlho, ale už sa to dostáva do normálu...

rimmel
17. feb 2010

alca 😕 nemyslim si ze laska k dietatu ttoto sposobila, ale to, ze proste si nemala chut na vasen, dotyky s nou spojene, citila si sa ako matka a nie ako manzelka, stava sa to casto.

diddi
17. feb 2010

rimmel,a ja viem zas o tebe....monkula to dobre napisala v jednej teme....a taktiez o kubake....takze tak 😉

rimmel
17. feb 2010

no vidim ze sme tu dva tabory alebo co , jedni nemozu teba a ini zase mna 😀