Koho považujete za významnú osobnosť Slovenska?

etuska
18. jan 2009

Koho vy povazujete za vyznamnu osobnost Slovenska?Umelci,vynalezcovia,politici,...Sme hrdi na svoju minulost a vieme o nej to co by sme mali? 😕
Tesim sa na vase prispevky 🙂 🙂

etuska
autor
25. jan 2009

veru Stefanik bol clovek velkeho formatu.
Nejake info:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Milan_Rastislav_Št...

renka9
25. jan 2009

ahojte, momentalne ma napadaju tri osobnosti: Janosik 😉 , Alexander Dubcek, Ladislav Chudik. 🙂

norik1
25. jan 2009

No dobre, brala som to ako spolocnu minulost 😀 ....ospravedlnujem sa 😀

lubii
25. jan 2009

Aešte Klára Jarunková 😉

luciaakubko
25. jan 2009

Rufus, Dubcek, Stepka - krasni to ludia

expertka8
25. jan 2009

....moj najvyznamnejsi Slovak???
...Marian Kuffa zo Zakoviec 😔 😉
...spriaznene duse tejto oblasti mi urcite daju za pravdu 🙂

...a ak by sa tema nevztahovala len na Slovakov.....jednoznacne.....Jan Pavol II. 😵 😵 😵

renka9
25. jan 2009

expertka, suhlas, Jan Pavol II. je naj naj naj clovek. Nepisem ,ze bol , ale, je- lebo zije navzdy v nasich srdieckach... 😔

monkula
25. jan 2009

najvýznamnejší Slovák? Pre mňa každý, kto si vo svojom živote siahol na dno a dokázal sa od neho odraziť...
matky, ktoré sa s láskou starajú o svoje postihnuté deti a nešomrú na osud, a dokážu okolo seba šíriť neuverieľnú pohodu a radosť ´ľudia, ktorí pri rôznych nehodách prídu o nohy, ruky ,no nevzdajú sa a žijú plnohodnotný život, bez sebaľútosti.
A ak by som mla menovať niekoho známeho, tak určite štúrovci ,ktroí bojovali o náš jazyk a kultúru, vĎaka nim sme Slováci 😉

a Samo Chalupka, za svoju úžasnú báseň Mor ho 😉

expertka8
25. jan 2009

....renka... 😵 😵 😵
...xarakterizovat Jana Pavla II. ....hm....nedokazem najst vystizne slova...ktore by sa aspon priblizili tomuto stelesnenemu DOBRU 😔 🙂
....bodaj by v kazdom z nas...bola aspon stipka takej lasky...a ako by sa nam vzajomne zilo lahsie 😉
Amen 😉 😀

etuska
autor
25. jan 2009

Expertka-suhlas 😉
Marian robi ozaj uzasnu vec 😔
http://www.svetlozivot.ichtys.sk/view.php?cislo...

expertka8
25. jan 2009

...etuska... 😵 😵 😵
...opat raz spolocne zdvihame palec pre spolocnu /spravnu/ vec... 😉 😀

etuska
autor
25. jan 2009

Expi 😀 -tak filozofujte a studujte dalej,aby sme boli hrde na to odkial pochadzame 😉 😉
My zajtra aj s 2-oma kolegynkami (Irkou a Polkou) organizujeme v jednej ZS vychovno-vzdelavaci a zaroven zabavny projekt o str. a vych. Europe.Okrem znamych osobnosti o kt. som uz pisala im budem citat aj cast rozpravky Dobsinskeho "O troch grosoch"-v slovencine samozrejme 😀 😀 a oni si potom precitaju angl. preklad a pokusia sa to zahrat ako scenku 😀 😀 -uz teraz som zvedava.

Dobru nocku
Snazme sa aby sme pre nase mini-okolie aj my boli uzitocni.Tak ako pisala Monkula 😉

dioliana1
25. jan 2009

Julius Satinský 😀

dioliana1
25. jan 2009

Ľudovít Štúr

egyptanka
25. jan 2009

Štefanik, Štúr ... ale aj človek, ktorý v roku 1968 stál na Šafarikovom nám. s odhalenou hruďou pred sovietskym tankom.