Koho považujete za významnú osobnosť Slovenska?

etuska
18. jan 2009

Koho vy povazujete za vyznamnu osobnost Slovenska?Umelci,vynalezcovia,politici,...Sme hrdi na svoju minulost a vieme o nej to co by sme mali? 😕
Tesim sa na vase prispevky 🙂 🙂

slnieckova
19. jan 2009

mojho manzela 😝

titkovamiriam
19. jan 2009

kedze mam rada obdobie sturovcou tak -ich a hlavne janko kral,z umelcov kukura 😀 ,samozrejme stefanik,vynalezca stefan banic,pan docent traubner a mnoho inych 🙂

deina
19. jan 2009

Asi by som nevedela vybrat, ale nasla som takuto zaujimavu stranku o slovenskych osobnostiach: www.osobnosti.sk

zuzana76
19. jan 2009

tazke vybrat, ja nepojdem az do takej davnej minulosti, mne je napr luto Jula Satinskeho, aj vcera som si o nom citala, skvely humorista to bol, skoda ,ze uz nie je medzi nami, ja politikov velmi nemusim, a z hladiska vyvinu slov. jazyka su doleziti Bernolak, Stur

vroni
19. jan 2009

Dobra stranka, z mojich troch oblubenych Slovakov som tam dvoch nasla, treti chyba, takze ku Kempelenovi a Lenardovi doplnam Benovskeho.....

miresta
19. jan 2009

tak pre mňa nie je nik až tak výnimočný. Pretože ja si myslím, že najvýnimočnejší je Stvoriteľ, takže aj s ľudí je výnimočný každý kto dá život a pre ten život niečo robí. Ale ak mám zo známych osobností: Štúr, Janko Kráľ, Milan Lasica, Zdena Studenková.
A mnoho ľudí, ktorý zachraňujú životy ľudí, hoci ich mená ani nepoznáme. 🙂

petrahy
19. jan 2009

urcite je takych dost napr. aj teraz umrel Milan Rúfus bol fakt dobry a naJula Satinskeho nezabudnem asi nikdy vzdy som ho mala rada

myslim ze mnoho z nas o minulosti moc nevie, len preto lebo v skolach sme sa ucili sice vela ale nie o tych nasich. Clovek pozna vseobecne dejiny a historiu sveta, ale mnohokrat nepozna ani historiu vlastneho mesta a rodakov 😝 dufam ze sa nikdo neurazi je to len moj nazor ako to vidim ja

myslim, ze viem toho malo 😖 😉

etuska
autor
19. jan 2009

Petrahy-suhlasim.Preto som zalozila tuto stranku.Aj ja som sa o tieto veci zacala zaujimat az nedavno.
spomeniem este napr. -Pavol Dobsinsky

marse
19. jan 2009

pre mna vyznamnou osobnostou bol Stur- vdaka nemu mame slovencinu , Stefanik- vyznamny general a po umeleckej stranke herečka Vilma Jamnicka.... 🙂

zuzulik
19. jan 2009

ja som mala velmi rada Jozka Kronera starsieho....a aj Julka Satinskeho

erikasadek
19. jan 2009

dubcek.... 😉

titkovamiriam
19. jan 2009

vidis a na dubceka som zabudla,to asi preto ze vseobecne sa na neho akosi zabuda ☹

etuska
autor
19. jan 2009

Erika-suhlasim-bol velka osobnost a clovek s velkym "Č" 😔

erikasadek
19. jan 2009

ja mam pocit ze mi slovaci vobec zabudame na nase osbnosti, nebolo ich vela , ale na taky maly narod boli , vseobecne doleziti, a poznacili historiu.... 🙂

hviezdoslav... stefan banic, vynaliezol padak nie...
potom aj ked malo kto to vie andy warhol; pycha nasa...

etuska
autor
19. jan 2009

veru-malokto vie,ze Andy Warhol bol Slovak.Vrak aj Paul Newman ma slovenske korene 😉

etuska
autor
19. jan 2009

nie vrak,ale "vraj" som chcela napisat 😉

zuzanockamt
19. jan 2009

pre mna je osobnostou Milan Lasica a samozrejme moji rodicia

biela
19. jan 2009

Alexander Dubček jednoznačne

sassi
19. jan 2009

Dubček
Štefánik
Murgaš
Andy Warhol
z umelcov Jožko Króner, Julko Satinský

sassi
19. jan 2009

Paul Newman mal mamu Slovenku

maruschka
20. jan 2009

prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. Dr h.c. mult. 😉 😉 Jozef Króner starší 😉 😉 Vlado Muller 😉 😉 a všetci tí, ktorí dokázali v ťažkých chvíľach pomôcť, rozosmiať, pozdvihnúť kultúru, zdravotníctvo, bežný život...na vyššiu úroveň 😉 😉

najjulinka
20. jan 2009

Satinský 😉 Lasica tiež nie je zlý, ale spolu boli naj... A Lasica chudák teraz sám 😢 - tak to nie je celkom ono... Takže by som dala Satinský a Lasica asi 😉

najjulinka
20. jan 2009

jáj a ešte architekt Jurkovič... To je niekto svetového formátu naozaj 😉

zveron
20. jan 2009

Svaty Gorarzd 😉

mracik
20. jan 2009

tak Jurkovič a Gorazd, teda baby sa nezdáte, tie osobnosti moc ľudí teda nepozná 😉

norik1
21. jan 2009

Ja by som aj napisala, ale to by boli len pseudo-najvyznamnejsi... taki negativne.... a dnes mam dobru naladu tak si ju nechcem kazit 😀

Inak asi Masaryk a Štefánik rezonuje v usiach sveta najviac...

etuska
autor
25. jan 2009

http://images.google.com/images?gbv=2&ndsp=18&h...

boli ste niekto v jeho muzeu? 😕 😕

Ja pripravujem na pondelok taky vychovno-vzdelavaci program pre decka-budu tam najma irske deti,ale tiez polske,slovenske...
No a mali sme vybrat tak 7-8 vyznamnych ludi so Strednej/vychodnej Europy

No ja Warhola nejako nemusim,ale myslim,ze si ho lahko zapamataju,lebo su to cca 8 rocne deti.
No a premyslam ze pridam:
Štefánika
a mozno Janosika 🙂

z ostatnych narodnosti:
Marie Curie Sklodowska(PL)
Jan Pavol 2(PL)
Kopernik(PL)
Gagarin(RUS)
Komensky(CZ)

som zvedava ci si decka nieco zapamataju 🙂

michaela.neb
25. jan 2009

pre mna jednoznacne Milan Rufus. jeho Modlitbicky pre deti su uzasne

zveron
25. jan 2009

och veru, skoda, ze zomrel, nadherne dielo.
Cest pamatke basnika

venora
25. jan 2009

norik nic v zlom ale Masaryk? A to je odkedy Slovak?

Ja by som momentalne hlasovala za Milanov - Rufusa a Stefanika 😀