Kojenecká strava do lietadla. Nevyhodia mi to?

ninkaalex
10. sep 2008

prosim kto ma skusenost ,možem zobrat do priručnej batožiny sušene kojenecke mlieko nutrilon krabica a hami v sačku.Do kufra sa mi to už nemesti.Nevyhodia mi to?

ninkaalex
autor
10. sep 2008

prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim zajtra letime

nikka.vo
10. sep 2008

To nevim, to ti asi nedovolí 😕 ... pro kojence je zvláštní povolení, ale jen pro potřebu během letu, nic navíc

diddi
10. sep 2008

my letime v piatok 😉 ...ja beriem do kocikovej tasky termosku s teplou vodou a krabicu nutrilonu /ak by sa kufre stratili/...a mimo toho budem mat zarobene mlieko, lebo zrovna vtedy budu jest a taktiez zarobeny caj a flasu kojeneckej lucky,bezbublinkovej...daju ti to ochutnat...urcite si vezmi do prirucnej aj nejake oblecko, ak by sa precikal/la, alebo horsie...a v lietadle je zima navyse...kam letite?

nikka.vo
10. sep 2008

Vážně se ti to nikam nevměstná? Zkus zabalit znovu, všechno cpát do všech možných prázdných koutů. Já třeba balim blbě, nevyužiju každičkou píď 😒

Než mít pak problém, tak bych se to pokusila narvat do kufrun a nebo si zavolej na letiště 😕

diddi
10. sep 2008

zarobene mlieko moze byt podla navodu len 2 hod...tak to sluzbukonajucim colnikom ukazem na krabici

diddi
10. sep 2008

mysli na to,ze kufor nemusi prist

nikka.vo
10. sep 2008

V letadle ti dají deku, když si řekneš... my na ní Dominika položili když jsme si ho natáhli přes naše nohy aby spal 😉

Já fakt nevim s tou krabicí Nutrilonu, ale třeba no problemo 😅 ...

diddi
10. sep 2008

tak si odober do davkovaca

nikka.vo
10. sep 2008

diddi, já jsem sebou měla taky termosku a asi 3 porce sušeného mléka, ale víc ne. Předpokládám že člověk nejede někam do divočiny, kojenecké mléko se dá v pohodě sehnat snad v každé lékarně 😉 kdyby náhodou. To by si musela všechno balit dvakrát- co kdyby 😉

Navíc záleží na věku, ale roční dítě by už bez mlíka jistě přežilo 🙂

diddi
10. sep 2008

no neviem, ci by som sa spoliehala, ze niekde na ostrove budu predavat nutrilon HA3 😕

nikka.vo
10. sep 2008

no stejnej ne, to jako asi nehrozí, ale nějaké UM určitě a nás potkalo to, že nám mléko došlo, dokonce jsme chudákovi koupili asi nějaký hypoalergení, pěkně hnusný a z nouze to pil 😉

ninkaalex
autor
10. sep 2008

ideme do tunisu el mehdi ,zo sebou beriem aj dojčensku vodu lucku a ta dost važi,z vlastnej skusenosti vždy beriem vodu,tak preto potrebujem zobrat mlieko k sebe tam mam ežte 10kg volne.

diddi
10. sep 2008

ides cez cestovku z BA?...tak do lietadla mozes tusim 15kg a hore 5kg...my letime na Rhodos, tak nam dali pokyny
my berieme aj rychlovarnu konvicu a maly lavorik, lebo nebudem mat kde sterilizovat, tak aspon zalejem cumle 😝 ...a hlavne panthenol detsky, lebo lekarka mi kazala, aj ked nebudu spalene,tak kazdy vecer ich mam po kupeli natriet nim, aby sa pokozka ukludnila...no a samozrejme,ze ziadne slnko od 11.do 15...inac, bola som pred 3 rokmi v tunise, v monastire...davala som si pozor na vodu z vodovodu, na jedlo, aby som nemala hnacky...ale aj tak ma to neobislo, ako kzadeho na plazi 😀 a zistili sme,ze to bolo z drinkov, ked davali lad 😎

ninkaalex
autor
10. sep 2008

ideme z Košic,preave som volala na letisko tak sušenu stravu možem zobrat k sebe kolko chcem,len tekutina musi byt 150ml.Termosku nemožem mat pri sebe ,tak ju dam do kufra.Berieme probiotika .Kolko sa plati ak je naviše kil?

martina.d.
11. sep 2008

ninkaalex, ja som pred týždňom letela z KEdo Prahy, a kľudne som si mohla na palubu vziať Nutrilon, mala som celú krabicu a 1,5 l vody - Toma natura, Nikto mi nič nepovedal, na infomi povedali to isté, čo tebe, ale skutočnosť bola iná. My sme brali aj kočík. A po novom sa už za každú batožinu okrem príručnej platí. Ale videla som, že ľudia, aby nemuseli platiť, si stredné kufre brali so sebou na palubu. A nič mi nepovedali ani na výživy a pod. Všetko som mala po ruke v príručnej.

martina.d.
11. sep 2008

do 20 kg batožiny platíš - cez internet 10 eur, telefonicky 15 eur a na mieste 20 eur. Možno to záleží aj od spoločnosti, ktorou letíš. My sme leteli s sky europe. Neviem ti presne povedať, koľko sa platí za navyše, ale viem, že nám známa z letiska povedala, aby sme si dávali na to pozor, že sú za to pekné pálky.

aponchie
11. sep 2008

bombu 😀

aponchie
11. sep 2008

koran 😀

binki
11. sep 2008

jídlo pro dítě má být v originálním balení a pití vám mohou dát ochutnat, množství má být na dobu letu
záleží taky jestli letíš normál linkama nebo chartery, ti navíc nepovolují spešl kabinové zavazadlo pro děcko...
běžně s sebou vozím několik výživ, krabici s mlékem (nebo ted nestle děla mléko-kaše) a velkou láhev s vodou plus lahvičky a zatím mi nikdo nic nevyhodil

prasiatko30
11. sep 2008

inaksie baby neviem ako je to u inych leteckych spolocnosti ale ja som ostala toto leto prijemne prekvapena ked mi v let. spol KLM povedali, ze kedze idem s malym dietatom tak mozem mat 30kg - aj ked sme mali len jednu letenku. takze si skus zavolat priamo na info do spolocnosti s ktorou letite a na vsetko sa povypytuj - aj na kg limit aj na to jedlo. inaksie si myslim ze s jedlom pre dieta ti nebudu robit problemy - i ked tu plati cim mensie letisko tym vacsi problem 😠 tam kde nie su zvyknuti na tolko deti tak tam sa im zda aj flaska mlieka nebezpecna latka 😒

mari2
11. sep 2008

Ale ona se prece neptala na udelane UM ale na krabici bez tekutin - toho muze mit opravdu kolik chce. Zakazane jsou tekutiny...

slavkapp
9. jún 2015

ahojte, v piatok letíme s malým a chcem sa spýtať či mi fakt nevyhodia sušene kojenecke mlieko nutrilon krabicu z príručnej batožiny. dik 🙂