Kojenie a farbenie vlasov. Súvisí to spolu?

zuzana1981
29. nov 2007

suvisi to spoli , mate nejake skusenosti ? pocula som ze by to mohlo ist do mlieka ale velmi sa mi to nezda. poprosim o vase nazory , dakujem

sjuzi
29. nov 2007

Ahoj, ja som o tom počula, ale myslím, že dnes sú už farby na vlasy veľmi kvalitné, nie ako kedysi. A farbíš len vlasové vlákno, čiže farba sa nedostáva do korienka, ktorý sa nachádza pod vlasovou pokožkou a spája s krvnými cievami. 😉

lara1znk
29. nov 2007

ja som si farbila vlasy aj pocas tehotenstva a aj teraz pocas kojenia, presne tak dnes su uz farby kvalitne takze podla mna sa niet coho obavat

nenka83
29. nov 2007

mne nasa znama doktorka vrvela ze mam polroka kojit, ze to prechadza do mlieka a detom sposobuje koliky.moja pediatricka povedala ze si farbit mozem.aj som kade tade citala ze sa moze.farbim si kazdy mesiac a je to ok-

janka196
29. nov 2007

ja som si takisto farbila vlasy aj pocas tehu a farbim si aj pocas kojenia a tiez si myslim ze by to nemalo nijako uskodit 😉

evercila
29. nov 2007

ja som to citala v casopise mama a ja , ceske vydanie, myslim z minuleho mesiaca, ze farbit sa moze, ze je to O.K.

valy
29. nov 2007

ja si mysli, ze ak by bolo pri farbeni nejake riziko pre tehotne alebo kojace mamicky, muselo by to byt na farbach napisane

martinabarak
29. nov 2007

Ja som zasa pocula, ze peroxid sa dostava do tela, tak preto si farbim vlasy zmyvatelnym samponom,vydrzi mi rovnako dlho ako farba 😎

tanja61
29. nov 2007

ja som sa farbila aj pocas tehu a aj teraz sa farbim kazdy mesiac a kojim a su farby aj bez amoniaku 😉

danu
29. aug 2009

deniskajakubko • 2d • Dnes o 11:34
Niekde som počula, že by sa nemali farbiť vlasy, keď žena dojčí. Je to pravda?

bibula • 2d • Dnes o 11:45
ano-ani lakovat nechty,pouzivat parfemovane pripravky a vela dalsieho.....

ja osobne to dodrziavam - maly ma cez 2,5 roka a stale to dodrziavam 🙂 za zdrave dieta to stoji 😉

roasha • Dnes o 11:47
vlasy som si farbila,nechty lakovala,v case dojcenia som len nepouzivala parfemy. 😉

bibula • 2d • Dnes o 11:49
teda myslela som,ze stale kojim,preto som napisala,ze to este dodrziavam 😀

sirinka • 2d • Dnes o 12:03
ja stale kojim, farbim si vlasy, lakujem nechty, pouzivam parfemy...

k.a.t.k.a. • 1d, 19tt • Dnes o 12:19
hej nech sa zo mna opica stane 😝 nefarbite si vlasy, neumyvajte sa mydlom a najlepsie ani nedychajte lebo ani vzduch nie je na 100% cisty 🙄

mirustek1 • 2d • Dnes o 12:34
ja som kojila-vlasy som si farbila,nechty lakovala,parfemovala som sa,spravala som sa normalne ako v beznom zivote.......nemyslim ze by to mohlo uskodit,su horsie veci..napr.lieky a ine

zuzana76 • 1d • Dnes o 12:36
katka nehnevaj sa, ale ty nedojcis, tak co zase provokujes, tam kde sa o dojceni pise, hned musis byt 🙄 🙄 😝 😝

ja som si nechty nelakovala, ale ani som nemala potrebu, myslim ale,ze napr. taka japonska manikura je bezpecna a je to pekne a prirodzene, vlasy som si nefarbila, ale su aj sampony farebne, ktore neobsahuju amoniak, mozes vyskusat tie, ja si davam len tie, vydrzia tak asi mesiac. Parfemy som nepouzivala.

k.a.t.k.a. • 1d, 19tt • Dnes o 12:37
ale aj ked som dojcila, lebo ja som dojcila tak som sa starala o seba 😉 to znamena ze som si aj vlasy farbila 😉

zuzana76 • 1d • Dnes o 12:40
aj ja sa o seba staram 😉 nechodim ako opica

a vlasy sa nemusia farbit hned agresivnymi farbami, stacia sampony a je mnho druhov prirodnej kozmetiky, ktoru uprednostnujem

mikalove • 1d • Dnes o 12:43
aj ja som si farbila vlasy,ved dojčím do teraz ,to ako by som vyzerala? 😀

k.a.t.k.a. • 1d, 19tt • Dnes o 12:46
netreba hned vsetko brat vazne, myslela som opicu obrazne 😀

zuzana76 • 1d • Dnes o 12:53
katka, ja viem ako si to myslela, ja si davam dokonca aj pletove masky 😀 , ale len prirodne, to znamena co najdem doma v chladnicke- jogurt, banan s medom atd...

aj na vlasy sa da pouzit vselico prirodne, napr odfarbit rumancekom, na spevnenie oplachovat zihlavou ale nemyslim si, ze ta farba by bola az taka skodliva, ale proste ked niekto chce naozaj menej chemie, tak sa da aj bez toho

zuzana76 • 1d • Dnes o 12:54
a inak uz nedojcim, ak by si chcela poznemanat ,ze Fuj dojcit tale velke dieta 😉

schatzilein
29. aug 2009

Zuzana1981: ak neplanujes farbu jest, tak nevidim dovod, preco by si si nemala farbit svoje vlasy 😀 .

veronika81
29. aug 2009

baby, prečo sa nemá používať parfum? Ja doteraz plne kojím a parfum používam 😝

aj si farbím vlasy, aj lakujem občas nechty.

schatzilein
29. aug 2009

vraj babatka nemaju rady parfumy...ze by mohli potom odmietat prsnik...

veronika81
29. aug 2009

aha, ďakujem schatzilein. Malý prsník neodmieta, tak snáď to tak aj ostane.. Ja som sa už zľakla, že či to nie je niečo vážnejšie, či sa to nejak nedostáva do mlieka alebo čo 😀 😅

laura73
2. sep 2009

cau baby, mne moj gynekolog zakazal aj melir pocas tehotenstva, tak som poctivo dodrziavala a tesila sa na porod 🙂 lenze potom som kojila este 6 mesiacov a moja kadernicka mi povedala, ze v ziadnom pripade mi nic na vlasy davat nebude, ziadna chemia, pretoze aj ona ked bola tehotna, nerobila ziadne experimenty... a to len z dovodu, ze ked das AKUKOLVEK farbu na vlasy, hoci aj trapny melir, zachyti sa to na oblickach a telo sa z toho dostava 3 dni... tolko moja skusenost a nehovorila mi to len preto, ze sa pozname uz dost dlho, ale pretoze skutocne odmieta farbit/melirovat zeny, ktore su tehotne a ktore koja.

sirinka
2. sep 2009

laura ja neviem, co z tej farby by sa malo zachytavat v oblickach a kde v oblickach...oblicky filtruju krv a vylucuju vo forme moca latky von z tela...nie naspat do tela... proste tomu nechapem, ked budes u svojej kadernicky, mohla by si ju poprosit o blizsie vysvetlenie, prip. ak niekto o tom vie nieco viac, rada si precitam.

fifinna
2. sep 2009

na jednej tehotenskej stranke bolo o tom pisane , ze sa môzu vlasy farbit. Ja som si davala melir aj v tehotenstve aj pocas kojenia a malemu nic neni. Ved , ked tak melir sa nedava uplne od korienkov. A teraz su uz tie farby setrnejsie ako boli kedysi.

laura73
14. okt 2009

cau baby, dlho som tu nebola, tak len ohladne toho farbenia:
http://zena.atlas.sk/farbit-vlasy-pocas-tehoten...
a tiez nieco v anglictine:
However, as Charlotte Vhotz of Green People points out, "60 per cent of everything we put on our skin is absorbed. When pregnant, all the toxins we come into contact with are passed to the baby."
http://www.babyworld.co.uk/information/pregnanc...

adrika8
1. dec 2009

cez tehotenstvo somsi farbila vlasy a planujem aj teraz ked kojim...zijem taky zivot ako pred tymmm

juliagregor
1. dec 2009

vlasy si farbím každé dva mesiace a v rovnakých intervaloch som si farbila aj počas dvoch tehotenstiev. Pri poslednom ma farbila dokonca sestrička v pôrodnici / úžasná Janka Mračková v Trenčíne/. Pravda je, že farba chytala horšie, ale inak sú chalani zdraví a nič im nechýba. Parfumy nepoužívam, lebo to chlapcom vadí, kýchajú.

spalka
1. dec 2009

aj ja si farbim vlasy samponom a pocas tehotenstva som si tiez, asi dvakrat, aj sa parfumujem, malej to vobec nevadi, cicik je kamarat aj vonavy 😉...ved aj mamicka musi byt so sebou spokojna 🙂...a nechty si nelakujem, nebavi ma to 😅 a lak mi smrdi 😝

jankaxxx
2. dec 2009

ja plne kojim maleho a farbim si vlasy kazdy meiac a vsetko je v pohode,teraz su uz ine farby nie ako predtym...neboj sa nic a j ked je pravda ze kazdy ma nejake ine reakcie na vsetko

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pohodacka
8. apr 2011

Mám skoro dvojmesačné dieťatko,ktoré kojím.Myslíte,že by ´jej mohlo uškodiťkeby si dám spraviť melír?Ďakujem za každú odpoveď.

rita25
31. júl 2011

Vobec nie,moja mala priblizne tolko kolko vase babo a dala som si robit melir a nic sa nestalo

tinki
1. aug 2011

ja som si farbila vlasy aj počas tehotenstva aj počas kojenia a deti mám zdravé

gotima
2. aug 2011

Ja som si farbila vlasy samponom aj pocas tehu a teraz pocas kojenia tiez a pouzivam aj dost silny parfum a malej to nevadi....sice nie uplne od narodenia....to som poriesila tak ze doma mala mydlo a aj deo dove a tym padom sa moja vona nemenila a parfum som pridala asi az tak po mesiaci a mala bola ok 🙂

mirkahl
22. jún 2012

ja som si cele tehotenstvo nefarbila a teraz ked dojčim sa tiež bojim ....a ake farby použivate či to je jedno aka značka...

oupinka
7. jan 2016

@martinabarak - aj do farbiacich "samponov" na vlasy ide peroxid vodika... a kvalita farieb na vlasy z obchodu je tiez diakutabilna

oupinka
7. jan 2016

@laura73 - z meliru asi tazko, kedze ten sa nedava na pokozku vlasov