Koľko času sa počas dňa hráte s deťmi?

marianita
3. jún 2008

ahojte
zaujímalo by ma koľko sa počas dňa hráte s detičkami. My sme sa začali močiť v bazéniku na balkóne a chodíme na pieskovisko, riadime spolu - ale také ozajstné hranie s hračkami - priznávam to sa mi veľmi nechce. Všetky hračky sú už okukané a nič ho dlho nezabaví. Venujete sa deťom nejak špeciálne?

mata79
3. jún 2008

Marianita, no pri tych hrackach dlho neobsedime. Tiez ich ma uz obkukane, to musi mat naladu, aby k nim sadol a hral sa. ALe to vacsinou robi vtedy, ked umyvam riady a on pri tom nemoze byt aktivne. Ked si k nemu sadnem, tak uz sa hrat nechce, valame sa, mojkame, spievame a tancujeme.
Inak tiez sme teraz vela vonku, objavujeme, nahaname vtaky, skusame kaluze, doma mi pomaha varit, zem utierame tiez dvojmo kazdy so svojou handrou... Len aby mu to vydrzalo do puberty....
ALe zaujimave je, ze ked pride domov tata, hra sa s nim uplne inak, ako so mnou. Beru to tak chlapsky...

dadulka19
3. jún 2008

marianita,no moju hračky absolútne nezaujímajú 😒 ,skôr nehračky a najradšej je v pohybe a stále chce,aby som s ňou komunikovala.Takže blbneme a spievame aj pri varení a pod...No a vonku,v kočíku moc neobsedí a potom kričí 😖 ,čo ma dosť vytáča,ale snáď s tým časom prestane.

kasis
3. jún 2008

marianita, ani u nas hracky moc neboduju,ked sa chce s nimi hrat sam si vytiahne co chce a vtedy ho radsej nerusim, este sem tam ma naladu na kocky a staviame a burame, inac sa spolu salieme, nahaname, robime grimasy, mame zahrau, tak tam ma roboty 😀 , kym vsetko prekutre a ja periem kazdy den. Este ho dost bavi vytahovat zo suflikov v kuchyni, tak niektore su jeho s naradim,co moze.
Kocik tiez len na chvilku, dlhym prechadzkam v nom uz odzvonilo, mam co robit aby som vobec 20min ho v nom udrzala a potom uz chce behat.
Este Matka dost bavia knizky, to mi donesie leporelo, ktore chce a spolu si citame o zvieratkach, lodkach atd.

kuly
3. jún 2008

Aj moj syn neobsedi pri hrackach, ani pri jedle. My papame na balkone alebo v okne, kde sa hybu ludia, auta, deti. Hravame sa na schovavacku, on sa schova do skrine, do detskeho domceka a idem ho hladat, alebo skace na sedacke a ja ho mam chytat. Este knizka ho vie ukludnit. Alebo s balonom sa hrame nafukam ho a vypustim ho do vzduchu, sufliky a kos so spinavou blieliznou vie riadne prevetrat. Hracky ani u nas moc nezaberaju. Tak ich chovam na mesiac do skine a potom vytiahnem, tak je par dni zaujimava, ale nic moc. Rad sucha pred sebou lavor, vedro prazdne a tak je pri tom podarene zohnuty a po celom byte, aj s prahom si poradi.

tretulka
4. jún 2008

u nas konecne prislo obdobie, ze sa maly zahra aj sam, niekedy aj pol hodinku, stavia si kocky, hra sa s autickom alebo si sadne na stolicku k stoliku alebo na postel s knizkou a uz mi krici "mama titam" - mama citam 😀 ...su dni ked si velmi vynucuje pozornost, vtedy pomaly ani na wc nemozem ist, je schopny spustit plac, len nech som pri nom...bola som nestastna, ze nerad cita knihy a teraz sa z neho stava knihomol, dokazeme citat aj hodinu, najradsej ma take "chlapske" citanie, knizky kde su auticka, vlaciky, take klasicke rozpravky ani nie, chytila ho len snehulienka a sedem trpaslikov... a presne ako pise Mata79 s tatinkom su to uplne ine hry, doteraz to bolo moje babatko, tatinko bol stranou a teraz sa to uz obracia a tato je velmi rad 🙂

eva4444
4. jún 2008

u nas dlho isli farebne kelimky, ale to je uz pase, ostatne hracky kazda tak 2 minuty. niekedy som uz bezradna, pretoze kocik mame tak 2x denne polhodku, viacej nezvladne, chodit este nevie cize nemozeme chodit von 'sa vybehat' a prebavit ho cele dni v obyvacke... cestovinku a ovocie uz skusa papat sam tak tym sa este akotak prebavime, potom je velky hit vylievat caj po zemi a babrat sa vtom. niekedy uz na nom vidim ako sa nudi chudatko beha po izbe bezcielne hlada nieco zaujimave 😖 esteze ho bavi aspon vysavanie 🙂

danulka2
4. jún 2008

tretulka trochu ti zavidim to ,,citanie,, kniziek. Nas maly ich ,,cita,, tak, ze ich zacne hryzt a nakoniec roztrha. Obcas ju stihnem zachranit a zlepit, ale u nas citanie nehrozi. Najnovsia hracka je stacionarny bicykel. To je najlepsia preliezka 😀 . Alebo ked rozlozim vysoku stolicku na krmenie, tak aj z tej si urobi preliezku 😀 . Takze nam je najlepsie vonku. Lozi po muriku, trha kvety, pozera kacicky na jazere. Aspon sa vybeha. Von chodime tak o 8,30hod do takej 11tej. potom spi 2-3-4hodiny a potom hybaj znovu von. Nech len toto pocasie vydrzi este aspon rok 😀 😎

dika
4. jún 2008

Nasu Natalku to celkom bavi, ale musime sa hrat snou (sama sa nezahra). Doobedu tak pol hodinku a poobede taku hodinu sa spolu hrame s hrackami.Teraz ma vela novych veci - ktore dostala na narodeniny, tak to este nestihla okukat. Doobedu po hrani chodime von - nech si pobeha a unavi sa - potom lepsie spi. Pred kupanim (na podvecer) sa hra sa tatinom lebo ja uz nevladzem. V kazdom pripade som zistila ze sa so mnou zacina nudit a najlepsie sa zabavi s detmi (a kludne mozu byt aj strsie od nej...). Lenze mam taky problem, ze na ihrisku vsetko dava do ust a oblizuje aj v piesku aj na kamienkoch.... Neviete kedy dieta prestane vsetko davat do ust?

lucqa
5. jún 2008

Ahojte, tak nasho maleho tiez s hrackami moc nezabavim, ale on sa nehce hrat ani so mnou. Najradsej beha sam hore dolu po izbach, alebo na terase rozhadzuje stipce a sucha lavor po zemi. Mame dvor a tam ma aj pieskovisko a aj detsky bazen sme mu dali vedla, ale ani tam moc nevydrzi, takze posledny "vykrik mody" je normalny velky bazen, ma taku nafukovacku a v nej vydrzi plavat. No a vecer vylezie na sedacku a zlieza z nej... a to vydrzi tak do polnoci. V kociku vydrzi doobeda, ked ho dedo vezme na prechadzku a spi, ale ked je hore, tak ani nahodou. Teraz nas caka parhodinova cesta na dovolenku, tak som zvedava, ako to prezijeme 😲

tretulka
5. jún 2008

danulka, mna to milo prekvapilo, ze Martinko si v poslednej dobe oblubil knizky 🙂 , teraz najradsej chodi von na piesok, vzdy ked ideme domov tak je velky plac, vstava dost skoro, medzi 5-6hod rano, potom podla pocasia ideme von tak okolo 9,30 na cca 2 hodinky, ale nie vzdy...potom spinka, v poslednej dobe celkom dobre, aj dve hodiny, doteraz spaval max. hodinu, potom zas ideme von, spinkat chodi okolo 20,00-20,30