Koľko detí je ideálny počet?

deina2005
17. okt 2008

ahojte.som mamina 3 deticiek.kazdy v mojom veku sa chyta za hlavu ked im odpoviem na otazku kolko mam deti.aky je pre vas idealny pocet deti?asi som blazon ale este tuzim po jednom dievcatku mam doma 1 dievca skolacku a 2 chlapcov.asi mi sibe ale je to take nadherne mat krasne a zdrave deti a este ked vam kazdu hodinu povedia mamka ja ta tak milujem a budu vas pusinkovat 😅

lucia123
1. jan 2009

Najlepsie IP... 🙂 Dakujem vopred, no a krasny NOVY ROK 2009!!! Zelam vsetkym 🙂

prasiatko30
1. jan 2009

najjulinka - to s takymi "stratenymi" pripadmi - ja ich poznam habadej - ale nie len preto ze byboli stratene pripady ale aj preto ze do tej 30tky mali proste ine plany - skola, najst si miesto, kupit byt aspon trochu ho zariadit aj si trosku uzit no a potom sa uz dali aj na deti - a poznam dost vela zien z okolia co maju 4-5 aj 7 deti a to vsetko zeny po 30tke a deti zdrave a zivotaschopne - to hej ja by som uz bola na prasky ale co uz tieto to nejakym sposobom zvladaju este sa aj rehocu - najlepsi je vyrok jedneho otca takejto mnohopocetnej rodiny - 6 deti a priemerny rozdiel medzi nimi tak 1,5r - pri prvom chces robit vsetko podla knih, pri druhom si rozdelite ulohy jeden sa stara o jedno druhy o druhe, pri tretom uz zacinas nestihat a pri 4 a viac detoch sa naucis organizovat chaos 😵.

a moja pediatricka sa so mna vzdy smeje ked pridem vystresovana ze mala ma teploty alebo kasle - vzdy mi na to povie ze ma jednu mamicku co ma 6 deti - chodi s nimi len na kontroly - sople, kasle a 2dnove teploty jej nestoja ani za to aby isla otravovat doktorku - a ta zena ich ma zorganizovanych skoro na povel a este k tomu uz stihla vystudovat dve vysoke skoly - pedagogiu a teraz studuje na zdravotnu sestru - (poznamka autora - 3rocne universitne studium + prax) - takze dievcata nic nie je nemozne aj s detmi sa da studovat a mat vlastne hobby ale treba chciet a vediet sa zorganizovat - co ja asi nikdy nedokazem 😀 - preto hovorim 2 a je to - tolko deti sa mi zmesti do auta a aj do bytu 😎

kaatkaa25
1. jan 2009

ahojte!tak ja uz mam 2 deti a asi to na dlhsiu dobu staci...je medzi nimi rozdiel 16 mesiacov, a ten starsi sa dodnes citi odstrceny, lebo si mysli ze som ho nahradila aj ked som nerobila a ani nerobim medzi nimi rozdiel, ked sa hram s jednym tak aj s druhym, dostavaju aj pusinky rovnako no proste vsetko a aj tak je zle uz sme snim zacali chodit aj k psychologicke lebo sa mi nezdal, nechcel napredovat ako rovesnici, my ho este dodnes krmime, pijeme z flasky a plienky si prosime proste ako babatka, ale vraj nanho nemam tlacit a mam cakat kedy mu dojde ze aj velkym je byt dobre......zatial len napodobnuje brata a casto sa hadaju dufam,ze to bude lepsie.........mame znamu a unich je vsetko ok pritom ona tu starsiu dala do jasle ked sa im narodilo 2 a rozdiel medzi nimi bol 15 mesiacov, asi ten nas je citlivejsi a pani oktorka hovorila ze aj uzkostlivy........

frzko
1. jan 2009

my sme chceli vždy 3 detičky. Prvé hneď po škole-v devätnástich 🙂 druhé o tri roky a tretie v 35, tie dve by boli už odrastené a to tretie by bolo taký rodinný maznáčik 🙂, ale žiaľ, osud nám to zariadil trochu inak, dnes máme "už" 30.rokov a zatiaľ máme ešte len jedno srdiečko. Ale hádam to ešte stihneme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kili
1. jan 2009

teraz bolo v správach, že by Slováci mali mať 3 deti, aby sa zachovala populácia, tak kludne do toho 🙂

najjulinka
2. jan 2009

prasiatko inak sa chová jedináčik a inak dieťa z viacdetnej rodiny... ono to je fakt, že tie deti vedia, že mama má 2 ruky... A jedináčik vie, že tie 2 ruky su len pre neho... a deti so surodencami vedia, že proste musia vedieť počkať, že na nich rad dojde 😀 😀 😀 Proste je fakt, že proste vedia, že to tak musí byť, resp. že to tak je a vezmú to na vedomie...

najjulinka
2. jan 2009

kaatkaa neboj ked sa osamostatnia bude lepsie... Ja ked som sa od nasich odstahovala, tak už sa s nikým tak nenatahujem... Hlavne s bráškom čo je o necelý rok mladší som sa večne bila 😀 Takže tak o tých 20 rokov máš klud.. .Neboj 😉 Ale ja som sa na brášku tešila... Ja som ho chcela na ruky, ked ho mamka doniesla z porodnice a tak... Ale potom som ho bila a aj on mna... No večné boje... My sme museli mať všetko rovnako.. .no materiálne všetko rovnako.. .On bol taký mojoš, ja vobec, takže o pusky sme sa nenaťahovali... Mne ich nebolo treba 😀

kaatkaa25
2. jan 2009

najjulinka dakjem aj ja tomu verim, ze sa to uz niekedy skonci a zacnu si byt vzacnejsi a nielen ziarlit jeden na druheho

najjulinka
2. jan 2009

No niežeby sme sa s bratom mali najak extra v láske, ale kedže spolu nebývame, tak sa papučami už neohadzujeme... A ked potrebujeme pokecať o niečom konkretnom, tak pokecáme.. .Tak ako za mladi, len tie bitky a lietajúce papuče už nemusíme...

bambusko
2. jan 2009

kili, no vidis, aspon nieco splnam 🙂 kto to vymyslel? moja mama hovorila, ze uz za sociku bolo heslo - 1 dieta pre mamicku, 1 pre otecka a 1 pre republiku. a v takom podobnom duchu sa robi kampan aj v australii

telinka
2. jan 2009

na margo tych jedinacikov.....moje starsie dcery boli u starkej na prazdninach teraz a bol tam aj jediny syn svagrinej..ich rovesnik...ked sa vratili najstarsia mi hovorila , ze ten je taky "nevychovany" ked chceli aby bol klud , stale sa mu museli prisposobovat , pozerat len to co chcelon , nepoznal slovo prosim a dakujem...tak som som jej to zdovodnila tym ze nieje zvyknuty brat na niekoho ohlady , ked nema na koho 😕 samozrejme ze to prosim a dakujem je problem jeho rodicov , ktory ho to nenaucili a nema to nic spolocne so surodencami ......moja dcera to zakoncila slovami ze asi je lepsie mat 5 deti ako jedno 😅

3558
2. jan 2009

ja tiez vaham mat ci nemat duhe babetko. ale raz ktosi mudry povedal:
,,Kto naozaj miluje svoje dieta, daruje mu surodenca." 😉

monuska_9
2. jan 2009

ja by som tiez chcela mat tri deticky...uz davno som si to tak vysnivala tak dufam ze sa nam to podari 😉

emily3
2. jan 2009

ahojte , ked sme sa bavili s manzelom ze kolko deti by sme chceli..tak on 3 a 4 = 7 😀 😀 , ale nie asi 4 a ked bude nahodou viac tak sa potesime. 😀 . inac je to ine mat jedno a viac..okolo jedneho musis stale behat, zamestnavat ho...a viac deti sa uz spolu zahraju, pomozu...veci dedia po sebe (samo ze kazdy dostane aj nieco nove...)

najjulinka
2. jan 2009

telinka toto už bola chyba rodičov.. .jasné... "prosim" a "dakujem" nie je vecou surodencov... a sledovanie toho čo kce to tiež je vecou rodičov....
Ked som mala len Lucinku doma, tak proste ked zaknučala, tak ma mala viacmenej hned pri sebe... Proste nebol dovod sa niečím iným zdržovať. Ked sme si priniesli domkov aj Kristiána, tak proste ked som prebalovala jedneho, alebo proste jeden reval a akurát som riešila problem toho druhého (kupkala som alebo čosi podobné), tak aj ked ten druhý začal plakať, tak musel počkať, proste fakt mám len 2 ruky a nemohla som jedno dieťa v momente pustiť, nechať utopiť, nechať spadnúť z prebalovaku, nechať roztrieť náplň plienky po izbe a pod... Proste ten druhý čakal... Nie večnosť, ale tu chvílu... A je fakt, že za chvílu obaja mali jasno, že proste sa čakať musí... To nie v zlom, že jedinačikovia su nevychovaní.. .Však my sme chvílku mali doma tiež jedináčika 😀 A väčšinou prvorodený je chvilu domka jedináčik a viete si to porovnať asi aké to bolo jedneho obskakovať a dvoch a viacerých... 😀 😉

emily3 - no presne dvaja sa už zahrajú... Je to ohromná výhoda... a naše maju tak či tak veci podedené väčšinou 😀 Máme z kade dediť... takže nie len druhorodení, ale dakde aj tí prví dedia 😀 😀 😀 Ale ked budú väčšie , tak viac zrichtujú, takže ten pomer podedené a nové sa pomaly a isto bude obracať... 😀 😀 😀

prasiatko30
2. jan 2009

emily - 😀 to s tym poctom deti pred narodenim prveho toje dbra sranda - lebo moj muz vzdycky basnil ako chce mat mnohopocetnu rodinu - tak 5-6 deti - ja som mu na to vzdy len hovorila pockaj na prve a potom budeme rozpravat a teraz ked mame jednu hadimrzku tak v krizovych situaciach hovori este jedno aby mala nebola sama a limit je splneny 😀

kili
2. jan 2009

prasiatko, tak limit nie je splnený, limit sú 3 deti 😀

prasiatko30
2. jan 2009

kili - nie ten oficialny ale nas osobny 😀 😝

kili
2. jan 2009

no ale ten bol 5-6

mikalove
2. jan 2009

ja by som chcela aj druhé,keby mi ho niekto doniesol už hotové ku dverám 😀

prasiatko30
2. jan 2009

- to bol muzov ale moj bol vzdycky 2 a kto ma nakoniec posledne slovo 😀

prasiatko30
2. jan 2009

mika - napis bocianovi mozno ti ho necha predo dvermi na buduce vianoce 😀

najjulinka
2. jan 2009

mikalove my sme použili urýchlovač 😉 My len hotové... Mňa neláka to predtým... Noooo... Láka má ten úúúúplný začiatok a potom už hotové... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

abetka
2. jan 2009

ja by som aj tretie , ale momentalnu dobu sa citim strasne unavena , ale v kutiku stale hladam a vymyslam ako by sa tretie volalo a kedy by bolo najvhodnejsie ho mat, ale ked sa vratim do reality, tak neviem, neviem 🙂
A inak MM je jedinacik a on je velmi zlaty, ale on stale hovori, ze jemu surodenec chybal a teraz mu chyba velmi. 😒

tutifruti
2. jan 2009

No my sme chceli s manželom aspoň štyri deti... Ak by to boli trojčatá /chlapci/... volali by sa Pankrác, Servác, Bonifác a dievčatá dvojičky Margita a Besná... 🙂 Teraz mám dve "Besné" doma a tak do leta si dáme pauzu a po dovolenke opäť začíname.... 🙂 Už sa neviem dočkať..., pretože moja sestra je tehotná /číslo štyri je na ceste/, má 35 rokov a ja jej ticho závidím, pretože to by sme zvládli iba ak s tými dvojičkami a to by ma humor veľmi rýchlo prešiel.... 😀 Ustálili sme sa na počte 3 kusy /som po dvoch cisárskych.../ dúfam, že to bude konečne chlap, ale môj manžel povedal, že každý kráľ má tri dcéry /alebo troch synov/... a vraj veď už s dievčatami vieme čo a ako.... 😀 Aj meno už vybral 😀 ... A tak neviem či dúfať, že to bude chlap, pretože máme dvojičky chlapcov ako bonus /môj tatko, starký, prastarký.../, alebo radšej čakať na tú dievku 🙂

telinka
2. jan 2009

tuti...sak dufat mozes , aj ja som dufala 😀

lante
2. jan 2009

No my by sme radi tri 😀 ale najskôr budeme musieť vymyslieť nové bývanie alebo sa uchýliť k veľkej prerábke tohto.....takže asi medzi týmto druhým a tretím bude väčšia pauza ako bude medzi prvým a druhým..........a inak tiež budem mať o5 cisarák, takže tretie budem konzultovať aj s dokim, že koľko bude vhodné počkať.

domulienka
2. jan 2009

tutifruti,ano aj moj manzel si hovori kral.... 🙂 Vzdy sme chceli tri deticky,starsie baby sme mali hned ,mala som 21,ked sa narodila Bianka a 23 ked Rebecka.A tretie sme planovali neskor ked budu dievcata starsie a tak teraz mame najmladsiu princeznicku Dominku,ktoru vsetci lubime je to nase slniecko 🙂 ,ma to nieco do seba mat takto neskor este babenko,naplno si ju uzivame a zivot bez nej si nevieme predstavit.Mala som ich vsetky tri sekciou,no este by som normalne prijala aj stvrte,keby to bolo mozne.Vsetkym odporucam ,starsie dcery mi velmi pomahaju a robia to s laskou,niekedy povedia ,ze oni by za nu aj dychali.

tutifruti
2. jan 2009

telinka 😀 😀 😀 .... Ja ked som bola tehu s Dory, tak tam chodil so mnou do poradne jedna mamička, ktorá už mala odrastených chlapcov /doma dvoch/ .. a keď sa dozvedela, že aj tretí je chalan, tak sa tak rozplakala.... No a potom mi hovorila, ako jej to je strašne ľúto, že veď sa strašne teší, že bábo je zdravé a tak..., že sa naň teší, ale že proste tak nejak čakala dievčatko... a že na gynde, keď ide na kontrolu, tak všetci, že povedia... no to ste vy tá, čo tak strašne plakala, že bude mať chlapca... 😀
Tak hádam, až také brutálne to nebude... 🙂

tutifruti
2. jan 2009

domulienka... no ja uz také neskoré bábo nestíham /ak nechcem rodiť po 40-tke/ 😉 , ale teraz si hovorím, že sme mohli mať detičky skôr /nejak sme to stále odkladali, neviem čo sme si mysleli, že či vyhráme lotto, či čo 😀 /