Koľko detí je ideálny počet?

deina2005
17. okt 2008

ahojte.som mamina 3 deticiek.kazdy v mojom veku sa chyta za hlavu ked im odpoviem na otazku kolko mam deti.aky je pre vas idealny pocet deti?asi som blazon ale este tuzim po jednom dievcatku mam doma 1 dievca skolacku a 2 chlapcov.asi mi sibe ale je to take nadherne mat krasne a zdrave deti a este ked vam kazdu hodinu povedia mamka ja ta tak milujem a budu vas pusinkovat 😅

horallka
17. okt 2008

Marcelka, máš pravdu. Keby som nemala partnera, ktorý nás trošku finančne zabezpečuje, leda by som si trúfla na jedno dieťa. My sme začali teraz kupovať Bebu apoviem ti, ide to riadne do peňazí a to môj priateľ ešte celkom slušne zarobí, myslím na dnešné pomery. Ale určite to nie je 50 ani 40 tisíc. Neviem si predstaviť, z čoho by sme živili tie deti, kebyže zarába len nejakých 15 tisic. Ja zatiaľ dostávam tých 55 percent z platu, ale to mi o mesiac končí a potom z tých 4500 plus prídavky neviem ako budeme vychádzať.A to ešte nespomínam nároky mojej pubertálnej dcéry. Pre malého okrem plienok a Beby nekupujeme takmer nič- oblečenie podostával a iné mu netrea. Naši nám finančne moc nepomáhajú - akurát dcéra u nich trávi víkendy, lebo tam má kamarátky, a sem tam nám donesú jablká zo záhradky alebo zajačika, čo oco chová na chalupe - aj to je dobrá pomoc. Sú dôchodcovia, takže itež nemajú nazvyš. A tak.

asitka
17. okt 2008

no ja mám dve...a som spokojná....ja by aj viac brala...furt hovorím...mať veľa peňazí a veľký dom....tak aj desať nech ich je... 😀 ale v dnešnej dobe...obdivujem všetky viac detné maminky....fakt... 😉

sasiki
17. okt 2008

mne všetci vravia, že už mi stačí 😕 😕 😕 to ako keď mám dievčatko aj chlapčeka, že už netreba 😕 😕 😕

vivien742
18. okt 2008

horallka píšeš veľmi rozumne, je jasné, že mladé mamičk sú plné ideálov, všetky sme také boli, ale život až taký ideálmy nie je. Kde sa vychovajú tri deti, tam sa vychovajú aj štyri, je tiež pravda, nemusia mať značkové veci a dovolenky v Egypte, ale keď s nimi zostane sama žena, tak sú problémom už aj dve deti...Píše sa tu o tom vo viacerých smutných diskusiách, polovica manželstiev sa rozvádza. A to ešte spomeniem známu, ktorá zostala sama so štyrmi deťmi, lebo jej manžel veľmi mladý zomrel. Nájsť nového partnera? So štyrmi deťmi? Možno som začala veľmi skepticky. Takže tri štyri deti áno, ale len tam, kde som finančne zabezpečená tak, aby som to v prípade nejakých problémov sama zvládla. 🙂

zuzkap2
1. nov 2008

Mám dve a už 16-ty mesiac sa snažíme o tretie 😉

sirinka
1. nov 2008

cakame druhe a chceli by sme tri...manzel styri.... 😝

rabaka
1. nov 2008

Kdesi som prečítala takú múdrosť: 2 deti - to sú sokovia, 3 deti ako manželský trojuholník- jeden navyše a až od 4 detí začína kolektív.
Od mala som chcela mať 4 deti - 2 dievčatá a 2 chlapcov. 2 dievčatá už mám a aj 1 chlapca, ale ten mi dáva zabrať viac ako tie dve dokopy tak zatiaľ dosť. Jediné čo ľutujem je že som kvôli kariére nemala Martinka o pár rôčkov skôr. Tá kariéra za to ani zďaleka nestála

digysa
29. dec 2008

mam 2 a snivala som o 3-och ale asi to zostane pri 2-och

najjulinka
29. dec 2008

Tak takých 5 je akurát asi... Niežeby nepotešilo aj viac, ale mám len 2 ruky a jeden byt 😀 😀 😀 Ale ja chcem všetky bez porodu 😀 😀 😀 Na porod mi aj jedno pripadá vela 😔 😅 (No som bojko a neskrývam to)

slnieckova
29. dec 2008

budem rada, ak sa podari jedno 😖

sksko
29. dec 2008

no tak my mame druhe na ceste... teda za rohom 😀
manzel len tak ziari teraz a ked hovorim e o pocte tak pri pomylsni na tretie je z neho uplne slniecko...
ja sa priznam , ze aj ked sami predstava 3 a viac deti velmi paci, je to pre man dost tazke, hlavne kvoli praci kotru robim... mozno si poviete, kariera bokom- ale v istych pripadoch to jednoducho nejde.. ak sa nam vsak podari aj tretie,zariadim sa tak aby, bol aj baran cely aj vylk syty 😀
ale teraz sa hlavne tesime na to druhe... 😀

mata25
29. dec 2008

my mame doma dva zazraky a urcite chceme este minimalne jedno, ale ja by som rada aj dve alebo tri dalsie, len neviem ci mi to doma schvalia. 😀 budem musiet zvolit dobru taktiku, aby manzel suhlasil.

vandulienka
29. dec 2008

Mám 25 (ale nie miliónov € na konte 😀 ), som slobodná, s priateľom, bezdetná. No chcela by som mať, ak to stihnem, rovný poltucet detvákov. Šesť, to je to správne číslo. Nuž a aby som si neskôr ľahšie zapamätala ich mená, mám ich už aj vybrané pre prípad, že by to boli 4+2, teda štyria chalani a dve dievčatá (čo sa mi zdá optimálne sexuálne rozloženie). Chlapci by sa volali Matúš, Marek, Lukáš a Ján - to podľa evanjelistov z Nového zákona Biblie a babenky by sa volali tiež tak biblicky - Eva (podľa pramatky ľudstva) a Mária (podľa matky Pána Ježiša Krista)... 😀 😀 😀 Ak by boli náhodou traja na troch, tak by to boli Peter, Pavol, Ján a Petra, Pavla a Jana - a "je vymalováno"... 😎 😀 😅 😉

slnieckova
29. dec 2008

vandulienka 😕 😀 😀 😀

vandulienka
29. dec 2008

...pardón, opravujem časť textu vo svojom predchádzajúcom príspevku - nie "traja na troch", ale, logicky, "traja na tri"... 😝 😅

najjulinka
29. dec 2008

No najhoršie je chlapa presvedčiť na prvé asi... A potom to už ide... Aj ked pri druhom nám starosti stupli o 100% a v tom momente mal pocit, že stačí, že to je nenormálny brutál 2 deti... Ale ked sme sa zabehli a našli si systém, tak sa už nebráni žiadnemu dalsiemu... Zistil, že po chvíli človek systém najde a dá sa stým normálne žiť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Až mám v poslednom čase pocit, že ja som tá brzda čo brzdí počet prírastkov... On by aj hned dalsie... Keby nam zo dna na den čosi pribudlo, tak by mu to voooobec nevadilo... 😀 😀 😀

matidami
29. dec 2008

aj my máme doma dve, no chceli by sme aj tretie...niekedy neskôr 😉

roasha
29. dec 2008

vandulienka,tak zacni na tom pracovat,aby neostalo len pri reciach... 😅 😀
....aj Sklenaříková chce stihnut aspon 13,len zabudla na svoj vek....... 😅 😀 😝

najjulinka
29. dec 2008

som počula o jednej čo už si mysleli, že stratený prípad... že stará dievka... no a po tridsiatke stihla svadbu a zaradom 5 detí... možno odvtedy stihla dalsie... lebo to som počula, že má čerstvo piate.... takže ak vandulienka začne pred tridsiatkou, tak može stihnuť aj tucet detí 😀 😀 😀 A v prípade, že sa zadaria občas aj nejaké dvojčatá, tak sa nemusí voooobec ponáhlať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Inak mená mam povyberané aj ja... Ale kedže sme sa rozhodli deti prijmat z domova, tak mená nevyberieme... Proste prijmeme so všetkým čo k nim patrí... 😵

lienka55
30. dec 2008

My mame zatial jedno,planujeme urcite do buducna este druhe.Keby bolo tretie nezblaznime sa ale chceme ostat pri dvoch.

mywiel
30. dec 2008

Ja planujem tri a moja svagrina uz caka teraz 4té 😀 😉 😵

mywiel
30. dec 2008

Manzel je z piatich deti, z toho dve su adoptovane. 🙂

kili
30. dec 2008

vendulienka, len nechápem, kedy im chceš dávať tie mená, lebo keď sa narodí prvé, nebudeš vedieť, či budú 4:2 alebo 3:3 a ty máš u každej možnosti úplne iné mená 😀 😀 😀 či im dáš nejaké pracovné a keď všetkých 6 odrodíš a bude jasno, tak im ich zmeníš? 😀

najjulinka
30. dec 2008

Začne Jánom... to má v oboch pracovných návrhoch... len aby potom nemala 5 báb za tým Jánom, lebo neviem neviem potom... či dá preoperovať, alebo len dá chlapčenské mená niektorým 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
30. dec 2008

A mna tak napadlo, však im dá po 2 krstné mená všetkým a vo finále sa rozhodne, ktorým ho bude volať, ktoré mu prischne... A zatial to bude dieťa1, dieťa2, dieťa3, dieťa4... 😀 😀 😀

kili
30. dec 2008

no pri prvom chlapcovi to ešte ide, ale potom? alebo keby prvé bolo dievča?
no, hádam ešte napíše, ako to má vymyslené 😀

lucinka1104
30. dec 2008

my chceme 4 🙂

ena
30. dec 2008

aj ja by som brala 4, takze v polovici uz sme 😀

najjulinka
30. dec 2008

kili a ešte jedna možnosť - šestorčatá 😨 🤐 😀 😝

lucia123
1. jan 2009

Ja by som sa chcela opytat, ze ci to prve dietatko neziarli na to druhe? A je pravda, ze laska matky sa znasobuje poctom deti, alebo to druhe ma viac rada, lebo je mensie?

Hlupy priklad, ale mali sme prveho psika, maleho z utulku - fenku. Spavala s nami v posteli, mali sme ju velmi radi, chodili na prechadzky, starali sa len a len o nu.

Potom sme kupili po 4 rokoch dalsiu fenku, vacsiu, cistokrvnu, a ta mala prva isla uplne stranou, uz som si ju moc nevsimala, bola len "do poctu" stredobodom pozornosti bol uz len novy pes.

No a teraz mame dieta, tak psy su uplne bokom, su len na strazenie (byvame v dome) a dovnutra ich uz ani len nepustame a do postele by som psa uz nikdy nedala 😀

Bojim sa, ked by sme mali druhe dieta, ci to nie je niake podobne 😅
Nechcela by som totiz, aby starsia bola ukratena o cokolvek. Vie niekto, co uz ma dve alebo deticiek, ze ako to teda je?