Koľko detí je ideálny počet?

deina2005
17. okt 2008

ahojte.som mamina 3 deticiek.kazdy v mojom veku sa chyta za hlavu ked im odpoviem na otazku kolko mam deti.aky je pre vas idealny pocet deti?asi som blazon ale este tuzim po jednom dievcatku mam doma 1 dievca skolacku a 2 chlapcov.asi mi sibe ale je to take nadherne mat krasne a zdrave deti a este ked vam kazdu hodinu povedia mamka ja ta tak milujem a budu vas pusinkovat 😅

titkovamiriam
17. okt 2008

mam tri a nezblaznila by som sa z dalsieho no ale neviem ci by som uz potom nebola moc stara 😀

deina2005
autor
17. okt 2008

myslim ze kazdy je tak stary na kolko sa citi a v dnesnej dobe letia starsie zeny ss bruskom

shela
17. okt 2008

my mame zatial jedno a druhe sa narodi v marci..tiez deti zboznujem a rozmyslame este nad jednym..takze dokopy to budu 3...ale to planujeme az tak o 7 rokov 😉

duskaf
17. okt 2008

Aj my máme tri a je to super.

miresta
17. okt 2008

deina - akurát dnes vyšla správa že Angelina Jolie che mať ďalšie dieťa - siedme a to jej malé dvojčatá maj ešte len 3 mesiace. Viem je to herečka, má dosť peňazí, ale ak niekto miluje deti, tak nedide o počet ale len o to aby mali všetko čo potrebujú. V dnešnom svete, je výchová veľmi ťažká a hlavne drahá, ale tam kde sa vychovajú tri, určite sa vychová aj štvrté. Ja pochádzam zo siedmich detí, a bolo to ťažké už len preto že sme po pôrode poslednej ostali sami, naši sa rozviedli, tak to si vieš predstaviť mamku, koľko sa musela obracať. V dnešnej dobe si neviem predstaviť 7 detí, ale ja som rada že mám toľko súrodencov. Ja mám zatiaľ jednu ale chcem určite ešte jedno dieťa, aj keď moja predstava je mať štyri, tak uvidíme ako to budeme zvládať. Ak to chceš tak si to dopraj- 🙂

marse
17. okt 2008

ja mam dve, a este by sme chceli chlapceka...ale az o take 3-4 roky 🙂 , tiez zboznujem deticky, a myslela som si ze pri prvom skoncim, ale neda sa 😀 😀

marse
17. okt 2008

ved treba zvysovat populaciu, no nie???

vroni
17. okt 2008

Ja mam dve "vyzenene"; jedno vlastne, dalsie neplanujeme, ale keby sa technickou nehodou pritrafilo, tak asi skakat pod vlak nepojdem 😀 Inak, ja sa skor chytam za hlavu z ludi, ktori mi vysvetluju, ako oni ziadne "uvrestane, nevdacne decko" nepotrebuju, oni maju psa (macku, kona atd)..... (inak nemam vobec nic proti ludom, ktori maju domace zviera, sami mame jedno 😀, len ma drazdia ti "uzasni", ktori ho maju namiesto dietata a cakaju, ako ich zato budete obdivovat)

jonatanka
17. okt 2008

mame 2 deticky brusime si zuby na hypoteku a ak to dobre pojde, porozmyslame este nad dalsim drobcom

mimikyky
17. okt 2008

zatiaľ 4kusy 😀

verulka
17. okt 2008

deina. ja mam teraz 4 deticky a len tolko, ze to 4. nemusi byt prave dievcatko 😀 moja dcera veeelmi chcela sestricku a nevyslo ej to, ma dalsieho brata..ale dufam ,ez 4 je definitivny pocet 😀 😅

bambusko
17. okt 2008

ja som chcela odjakziva 4 a teraz sa uz niekolko mesiacov snazim presvedcit samu seba, ze aj 3 stacia 🤐

pacna
17. okt 2008

ja mam dve a chcela by som ešte jedno a idealne by bolo keby to bol chlapec 😀

ejusa
17. okt 2008

😉som cudná ked cakam svoje prve a pri tom pocte aj chceme zostat?neznásam tehotenstvo ktovieako,tak druhykrát si to neviem predstavit,hm? 😲

marse
17. okt 2008

pacna to sme na tom rovnako 😀

ejusa preco by si mala byt cudna??? pocet deti je len na tebe, a ked sa na dalsie tehu necitis tak to nie je tragedia, nemozeme byt vsetky rovnake 😉

bambusko
17. okt 2008

ejusa, nic cudne. ale je dost mozne, ze ked prve dieta povyrastie, zatuzis znovu zazit to vsetko krasne okolo babenka aj napriek tehotenstvu a porodu, lebo to za to stoji 🙂

shela
17. okt 2008

ejusa...druhe tehotenstvo je ovela lahsie ako to prve..aspon povacsine...ja som si pri prvom vytrpela svoje..a teraz ani neviem ze som tehu...az na kopanie...neviem ale pri prvom po tom cim som si vsetkym presla by som nikdy nepovedala ze tehotenstvo neznasam...ved predsa v tebe rastie malinke a nakrajsi pocit je ked zacne kopkat...neviem preco to takto citis...

ejusa
17. okt 2008

🙂Tak ja mozno aj zatuzim ale manzal uz teraz odmieta.Mam dvoch malych synovcov,su mi ako moji,viem to nie je to isté ale citim sa,akoby toto moje prve bolo tretie uz 🙂 Ale dost sa bojim porodu.Da sa to vydrzat?Este aj tlak mám vysoky,ani neviem ci to bude normálny alebo cisársky...

bambusko
17. okt 2008

shela, ja som mala prve 2 ok a teraz tretie - hroza 🙄 ked mas vkuse kyselinu, ze ta ide rozdrapit, prides o 3 zuby a kazdu noc sa niekolkokrat zobudis na strasne krce v nohach... a este musis pri tom vsetkom normalne fungovat s 2 detmi - kto nezazil, neuveri. a to nie som ziadna citlivka. ale mozno je to aj vekom. uplne chapem, ze zle znasane tehu moze odradit, aj ked kolke si to cele odlezia, len aby sa stali mamami, vsakze? 😉

shela
17. okt 2008

ejusa...samozrejme ze sa to da vydrzat-myslim tym porod...pozri na mamicky vytrpeli si to a rodia opat asi v tom nieco bude...uvidis zmenis nazor ked ti po prvykrat daju malinke...to je neopisatelny pocit...zazijes a potom napises ze ako bolo...len aby si po roku nebola opat tehu ako ja 😉

marse
17. okt 2008

prve tehu plne ukazkove, druhe plne rizikove aj s pobytom v nemocke ☹ je to ale za nami, a teraz sa tesim zdravim dcerkam, porod sa vydrzat da, urcite aj cisarsky ktory som nemala 😉

shela
17. okt 2008

bambusko...no ja som ti mala pocas prvehu tehu asi taketo stavy...4 mesiace nonstop zvracanie co som mala ist az na infuzie..od 4 mesiaca 2-3 krat denne migrenozne zachvaty kde som opat len zvracala a od 8 mesiaca palenie zahy..nic nepomahalo..aj rennie som uzivala a po 10 minutach opat...bola som iba na 2litroch mlieka denne.. a teraz mam akurat seknuty chrbat a krce v nohach hlavne v noci ale to ako keby som ani nemala...ked to porovnam co bolo predtym a teraz tak sa citim uplne skvelo

bambusko
17. okt 2008

aha, na seknutie v krizoch a migreny som zabudla 😀 no vidis, zle sa rychlo zabudne 😀

etuska
17. okt 2008

my mame zatial jedno,ale chceme 3

katyl
17. okt 2008

ejusa, to je v pohode 😀
kazdy ma pravo mat tolko deti, kolko zvladne a na kolko sa citi.
Ja som vobec nechcela mat deti, nikdy. Pocas VS sa mi "nahodou" jedno pritrafilo 😀 . Tehotenstvo v pohode, ale povedala som si, ze viac deti nechcem. Ani som nemala, az teraz som po niekolkych rokoch v novom manzelstve zatuzila po dietati. budeme mat rozdiel medzi detmi 11 rokov a ziaden problem tam nevidim. Ani sa nam zo zaciatku nedarilo s plodenim, ale brali sme to :bude bude, nebude nebude..
Vsetko je tak ako ma byt 😀

duskaf
17. okt 2008

Asi je to naozaj tak nejak vymyslené, že žena zabudne na tie bolesti, lebo ja som si ani po prvom ani po druhom cisárskom nepamätala tú bolesť po a pri treťom takisto aj keď to bolo nedávno už si tú bolesť zas nepamätám. 😀

erikasadek
17. okt 2008

diena idealny, je pre mna 3, tak ako ty..;
duskaf ja to iste, tiez si uz nepamatam bolest po dvoch cisarskych, priroda to takto dobre zariadila, ze?

sasiki
17. okt 2008

Mám dve a chcem ešte 😀 😀 😀 Ale nie hneď 😅

duskaf
17. okt 2008

Erika tak to je fakt super, veru vynikajúco je to zariadené.

erikasadek
17. okt 2008

sasiki aj to idem risknut este po treti krat, rada sa trapim , a mam rada bolest 😀 😅

ale nie, chcem dievcatko tak aspon do tej tretice, to este neako vydrzim.... 😨