Koľko detí je ideálny počet?

deina2005
17. okt 2008

ahojte.som mamina 3 deticiek.kazdy v mojom veku sa chyta za hlavu ked im odpoviem na otazku kolko mam deti.aky je pre vas idealny pocet deti?asi som blazon ale este tuzim po jednom dievcatku mam doma 1 dievca skolacku a 2 chlapcov.asi mi sibe ale je to take nadherne mat krasne a zdrave deti a este ked vam kazdu hodinu povedia mamka ja ta tak milujem a budu vas pusinkovat 😅

aviril
17. okt 2008

ahojte. ja mám 3deti a tiež si brúsime zuby na hypotéku a svoj domček, takže už nad ďalším dieťatkom neuvažjem vôbec.
erikasadek, tiež som chcela dievčatko do tretice, teraz som šťastná, že mám môjho zlatučného Adamka a ďalšie dieťa už neplánujem, stačilo 😉

marcela.m
17. okt 2008

Zdravim,ja mam jedno dievcatko.Pred otehotnenim som chcela 3 deti,po porode este jedno,aby mala nebola sama,ale teraz kricim "dost".Proste sa na dalsie necitim,hlavne psychycky.Som rada,ze zvladam to moje male cislo.Bola fakt velmi zla,bola som na nu viac sama,hlavne v noci,ked manzel robil nocne,to bol horor.Uz ked odchazal do prace,ja som trpla strachom,aka noc ma zas caka.Nemam tu nikoho,kto by mi s nou pomohol...teraz je uz vacsia,tak je to lepsie,aj ja som vo vacsej pohode.Ma uz 19 mesiacov a stale mi visi na dide,aj teraz ked toto pisem.Inac by som nemala sancu.Ani sekundu nebude bezo mna,ani s manzelom nezostane,ked tam nie som.
No proste,som rada,ze mam to jedno dite-velmi ju lubim,ale druhe ne-ne.Okrem toho by som chcela buduci rok zacat studovat.
Mozno si to neskor este rozmyslim.Ako sa vravi "nikdy nehovor nikdy".Ale zatial je to nie.
Mam viac kamaratok,ktore po roku planuju dalsie,dokonca jedna uz je v tom,dalsia ma uz dve,jedna uz 3 za sebou,ale ja ich za to obdivujem.Hlavne ak je to v tak kratkom odstupe.Ale kazda sme ina.Niekto ma 3 aj viac a je v pohode,niekto jedno,ako ja,a nervy mam v kybli.Sice k tomu prispelo viac veci,ale prave preto potrebujem trochu pauzu a mysliet teraz trocha viac na seba.Nie ze by som chcela byt sebec,ale asi by to tiez nikomu neprospelo,keby som porodila a potom skoncila na psychiatrii alebo nejako podobne.Uz som na antidepresivach zila a to mi uplne stacilo na cely zivot.Niekedy by sa mi mozno nejaka pilulka zisla,ale mam uz pre koho zit,a to mi dava silu ist dalej...so vsetkym,co si musim nosit...to len Pan Boh vie a ja.
Nechcela som sa stazovat.Som stastna,ze mam okolo seba tych,co ma lubia a ja ich.

miresta
17. okt 2008

marcela - neber to tak tragicky, naozaj nie sme všetky rovnaké a možno ak dojde bábo, bude úplne iné ako to prvé. Moja bola tiež zlá, ale len prvé tri mesiace, tá stále plakala, no prešlo to a teraz je pokojná a kľudná ako my - jej rodičia. A možno že bol problém od narodenia, nemala si ju často na rukách? Lebo dieťa si zvykne a potom sa najlepšie cíti pri mamičke. U vás to dlho trvá, ale možno dojdečas keď zrazu bude chcieť byť sama a potom ti to bude chýbať, Tak nech sa vám darí a silné nervy. 🙂

dididi30
17. okt 2008

marcela sak pockaj, ked ti pojde do skolky a skoly, bude ti fajne, tak mozno mesiac, ale potom ti pride smutno a zatuzis po druhom uvidis 😉
a ked ti vyrastie a bude na teba kaslat, lebo s nou bude trieskat pubertka, tak budes plakat aka si sama 😀 v dobrom 😉
ja sa uz teraz bojim,ze ostaneme s muzom sami

lucinka1104
17. okt 2008

jej didi aký je malý krásny ( ja som sandrikia ) darí sa vám?

Ja by som chcela 4, ale to neviem či mi zdravotný stav dovolí, no dve určite a bodaj by aspoň 3

telinka
17. okt 2008

dididi...presne preto mame tretie dieta...po desiatich rokoch...baby velke...a bolo nam smutno....tak teraz mame zlaticko a hroooozne sa tesime ze ju mame 🙂 🙂 🙂

mimakro
17. okt 2008

My sme pôvodne chceli 4. Po prvom pôrode som si povedala, že ešte raz sa na to dám. Nechceli sme jedináčika. Ako sa vraví, jedno dieťa je iba pre strach. Po druhom pôrode (vraj druhý je ľahší, to bol zase niekto múdry 😠 ), uragáne menom Hanka a 5 rokoch na materskej mám dosť. Ale práve teraz sa kamošky rozrodili a občas ma to pochytí. Tak som si povedala, že ak v budúcnosti budem mať viac za ako proti, bude aj tretie. Ale horná hranica je 35 rokov.

marcela.m
17. okt 2008

Dievcata,to verim,ze mi neskor bude chybat to maznanie a jej zavislost na mne.Aj ja sa obavam samoty atd /tiez o vsetkom vela rozmyslam-hlboko a siroko 🙂 /ale nemozme rodit do konca zivota.Sice potom budu vnucence.Ak budu...Mozno sa aj ja neskor rozhodnem este pre jedno.Ale teraz potrebujem pauzu.No ak by sa zadarilo necakane,urcite by som nesla na potrat.Nemozem pocuvat tych mudrych gynekologov,ako hovoria,ze to je len zhluk buniek.Ja som svojej gynekologicke na to povedala,ze z toho zhluku buniek mam dnes taku krasnu dceru."Tak hej" - ona na to.Tak hej!!!Ako to mozu povedat,ked na ultrazvuku dennodenne vidia,ako sa to babo vyvija,ako mu bije srdiecko...Zasnem...
Raz som niekde citala peknu myslienku o detoch.Ze ich treba v ucte prijat,s laskou vychovat a v slobode prepustit.
Nie je to mozno take lahke,ale malo by to tak byt.
O tom pocte deti je to fakt na kazdom pare,ale mali by sme k tomu pristupovat zodpovedne v kazdom ohlade.
Tak vela radosti z vasich ratolesti...

xena22
17. okt 2008

My cakame tretie,tiez som si po prvom cisarskom povedala,ze uz nikdy viac,postupne som polavila ze ok tak mozno o 10 rokov,nakoniec sme mali druheho po 4rokoch 😀 ,teraz cakame tretie,uz sa tolko nestresujem,ze by sme to nemohli zvladnut,ono vzdy sa nejako prezije 😉 ,akurat ma caka ten treti cisarsky a tu v tejto chvili ma praveze optimizmus prechadza 😒 dost sa bojim,ale to je asi normalne,ze sa zena pred porodom viac boji ako tesi 😒 snad to rozchodim 😎

Inak tiez ma dost rozculuju poznamky typu,ci nam to bolo treba,alebo ci nepozname antikoncepciu 😠 no hrozne,ako keby som bola nejaka socka...

xena22
17. okt 2008

Marcela absolutne ta chapem,moj maly ked mal tolko co tvoja dcerka este som svorne tvrdila,ze dalsie nebude ani omylom 😀 ,ale fakt to potom pride,pockaj kym bude mat tvoja mala 3r a uvidis ako budu hormony pracovat 😀

bambusko
17. okt 2008

xena, mna sa na stretku z gympla triedna hned po pozdrave opytala, ci to tretie sme chceli alebo sa pritrafilo. sucho som jej povedala, ze chceli a aj sme sa na tom dost narobili 😀

dididi30
17. okt 2008

bambusko wow nove foto 😉

xena22
17. okt 2008

No ja hovorim pritrafilo 😀 tam aspon koncia tie neprijemne otazky,ze preco... 😀

etuska
17. okt 2008

ja nechapem preco sa na SVK zda ludom,ze 3 deti su vela a potom placu ze je malo Slovakov 😠 Mne sa to ciselko 3 stale pacilo,ved ked sa ma populacia zvacsovat,je potrebne 1 dieta naviac(prve 2 su predsa nahrada za rodicov-co tvrdil tusim Husak 😀

bambusko
17. okt 2008

🙂 aj na to mam odpoved. lebo sme sa rozhodli zit luxusne 😀 totiz take priblble otazky davaju ludia s nazorom, ze dieta je luxus

xena22
17. okt 2008

Lebo na Slovensku je to tak...mas jedno dieta,tak budu rypat do teba,kedy bude druhe a ked cakas tretie,tak si uz za blazna 😉 nuz,mat dve deti je akysi standard a vsetko ine nie je normalne 😒 ,ale tak nemusim byt za kazdu cenu normalna nie? 😀

etuska
17. okt 2008

ze luxus 😀
no moj drahy si vstupil do svedomia a prestal fajcit,ked zistil kolko v UK stoja cigarety,ze za tie prachy mozeme mat celodennu vstupenku do bazena 🙂
ti co tvrdia ze deti su luxus maju asi ine priority 🙂

xena22
17. okt 2008

Etus aj moj prestal fajcit az tuna v irsku 😉 aspon nieco,nie?

etuska
17. okt 2008

xeni-moj sa na to dal tesne pred odletom do Irska a doteraz vydrzal-takmer 4 mesiace 😉

etuska
17. okt 2008

ja chcem 3,to tretie adoptovane a nech si kazdy hovori co chce,ked sa s mangelom na tom zhodneme,tak preco nie? 🙂

maruschka
17. okt 2008

dievčatá, keď som mala 18 a hlavu plnú ideálov a predstáv, tak sme s frajerom chceli 12 deti!!!!!!!!!!Celkom vážne... 😕 😕 😨 😨 Potom sme sa zobrali, máme dve krásne dievčatká, ktoré nesmierne ľúbime a sú naše všetko...ale....ale sú strašne, ale fakt strašne živé-neobstoja, všade sú ako varechy zamiešané, čo sa kde šuchne,tak tam sú určite naše postrachy...A tak si hovoríme, že zatiaľ stačí..Až tak za 9 rokov chceme tretie bábätko...

Takže taký počet nám zostal z mládežníckych ideálov 😀 😀

dididi30
17. okt 2008

xena v anglicku je 2 deti malo ,naju3-4 aj 5 a su happy 😉 😀

xena22
17. okt 2008

No aj to je riesenie,adopcia,mne osobne by to nevadilo a nemam ziadne predsudky,ale zda sa mi jednoduchsie porodit si svoje a nedotahovat sa s uradmi 😒 som pohodlna...

etuska
17. okt 2008

ved aj ja sa cudujem Didi kolko je tu deticiek a casto ako somarsky rebrik za sebou 😀 ale aj socialna politika statu je teda ovela stedrejsia a zivot pre mlade rodinky lacnejsi ako na SVK,no nie?

xena22
17. okt 2008

Ked sa mam priznat,tak ja som o tretom zacala uzvazovat az tuna v irsku,je to tu bezne mat vela deti a tuna sa mi zatial nikto necudoval ani nic,,,uplne normalka,,,na slovensku by som na tretie dieta asi nenabrala odvahu 😒 to teda cestne priznavam...

etuska
17. okt 2008

xeni-mne sa zase nechce rodit 2x,som tiez svojim sposobom pohodlna 😀

dididi30
17. okt 2008

etuska, no hej ale najom je tu taky drahy ze az, ale zas tu podporuju rodiny a nezda sa to tak drahe, je to tu o polovicu, minimalne lepsie ako u nas 😉

etuska
17. okt 2008

didi-to hej 😉

horallka
17. okt 2008

Môj názor- tri deti je tak akurát- dve sú málo a štyri už zas veľa. takže rozhodne tri. Aj ja by som chcela ešte jedno.

marcela.m
17. okt 2008

No aj to je podla mna problem s rodenim deti u nas na SVK.Financie.Teda poklial manzelia nemaju deti a obaja pracuju,maju 2 platy.Po porode jeden plat a ubohy rodicovsky prispevok ma stacit pre matku aj dieta.Ja chvalabohu kojim,no neviem,co by sme robili,keby sme museli kupovat tie drahe sunare.A pampersky kupujeme najlacnejsie-v tescu v akcii alebo v lidli.A ani to nevieme vyzit a sme vkuse zavisli na mojich rodicoch,ktori nam pomahaju aj financne,ked pridu na vikend,tak plne tasky jedla a malej stale nieco.Aj to nevieme vyzit.Uz by som bola rada,keby sme sa vedeli v 30-tke a po nej postarat o seba sami.No neviem,kedy to bude.Este ani svoj byt nemame.Sme len v podnajme...aj to je dlha historia-nie najveselsia.Mohli sme mat svoj byt,ale...zobrali sme uver na byt,nakoniec sme zostali u svokry,aj pri svagrovi s rodinou,prerobili komplet poschodie s osobitnym vchodom,a nakoniec sa museli odstahovat do podnajmu...no za chyby sa plati...mi sme ich zaplatili skoro manzelstvom.Ale uz je dobre.Teda okrem pokaslanych vztahov,ako to manzel hovori.Cas hadam zahoji rany.Ale jazvy ostanu...Niekto sa uci na cudzich chybach,iny na svojich.Alebo niekto sa musi popalit,aby uveril,ze ohen pali./to hovorim o manzelovi/No co uz.Nie vzdy sa oplati obetovat sa.Na to som zas prisla ja.Ta moja obeta ostat kvoli manzelovi v dome nas vysla fest draho.
Urcite by sme kazda vedeli napisat knihu, a nie jednu, o nasich zivotoch.To clovek nevymysli.
Inac aj ten moj fajci,uz sa aj pokusal skoncit,ale zase ho to chytilo.Pri tych stresoch,co sme mali,sa mu ani necudujem.Dufam,ze raz s tym skonci.Mna to tak rozculuje.Namiesto tych cigariet by sme mohli kupit kopu inych veci a to potrebnych.Na Vianoce mu asi kupim naplaste 🙂