Koľko detí ste plánovali a koľko nakoniec máte?

mywiel
24. mar 2009

Zakladam tuto tému, lebo coraz viac kamosiek co chceli 3-4 a viac deti nakoniec ostali pri dvoch, nie z fyziologického hladiska, ale pretoze uz vraj nemaju taku trpezlivost a dve im daju dostatocne zabrat. Ja planujem tri, takze sme este neskoncili, ale sa bojim, ze tiez uz nebudem mat také nervy ako 25 rocné maminky. Ja fakt, ze teraz nam idu zubky, preskakali sme koliky, ale mala sa uz sama vie zahrat a je samostatnejsia. Kamaratky mi vzdy vravia, ze zas vsetko od zaciatku, v noci vstavat by sa mi uz nechcelo. Ako ste to prezivali vy, nelutujete, ze mate len 1-2 deticky a chceli ste viac? Mala urcite nechcem aby bola jedinacik. 😵

aponchie
25. mar 2009

jeste nekoncime 😀 asi 3

kristi
25. mar 2009

my jsme planovali 3, po narozeni Mii muz by cthel stale 3 a ja se mozna jednou necham ukecat na druhy....ale horko tezko

maart
25. mar 2009

Tak my jsme puvodne planovali 2 😵 ...kdyz byly mladsimu synovi skoro 3 roky, tak jsem zacala touzit jeste po jednom...manzel se nechal ukecat a treti mame 🙂 . Malou jsme porodila skoro ve svych 37 letech a muzu vam rict, ze je to naprosta krasa a nadhera! Jsem strasne stastna, ze je mame...vsechny TRI!!!!! Nemenila bych 🙂 .

maart
25. mar 2009

Takze Mywiel, my mame "nadplan" 😀 a je to fakt v pohodicce.

mywiel
autor
25. mar 2009

Ja mam 32r. a planujem este dve ak sa bude dat... 😉 😵

erikasadek
25. mar 2009

kuku. 🙂
planovala som jedno a skoncila som pri dvoch zatial....... 🙂

saska40
25. mar 2009

Ahojte, mam 16r dvojicky a planujem este jedno. prave teraz som PN po MA. ale chceme este.

panterka
25. mar 2009

já jsem chtěla tři děti (dama jsem ze tří dětí) máme zatím dvě děti, ale třetí jsme nezavrhli, necháváme to otevřený, až bude Jáchymkovi tak 6 let, takovýho benjamínka 🙂

maart
25. mar 2009

Panterko, ahojky...no jasne, ze 3....kraaaaasnyyyy pocet 🙂 !

liviky
25. mar 2009

máme 2,to sme chtěli,ale kdo ví! 😉 😀

markiza
25. mar 2009

4 a mam 2... zatial 😀

sylvar
25. mar 2009

my plánujem jedno a pokud není druhé v břiše, tak u jednoho zůstanem 😎

angelik
25. mar 2009

my sme planovali 2 ale este pred prvym tehotenstvom som mala sen, ze mam 3
no a mame 3 😀
po tomto vekovom odstupe si malu viac uzivam 🙂 , akurat to skore ranne vstavanie ma nici... ale napriek tomu by som nemenila 😉

andrealiskova
25. okt 2009

🙂 Já jsem tak ve 14-19 tvrdila, že děti nechci vůbec, ale náhoda tomu chtěla, že ve 20 se mi narodila první dítko. Pak jsem říkala, že další už nikdy, začala jsem si budovat kariéru a v tom nejlepším přišlo druhé dítko a pak už to šlo docela rychle po sobě 🙂

trixi
25. okt 2009

ziadne, mame 1 a planujeme druhe. 😉

zuzka1.
25. okt 2009

chcela som 4-5, (ja aj moi rodicia sme zo 4 deti), buduci rok planujeme pocat snad aj porodit druhe. Momentalne 3 su v plane urcite, co bude dalej nechame sa prekvapit. Casu mam dost, mam 23 rokov, tak stihame. 😀

Sestry planovali aj viac a kazda ma po 2. Maju 33 a 35 rokov a dalsie nechcu, kedze by uz nemali nervy na ne, ako same hovoria.

atrami
25. okt 2009

Deti som neplánovala. Nakoniec mám 3

vroni
25. okt 2009

Ja som chcela (kedysi strašne dávno) štyri, lekári rozhodli, že ani jedno. Tak som rada, že sa kopli a mám aspoň to jedno. Hoci pravdu povediac - po ďalšom ani najmenej netúžim 😝

libka1
25. okt 2009

plan minimalne 2, maximalne 3
zatial mame 1 a budeme pokracovat, nech je veselsie 😀 konecny stav oznamim tak za 10 rokov 😀

karotky
25. okt 2009

Manžel měl v plánu 3 děti,máme jedno,ale zatím ještě nekočíme. 😀

teodorka
25. okt 2009

andrealiskova 😀 😀 😀
to ja som v 17 -ich deti neznasala a tvrdila som ze ziadne mat nebudem ...ale mam dve krasne deti a tretie chcem urcite a mm vravi ze uz aj stvrte by sa seklo ale do toho sa mi uz moc nechce ...cas ukaze

jonatanka
25. okt 2009

v plane bolo jedno, prekvapili nas dvojcata a momentalne to vyzera ze cakame tretie, takze uplne mimo planu 😀

esssi
25. okt 2009

Tři, třetí je na cestě 🙂 jediná "věc", která mi snad vyjde podle plánů 🙂

ajka006
25. okt 2009

ahojte, ja som tiež od 7. triedy tvrdila, že nechcem žiadne deti a teraz čakám druhé a neskôr možno príde aj tretie, ale to sa ešte uvidí, pekný večer všetkým

katuskapd
25. okt 2009

ja som neplanovala, tiez som nechcela najskor ziadne, ale kvoli porodu 😅 mam jedno, planujeme druhe, a asi neostaneme pri dvoch, tak 3 je pekny pocet 😀

malena
25. okt 2009

Ja ako ako dieťa som vždy hovorila, že budem mať 10 detí...
Teraz mám len jedno, z dôvodu, že momentálne nemám partnera, ale tajne dúfam o ďaľšom dieťatku. Nechcem aby bola jedináčik.

Nielen to, páčia sa mi veľké rodiny....My sme boli doma dvaja, a vždy som ešte túžila po sestre, keďže som mala brata a to nebolo ono. Lenže mama už nemohla mať ďaľšie deti.

Mne to príjde od rodičov veľmi egoistické, ked sa majú jedináčika, a z dôvodu: karierneho, finančného (som presvedčená, že kde sa uživí jedno dieťa, uživí sa aj druhé / pohodlie atd.

peeetulka84
25. okt 2009

Ja plánujem maximálne 3. Zatiaľ máme jedno, ale túžba je aj po druhom. Ale ešte chvílu počkáme a užijeme si synčeka.

katrin
26. okt 2009

plán bol zatiaľ jedno (ked sme sa brali)

mame 2 (dvojicky) a stačí

mimkao
26. okt 2009

Plán bol 7, zatiaľ 4 už máme. 🙂

susik77
26. okt 2009

planovali sme 2, ja som chcela 4 ale dve mi teraz uplne stacia 🙂