Koľko detí ste plánovali a koľko nakoniec máte?

mywiel
24. mar 2009

Zakladam tuto tému, lebo coraz viac kamosiek co chceli 3-4 a viac deti nakoniec ostali pri dvoch, nie z fyziologického hladiska, ale pretoze uz vraj nemaju taku trpezlivost a dve im daju dostatocne zabrat. Ja planujem tri, takze sme este neskoncili, ale sa bojim, ze tiez uz nebudem mat také nervy ako 25 rocné maminky. Ja fakt, ze teraz nam idu zubky, preskakali sme koliky, ale mala sa uz sama vie zahrat a je samostatnejsia. Kamaratky mi vzdy vravia, ze zas vsetko od zaciatku, v noci vstavat by sa mi uz nechcelo. Ako ste to prezivali vy, nelutujete, ze mate len 1-2 deticky a chceli ste viac? Mala urcite nechcem aby bola jedinacik. 😵

hasleerka
26. okt 2009

no ja som plánovala 3 a máme 2 ... keby som bola o pár rokov mladšia a bola by lepšia finančná situácia, človek by si nemusel brať milionový úver na bývanie, tak ešte by som sa na to tretie aj dala ...

jalao
26. okt 2009

ahojte, my sme si naplanovali 3 a aj sa to podarilo...Beriem to ako velke stastie, hoci je to castokrat ozaj drina.. 😉 😉

lucia.
26. okt 2009

planovali sme a planujeme 3dietky.. jedno mame druhe snad je na ceste.. a dalsie o paru rockov🙂teda ak sa podari🙂

astrane
26. okt 2009

plánovala jsem -nebo teda chtěla-3,zatím mám dvě a s mým manželem už si další teda neplánuju...tak uvidíme,jak to nakonec dopadne....ale i dvě jsou fajn a jsem za ně ráda

traktor
26. okt 2009

planovali sme tri 😉 , mame 4 😉 a som stastnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, milujem mateja a som vdacna ze k nam trafil 😀 😵 😵 😵

eviska83
26. okt 2009

Ja som vzdy chcela 3- ALE- kedze uz niesme najmladsi tak sme si povedali ze teda 2 budu stacit- A na nase velke prekvapko ked som otehotnela - cakali sme dvojicky 😀 😀 takze mame moje vytuzene 3 😝

lyongirl
26. okt 2009

chceli sme pôvodne 2 a to zatiaľ aj máme, no ja by som neskôr prijala aj 3tie...

pancake
27. okt 2009

ja mam jedno, a chceme druhe. dufam ze sa co najskor zadari. viem ze jedno dieta je mat malo starosti ale dufam ze budem mat pevne nervy a zvladnem aj dve deticky. nechcem aby bo maly jedinacik.to je hlavny dovod.
ale bojim sa financii, chceme si vziat velku hypoteku a toho ci to financne budem zvladat obliekat a stravovat dve deti.
mam obavy, ale myslim ze ked to zvladlo milion inych mamiciek tak ja to musim tiez. 😉

macka01
27. okt 2009

my sme počet neplanovali,mame jedno v nebíčku a dvoch chlapcov doma,

filomenka29
27. okt 2009

ahojte vsetci, my sme planovali po osmich rokoch jedno, co sa aj podarilo.... Velmi milovane obletovane ocakavane dieta a podarilo sa nam aj dalsie pred chvilou... Je pravda, ze prvorodenny si vsetko odskace a nema uz tolko pozornosti ako predtym, co ma na tom najviac mrzi. No na druhej strane to bude krasne ked druhe dieta podrastie a mozu sa spolu hravat a prvorodeny nebude sam. A kolko este planujeme? Dolezite je, aby boli zdrave a stastne... Moj manzel by chcel aj zo 4,5 deti, no predsa len ZENA si to vsetko odskace, ZENA je s tymi detmi cele dni, ZENA ma prebdene noci, ZENA musi vsetko zvladat a ZENA ich musi porodit... V najblizsej dobe sa nechystam na cislo 3, ci 4. No clovek nikdy nevie, mozno za par rokov. A povedzme si otvorene, ze dieta je lahke splodit, ale dolezite je si aj uvedomit, ci ho mame ako uzivit a ci mu mozeme dat dobru buducnost.

kubaka
27. okt 2009

dvě plánovalí - dvě porodili a jsem nasycení.

tatolu
27. okt 2009

Myslela som, že dve budú akurát. Len som chcela trošku väčší odstup. Dvojičky prišli o rok skôr ako bol plán. Akože ďalšie nechcem, ale nebránim sa 😉 😀

maruschka
27. okt 2009

keď sme spolu chodili, plánovali sme 12 detičiek.. 😀 😀 😀 Potom sme sa zobrali, narodilo sa nám živé striebro a veľmi rýchlo sme zmenili názor..Povedali sme si, že jedno úplne stačí.. 😕 😕 😕 No a potom sa nám pošťastilo ešte jedno, ale už hyperaktívne živé striebro a tak si hovoríme, že dve sú už happy end.. 😀 😀 😀

Ale tak, radšej sa nezapovedávame, človek mieni, Pán Boh mení..Ja chcem v budúcnosti ešte tretie, ale manžel aj chce, aj nechce..Ale necháme to, uvidíme..Ešte času dosť.. 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉

hviezda22
27. okt 2009

ja som planovala dve, nechcela som ani počut o treťom, hlavne som sa strašne bala porodu 😝, prvého syna
mam z prvého manželstva a moj druhy manžel chcel ešte jedno.....som mu hovorila, že chciet moze
😕 a nakoniec mame štyri 😀 , ked som zistila, že som tehotna, len som sa na sone modlila, len nech nie su dve, len nech mi preboha nepovie, že budem mat dvojičky, lebo tak som to cítila a lekar len na mna otočil monitor a vytazoslavne mi oznamil, že su tam dve 🙂 ....nebudem tu opisovat čím som si prešla, dost to somnou zamavalo, ale som rada, že ich mam, su nadherní a mažel je z nich happy.....štyri, mam štyri deti a niekedy tomu
nemožem uverit, toť však konečné číslo 😀 😀 😀 😀

lenkasar
28. okt 2009

Ahojte, plánovali sme dve, mám dve. A viac by som nechcela,deti mám rada, hoci mám vyveštené tri, lebo som mala hrozné pôrody, prvému synovi museli ako dvojmesačnéhmu operovať srdiečko, trvalo to 5 hodín, ja som za tri dni schudla7 kíl, druhému v brušku visel život na vlásku, mal obtočenú pupočnú šnúru. Ja som z dvojčiat, manžel je z dvojčiat, a z dvoch by hneď mohli byť štyri. 🙂 🙂 🙂

vinka
28. okt 2009

No mi sme plánovali dve deti párik.Aj sme ho mali.Kým sa nám do cesty dáko neprimontovalo tretie. 😀 😀 Ale som šťastná,že ich mám všetke tri. 😉

marse
29. okt 2009

chcela som 3, mam dve...a uz tretie nebude ☹ kedze mi zobrali krcok ale som vdacna panu bohu za dve krasne a hlavne zdrave dievcatka ktore nam robia radost 😵 😵