Koľko máte rokov a čo ste v živote dosiahli?

sonasonka
5. jún 2013

ahojte ... riešim teraz taku dilemu materstvo - kariera - niečo v živote dosiahnuť
čo považujete za svoje uspechy v zivote samozrejme deti ale co este prednosti uspechy nieco naco ste pysna a co do buducna?
ja mam krizu stymto neviem co so sebou nic neviem co by som zuzitkovala a byt mamou nemozem byt navzdy neviem ako dalej
mam dieta jedno krasne mudre naplno sa mu venujem planujeme stavat dom ale nic ine nerobim manzel je uspesny az moc ..

jarka721
5. jún 2013

@margarita krasne si to napisala 🙂 🙂 🙂 🙂

margarita
5. jún 2013

@jarka721
dakujem, ale ja to tak ozaj citim.
a este cosi:

Keby sme poznali naozaj vsetky detaily zivota tych druhych, tazko by sme na svete nasli niekoho, komu je co zavidiet....

jarka721
5. jún 2013

@margarita mas pravdu,ja nikomu nic nezavidim,kazdy mame svoje 🙂 stastie i nestastie 😉

fiffinkaa
5. jún 2013

@pemasinika supeer..zimomriavky mám a tie 4 detičky v dobrom závidím, nech sa Vám darí 😅

alice107
5. jún 2013

@sonasonka ty si sa predpokladam skor ,ako si mala nastartovanu nejaku karieru, rozhodla mat dieta.usudzujem to z toho,ze keby si pred materstvom bola uspesna v svojej praci ,dnes nemas dilemu.pretoze je ovela lahsie pokracovat v uspesnej kariere a praci co ta naplnala a naplna, v pauze po materstve ale zasa patizze cim dlhsia pauza,tym horsie podmienky pre start ci pokracovanie v kariere.. zacinat nejaku karieru ,ked mas dieta. je uz zlozitejsie.pretoze ked chces byt ozaj uspesna v praci,tak predtym na tom musis velmi ´´makat´´.to znamena,ze nemozes robit kompomisy ,ci a kedy sa venovat praci ci rodine.to si mozes dovolit neskor,ked budes uz uspesna a majetna.pretoze potom uz jednak budes znama v oobore,budes si moct diktovat ty podmienky na pracu aj ohnotenie..a preto budes nezavisla,ak by si nejaku ponuku nechcela vziat .vela zalezi od toho,co si vystudovala a aku mas profesiu.mnoho tiez zalezi od podmienok,ake mas doma.to znamena,ci si mozes dovolit pomoc v domacnosti a starostlivosti o rodinu zaplatit ci uz v podobe inej osoby ci sluzieb.
ale ver mi,ze na 100% byt uspesna na ´´dvoch forntoch ´´ je nemozne.a hlavne to nie jej mozne v zaciatkoch budovania karierneho rastu,ked musis v praci a profesnom raste zabrat naplno.
takze je na tebe,aby si zvazila ,ake mas ciele v zivote a ake podmienky na ich dosiahnutie.pretoze velmi zalezi na tom,aby si bola spokojna vo svojom postaveni.a je jedno,ci to bude kariera v tvojej profesii ci kariera domacej panej. da sa aj vytvorit nieco medzi tym.ale na to musis uz byt profesional,ktory uz ma zazemie a prave uz moze a chce v niecom polavit.ci uz to bude praca,ci rodina.
ja sobne som najskor budovala uspesnu karieru a potom rodinu..mala som na to zazemie vybudovane .a preto som spokojna so svojim zivotom. a never reciam,ze na rodinu uz byva v takychto pripadoch neskoro.super kariera sa da nastartovat a hlavne uskutocnit najskor a je este dost casu zalozit rodinu. vsetko je to o tvojich schopnostiach ,ale aj podmienkach ake mas.podla tvojho opisu je tvoj manzel uspesny.takze bude aj na nom zalezat,ci ta v tvojom usili byt tiez uspesna podpori moralne aj financne.
takze zelam vela stastia a spokojnosti v postaveni,ktore si nakoniec vyberies.

rolak
5. jún 2013

@sonasonka chapem uplne tvoje pocity... vsetko ma svoj cas,vyuzi cas,ked nepracujes na to,aby si di utriedila,v com si dobra,co by si vedela robit a naplnalo to,ono vsetko pride postupne.... ja tiez cakam na ten impulz,co so svojou karierou a pracou....ucila som 9 rokov a velmi ma to nenaplnalo,resp. ten bordel v skolstve ma totalne odradza.... mozno stretnes kamosku,s ktorou vymyslis nejaky biznis alebo mozno ti otvori dvere k novym moznostiam prave manzel, mozno sa dozvie o nejakej praci, na ktoru by si sa hodila... ja som teraz tiez v podobnej faze ako ty, caka ma druha materska a neviem,co bude po nej,ale teraz je cas pre deti a pre utrasenie si toho,co mozem, co chcem, co viem. stres a negativne myslienky ta dalej neposunu,zbav sa ich.

digysa
5. jún 2013

Kazde vtaca raz vyleti z hniezda.......

Byt mamou na plny pracovny uvazok sa da iba urcitu dobu. Lutujem zeny, ktore si myslia, ze mozu byt cely zivot mamou. Myslim, ze praca mamy na plny pracovny uvazok hasne hned po tom, ako sa z dietata stava pubertiak.

A potom, co s volnym casom? Hackovanie, strikovanie,upratovanie, utieranie prachu, varenie, zahradka......? Mna osobne by asi brali vo zvieracej kazajke, keby som sa nemohla realizovat mimo domu.......

NO.........na druhej strane pre mna je v zivote najcennejsi CAS. Mama mi to cely zivot vstepovala do hlavy a stale mi hovorila jedno- ten, kto nemoze disponovast so svojim casom, ten nemoze byt nikdy stastny....
Myslela tym asi tolko: Robim tolko, kolko chcem, kolko potrebujem a kedy chcem....nikto mi nekaze kedy musim prist a kedy odijst.
Samozrejme takych ludi, co si to mozu dovolit nie je az tak vela....vacsinou su to uspesni ludia, majitelia firiem, sukromnych podnikov, alebo vysokopsotaveni pracovnici vo firmach, ci organizaciach......

Ja sa snazim o to iste...ale uz som zistila, ze neda sa 100% byt matkou aj mat perfektnu karieru....niekde to vzdy bude pokrivkavat.
U mna to pokrivkava v kariere....nedosiahla som uplne presne to, po com som tuzila, ale mala som jednu podmienku, kde som nepovolila- Aj keby moj muz zarabal miliony, tak ja budem pracovat. Ci uz 2,3 alebo 4 hodiny denne, ale budem sa pohybovat v spolocnosti dospelych ludi a vzdelavat sa podla mojich moznosti a casu....

Najviac casu venujem detom, domacnosti a pomaham v manzelovej kariere.....Kto to pisal, ze za kazdym uspechom muza stoji zena? To nie je klise, ale pravda. Manzel rozbieha jednu firmu a ja sa snazim, aby prosperovala co najviac... Velmi, velmi by som chcela, aby bola uspesna, lebo urodu z jeho firmy budeme zat obaja........On bude mat pokoj v dusi, ze ma karieru a dokaze sa postarat o rodinu.....ja budem pracovat v "nasej" firme, kde budem mat to najcennejsie na svete: " CAS"
Ked bude treba budem robit cely den, ked budem chciet ist na vylet s detmi, tak pojdem na vylet.....
Cas sa neda zaplatit.....

@sonasonka tvoje obdobie je prechodne. Pred rokom som dostavala dom. Ak sa na to vrhnes, tak budes mat prace az po krk.
Ked pridete do svojeho, tvoja realizacia nebude mat hranic- varenie, upratovanie, dekoracia interieru, exterieru, zahrada.....nebudes vediet, kde ti hlava stoji.
Ja by som na tvojom mieste robila rozne aktivity so svojim dietatom a tiez sa prihlasila na nejake "dospelacke aktivity"....Domacnost nemas, dokonca byvas s mamou/ci so svokrou (neviem presne), tak by ti aj zavarovali......mas kopec volneho casu, tak ho nepremarni.......Chodite s manzelom obcas von, na veceru? Asi by bolo dobre si zajst spolu iba vo dvojici.....
A nikde nie je napisane, ze po materskej sa nemozes zaradit naspat do pracovneho a profesionalneho zivota....

zuzkat1
5. jún 2013

@sonasonka tak tam je problem.uvidis ze ked sa osamostatnite tak sa vsetko zlepsi.aj casu bude menej na uvahy

pingu1
5. jún 2013

ja kebyze mam robit vysnivanu pracu, tak by som sa musela asi este raz narodit a hlavne v inej rodine

matozazzo
5. jún 2013

@sonasonka Ake mas sny? Co ta bavi, alebo co si vystudovana? Aka by bola podpora zo strahy manzela a rodiny? Vsetko sa da, ale bez podpory to neide... 10 rokov robil manzel karieru a ja som sa viezla popri nom, do toho babatko, ale potom som sa zacala realizovat aj ja - on vo svojom zakonite musel polavit, ale rozbehla som uspesny biznis, ale bez pomoci manzela a rodiny by to neslo... A teraz robime kazdy o, co nas bavi (aj ked nie vzdy je to idealne a boli lepsie aj horsie obdobia) a k tomu rodina, mame uz 2 deti...
Vela je aj o pristupe, pozitivnom mysleni a chceni! Ak nieco chcem dosiahnut, dosiahnem to, ale ak nechcem a vopred sa vzdavam... nic nedosiahnem, len budem o tom hovorit...

dorota33
5. jún 2013

@sonasonka tak ja to mám trošku inak, ako väčšina mamičiek v tejto diskusii 🙂 mám 24 rokov (len?) a čakáme bábätko, kariéru nemám nijak extra rozbehnutú, robila som dva a pol roka čašníčku a mám tam aj naďalej zmluvu. Práca ma bavila, doteraz som robila, až tearz som sa dala vypísať, už som nevládala na chrbát. A na bábätako sa neskutočne tešíme aj s manželom, práve prerábame byt, zatiaľ sme u rodičov. A som tak nekonečne spokojná so svojou životnou situáciou 🙂 Áno, niektoré mamičky si povedia, čo potom preboha, ale ja to beriem tak, že to budem riešiť, keď k tomu príde. Možno je to mojim vekom, ale keby som sa mala nad všetkým hrozne pozastavovať, že híí čo bude potom, ako si užijem toto obdobie? Ale možno je to povahou... Už tri roky veľmi túžim usadiť sa a mať rodinu... Ale aj ja som mala chvíľu "stavy", čo bude ďalej, ako budeme žiť a podobne, ale nič sa mi tým nevyriešilo, tak som sa preladila a teraz som šťastná takto 🙂
Všetko v živote je naopak, ale presne tak, ako má byť ;)
A tie rady, ako napríklad: doštudovať VŠ alebo si spraviť nejaky jazykovy kurz, veľmi dobrý nápad, fakt, kým vedia pomôcť rodičia. A ten stavanie domu ťa zamestná ostošesť určite. My len prerábame byt, a niekedy mám čo robiť, ide mi hlava prasknúť 🙂
Ak by bola kríza príliš neznesiteľná, vypni hlavu, a užívaj si prítomnosť, napríklad so synom, s manželom.... 🙂 hlavne nemárni zbytočne príliš veľa času premýšľaním 🙂

sonasonka
autor
5. jún 2013

ja by som chcela byt ucitelka zatial mam 3 semestre urobene ... lenze nasa skola nema ani externe studium ani individualne tak od maleho kazdy den na 6-8 hodin + cesta neodidem tak caakam kym podrastie lenze zas sa vratit tam na 4 roky a potom zas ist na matersku? po skole hned? cele to je cudne asi bude lepsie uz ked na materskej som mat deticky pokope a potom sa vrhnut na karieru lenze to prerusenie ma lehotu ako pisete
takze otaznik je druhe dieta, dom, kariera ako to zladit ako byt dobrou matkou a uspesnou zenou
ja som stastna mamicka a chcela by som si matersku uzivat ale nechcem si ju uzivat a v 30 zistit ze som nepouzitelna viac nepotrebna
neviem ako to bude asi urobime druhe babo ak sa podari pocas toho postavime ten dom a potom ked maly podrastu skusim riesit karieru
co ine :(

kubuliatko
6. jún 2013

@sonasonka ak ti tolko pomaha mamina tak sa daj na dokoncenie VS. nebude to lahke popri dietatu ale budes na seba hrda ked to dokazes.

maruska24
6. jún 2013

@linda20111 obdivujem ťa. Postup fakt správny, ale na tvoj vek až neuveriteľný. To si mala faktneuveriteľné šťastie že si hneď po škole dostala prácu a ešte aj takú čo ťa baví a z platu si dokázala našetriť aj na auto aj na byt a úpopritom aj žiť. 🙂

ingmiriama
6. jún 2013

posledný rok na vysokej som otehotnela...podľa plánu ...vydala som sa, zoštatnicovala, porodila krásneho syna , a som matkou na plný úväzok...na to som pyšná...ale na čo nie som neviem cudzí jazyk ....a nedokážem sa to naučiť ....a čo s prácou no to má ešte čas ...mám 28 rokov a plánujem tri deti...ale niekedy ma to trápi, že čo potom, robila som za svoj doterajší život 4 mesiace tak že som si na seba zarábala...takú prácu som mala že som s plačom chodila do práce a povedala som si radšej učiť sa ako takto pracovať ☹

linda20111
6. jún 2013

@maruska24 dakujem, no ja to mam asi v povahe ze som tak na peniaze :D zatial co moje kamosky sa zabavali na diskoteke ja som tahala nocne, ked ini ludia boli na sviatky s rodinou, ja som 6rokov po sebe mala sluzbu na vianoce... mne to takto vyhovovalo viac kedze som sa tesila ze si budem moct kupit nieco svoje vlastne 🙂

dada1212
6. jún 2013

teraz je trend že ženy riešia materstvom to že nemajú prácu alebo majú zlú prácu. ale veru rodiť sa nedá donekonečna a príde mi to nezodpovedné do budúcna, lebo potom ked budú mať 45, budú bez praxe, bez vzdelania s ktorým by sa mohli uplatniť na trhu práce,tak si ťažko niečo nájdu. a nároky deti budú stúpať, už nebude ani rodičovský príspevok a ľahko môže prísť k situácii že nebudú v rodine financie nato aby naprílad deti išli na svoju vysnívanú strednú alebo vysokú školu.
preto mám sympatie k mamičkám, ktoré si bud budujú kariéru pred dieťaťkom alebo počas md vyštudujú školu, s ktorou sa dá uplatniť.
ešte k tomu, že jeden sa musí obetovať, celkom nesúhlasím, myslím si, že ak žena niekde pracuje pred md a niekde sa tam aj vypracuje a je s ňou zamestnávateľ spokojný, tak po materskej jej určite umožní pokračovať tam. ak je pre firmu prínosom, bol by hlúpy ked by sa jej zbavil len preto že je matka.
ale o tom obetovaní to väčšinou píšu ženy, ktoré bud nepracovali, alebo mali takú prácu, že tam chodili často s plačom a MD bola pre nich vykúpením.
Samozrejme iné je, ak naozaj muž zarobí veľa peňazí a chce aby žena bola doma a jej jedinou prácou bola staroslivosť o domácnosť a to že sa bude o seba starať a bude s ním chodiť na rôzne spoločenské akcie, ktoré sú dôležité pre jeho kariéru.
Ale inak, keby som bola muž a žena by chcela viac detí, pričom by som nevládala z toho platu ťahať hypotéku, lízingy, to že moja žena rada nakupuje, bola by som v práci celé dni a žena namiesto toho aby šla pracovať by mala dalšie dieťa a na mňa stále vyššie nároky, tiež by sa mi to nepáčilo. Potom sa ani nečudujem, že sú hádky, lebo doba je zlá a ani muži to nemajú ľahké. ťažko pre bežného smrtelníka dlhodobo z jedného platu živiť manželku, niekoľko detí, platiť hypotéku, lízingy, kupovať značkové oblečenie, chodiť každý rok na zahraničné dovolenky atd.
Ale to je už o inom...

dada97
6. jún 2013

ked sa mozem pripojit mojou situaciou, pochadzam 250km od mesta v ktorom zijem od studia na VS, mala som 2 vazne vztahy a z 2 h som vyviazla o vlasok, ze som este tu, kedze vol extremne ziarlivy, nebolo to lahke obdobie, byt niekde sama, bez opory rodiny a bat sa co so mnou bude.... pozbierala som sa, pokracovala v praci ucitelky, casom som si nasla, druhu pracu, dopracovala som sa na poziciu managerky, praca ma velmi bavi, venujem sa oblasti zdravia a krasy, kupila som si byt, a verim tomu, ze sa mi podari podporit aj dalsie zeny, ktore to nemali lahke, aby sme sa mali dobre... tomu zlemu obdobiu vdacim hlavne za silu, ktoru mi dalo, aj ked som sa naplakala a neuveritelne trapila, ale teraz viem, co chcem, comu sa mam vyvarovat a hlavne ake moznosti sa mi den, co den otvaraju 🙂 aj ked som bez partnera a makam, viem, ze bude dobre a tesim, sa ze mozem robit to, co ma bavi, naplna, ze som spokojna a ked sa pozriem spat, urobila som so svojim zivotom neuveritelny pokrok a este urobim 🙂
aj ked vela ludi v okoli mi hovorilo, preco som si vybrala zlozitejsiu cestu, ved chlapov, co maju peniaze je dost... v ziadnom pripade, aj ked som sa v zaciatkoch musela velmi uskromnovat, ale na druhej strane mam spravne usporiadany hodnotovy rebricek a otvorene oci... a verim, ze moj buduci partner bude na mna hrdy a hlavne, prijem bude este lepsi+ viac casu na rodinu

verion
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
organogold
Odpoveď bola odstránená
Zobraz