Koľko miniete mesačne na stravu?

olianko
23. apr 2008

Ahojky 🙂
My sme 3-clenna rodinka a tento mesiac som si zacala pocitat, kolko asi minieme na jedlo.Tak by ma zaujimalo ako ste na tom vy? Viete kolko asi miniete?

anjelinka
24. apr 2008

Kazdu sobotu nakup za minimalne 2000 Sk, popri tom, samozrejme, cez tyzden dojde napriklad chlieb, pecivo, ale ked uz ideme kupit teda ten chlieb, tak sa vysplha pri pokladni aj na 700 ci 800 Sk, tak ked si to zratam, tak vyse 10 tisic na mesiac, no a sme traja dospeli.

tretulka
24. apr 2008

no ja to mam vyratane tak na 2500Sk na tyzden, ale v tom je aj drogeria, plienky, cist. potreby a ine vydavky/ moj mobil/, nie len strava...jeden mesiac sa mi podari usetrit a na druhy to miniem ani si nevsimnem ako... 😒
anjelinka - nam sa tiez stane, ze ideme kupit 3 veci, medzitym aj chlieb a pri pokladni sa len uskrnieme, ze sme zas kupili najdrahsi chlieb, povedzme za 600Sk 😀 😀 😎 ...tiez som si jednu dobu pisala vsetky vydavky, odkladala blocky...ale nakoniec som ich aj tak zhrabla a zahodila...ved jest musime, umyt sa tiez a nikto nas sponzorovat nebude...neda sa aj na ucte mat kopu penazi aj nakupovat...to mozu len ti "vyvoleni"...a k tyn zial nepatrime...ale je to pravda, ze cim viac penazi clovek ma, tym viac minie...

filipa
24. apr 2008

no strasne vela, ani to neratam... a fakt je pravda, cim viac penazi, tym si to minanie clovek menej uvedomuje...

stenli
24. apr 2008

aj ja si odkladám bločky, lebo sa mi to nechce veriť, kam tie peniaze idú, ale mesačne to bude aj s drogériou a stravou pre malého minimálne 10000 Sk, a to si myslím, že nevyskakujeme, ani jeden z nás nefajčí, nestravujeme sa v reštikách a predsa sa minie toho dosť 😖

anjelinka
24. apr 2008

tretulka, tak to fakt nejake drahe chlebiky na kupujeme 😉 😀

ja aj vediem uctovnictvo, mam taky zosit, kde si vsetko registrujem, koruny na ucte evidujem, potom v penazenke...samozrejme, nie podrobne, ale take tie vacsie polozky, aby sme vedeli, kde co dame.

emogeon
24. apr 2008

vidim ze niekto sa dokaze prestravovat za 4-5000 sk, vazne obdivujem 😉
my sme 3 a minieme asi 12 000 aj s drogerkou.. a take ze blocky a pod. som uz davno zrusila
lebo neviem co by som vynechala pri nakupe v potravinach 😝

mihanka
24. apr 2008

dvaja dospeli 6-7tis... ale nejako extra to nesledujem, tyzdenny nakup vzdy okolo 1500 tak vychadzam z toho... 🙂 ale obedy cez vikend u nasich alebo svokrovcov su dost pravidelne... 🙂

ikke
24. apr 2008

my dvaja dospeli asi 50 eur tyzdenne... pozeram, ze sme dost setrivi 😕

emjee
24. apr 2008

my si piseme vsetky vydavky, takze to viem presne - sme dvaja a na potraviny minieme mesacne zhruba 8000

andrea.m
24. apr 2008

po vyplatení šekov mi na stravu,oblečenie,obuv,kulturne vyžitie a benzín pre 4 člennu rodinu ostane cca 6000sk takže tak sa to nejak podelí,ale nehladujeme.

avanka
24. apr 2008

Tak my sme zatial 2 s manzelom, na stravu miname okolo 3500 mesacne, zelenina je zo zahrady a to mam pocit, ze celkom kvalitne jeme, nekupujeme lacne a nekvalitne potraviny, napr. na varenie pouzivam len olivovy olej, ale je pravda, ze na veceru nam obom staci napr. zeleninovy salat, maso mame raz do tyzdna, obaja ho velmi nemusime...raz do mesiaca chodime na velky nakup do Ciech, kde vsetko kupime lacnejsie...napr. jogurt Pierot, co u nas stoji 22 sk, tam vychadza 13 uz v prepocte....tak asi hodne usetrime

zuzkaprofant
24. apr 2008

ja si robim zaznamy mi tak minieme tyzdene na stravu to je iba jedlo asi 100eur a to sme dvaja ale ja kazdy den varim takze este v pohode 😀 😀 a plus kozmetika, oblecko to su dalsie peniazky 😒
alionuska nic si stoho nerob ze vsetko minies ja mi niem aj to co nemam 😀 😀

katulka11
24. apr 2008

No ja som minulý mesiac odkladala každý blok a počítala tak len ja s malou čisto potraviny: 5000,- a manžel nákup na cestu (je kamionista) 4000,- + cca 50eur dokupuje von. No to sú čisto potraviny - kde ešte bývanie, splátky, drogéria, benzín, žrádlo psovi............. ☹ 😖 😠 BRRRRRR!!!!! Drahý život...!

eli77
25. apr 2008

Zaujimava tema...som si vas precitala a tak trosku ma to ukludnili, ze nie len my miname vela na stravu...u nas sa vela minie na zeleniu a ovocie...maso mame len obcas ale aj tak minieme mesacne cca 10-12tisic a to sme dvaja dospely, 1 pubertiak(zje za dvoch dospelych 😖 ) a dvaja krpci... 😉

jaduska
25. apr 2008

Odkedy som sem pred pár dňami prispela, tak stále rozmýšľam, ako niekto vie minúť na stravu iba 4000 Sk mesačne. Vychádza to cca 130 Sk na deň a ako počítam, tak počítam, nijako by som sa do tejto sumy nevim zmestiť.
Staršia dcérka chodí do škôlky, to nás stojí na deň 28 Sk, manžel má v práci obed za 35 Sk, k tomu keď pripočítam 1/2l mlieka (cca 12 Sk), nejaké tie rožky (dajme tomu 10 Sk), 2 jogurty (25-30 Sk) už som pri sume 110-115 Sk a to ešte nemám obed pre seba a maličkú a večeru pre všetkých. Tak mi prosím vás ľudkovia napíšte, ako vyzerá váš jedálny lístok. Ja osobne musím všetko kupovať, lebo záhradku nemáme, ani nechováme žiadne zvieratká.

bellasandra
25. apr 2008

Jaduska- ja to robím tak, ze ked dostanem v robote gastráce, priatel tiez za to si kupim maso, a také základné veci, z ktorých uz potom viem niečo uvarit+ ovocie,zelenina.
A bezne chodím do obchodu- rozky, jogurty a tak-to ma vyjde tych 200- ale je to ako kedy, niekedy miniem len co ja viem napr. 80sk rozky salam....max. Varím kazdý den . A dá sa to. 😉
Jasné- viem minut aj 15tis za mesiac na jedlo- ale ked proste vidím kolko mi zostane, tak sa to dá aj s tým.

atevi
25. apr 2008

Na stravu miniem moj rodicovsky prispevok 4000 + manzel plati obedy v skolskej jedalni, kam chodime cez tyzden a to cini 2000 mesacne. Kedze 1 obed stoji len 51 Sk tak by bola skoda to nevyuzit. Najeme sa vsetci traja. Cas, ktory by som stravila pri sporaku vyuzijem na prechadzku.
Aby som neodbocila od temy - cca 6 - 7 ts mesacne.

weroni
25. apr 2008

veeeeeeeeeela 😀

irenkat
25. apr 2008

neviem presne, ale určite viac ako 4000sk a hádam menej ako 10000sk 😀 sme len dvaja... zatim.

prvapomoc
25. apr 2008

8000sk ale to malej kupujem občas aj hippky a mame aj dosť vela zo zahrady,namrazene a tak 😉

abetka
25. apr 2008

Asi 5000 a to mi moja sestra povedala, ze oni 3500 a su 3.Ja neviem ako to dat na menej. To sa uz asi ani neda.Nehladujeme ale velmi si davam pozor na ceny a maleho stale dojcim.Inak u nas je dost velka polozka drogeria. Mala ma atopicky exzem a musime kupovat Biodermu ☹ .Ale ved to netreba zase kazdy mesiac.

tribitka
25. apr 2008

keby som mala do našich výdavkov zarátať aj výdavky na drogériu a na malú, tak dovideniaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

zuzanocka
25. apr 2008

uff..
tazka tema 😀
na stravu ca. 8000,-, drogeria (teraz uz s plienkami) priemerne 1500,-, druzina + jedalen malej do skoly 1000,-, no a plus byt, elektrina, poistky, benzin... miname viac, nez je prijem? 😀

andrea.m
25. apr 2008

jaduška obedy v škôlke som rátala do šekov a nie do výdavkov na stravu.a čo sa týka jedálného lístka tak u nás sa je dovtedy kým sa nezje,nevyhodíme nič,suchý chlieb sa napr,spraví vo vajíčku,mäso s polievky využíjem na perkelt alebo na rizoto.treba len zapojiť fantáziu a mne osobne sa osvedčilo variť mäso tak často ako sa len dá.uvarím nejaké mäsové jedlo a mám 2-3 dni pokoj.takže varím 2-3x za týždeň. a denný rozpočet na potraviny mám 150sk a naučila som sa v pohode do tej sumy zmestiť.ked musíš tak musíš.

emjee
25. apr 2008

no ja tiez do toho nepocitam obedy v robote, to mi strhavaju rovno z platu

ale kukam, ze my sme asi moc zravi 😅 😅 😅

eli77
25. apr 2008

Polozky na stravu asi najviac zatiazia rodinny rozpocet...ale aj tak si neviem predstavit zeby sme mali na den 150sk...pri troch detoch...maso nekupujeme vela ale zelenina a ovocie...jogurty...tvoroch a este som nezaratala malej bezlaktozovu stravu...
...doteraz som si blocky neodkladala ale teraz ste ma inspirovali...takze o mesiac sa hlasim kolko sme minuly 😉

emjee
25. apr 2008

my si piseme uplne vsetko co sme minuli - je dobre vediet, kolko na co minies, lahsie sa potom setri

zuzanocka
25. apr 2008

emjee,
ja mam tak odlozene komplet vsetky blocky od oktobra 😀 ze si spravim prehlad... ha! asi ich uz vyhodim 😝

eli77
25. apr 2008

emjee...je to super napad...lebo mozno miname aj na sprostosti len na to clovek zabudne...a ked to mame spisane tak by sme sa vedeli kontrolovat...od zajtra zaciname 😀

maruschka
25. apr 2008

môj názor je taký-ak máte raz deti,neušetríte bohviečo 😕 😕 konkrétne tie naše pirane-jedna má 5 a druhá skoro 2 roky a keby mohli,tak zjedia aj mňa. 😀 😀 Manželovi som hovorila,že raz ma nájde doma ohlodanú na kosť-to ma zjedia tí naši malí pažravci 😀 😀 😀 Ale vážne-deťom sa musí kupovať to len kvalitné,teda aj nám..Jesť musíme,variť musíme...radšej to nepočítam 😕 😨 😕 😨