Koľko miniete mesačne na stravu?

olianko
23. apr 2008

Ahojky 🙂
My sme 3-clenna rodinka a tento mesiac som si zacala pocitat, kolko asi minieme na jedlo.Tak by ma zaujimalo ako ste na tom vy? Viete kolko asi miniete?

bibula
5. máj 2008

😖 no,milaciky su fakt drahe a navyse ako obsah ,je ho malo.radsej kupim nizkotucny tvaroh,alebo smotanu a vyslaham s cukrom,a je toho viac a chut ta ista. 🙂

danulik
5. máj 2008

baby - fakt vas obdivujem, ze miniete tak malo na jedlo.. my len na ranajky dame min. 100 Sk (kupujeme rano v nasom miestnom obchode), na obed min. 300 Sk a na veceru dalsich 300 Sk 😖 to je ak ratam len pracovne dni 14.000 Sk 😒 a cez vikend nakup v tescu tak min. 1.000 Sk - to je dalsich 4.000,- plus kazdy mesiac v metre aspon tych 3.000,- Sk (ale tam kupujeme vacsinou gely na pranie, drogerku a mineralky, dzusy) - cize to vychadza nejakych 20.000 Sk na mesiac..
mne sa varit neoplati, lebo sme dvaja a ja nejem maso, cize by som musela varit kazdy den dvojake (manzel zase maso musi) a to sa mi fakt nechce.. na viac dni varit tiez nemozem, lebo to sa nikdy nezje, manzel chce kazdy den ine a potom len vyhadzujeme..
ked budeme mat deticky, tak varit urcite budem 😉

jankapo
5. máj 2008

Danulik, no pokial si mozte dovolit tolko minut na stravu, mas to lahsie...
Ale su rodiny, ktore zial z tych 20tisic musia vyzit.... 😒
My s manzelom minieme cca 4000Skk...ak to prekrocime, uz mi to pride trosku vela...a to nakupujeme dost v akciach a tak...Jeme dost vela zeleniny a mliecnych vyrobkov..mozno je to tym. Nechcem to velmi riesit, lebo neviem na com z toho co nakupujeme by som setrila- isto nie na ovoci, zelenine, mliecnych vyrobkoch.
Varim- nie kazdy den, snazim sa varit vo velkom, polievky namrazujem, ked sa mi nechce, tak aspon to vytihanem z mraznicky a jeme. Inak jeme aj dva dni to iste, alebo varim naraz viac druhov jedla, ale mna to aj bavi. Ked sa chce, vsetko sa da.
Uvidim ako sa rozpocet zvysi po narodeni dorbceka...fakt som zvedava... 😕 😵

jankapo
5. máj 2008

No zas musim dodat....manzel ma poopravil, ze nam pomahaju nasi....ze tam chodime casto cez vikendy jest, alebo nam nieco aj daju. Tak povedzme ze by sme minuli 5500 Skk na mesiac....No chlap, pozera na vec realnejsie. 🙂

sloto
5. máj 2008

no ja som si dnes dala tu namahu a spocitala som si kolko teda asi minieme a tiez mi vyslo ze tak priblizne 5000. a to sme len dvaja. a nekupujem teda nic extra. som si dala zavazok, ze si budem jeden mesiac skusobne zapisovat do zosita vsetky vydavky. som zvedava k comu sa teda dopracujem....ale myslim, ze lepsie to ozaj nebde, pretoze my zrovna nejak zvlast nevyskakujeme...neni z coho....a to este ani dietko nemame

danulik
5. máj 2008

jani - praveze som z toho dost v soku!! nikdy som to nepocitala, preto ma to trosku zaskocilo.. musim s tym zacat nieco robit, lebo takto skrachujeme 😀

sloto
5. máj 2008

danulik teda to si ani neviem predstavit, kde by som tolko penazi na stravu minula... 😕

danulka2
5. máj 2008

gangulienka myslim, ze ta chapem. Moj muz je taky isty. To co on zje na jedno posedenie mam ja skoro na cely den 😉

yasminelle
6. máj 2008

Ja keby som bola sama, tak by mi stacilo jest len zeleninu a cokoladu. 🙂
Ja mam rada take jedla ako je len varena brokolica, varene zemiaky, natural ryza so zeleninou, alen nad tym moj priatel ohrnuje nos.

V sobotu som urobila soju (normalne bobulky) uvarila som ju vo vode, ze to ochutname, on sa toho ani nedotkol, ani za svet to nechcel ochutnat, tak som ju na oleji a soli trochu osmazila, ale ani tak to nechcel. Brokolicu tiez nema rad... Casto ked nieco varim, jemu musim uvarit ine a potom sa len veselo vyhadzuje, lebo toho mame vela. On dokaze na veceru zjest 6 parkov s troma rozkami a velkym tanierom zeleniny... A pritom je uplne chudy... Ja neviem kde sa to v nom straca...

Ale ako tu citam tieto prispevky, musime sa nad sebou vazne zamysliet a strazit si vydavky. Aj ked byvame spolu len dva mesiace, tak tie udaje nemaju bohvieaku vypovedaciu schopnost, treba to asi sledovat minimalne rok a potom urobit nejaky priemer... 😵

danculik
6. máj 2008

Ahojte pripájam sa...tak mi s manželom odkedy sme sa vrátili na Slovensko pred dvoma rokmi tak sme si všetky výdavky písali a aj dodnes píšeme a všetky bločky z obchodov spisujeme.
Tak nám to vychádzalo keď sme boli len sami dvaja okolo 2 500,-Sk mesačne na jedlo.Obidvaja sme pracovali mali sme zabezpečenú stravu v práci.
Ako sa malinká narodila tak sa nám to zdvihlo na tých 5000,-Sk mesačne ale v tom už boli aj plienky.Kojila som ju.A teraz ako nekojim dcérka papká kašičky a iné dobrotky tak minieme tak okolo 6000,-Sk ale v tom su uz opat plienky a dokonca aj mäso 😎 😎 😲

Ono ako kazdy hovori na tej strave sa da usetrit jedine tam.Robíme nákup tak každý druhý týždeň,taký väčší...a keď potrebujeme chlieb,maslo...alebo ine drobnosti tak so zbehnem aj cez týždeň resp.každý druhý deň.
A keď chcete šetriť,tak fakt je dobre ist do obchodu len po to co nevyhnutne potrebujete 😉 🙂 🙂

A dobrá rada,viem že to trošku zaberie času,spísať tie bločky ale viac ako pol hodku nie...a je veľmi dobré si to zapisovať pretože teraz aj vieme,v ktorých mesiacoch minieme viacej a v ktorých menej🙂

avanka
6. máj 2008

Martina, predstav si, ze nam tych 120 sk na den staci...i ked ja to tak neratam, raz do mesiaca ideme na veeeeeelky nakup do Ciech a doma kupim, len ked mi nieco chyba....a myslim, ze sa stravujeme niekedy az moc zdravo...
Mam velku vyhodu, ze moj manzel toho vela nezje a na stravu nie je narocny....maso mat nemusi, ale zeleninu, ovocie a napecene musi byt...jemu na veceru staci napr. zeleninovy salat s kyslou smotanou...
Inak obedy alebo vecere ma v praci, to je tak okolo 500,- to som tam nepocitala...

martina.d.
7. máj 2008

Avanka, nech rátam, ako rátam. Len muža v robote obedový lístok stojí 32 Skk a dcérku v škole 45 Skk. To je hneď dokopy 77 Skk a to tam nie som ja a ani raňajky a ani večera. Nedajbože nejaká sladkosť alebo ovocie. 😀 😀 😀
Ja som bola včera na nákupe na týždeň : olej, chlieb, rohlíky, mlieko, jogurty, kur. štvrte, brav.stehno, jablká, koreňová zelenina, ovocie, paštéty, maslo, syry.... No jednoducho a dokopy + - 2500 Skk. A nemôžme sa rozdrapovať, pretože máme hypotéku. Tak potom my vysvetli ako vy chodíte na obrovský nákup do Čiech a napriek tomu neminiete viac ako si napísala. 🙂 🙂 🙂

martina.d.
7. máj 2008

Keď som chodila do práce tak sme s manželom dávali spolu na obedy 1280 Skk. To boli len obedy, kde sú ešte raňajky a večere a samozrejme víkendy.

susik77
7. máj 2008

caute, tak my dame za 1 velky nakup cez vikend aj s hippkami pre malu okolo 1500 kc-bez kozmetiky, plienok a pod.

avanka
7. máj 2008

Mati, ved som pisala, ze manzelove obedy a vecere v praci do toho neratam, peniaze, co nemam v ruke, ako keby som nemala.....
Vcera sme boli prave v Cechach, minuli sme na potraviny 2600 sk (v tom je aj 24 l trvanliveho mlieka, karton piva a karton mineralky - lenze tam sme napr. kupili trvanlive mlieko za 16 sk liter) a u nas potom dokupim len najnevyhnutnejsie veci, ako rozky...
Ale je pravda a na to som zabudla, mame doma pomerne velke zasoby konzerv, cestovin a tak..ked 1 mesiac kupim viac(tam napr. celozrnne bio cestoviny stoja 28 sk - kupujeme aj obycajne, to len pre porovnanie) a nezjeme, ostane nabuduce....
tam je to ozaj o hodne lacnejsie ako u nas, takze u nas by sme v Tescu za taky nakup platili min. o 1500 viac.
A napr na ranajky mojmu manzelovi staci krajec chleba alebo 1 rohlik s maslom a hrncek kakaa, alebo 1 smotanovy jogurt alebo mala miska musli s mliekom, on je ako vrabec....

susik77
7. máj 2008

avanka: my zijeme v cechach, mne sa tiez zda vsetko ovela lacnejsie ako na slovensku, aj ked to prepocitam na sk...mama mi nechce verit 😎

bibianna
7. máj 2008

Zatiaľ dvaja 9000, len strava

avanka
8. máj 2008

Susik, my do Hodonina chodime na nakupy uz dlhe roky, hoci aj u vas sa zdvihli ceny, stale sa oplati a v podstate skoro vsetko....

martina.d.
8. máj 2008

Avanka, no väčšina z nás nakupuje na SVK. Ja keby som mala dať na benzín do Čiech, Poľska alebo Maďarska, neoplatilo by sa mi to, a bolo by to ešte drahšie. A aké množstvo sa u nás zje napr na raňajky? Len dcérka zje dva krajce chleba s čímkoľvek, kakao ona nemusí, skôr acidko alebo kyslé mlieko.A manžel, to nechci vedieť, on zje na raňajky niekedy polku chleba. Nemá problém ani s ovsenými vločkami, proste s ničím, ale on zje naozaj veľa. Napr. včera som robila soté z hovädziny na šampiňonoch z 1,5 kg mäsa. Asi mi neuveríš, že to všetko s dcérou zjedli. ☹ ☹ ☹ Samozrejme s ryžou. Ale ja som z toho nejedla keďže som na 90dňovke. Verím že takéto množstvo niekomu stačí aj na 2 dni. Ale jednoducho, on potrebuje jesť mäso, keďže je cukrovkár a on to aj počas dňa zo seba vydá. Ešte podotýkam, že bol včera v práci na obede a dcérka v škôlke. No, čo narobím, keď mám takých žrútov 😀 😀 😀 . A to nie sú tuční ani obézni. Takže tak. 😀 😀 😀

avanka
8. máj 2008

Ved neboj, keby nebolo Ciech (mame to len 28 km a 25 km od Senice chodim na poradnu, takze to je v podstate na ceste) bohvie, kolko by sme minuli....U nas sa toho vela nepoje....manzelove ranajky som opisovala vyssie...
minule som v nedelu robila cinu z pol kila kuracich stehien a kopca zeleniny a jedli sme ju raz spolu na obed a 2 krat on sam...takze 4 porcie....ale zato koacov nema problem aj stvrt plechu na posedenie....takze peciem ozaj casto....
Vareneho zje ako vrabec...

prasiatko30
8. máj 2008

presne tak baby - ja tu len tak sem tam nakuknem ale tie baby co pisali ze z 3000-4000sk vyziju cely mesiac - tak to fakt neviem ako to robite 😕 lebo tie ceny su nehorazne a napr my jeme vela ovocia a zeleniny - ani nie tolko masa -nastastie na tom usetrime, ale ryby a mlieko a mliecne vyrobky - to je hruza ja by som tiez povedala ze pod 6-7000to nezrazime ani keby sme chceli. 😖

seki
11. máj 2008

normalne to poratam ste ma inspirovali ale asi dost 😉
Pritom maso skoro nekupujeme lebo otec chova a bravcove mame domace, takisto sem tam kralika, aj nejaku divinu tak len sem tam kura alebo ryby. ovocie zeleninu mame tiez aj domacu z nasej zahrady.

Podla mna v poslednej dobe dost usetrime na chlebe a jogurtoch lebo to som zacala robit doma v pekarnicke 😎 , mame radi celozrny chlieb a ten je nehorazne drahy v obchode doma vyjde na tretinovu ak nie nizsiu cenu. podobne s jogurtom doma spravim 1200g jogurtu za 30sk v obchode najlacnejsi jogurt minimalne 2-3x tolko.

Ale take ze cestoviny len so syrom a cesnakom muz by sa prve opytal po prve kde ma maso 😕 a ak by to zjedol a mohol by aj pol kila cestovin tak za pol hodinu by zjedol aspon kus klobasy a kopu kesov co by bol hladny. 😒 takze bibula super ak ste vy neni z toho hladni. aj ja by som bola 😅
Muz pracuej fyzicky a je schor chudy takze este mu nedat poriadne najest by som ho rano nenasla 😀 😀
Mlieko u nas tecie miesto vody liter je minimum co sa vypije skor 2-3 litre podla toho co sa vari.
ale zas radsej nech vypije liter mlieka ako vyfajci balik cigariet.

malaskoricka
11. máj 2008

cca 8600☹ to ratam starku, seba, brata a mojich rodicov....
pricom sa snazime minat len na tu zakladnu stravu....neminat prilias vela na sladkosti a podobne a tak...
proswe so vsetkou skromnostou alezdravo

eveen
11. máj 2008

seki a moj zasa vypije aj liter mliecka aj vyfajci balicek cigariet ☹

bluff
12. máj 2008

$1500 😲

sethalas
12. máj 2008

Ahojte, ja si s manzelkou piseme od svatby vsetky prijmy a vydaje do takeho zosita. Minule som pocital, ze kolko dame na stravu, lebo peniaze sa velmi rychlo rozkotulaju a pri 4-clennej rodine (2 male deti) mineme na stravu okolo 7000 Sk. Nakupujeme hlavne v Kaufe, take velke tyzdenne nakupy. Dcera je este dojcena a papa len polievocky, vyzivy a kase. A je fakt, ze cim viacej donesiem, tym viacej sa minie. 😒

zuzitka
16. jún 2008

my mame tiez zosit na vsetky ucty..... a strava vyjde okolo 6000sk 😎

digysa
20. jún 2008

Ja preserkam na potraviny okolo $800 (Ratam tam aj restauracie, ale iba spolocne, lebo manzel mina extra za obedy).
Bluff, ty asi byvas v CA... 🤐

malaskoricka
21. jún 2008

ja zijem z rodicmi,starkou a bratom (teraz aj s miminkom) a u nas to vychadza okolo 5500Sk na mesiac...

libka1
11. sep 2008

Zrátala som to, možno som niečo zabudla sem tam, ale nie veľké položky, aj s nutrilonom (čiastočne je aj kojená) pre malú 8900 za august... ale pravda je že si potrpíme na syry, jogurty, olivy a podobné mňamky... 😒 Nie je tam vôbec mäso, to dostávame od rodičov, okrem rýb, tie kupujeme minimálne 4x do mesiaca 😅 Takže tiež pre mňa nepochopiteľné tie veľmi nízke sumy okolo 3000 Sk, ale keby som musela šetriť, tak by sa to určite dalo skresať... manžel si veľmi potrpí na zdravé potraviny, a ja mu to v podstate schvaľujem... to čo vyhodíme na jedlo ušetríme na liekoch... dúfam že to tak bude aj naďalej... 😉