Koľko miniete mesačne na stravu?

olianko
23. apr 2008

Ahojky 🙂
My sme 3-clenna rodinka a tento mesiac som si zacala pocitat, kolko asi minieme na jedlo.Tak by ma zaujimalo ako ste na tom vy? Viete kolko asi miniete?

erikasadek
11. sep 2008

ahojte, tak zrazili sme to na okolo 600euro, a to aj vdaka latkovkam , takze to je 50 euro menej mesacne,moji zas su strasne masovy, co narobim kazdy den aspon raz denne musia mat v taniery maso, avsak ziadne polotovary , lan zakladne surovyny, na pripravu jedal, takze takto je to ovela lacnejsie a aj zdravsie. 😉

libka1
11. sep 2008

Ja teraz až tak veľa nevarím, možno 3-4x do týždňa. Pre seba sa mi nechce, malá je len na mlieku, muž sa prestravuje na obedoch v reštike z roboty... večer teplú stravu máme občas... keď bude prcek väčší, bude pre koho variť tak to pôjde asi ešte viac do peňazí, ale aspoň bude pre koho variť 😀

jonatanka
11. sep 2008

no minieme cca tych 7tisic mesacne - len na stravu pre nas dvoch, dalsie vydavky su pre deti a tie su podstatne vyssie- nutrilon, plienky, kremiky,kase, prikrmy ach jaj ani sa necudujem ze sme kazdy mesiac v minuse

eli77
11. sep 2008

Baby tak mne sa podarilo nemozne...za tyzden sme na stravu minuli 1000,-sk 😀

...ale na druhej strane sme vyjedli vsetky nase zasoby, takze ratam ze budem musiet urobit velky nakup...takze znova len miniem vela 😠

jonatanka
11. sep 2008

len 1000,-sk??? tak to je snad len moj hriesny sen mat taky dobry mesiac

eli77
11. sep 2008

jonatanka...niena mesiac...ale na tyzden 😝

libka1
11. sep 2008

No týždeň s 1000 by som síce zvládla, ale ten ďalší by som minula 3000 😀 😀

abetka
11. sep 2008

ak sa rata cisto strava, tak ja mam len 1000 na tyzden 😉 .A ide to. Ale mame zahradku a tak tak aj odtial mame potraviny, ale snazime sa skromne a setrne kupovat, ale aby sme neboli hladni

eli77
11. sep 2008

No ano da sa to ...uz som to zistila aj ja. Ale u nas sa mina strasne vela na mlieka, a pri mojich chlapcoch v puberte to tiez ide jedna radost...chladnicku otvaraju kazdu chvilku 😀

maryam
11. sep 2008

tak aj ja sa pridam, my minieme (3-clenna rodinka) priblizne 1000 CHF, to je do 20 tis. korun, ale nie je to len strava, ale aj kozmetika, plienky, hippky a hracka pre maleho.
Snazim sa tiez setrit a chodim nakupovat kazdy den, aj ked mojho muza to veelmi rozculovalo, ze preco nenakupim naraz naporiadok na tyzden, ale ukazovali v TV nejaku reportaz, kde hovorili, ze najlepsie sa usetri, ked sa kazdy den nakupuje, tak sa daju vychytat akcie, nestoja niektore potraviny zbytocne v chladnicke a pod.

Nikde som sa nedocitala, ze by niekto kupoval ine mäso okrem kuracieho a bravcoveho... Nejete hovädzinu?
alebo telacie?
My sice telacie pomenej (drahe), ale hovädzie dost casto a tiez jeme skoro kazdy den mäso.

emjee
11. sep 2008

maryam nie - my momentalne kuracie tak do polievky a mozno raz za mesiac aj ako druhe, bravcove detto, najviac jeme ryby
hovadzie a telacie ani ine vobec

susik77
11. sep 2008

ahojte, ja som si uvedomila odkedy som sem naposledy prispievala, ze na detoch sa proste setrit neda...stale pride nieco, co je treba kupit...asi sa s tym len zmierit 😉
maryam: my prave robime veeelky nakup autom cez vikendy-asi za 2000 Kc a potom cez tyzden len okolo 100 kc kazdy 2.den. My tu ani ziadny poriadny obchod nemame...myslim, ze takto usetrim viac ako kazdy den nakupovat. Ale zavisi...

libka1
12. sep 2008

No my hovädzie ani telacie nejeme z praktických dôvodov... nechcem kupovať mäso v obchode, keď mám všetko od rodičov v super kvalite a bez strachu čo v tom je... ale kravičku a teliatka teda nemajú 😀
ale zas jeme veľa králikov, jahňaciny a baraniny, to je ale mäso ktoré nie každý znesie, niekomu to smrdí 😅

martina.d.
12. sep 2008

maryam - no my hovädzinu jeme pomerne často. Skoro tak ako ryby. Kuracinu pomenej, najviac do polievky. Bravčové bežne a ešte papáme veľa diviny. No, môj manžel má rád mäso, a keď mäso - tak poriadny kus mäsa. Takže ja na strave veľa neušetrím. ☹ 😉

libka1
12. sep 2008

Tiež divinu, na tú som zabudla 😅
Koľko miniete mesačne na papierové plienky?

martina.d.
12. sep 2008

libka, my na plienky minieme cca 1000 Skk

katka76
12. sep 2008

caute babule, tak co stoja plienky mesacne som neratala, lebo kupujem vzdy viacbalenia, ked su v akcii. no a mala je sikovnicka a pyta sa kako, tak mame len cikane a miname tak 4 denne, takze ked to zratam: 4x5.5 x 30=cca 600 - 700 sk, podla akcie - teraz maju v lidli 3balenie za 658 (4.40/ks) a su velmi podobne s novymi pamperskami

iplusr
12. sep 2008

my este deti nemame a na stravu pre dvoch minieme tak do £200,-. Ale nechodime do restauracii, vacsinou varim doma. Na zaciatku to bolo okolo £100,-, ale to sme boli na sendvicoch a tak sa dlho vydrzat neda.

libka1
12. sep 2008

Niektoré tie plienky totiž už zahŕňajú do stravy 😀