Koľko miniete mesačne na stravu?

olianko
23. apr 2008

Ahojky 🙂
My sme 3-clenna rodinka a tento mesiac som si zacala pocitat, kolko asi minieme na jedlo.Tak by ma zaujimalo ako ste na tom vy? Viete kolko asi miniete?

eli77
25. apr 2008

ved prave...setrit sa urcite da...ale nemyslim, ze je spravne setrit na ukor deti...ja jednoducho im nedokazem nekupit to co potrebuju...ale je pravda ze urcite miname aj na blbosti a tiez dost vela vyhadzujeme....je na case to napravit... 😝 a teraz zhruba pred mesiacom sme sa prestahovali na dedinu takze dufam, ze si aj nieco vypestujeme a prichovame... 😉

eveen
1. máj 2008

nas je päť, a mesacne minieme dohromady desattisic.. 🙂 je vela veci zaco vyhadzujeme, napriklad manzel na cigarety, ale to neratam do stravy, potom na benzin, telefon atd. keby som to vsetko mala spocitat tak sme milionari asi 🙂

martina.d.
1. máj 2008

Veľa, veľa, veľa. A to sa kontrolujeme. Nie sme fajčiari a alkohol pijeme len príležitostne. Neviem, či je správne šetriť na strave, samozrejme pokiaľ to nejde do extrémov.

mishichka82
2. máj 2008

ahojte.....my sme dvaja a mesacne minieme max 3000 Sk, neratam do toho priatelove obedy, na ktore doplaca 30sk/obed, ja sa stravujem doma. Ked sme zacali spolu zit, minuli sme aj 1000SK na vikend a potom sme si zacali odkladat blocky a zistili sme ze kupujeme vela hluposti(sladkosti). Suhlasim s emjee, tie blocky nam velmi pomohli. Varime tak 3x do tyzdna, z toho tak 2x nejake masove jedlo. Kazdy den mame ja ovocie aj zeleninu, takze nemyslim si ze sa stravujeme nejak nezderavo.

julia225
2. máj 2008

veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

kluara
2. máj 2008

do 10tis. sa vmestíme 😀 😀 😀

deniskajakubko
2. máj 2008

my minieme na jedlo, plus nejaká maličkosť - buď hračka, alebo oblečenie pre malého cca 11.000 😠

prdelnipusinec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
masinka
2. máj 2008

my minieme na stravu mesacne cca 4500 Sk a to vratane kupovanych prikrmov pre Nelku (tak cca raz do tyzdna dostane maskovu flasticku od Hami a 2-3 x tyzdenne ovocnu vyzivu alebo frutapuru), inac jej varim alebo papa chlebik, jogurty alebo ovocie a este stale kojim takze UM nekupujeme
nakupujem (a varim) podla toho co je akurat v akcii, mame blizko Lidl, Billu, Tesco, Carrefour aj Terno, takze ked sa nieco fakt oplati, v ramci prechadzky ideme na nakup, inac ideme 1-2x do mesiaca na velky nakup do Tesca za gastrace, pripadne niekedy do Hainburgu

sillas
3. máj 2008

ja si to tiež píšem a hýbeme sa okolo 10.000 sk plus mínus 1-1500 Sk...podla toho či kupujem maso do zasoby alebo nie...zdá sa mi to hrooozne velaaaaaa....
ale ked to prepočítam že sme 4 členna rodina a na den je to nejakých 350 sk...tak tolko aj treba....a snažím sa šetriť nekupovať somariny na jedenie... a vymyšlať aj lacnejšie jedla...len z tých zase rýchlo vyhladneme...a už o tretej za obedeom by sme už jedli..l 🙄

maca793
3. máj 2008

ja dávam takých 4000-4500 na stravu a to jedia väčšinou deti, lebo ja toho veľa nepojem. 😢 a potom tak aj vypadám 😀

dadulka19
3. máj 2008

my sme míňali veeeeľa na sladkosti 😒 .no a v poslednej dobe upečiem 1-2 koláče týždenne a na kupované somarinky už ani chuť nemáme.Takže sa dá aj tam ušetriť 😉

maca793
3. máj 2008

to dá, ale ja nemám na pečenie čas, aj byx som mal, ale som lenivá 😉
a sladkosti obmedzujem, tak 1x denne po keksíku a niekedy ani to. nechcem aby boli pri tele a hlavne Maťka, tá by ich zjedla na kilá denne. ☹

miluta
3. máj 2008

Ja denne miniem na klasický nákup okolo 500-800 sk denne.
Ale je v tom aj drogéria aj strava.Keby som žila sama bez muža,neviem ako by som to utiahla...jedine mať 2 roboty...

bibula
3. máj 2008

na stracu,tak max.4000sk,viac nikdy,aj toto je top,priemerne vsak 3000.myslim,ze fajn,kedze varim skoro kazdy druhy den.

olianko
autor
3. máj 2008

bibula mohla by si mi napisat co varis? do IP?
lebo ja sa snazim usetrit ale akosi sa mi nedari...tento mesiac sme to mali za 8 000😠 ☹ 😠

musa
3. máj 2008

no ja som to len tak zbezne poratala,tak asi 8000Sk,ale maso kupujem narazovo do mrazaka,ale svokra mi skoro kazdy vikend donesie domace mlieko a smotanu. 🙂

tretulka
3. máj 2008

bibula - IP prosim aj mne, tiez sa rada necham inspirovat 🙂

bibula
3. máj 2008

olianko-poslala som ti....len nespadni zo stolicky,ze niekto take veci este stale vari v 21,storoci 😀 😅

dadulka19
3. máj 2008

bibula,mne nie IP,hoď to rovno sem 😉

bika
3. máj 2008

aj mne IP, ak to nehodíš tu...

maca793
3. máj 2008

tak potom aj mne, som zvedavá 😵

penelope2066
3. máj 2008

bibula to prosim ta napis do ip aj mne.dakujem

maca793
3. máj 2008

pene ahoj aj ty si tu? príd na nočné sovy alebo hokej čakáme 😉

skolara
3. máj 2008

bibula asi to bude lahsie hodit rovno sem 😀 😀 😀
ja chodim na nakup raz to tyzdna do tesca a za nakup miniem zhruba 1500 sk takze do kopy si myslim ze prejeme okolo 8000 sk lebo este v ramci prechadzky daco prikupim 😝 🙂
A kupujeme si s manzelom veeeeeeeeeeela sladkosti co by sme si mohli tiez odpustit 😝

sillas
3. máj 2008

baby to dobre čítam, že 3 tisic a dve deti???
ja chcem na to recept...!! ved by som 7 litrov ušetrila!!

maca793
3. máj 2008

sillas
dobre, ja 3 deti a seba a na celý mesiac 4000,-sk a niekedy aj menej. podľa potreby.

penelope2066
3. máj 2008

bibula tak uz nam hodis ten recept na lacne stravovanie nech aj my usetrime korunky? 🙂 🙂

eli77
3. máj 2008

Baby to akoze vazne? Ja setrim ako sa len da ale pod 10 velmi nevieme ist...

takze BIBULA do ip prosim si radu aj ja...suuuurne to potrebujem, kedze teraz si berieme hypo a mame aj leazing...plus tri deti takze kazda korunka je dobra...

penelope2066
3. máj 2008

Bibula ja cakam a ip mam stale prazdne 🙂