Koľko miniete mesačne na stravu?

olianko
23. apr 2008

Ahojky 🙂
My sme 3-clenna rodinka a tento mesiac som si zacala pocitat, kolko asi minieme na jedlo.Tak by ma zaujimalo ako ste na tom vy? Viete kolko asi miniete?

ada78
23. apr 2008

vela. 😠

neviem presne, ale mne sa zda, ze platim dookola len seky a jedlo. 😀

susik77
23. apr 2008

asi okolo 10000 😎 aj s malou-nutrilon+hippky

zuzkap2
23. apr 2008

okolo 8000-10000

xena22
23. apr 2008

Nezijem na slovensku,tak neviem z vlastnej skusenosti,ale sestra stale hovori,ze "prejedia" cez 10 000,ked to jeden meisac uskrti na 8000,tak na dalsi to ma 12000 😒
Kazdy radi,ze setrit sa da jedine na strave,ale ako,to uz nik nema slov 😀

magg
23. apr 2008

😀 😀 😀 my tolko nemame

maximalne 4000 mozme pustit na stravu, chvalabohu, ze som kojila a umelym prikrmom neverim(hipp, sunarky atd.)

esci
23. apr 2008

tak 700 dolarov 😠

mirka414
23. apr 2008

1000frankou...

etuska
23. apr 2008

cca 5 000,ale bývame s nasimi a oni kupuju vacsinou maso...takze to moze byt aj 10tis. mesacne 😒

prasiatko30
23. apr 2008

netusim ale asi dost, lebo ovocie a zelenina drazie len taky fukot, mlieko uz pomaly stoji tolko ako liter benzinu - no proste super 😠

livka299
23. apr 2008

Asi 10.000 a stale sa chystame si vsetko pisat 😅 😅 😅 😅 😅

jaduska
23. apr 2008

magg, klobúk dole, keď miniete na stravu iba 4000. Ja tiež kojím a umelé príkrmy nedávam, ale na stravu určite minieme oveľa viac. A radšej to ani nepočítam, hoci bločky si každý mesiac odkladám, že už to raz spočítam, ale nakoniec ich aj tak dám staršej dcérke na hranie, lebo nemám na to čas...

gangulienka
24. apr 2008

my okolo 6000, ale len ja a manzel, mala je zatial kojena...raz do tyzdna chodim na velky nakup a den predtym spekulujem co nakupit aby toho bolo dost na cely tyzden a neminula pritom majetok...odstahovali sme sa na dedinu tak cez tyzden vacsinou nic nekupujem, ked potrebujem chlieb poprosim manzela nech ho prinesie a jemu ked poviem polku chleba zarucene neprinesie nic viac 😀 ...a ked idem s malou na prechadzku neberiem si penazenku 😉

cairka
24. apr 2008

my zhruba 2500-3500,- ako kedy, ale sme len dve 😎

sakura77
24. apr 2008

no,ta 12-tka urcite padne,ale radsej to ani nepocitam,lebo by ma asi vystrelo 😀

magg
24. apr 2008

jaduska, ale u nas to inac neide 18 000 je nas mesacny prijem, z toho 10 000 len inkaso a uvery, potom este mobil internet, nieco na benzin, drogeria atd, no a na stravu naozaj neostane viac ako 4000

olianko
autor
24. apr 2008

tak ja som si tento meisac vyclenila 5000 ale uz som to presvihla o 1000-ku.Navyse mame este havina a tomu treba tiez dat jest 😅 🙂
tesim sa na to kedy uz bude ovocie a zelenina zo zahrady, snad sa daco podari usetrit
nastastie som tiez dlho kojila takze UM sme nemuseli kupovat lebo to je inak tiez dobra palka

fifla
24. apr 2008

my pokial nepocitam malinkeho nutrilon tak 1000 Sk na tyzden. nuitrac navyse okolo 1500-2000 (podla akcosiek v obchode a na nete) a kasicky mi kupuju nasi.

iwuskaaa
24. apr 2008

My minieme na stravu približne 2000 - 2500,- Sk. S manželom sme zatiaľ dvaja. Mäso zvyknem kupovať tak nárazovo, potom len vyberám z mrazničky. Na veľký nákup chodíme asi dva krát do mesiaca, potom denne alebo obdeň pečivo, chlieb...
Všetko som si začala písať, doslova každú korunu na čo minieme, lebo som neverila, kde sa tie peniaze vedia tak rýchlo utratiť.
Mesačne máme náklady do 11 tisíc 😠 , plus benzín a také nečakané výdavky (oslavy...atď)
Čím viac peňazí je, tým sa viac utráca 😀

dadulka19
24. apr 2008

magg,sme na tom véľmi podobne 😒 ....

ella1
24. apr 2008

medzi 10-15 asi.radšej to nepočítam........

danulik
24. apr 2008

ja som sa to este nikdy neodvazila spocitat, ale urcite je to vela..a to sme (zatial) len dvaja 😒

zulok
24. apr 2008

Ahojte maminky, tak na stravu ide veelka časť rozpočtu, to je jasnééé. Ono my sme zatial len traja, bubacik je malinky, takze rozpočet je ešte vpohode, zeleninka v zahradke...,ale viem, ze keď sme boli malí, ako 5 členná rodina, 3 odrstajuce deti, tak tá suma šla horeeeeee.
A ako 5 dospelých v byte to bolo okolo 13.000. a to sme mali zeleninku v zahradke.... a neprežierali sme sa.
A keď kukneme na tie ceny v obchodoch, kolko stoja mliecne výrobky... a všetko, tak niet divu, že? len keby šiel plat a materská hore 😉 a ovocie ani nehovorím, a že sa máme stravovať zdravo.... veĎ na to človek pomaly nemá.
držím palce s rozpočtom, nie je to veru jednoduché hospodáriť

otrivinkajanka
24. apr 2008

u nas sa minie mesacne na stravu okolo 4000-5000 sk ale vela zalezi od toho kde kupujeme a co kupujeme

bzuco
24. apr 2008

my tak cca 6000,-
snažím sa čo najviac vychytať akcie - hlavne na mlieko - to kupujeme celé balenie, mäso, vody, ovocie, zeleninu,...

tribitka
24. apr 2008

my sme traja plus malinká, na spoločný účet dávame každý mesiac 20.000, stále to vyčerpáme..... 😠
ale do toho zarátavame aj večere a obedy v reštikách, kedže u nás sa varí iba cez víkend....

bellasandra
24. apr 2008

No ja som to nepočitala, ale kedze dokopy mame 27000 príjem, z toho byt 8500, plus 11000 mi odide na pôzičky no zostane mi cca 7-8 tis...to mam na stravu a - vlastne na vsetko.... 😝 😀 takze asi priblizne ako Magg

anaid
24. apr 2008

my zijeme v uk, dvaja minieme na stravu asi £300 ( £1=42sk ) + obcas vinko alebo pivo a velka polozka su draheho cigarety!!!! Mamina na sk minie az do 20 000 sk mesacne na potraviny, obcasne pivo je v tom zahrnute. A to su dvaja dospely a moja sestra. Obdivujem vas, ze to tak dobre zvladate, ja by som to asi nedokazala. Ked si predstavim, ze este pred par rokmi sme len cez vikend po veceriach a diskotekach preflakali to co mate niektore z vas na mesiac, je mi z toho zle.

alionuska
24. apr 2008

No pekne baby!Mna sa stale moj drahy pyta,kde davam peniaze...tak som ho asi po dva krat poslala sameho do obchodu.Uz sa nepyta! 😀 Ja tiez neratam,kolko prejeme,ale skoro nic nekupim a tisicka vzdy padne v potravinach.Mna to uz normalne stve,lebo niektore tu pisu,ze setria a ja stale nemam z coho setrit. 😕 Vzdy vsetko miniem... 😅

ella1
24. apr 2008

ups 😅 teraz som to približne spočítala a je to cca 18 tis. 😲 😖 😅 🙄 ☹
ked si pomyslím,koľko toho ešte povyhadzujeme........ 😝 😠

egyptanka
24. apr 2008

cca 6000 - 7000 Sk a to sme len dvaja.
Inac volakedy, ked sme byvali u draheho (4 izbovy byt troch bratov, kde kazdy mal vlastnu izbu) a platili sme len za najom kazdy cca 3000 Sk a kupovali sme potraviny tak som nehladela na ich cenu, kupila som cestoviny aj za 50 Sk, rozne prkotiny, sladkosti ... teraz ked uz byvame vo vlastnom a platime aj hypo tak cena je pre mna dolezita.