Koľko sa platí za staranie sa o dieťa?

matato
3. apr 2008

ahojte, rada by som sa informovala, kolko sa plati za varovanie dietata u niekoho doma v sukromi pocas pracovnej doby, ca. od 7-16 hod., pocas prac.dni. Ak niekto vie poradit, budem rada.M

sue
3. apr 2008

Matato, ja som robila takmer 50hod tyzdenne a mala som 9000 / mesiac - ale mala som u nich aj stravu...

kotenko
3. apr 2008

kolko je to na hodinu?

my zhaname sestricku pre lilianku, ale iba na hodny, ja ju na cely den nepotrebujem. napr ked budem potrebovat ist na nakup a taaak.

matato
autor
3. apr 2008

dakujem z odpoved Sue, skor som to myslela tak, ze dieta bude varovat niekto, u koho bude dieta po celu dobu,ked budu rodicia v praci. Ta osoba by ho mala doma u seba,vo svojom byte, cize by dietatu navarila, isla s nim von....kym si ho zasa rodicia nezoberu. dik

sue
3. apr 2008

Aha, no to sa berie zvyčajne od 100Sk / hod... pokiaľ je to pravidelné, ale myslím, že výhodnejšie je sa dohodnúť paušálne na mesiac...

matato
autor
3. apr 2008

takze keby varujuca osoba dostala od mamy dietata cely rodic.prispevok, tak by to asi nebolo az tak vela? 😉

nitka
3. apr 2008

matato ja som mala opatrovat slecnu 5 dni v tyzdni od rana od pol osmej do poobedia pol stvrtej a ponukli mi cely rodicovsky prispevok,takze ak budes pytat rodicovsky prispevok tak sa urcite nic nestane 😉

ella1
3. apr 2008

my ked potrebujeme postrážiť,tak dávame tak 100 sk na hod. ale niekedy to zaokruhlime,aby aj baba z toho niečo mala,ked je to len na chvíľu.

sue
3. apr 2008

Celý rodičovský príspevok vôbec nie je veľa za opatrovanie... a ak má baba ešte variť a upratovať, lebo je to u nej doma, tak to určite nie je veľa

mixka
3. apr 2008

ja ked som sa starala o 15 mesacne dieta od 9.OO - 19.OO a bolo v tom aj uvarenie obedu pre malu a inak ziadne domace prace, platila mi pani mama 15Osk na hodinu a vyplacala mi to vzdy v piatok vecer

otrivinkajanka
3. apr 2008

moja znama dava 10000 sk na 8 hodin ma 6 mesacneho syna a dievca sa jej stara o maleho od pondelka do piatku take nieco by som brala aj ja

danculik
3. apr 2008

...ahoj matato:ja pracujem od 8:00 hod rano do 15:00 hodiny...takze moju dcerku opatruje jedna znama ktorej platim na hodinu.Davam jej 40sk/hodinu.+ ona jej da papat...alebo ja niekedy donesiem...ako kedy.Donesiem dcerku k nej domov,ona sa o nu stara...chodi s nou vonku,hra sa..a ja si po nu pridem.Podla mna je lepsie platit na hodinu pretoze niekedy som kratsie v praci a niekedy dlhsie.Platim jej vzdy za kazdy tyzden..cize kazdy piatok.

biba12
3. apr 2008

Jedna moja znama berie 100 sk na hod.Pracuje od 8 hod do 16 hod.

mata2
3. apr 2008

Ja som opatrovala babo (kamoske) ze 100sk/DEN.2r,od jeho 11 mesiacov.Rano ho doniesla o 7h a prisla prenho o 13.13h.jedlo mu nosila.

melory
3. apr 2008

ahojte aj ja by som potrebovala na varoanie, ked chcem ist cvicit rano...dnes som sa dozvedela, ze u nas sa dava 150 na dve hodiny.

elise
3. apr 2008

ja platím paušál 3500 sk mesačne ale malý sa varuje podľa manželových smien kedy pracuje to je napríklad v pondelok celý den(12 hod. smeny má všetky 6-18, 18-6) v utorok celý den ale varovku mám do konca mojej pracovnej doby to je do pol piatej od pol deviatej, potom po prvej nočnej štvrtok 5 hodín a po druhej nočnej v piatok 5 hodín, další týžden utorok celý den stredu celý den a v piatok po prvj nočnej další týžden je to stredu celý den štvrtok celý den potom je to v pondelok 5 hodín po nočnej a v piatok celý den takže to len pre vysvetlenie takto sa to pravidelne strieda cca to vychádza 90 sk na hodinu niekedy potrebujem aj minoriadne povarovať a za to dávam 500 jednorazovo .ale financie závisí aj od mesta v blave to bude určite viac ja malého dávam varovať o ulicu dalej kamarátke čo je na materskej.

katka432
3. apr 2008

otrivinka,tak to by som aj ja brala 😉

magg
3. apr 2008

matato poznam jednu pani, berie deti od 1 roku a na hodinu jej rodicia platia cca 50 sk, maju tam aj stravu, rodicia nosia plienky a UM

tilly
3. apr 2008

ja dávam 5000, ale len za doobedie