Koľko ste ochotné investovať do darčekov?

maca793
6. dec 2008

ja som do detí investovala okolo 3x6000,-sk, rodičia ma stáli 2x1000,-sk, sestra 1500,-sk a jej priateľ 600,-sk.

bzuco
9. dec 2008

majka....zasa (a stalo sa mi to pri tvojich príspevkoch už veľakrát) s tebou úplne súhlasím...od 1. slova až po to posledné 😉

slnieckova
9. dec 2008

🙂 uz som sa "bala", ze som s takymto nazorom jedine.... vdaka... som rada, ze su tu aj ine hodnoty ako materialno 🙂

kili
9. dec 2008

slniecková, do témy modré zneba nechodím a ani to nepozerám

to o tých 3 mil. v SHT som napísala asi ja (ak teda nie ešte niekto), ale nemyslela som, že 5tis. je nič, len, že nebudú mať tie 3mil. ako keby to vyhral jednotlivec, že je to tak trochu nefér. Ale som si istá, že tam nikto nešiel kôli peniazom.

A sorry, to, že by to tu niekto čítal kto nemá na darčeky a nemôže splniť želania svojich detí a kôli tejto téme by mu to bolo strašne ľúto, lebo by videl, že čo si iní môžu dovoliť je fakt blbosť. Ľúto mu to bude keď vidí v telke reklamy, keď ide do obchodu a vidí ľudí nakupovať a na nejaké reči tu na nete môže mať...

majka35
9. dec 2008

bzučo ... 😉

majka35
9. dec 2008

hej, už som ti tam aj mäkčeň prihodila ... 😀 😀

slnieckova
9. dec 2008

kili o tom, ze bude niekomu luto, ked si to tu precita nie je vobec rec... aspon z mojej strany nie 🙂

kazdopadne vam vsetkym prajem prijemne predvianocne a potom aj vianocne chvile.... 🙂 majte sa krasne, idem varit 😀

cipsinka
9. dec 2008

joooooooooooj,ako sa to supis pocuva,ze na stedry den byt doma s rodinkou a venovat sa cely jeden den jeden druhemu.Len co z toho ked my s drahym pracujeme az do siestej vecer ☹ ☹ ☹ aj na Stedry vecer,ale dufam,ze stihnem vsetko pripravit a nakoniec si urobime aj ked nie krasny cely den,ale aspon krasny dlhy vecer 😵 😵 😵 😵

kili
9. dec 2008

slnieckova, tak potom som ťa vážne zle pochopila 😕 , ja že o to jediné ti ide, že táto téma ubližuje tým, čo nemajú na darčeky. Ale keď si to neprečítajú, tak im to neublíži 😨 , takže teraz tomu fakt nerozumiem.

to, že kto čo kupuje a koľko na to minie mi je fakt u p.dele. Neviem, ako to myslela zakladateľka témy, či sa chcela chváliť, ale to, že sa to zmenilo na to, že písali darčeky a ich ceny mne celkom pomohlo. A bola som rada aj, keď písali, že dávajú len drobnosti, lebo tiež na tom asi skončíme. A som sa tiež inšpirovala, tak ja som za túto tému vďačná 😎

zuzana76
9. dec 2008

cipsinka, tak vam zelam nech sa vam aspon ten vecer vydari a nech ho prezijete co anjkrajsie

cipsinka
9. dec 2008

este som chcela napisat,aby to zas niekto zle nepochopil,jasne,ze mame s drahym krasny kazdy spolocny volny den,ale zrovna som narazala na Stedry den,ze budeme v praci 😖 😖 😖

cipsinka
9. dec 2008

zuzi si zlata 😵 😵 😵 😵 dakujem,aspon to je vyhoda,ze nemame deticky a keby sme mali urcite by som do tej prace nesla 😉 😉

bzuco
9. dec 2008

maji... 😀 😀

vesi
9. dec 2008

tak my sme sa tento rok rozšupli, ale len preto, že som začala pracovať aj ja a ešte mám aj rodičovský, takže pre deti to bolo cca za 4000,- sk dokopy, ale ešte by sme chceli dokúpiť nejaké spoločenské hry, tak uvidíme. tentokrát im splníme želanie a dostanú chou chou bábiky, každá inú, boli kupované v dráčiku za rozprávkovú cenu a potom knižky a vymaľovanky,tiež kúpené v akcii v tescu 😀 snažím sa dávať im veci z ktorých sa niečo naučia.

nemyslím si, že je to téma o predbiehaní sa kto čo za kolko nakúpi, je to celkom inšpirujúce a aspoň mám prehľad o cenách 😀

tiež ked môžem, tak začínam kupovať skôr ked je niečo za dobrú cenu a akosi sa mi počet darčekov nakoniec podarí vždy prešvihnúť 😅

danuska24
9. dec 2008

ked na to ma tak nech da aj 3x po 100.000... je to jej vec.

cipsinka
9. dec 2008

vesi,presne tak 😉 😉

a z babik budu nadsene,je to krasny darcek 😵 😵 😵

vesi
9. dec 2008

jaj a ešte som zabudla, tak na štedrý deň som aj ja v práci, ale manžel má už vtedy dovolenku, tak prídem domov na hotové a strašne sa na to teším, je to nádherné ako sa deti nevedia dočkať kedy sa najeme a čakajú na Ježiška, aké sú šťastné, ked vidia, že na nich nezabudol, jednoducho je to čaro Vianoc rozžiarené očká a hlavne tá viera v Ježiška 🙂

cipsinka
9. dec 2008

vesi,mas sikovneho muzika,ked vsetko zvladne bez teba 😉 😉 😵

vesi
9. dec 2008

danuska, ved hej, ja neodsudzujem nikoho, nech si dá kolko chce na darčeky, hlavne, že niekomu spraví radosť, chcem len povedať, že nezáleží na tom kolko toho dostanú a aké drahé, aspoň sa k tomu snažím viesť deti a lebo oni behajú s letákmi z dráčiku a chcú všetko rad radom 😀 . tak im hovorím, že na svete je veľa detičiek a Ježiško nemôže donieť všetko im, lebo by sa neušlo iným detičkám 🙂

cipsinka, áno určite sa budú tešť, sú strašne "bábikové" 😀

vesi
9. dec 2008

cipsinka, je šikovný, každý rok na štedrý deň varí on a ja zdobím stromček kým deti poobede spia, ale tento rok kvôli práci ho budem zdobiť asi skôr, lebo chcem vidieť aj ich reakciu 😀

zebricka
9. dec 2008

PC a internet moze mat rodina/matka zapojene kvoli tomu, aby si ich pomocou mohla privyrobit.... PC a iternet dnes nie su luxus, je to standard, aj kvoli detom, dnes sa s tym pracuje na skolach, preco nie doma... tento argument je pritiahnuty za vlasy....
Veci nie su take jednoznacne, ako by sa mohli zdat.....
Viete, ako to vyzera v hrackarstvach.... napr. babiky Barbie typu su tam na kila.... ale nie vsetky su Barbie..... a raz darmo Vasa dcerka tuzi po tej za 700,-, ked mate ledva 500,- na osobu..... takze jej kupite tu nebarbie verziu, pritom viete, ze to nie je to prave orechove.... a tak je to so vsetkym... Lego prave, Lego neprave....
A niektore by ste sa mali vratit na zem a uvedomit si, ze nie kazdy si zije ako v rajskej zahrade a uz vobec nie iba dobre..... ti, co ma poznaju, vedia, ze nemam problem s peniazmi, ale chvalenkarske reci o minani penazi povazujem za primitivne a nevhodne.... a tiez som nikdy nezabudla, ze medzi nami ziju aj taki, aj onaki a ze nie kazdy ma vsetko..... a ze mozu sa rodicia velakrat aj rozkrajat, ale skratka sa to neda.....
Vcera som pozerala taku prudko inteligentnu relaciu, kde sa taky "uzasny" blondiacik vypytuje kraviny... vcera napriklad uja vodica fekalneho vozidla, ze kolko zaraba... ze 13.000,-.... ak ma obdobny plat aj zena, tak si vela nenavyskakuju.... a reci o tom, nech si najde lepsiu pracu, si rovno odpustite, pretoze toto niekto robit musi, inak by nas "hovna zaplavili"....
A ked si maju vybrat, ci minu desiatky tisic na darceky, na hracky, na zbytocnosti, na jedlo /ano, aj na jedlo sa da nerozumne rozhadzovat/ alebo ci daju detom PC a zapoja internet, tak ak maju vsetkych pat pohromade, myslim, ze ich rozhodovanie je jasne.....
A ano, sviatky su pre mna o inom, nie o darcekoch... ze sme spolu....

zebricka
9. dec 2008

A v podstate sa stotoznujem so Slnieckovou.... 🙂

zebricka
9. dec 2008

Cukrikk, ano, ten chlapcek, co sa chcel utopit... nezacal na dobrej startovacej ciare a nemoze za to, ze su chudobni /presne ako tie posledne dvojicky z Hniezda zachrany, co ich matka ma uz tri dalsie deti/..... ale ze sa chcel utopit, za to rozhodne nemozu rodicia..... nie jeho rodicia.... za to moze jeho okolie, rodicia jeho rovesnikov, ktori svoje deti neviedli k hodnotam a nenaucili ich, ze ten, co je chudobny, nie je o nic horsim clovekom, ako ten, co chudobny nie je.... keby to vedeli, neurobili by si z toho chlapca terc posmechu...... a dufam, ze ich budu za to zhryzat vycitky svedomia az do smrti.....

zebricka
9. dec 2008

Zuzidr, a nie, nemaju vsetci rovnake podmienky zariadit si zivot, to sa velmi mylis.... lebo zariadit si zivot neznamena mat moznost povinnej bezplatnej skolskej dochadzky..... podmienky su aj okolnosti, do ktorych sme sa narodili..... a tie okolnosti, sama uznas, nemaju vsetci rovnake.....

zebricka
9. dec 2008

A este nieco.... je kazdeho vec, kolko a na co minie..... trapne je, ked sa s tym chodi ohanat na internet.... lebo nie kazda sem prisla napisat hole fakty, nie kazda iba svojimi tipmi inspiruje.... ale to je snad z napisaneho jasne asi viacerym.....

zuzidr
9. dec 2008

zebrička a o tom som písala,že tiež som sa nenarodila do perfektných životných podmienok,ale od 15rokov som robila jak šrob aby som mohla pomôcť finančne aj doma aj sebe....ale ja už končím...čo človek to názor 🤐

cukrikk
9. dec 2008

niektore prispevky su naozaj velmi pekne ale z niektorych stale citit je mi dobre tak ako mi je a nechcela by som to menit s nicim na svete musim sa nad tym pousmiat ruku na srdce ktora by sa nechcela mat aspon o nieco lepsie ako napr tie kocky co chodia na kavicky nemusia pracovat a mozu si dovoloti o nieco viac ...
zebricka... toho chlapceka doviedlo urobit to co urobil okolie ale nemyslis ze keby je matka zodpovednejsia a namiseto 5 deti ma len jedno dve nemuselo k tomu vobec dojst myslim ze v dnesnej dobe kazda zena moze uzivat atni. a moze predist k dalsiemu dietatku a nie priniest dietako do katastrofalnych podmienok je to msutne lebo potom najviac trpia deti:(

zebricka
9. dec 2008

Zuzidr, tak inak.... narodila si sa s patricnym intelektualnym potencialom, aby si vedela, ze co treba urobit, aby si sa mala lepsie.... bohuzial, niektorym nebolo ani toto dopriate.....

cukrikk
9. dec 2008

a nie je to prvy krat ked sa pekna tema zmeni na porovnavanie kto kolko ma a co ma... niekedy v pismenkach sa neda vyjadrit to ako to clovek v skutocnosti mysli.... vobec si nemyslim ze zakladatel tejto temy alebo niektore prispevky chceli naznacit kolko maju a kolko si mozu dovolit.... vznikla tema vznikli odpovede... a je hlupe aby tu niekto niekoho sudil, ci odsudzoval len pre jeho nazor...... ludia ktori maju nezavidia 😉

cukrikk
9. dec 2008

a maly dodatok

Ludia su ako cukriky, dolezita je napln, nie obal 😉

zebricka
9. dec 2008

Cukrikk, pravda, kto tvrdi, ze sa nechce mat lepsie, ci este lepsie, tak klame... 😉 .... a ano, nemusim pracovat, chodim na kavicky, mozem si kupit, co chcem.... napriek tomu mam nazor taky, ako mam.... a tvrdim, lebo viem, co viem, nie kazdy si za svoju situaciu moze sam....

A ano, ked si raz deti nemozem dovolit, nebudem ich mat.... ale tak rozmyslas Ty, ja, kopec dalsich.... ale stale je vela takych, ktori tak nemyslia.... alebo preto, ze su zvieratka alebo preto, ze nerozmyslaju tak daleko, aby zvazili dosledky alebo preto, ze im antikoncepcia nic nehovori, nehovoriac o tom, ze na to nemaju..... a preto by malo byt na nas, tych rozumnejsich, ze svoje deti vychovame tak, aby neznevazovali tych, ktori rovnake sance od zivota nedostali.....