Koľko ste ochotné investovať do darčekov?

maca793
6. dec 2008

ja som do detí investovala okolo 3x6000,-sk, rodičia ma stáli 2x1000,-sk, sestra 1500,-sk a jej priateľ 600,-sk.

cipsinka
8. dec 2008

magimary fuuuuuuuuha kupovat pre 7 deticiek,to nie je sranda.

Jasna vec,ze Vianoce nie su len o darcekoch,ale su aj o darcekoch je to obdobie kedy treba vycarovat radost a usmev na tvarach ludi na ktorych na zalezi 😉 😵 😵 😵 😵

pd900bo
8. dec 2008

radost a usmev na tvarach treba vycarovat svojim najblizsim kazdy den a nie materialnymi darcekmi.. ale je to len moj nazor, samozrejme aj my si kupujeme darceky,ale take sumy akoze na deti 3x6000 ak si dobre pamatam nechce sa mi to hladat.. 😖 no coment

cipsinka
8. dec 2008

pd uplne s tebou suhlasim,kazducky den sa treba tesit jeden z druheho,len bohuzial je taka doba,ze ludia sa zaujimaju hlavne o to aby uzivili svoju rodinku,tak toho casu na seba nie je az tak vela.

pd900bo
8. dec 2008

no ved prave, aby uzivili rodinu.. tak svoju novembrovu vyplatu neoplieskam na zbytocnosti len aby som mohla niekomu vykladat, alebo deti v skole, kolko som minula na darceky.. radsej si doprajem dobre jedlo, spolocnu lyzovacku, alebo turistiku.. moj syn aj dovolenku v Tatrach povazuje za dar, lebo nechcem aby to bral ako samozrejmost.. v dnesnej dobe su to strasne peniaze, uz len vianocna vecera je poriadna palka a to na tom nie sme zle.. 😉

cipsinka
8. dec 2008

pd presne,my s drahym si napriklad nekupujeme ziadne darceky,drahy si kupil turisticke topanky a boli sme teraz na 11 dni na Slovensku,cize aj dovolenku sme mali ako darcek na Vianoce 😉 😉 😉 A taka lyzovacka je naadherny darcek hned by som brala 😉 😉

ella1
8. dec 2008

mne sa zdá, že ked sme mali málo peňazí tak sme si viac dopriali na vianoce, ale teraz ked sme na tom ok, tak si doprajeme cez rok takže na vianoce už nepotrebujeme toľko darčekov...a čuduj sa svete dcera je na vianoce tiež celkom skromná,veľa toho nepýta.......

pd900bo
8. dec 2008

ano mozno je to prave tak, ze kto toho nema vela potom je na Vianoce megaloman..

ella1
8. dec 2008

vidím to aj na iných,niečo na tom bude....ked mi začala kamoška raz vykladať čo všetko dostali a pritom majú dve deti ja len jedno a nie sú na tom finančne dobre a ja som vymenovala pre každého jeden darček pripadala som si čudne.aj ked vtedy dcera dostala el. motorku a bola drahá, ale aj tak.....

no tento rok kupujem mame obedovú súpravu,lebo akosi nemajú 4 rovnaké taniere 😅 ,dcera chce littlest pet shop-hocičo, najakú knihu oblečko....manželovi kúpim jeho oblubený parfem...a ja nechcem nič,kedže zajtra nám dovezú novú chladničku......

ja mám väčšiu radosť z tej atmosféry a ako sa veroni teší ked vybaľuje.....už asi starnem... 😀

pd900bo
8. dec 2008

ja mam najradsej ked vsetci ,,tlacime do hlav,, veceru, ked sa pri tom bavime/sme spolu 3rodiny/, ked moj otec najstarsi chlap z rodiny prehovara vnukov aby sme si dali darceky uz pred vecerou a oni ho zotru a potomm sa na tom rehocu , lebo sa to opakuje kazdy rok 😀 , ked sa idu deti schovat /maju 19,13,13 rokov/ a my im zvonime zvoncom ako ked boli mali aby uz prisli rozbalovat, proste atmoska..

ella1
8. dec 2008

no a potom všetci funíme akí sme prežratí.... 😀

dadka212
8. dec 2008

Ja milujem hlavne tú gýčovú atmosféru 😵 je to pre mňa krásne ako všetko svetielkuje, vyvoniava večera, medovníčky atď 😵
my s tatom sme si vždy dávali len nejaké oblečko, parfém proste také praktické veci, tento rok dostane iba zimnú čiapku a ja neviem čo dostanem 😝 a možno aj nič 😀 lebo sme vlastne dohodnutí, že si nič nedáme...
malému kupujem pár hračiek a oblečko čo ma dokopy vyjde cca 2000 korún, niečo dostane od krstných a starých rodičov a ostatnej rodiny tak nechcem vrážať do hovadín, čo mu budú stáť v kúte nepovšimnuté 🙂
a rodine čo kupujeme drobnosti nás vyjde cca 2000 korún

takže dokopy nedáme za darčeky tento rok viac ako 5000,- korún pre všetkých 🙂

bzuco
8. dec 2008

každý nech si míňa podľa svojich možností...samozrejme,, že maminy na materskej veľmi vyskakovať nemôžu a tiež, ak je detičiek viac....

keby som mala kupovať všetko, čo si moja malá zaželá, tak prídem aj o posledné gate 😝 😀 😀 😀 ...vždy sa však snažím kúpiť to, po čom jej srdiečko najviac piští...ale nie ked je to celý dráčik leták 😀 😀 😀

neviem, ale autorka témy si asi potrebuje niečo dokazovať, alebo sondovať a porovnávať.....otvára také témy, kde sa vyslovene pýta, kto za koľko a ....točí sa to všeeeetko okolo peňazí....založila aj tému o preplatkoch/nedoplatkoch...kto ako hospodáril....no načo to potrebuje vedieť 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ....alebo sa chce chváliť, koľko jej vrátia...je to čudné....ved finančná situácia každej jednej rodiny je téma, čo sa podľa mňa nemá pretriasať kde -kade na fórach 😔

sassi
8. dec 2008

páni že 3x 6000 😕
ved to za tými darčekami ani ten strom nevidno 😅

No amked vidím v obchodoch tie drahe veci, ako napr poník alebo dinosaurus Fur real za 12000,- normálne zauvažujem o zdravom rozume vyrobcov a tých obchodníkov... ved to kto kupuje ... 😕

pd900bo
8. dec 2008

ale dost bab sa jej na tie temy chyta ze? neuveritelne 😒

bzuco
8. dec 2008

pd....áno...má to vymyslené dobre 😔

irenkat
8. dec 2008

no to sa v dnesnej dobe len tak nevidi, ze si mamicka sama s 3 detmi dovoli kupit kazdemu darceky za 6 litrov 😕

bzuco
8. dec 2008

irenka....ked sa niekto potrebuje chváliť....takýmto spôsobom.....žeby komplexy???

luciask
8. dec 2008

Je mozne, ze niekto kupuje oblecenie, ci topanky v priebehu celeho roka. Mozno maca kupuje vsetko narazovo, k vianociam, aby deti mali radost, ze toho podostavali. Takze ak je tam vela oblacka, rukavice, capice, proste veci co deti aj tak potrebuju, tak tych 6000 SK na dieta nie je az tak hrozne vela.Ja oblecenie moc nepovazujem za darcek, ale za nutnost, ktora sa kupi, ked je potrebna. kupime zopar hraciek, a staci. Detom ziaria ocka, v priebehu roka nekupujem hracky, je to vyslovene, len na Vianoce, ci narodeniny.

kotenko
8. dec 2008

ja kupujem iba drobnosti, pre rodicov a braska nas vyjdu tieto vianoce do 2 tisic sk dokopy a pre draheho som sa trosku buchla po penazenke a tak to bude vyssie, presne ale nenapisem, kedze este stale kupujem a vymyslam 😅

irenkat
8. dec 2008

no mne to hned prislo ako chvalenie sa... 🤐
ja sice deticky zatial nemam, ale aj keby mi to stav nasho uctu dovoloval, asi by som to az takto neprehanala...

cukrikk
8. dec 2008

my si vela darcekov nekupujeme ani na narodeniny ... detom urobime vzdy krasnu oslavu a to je pre nich ten najvacsi darcek lebo sa stretnu zo vsetkymi kamaratmi 🙂 aspon maly si to vzdy tak zela.... na vianoce si kazdy pod stromcekom najde dva darceky max 3 darceky.. a to napr. lyziarske topanky, nieaku spol. hru kolobezku🙂 skor investujeme do rodiny bratovi ,, rodicom atd... lebo deticky sa potesia pohraju a odlozia🙂)

leva
8. dec 2008

Ale preco by mala mat komplexy,ja zas tomuto nechapem,ja mam 6 rocnu dceru ktora si zela na vianoce polly lod ktora stoji 1700sk,mozem ja za to ze je taka draha a ked viem ze po nej tuzi,tak jej ju ako teraz nekupim a poviem jej ze vianoce su neni len o darcekoch ale o pohode a usmeve v rodine,niektore prispevky vedia aj z tejto stranky rozculit.

cukrikk
8. dec 2008

asi som sa tiez nevyjadrila k teme... tak kolko som schopna investovat???tak asi ako kazdy rodic pre svoje dieta asi MAXIMUM kazdy sa snazime splnit svojmu dietatku aspon nieco z toho co by si prialo najst pod tym stromcekom ...

zebricka
8. dec 2008

Nikto nema vsetko, co by mat chcel... a cim skor sa s tymto faktom naucime zit, tym lepsie... plati to aj pre deti...

wladka
8. dec 2008

fiiiha, 6litrov na jedno dieta 🤐 ..

ja som dost narocna, ale asi tolko by som nedala.. nie som sebec, ale viem velmi dobre, ze sa mala potesi len jednej veci a ostane bude mat na haku 😝 .. neviem spocitat, nejaky limit nemam.. ale toto sa mi zda prehnane.. ja mozno dokopy budem mat za 6litrov pre segru, mamu, otca a malu..kazdy po tisicke, plus minus a mala zvysok- a nieco aj pre mna 🙂 😉 .. hlavne zdravicko ab ysme si priali, a stasticko.. ten materializmus je nic v porovnani s tym..

cukrikk
8. dec 2008

tak s tym uplne nesuhlasim .... ale ta tema sem nepatri tak to nerozoberam 😉

leva
8. dec 2008

Hej no 6000sk nieje az taka horib.suma,ked tam je aj oblecenie.Ja vidim v ociach tu radost,ked viem ze mi okolo toho pol roka rozprava ako by si to zelala,tak preco by som jej tu radost nespravila,nekupujem jej vsetko co ju napadne,to zasa nie,no par drobnosti k tomu,no a keby som este pokupovala niake to oblecko,lahko sa to vyskrabe aj na tych 6000sk,Ale to pochopi skor ten co ma deti.

leva
8. dec 2008

Treba pozerat aj na vek dietata,lebo 2 rocnemu ci 3 sa kupuje lahsie,ako uz 6 rocnemu dietatu,co uz ma svoje oblub.veci,co teraz letia.

cukrikk
8. dec 2008

neviem kto co pisal kolko investoval 6t. na jedno dieta... ale neodcudzujem to lebo my sme minuly rok kupili malemu televizor s videom blesk mcquinn ci ako sa to pise🙂)) a stal 5700kc takze zalezi co kupis aj ked chces kupit lyziarsku vystroj potrebujes tych 6 tis...

leva
8. dec 2008

A bohuzial to obchodnik vyuziva,no ale co uz.