Koľko ste ochotné investovať do darčekov?

maca793
6. dec 2008

ja som do detí investovala okolo 3x6000,-sk, rodičia ma stáli 2x1000,-sk, sestra 1500,-sk a jej priateľ 600,-sk.

monkula
9. dec 2008

cukrikk, súhalsím... k rodičovstvu treba pristupovať zodpovedne, nie, huráá, poďme plodiť a o pár rokov, ups, nemám im čo do úst dať... 😉
A k téme, nie sú dôležité darčeky, ale to ,že sme spolu a pre nás stonásobne, 😉 😉
A ak niekto chce dopriať svojim deťom veľa značkových darčekov, nech ich dáva... veDˇnato zarábal celý rok, neukradol žiadnej z vás...

lyongirl
9. dec 2008

tak ja vôbec nechápem o čom to tu už je.... 😕
Je mi jedno prečo zakladateľka založila túto tému, kto chce, nech prispeje, kto nie, nech ju zďaleka obíde a nech ju ani nečíta, ja som prispela, ale už o čom sú tieto debaty? Mala by sa vytvoriť nová téma "Akú hodnotu majú pre vás Vianoce" alebo "Čo pre vás znamenajú Vianoce" .....

Je mi ľúto mamín, ktoré si nemôžu dovoliť kúpiť dieťaťu čo by chcelo, ani my nemáme na všetko, ale zato nebudem nikomu závidieť ani ho odcudzovať za to, že na Vianoce minie 30 000 Sk, je to všetko každého osobná vec....

zebricka
9. dec 2008

Cukrikk, ak sem chodis, citas to tu a mas tu prehlad v pisatelkach, tak velmi dobre musis vediet, kto to ako myslel.... aj ked to len pisal.... 😉
Inak si vznik tejto temy neviem vysvetlit...

miskinadamko
9. dec 2008

podla mna tato tema nema vobec zmysel, lebo kazdy investuje tolko kolko si moze dovolit, a je smutne ze vobec sa tu riesi kolko davate za darceky a uplne sa zabuda na podstatu vianoc 😒

livia76
9. dec 2008

cukrikk 😉 presne ako píšeš 😵 😵

zebricka
9. dec 2008

Miskinadamko.... trefa.... a to je presne to, co sa tu uz dlhsie pokusame niektore vysvetlit....

womenne
9. dec 2008

baby ale ved nemusite kupovat značkove hračky ale moc drahe,my sme kupili malym v polsku minuly rok velke tatrovky 300/ks,velke traktory s vlečkami cena zakus 350.-velke lego največši pytel čo tam bol za 350.-všetko po 2x,všetko čo sme im tam kupili maju ako nove ak neratam že som im ja zlomila kusok z tatry ale iba jednej,fakt kvalitny material vozili sa na tatre cele leto aj po byte,traktory na tych lietaju každy den na vlečke sa vozia adrži to 😵 tento rok im tam kupime bagre alebo kombajny zase su obrovske takže aj kvalita bude super a cena moja teta zan dala minuly tyžden 300.-kč 😲 a ked im kupime autičko v obchode tak do tyždna je pokazene koleso odpadne alebo spodok 😠
ja sa hrozne tešim na to ked zbadaju hračky ich rožiarene očka,manželove a sama sa vytešuje z kavovaru takže si priznajme mile mamičky je to o darčekoch,jasne že aj o tom že budeme spolu.My sme mali minuly rok nadherne vianoce prvy krat spolusami,manžel na ne spominal dlho.Každy kupuje podla financii my si medzi surodencami nekupujeme a dožičime detom samozrejme ked budeme stavat dom nebudu mat kopec darčekov ale postači 2.niečo prakticke bo hračiek maju kopec,preto ked daju peniaze svokrovci zaplatim im poistky,alebo odložim a kupim potom čo potrebujem alebo v priebehu roka 🙂

katrin21
9. dec 2008

cukrikk... teraz mi doslo kto si.... ked som pozerla album, chlapcek mi bol strasne znamy 🙂
Mas spravne nazory, aj ked Vam ozaj asi nechyba nic a velmi Vam fandim 🙂 ste zata rodinka 😉
k ostatným:
ja som rozvedena s dcerkou.. boli casy ked som zila z mala a Vianoce boli velmi skromne... teraz sa mam celkom fajn, tiez som sa vyhrabala da sa povedat z ho..... , ale len vlastnou zasluhou... mam dobru pracu, a na popud tejto debaty som spisala, co a za kolko som asi kupila..
Tak tento rok som priatelovi kupila darceky ta skoro 3tis. ( ale su to topanky a kravata), dcerke 8r. som kupila hracky asi za 1000 sk v Tescu( take kreativne, po cca. 250 sk/kus) a este knihu anglina pre deti s obrazkami.... teraz som bola v Rakusku a tam pokupila veci pre malu asi za 3tisky , ale nedam jej to vsetko, su aj vacsie, takze cast teraz, cast neskor....
Priatelovej dcere kreativnu hracku z Tesca a tiez tu knihu...
Sebe nic, ale ved nieco od drahusika dostanem..
Nasim este neviem, planujem tak 500 sk na osobu..
Takze spolu okolo 7 tisic, ale hovorim, ze cast nebude len na Vianoce...
este chcem malej kupit v bazare nejake lyze... ale tie hadam nebudu drahe a neberiem to ako pod stromcek, ale ze ich potrebujeme....
Odteraz som na Sviatky minala vzdy tak max. 2 - 2,5 tis.... ale som si povedala, ze tento rok si doprajeme... nie su tam drahe veci, ale hlavne ,aby toho bolo viac, nech ma malá co rozbalovat.... Mozno buducirok bude uz zas skromnejsi... hlavne, ze budeme vsetci spolu dva tyzdne...

womenne
9. dec 2008

katrin presen mi si konečne užijeme tatika až 3tyždne mame super vianoce 😵 😵 inač sme spolu len cez vikendy 🤐

katrin21
9. dec 2008

a este nieco: nikdy som malej nekupila hracku z reklamy....ani nekupim, ked je to blbost astoji 1000-2000sk jedine schou schou babiku, ale to som si splnila detsky sen aj ja 🙂))

vesi
9. dec 2008

womenne, úplne s tebou súhlasím, lebo ruku na srdce, pre deti sú Vianoce o darčekoch aj ked sa rozkrájate...
ale to neznamená, že musia byť značkové, dá sa aj lacno nakúpiť a nemusí toho byť veľa. moje deti sa tešia aj oblečeniu aj ked sú to len pančuchy na zimu 😀

my máme v rodine dohodu, starí rodičia kupujú len deťom po jednom darčeku a aj keby to bol plyšák z 50 korunového obchodu, aj tak sa budú tešiť. my dospelí si nedávame nič, ja s manželom, len maličkosť aby sme aj my niečo mali pod stromčekom,najčastejšie je to kozmetika, alebo niečo praktické do domácnosti ako napr. mixér 😀

vždy je to podla momentálnej finančnej situácie, boli sme na tom už aj tak, že sme bývali s rodičmi, môj otec prišiel o prácu a jediný kto vtedy pracoval bol môj muž a brat. vtedy nám stačilo, že máme čo jesť.

Vždy je predsa najdôležitejšie, že sme spolu a zdraví, ale pri deťoch je to aj o darčekoch. odkedy máme deti sa na Vianoce tešia aj moji rodičia a hoci bývame sami a aj večeriame sami, povečeri naši prídu aby videli ako sa deti tešia 🙂

katrin21
9. dec 2008

womene: aj my !!!!! ja som v PD a on v TT( aj ked tatik to nie je, je to priatel, ale dcera ho lubi ako tatika), on zas podnika, ma kamionovu dopravu a to mu zvonia telefony aj v noci piatok- sviatok, a len cez Vianoce ani soferi nerobia... hurááá bude klidecek 🙂))) strasne sa na to tesim... ale uz nas to nebavi, chceme otehotniet a sup byvat spolu 🙂))

katrin21
9. dec 2008

inak stetu debatovali o tom kolko deti mat, ked im nemate co dat do ust, nie to este pod stromcek: raz som pocuvala v TV, ako hovorili, ze tie zeny casto nemaju na antikoncepciu a doma pijana, ktoremu nevysvetlite, ze nechcete, alebo ze mate plodne dni... ato je proste zacarovany kruh....
a preto maju vela deti..

kili
9. dec 2008

zebricka, sorry, ale mám pocit, že s peňazí robíš skôr problém ty, ako tí, čo ich nemajú. My tiež nemôžme dať deťom veľa, ale sú spokojní aj oni aj my. Je mi jasné, že to bude iné vo vyššom veku, ale som si istá, že deti budem vedieť naučiť prioritám a budú chápať.
Jasné, že teraz napíše, že ale sú ľudia, čo nemôžu dať deťom ani to základné... ale to akože kôli nim tu nikto nemôže napísať, že čo kúpil? to je fakt blbosť. Napr. mne sa deti narodili v 27tt a som fakt nesťastná, že som ich nedonosila a nekojila, niekedy sa mi smutno pozerá na také fotky a čítajú niektore príspevky. A s tým už fakt nič nenarobím, ale to by sa musel zrušiť celý MK. Však sa preberte, je to choré chodiť po špičkách kôli niektorým, čo nemajú v živote moc šťastia. 🙄

womenne
9. dec 2008

katrin tak držim palce pri snaženi 😵 moj ked je vyimočne doma že mame kopu kontrol s malymi aspon doteraz to tak bolo snažim sa ich objednatna jeden den vždy piatok tak to mu od 6.30 zvonui telefon razkym sme boli u lekara ma 15neprijatych hovorov ☹ sa normalne čudujem ked mu hodinu nezvoni,on pracuje v čechach a ja asi dostanem najkrajši darček možno od januara budeme konečne spolu 😵
vesi presne tak ved aj my sme sa vždy tešili na vianoce hlavmne na darčeky.

majka35
9. dec 2008

možno by som pochopila túto tému, ak by jej názov bol "tipy na vianočné darčeky" ... tak to by ma inšpirovalo k tomu, čo kúpiť, alebo nekúpiť svojim blízkym ... ale otvoriť tému s tykýmto príspevkom, resp. kalkuláciou, koľko som minula na darčeky, mi naozaj nepríde ako inšpiratívne ... jednoducho tú tému nechápem a aj keď si môžem dovoliť kúpiť aj za viac peňazí darček svojej dcére, alebo manželovi, nepokladám to za rozumné ... tiež mi to príde trošku nezodpovedné "vysolilť" na hŕbu zbytočných hračiek ťažko zarobené peniaze a potom tu celý rok oplakávať svoju zlú finančnú situáciu ... pre mňa nie je až také dôležité, aby sa moja dcéra "topila" na Štedrý večer v kope značkových hlúpostí, ktoré ju aj tak na druhý deň nezaujímajú, ale pre mňa je dôležité to, aby bola moja dcéra spokojná a šťastná po celý rok ... a na jedno chcem upozorniť, že vôbec nezávidím, kto koľko minie na darčeky, ja len poukazujem na nevhodnosť tejto témy ... ja chcem vybudovať vo svojej dcére to, aby sa tešila z maličkostí a urobiť ju šťastnou aj bez toho, aby som ju musela zasypávať drahými darčekami ... ktoré sú, ruku na srdce, úplne zbytočné ... 😠
ale samozrejme na koniec svojho príspevku dodávam, že je to každého vec, čo kúpi a v čom sú jeho priority ... no môj pohľad na vec je taký ... 😉

slnieckova
9. dec 2008

skoda, ze vacsina z vas vidi v "odporcoch" tejto temy zavistlivych ludi.... no o zavisti to urcite nie je.... ako uz bolo napisane, skuste citat medzi riadkami.... 🙂

kili
9. dec 2008

slnieckova, ja som to nemyslela tak, že má problémy s peniazmi a že závidí, ale že vo finančných rozdieloch medzi ľudmi robí rozdieli a rieši ich. Proste niektorí ľudia by asi boli za to, aby bol komunizmus 🤐

majka35
9. dec 2008

kili, prepáč, ale mám pocit, že čítaš každý 10. príspevok a potom sú tvoje vyjadrenia úplne vytiahnuté z kontextu ... 😕

kili
9. dec 2008

majka, no nečítam všetky príspevky, nemám kedy, popíšete faaaakt moc. Ale nedzá sa mi, že by to bolo vytrhnuté s kontextu.

sassi
9. dec 2008

mne s azda, že posledne strany su už cele od temy ... 😒

monkula
9. dec 2008

sassi ,veru tak...

miriamkac
9. dec 2008

Super tema...a dobra diskusia....bod 1.ja som ochotna investovat aj dva miliony....len to ma maly hacik...nemam ich 😒
bod 2. A priznam sa, ze neinvestovala som zatial nic, presne pre ten isty hacik ako v bode 1. 😝

Naozaj tema ako "podme na jahody"...len v skratke, co ma "zaujalo":
1. "mat deti vtedy ked na ne mam"...no tak dve deti sme mali v plane...to akoze som mala jedneho z chlapcov nechat v nemocke?...
2. kili financne rozdiely medzi ludmi tu boli aj za komunizmu...takze toto by som neriesila.
😖
A na koniec...podstata Vianoc je niekde inde, nie v darcekoch.....to tu asi pochopili viacere...

zebricka
9. dec 2008

Kili, Ty si to cele nepochopila.... ani jednu stranu.... nerobim problem z penazi, ani z toho, ze ich ma niekto malo....
Ale tato tema nebolo o tom, ze „co ste kupili na Vianoce, nech sa inspirujem a kolko to stalo, aby som vedela, co ma caka“, ale nahodena udicka.... ze „pozrite za kolko /pozor, nie co/ som nakupila, kto ma viac?“..... a odvtedy ticho... uz si rozumieme? 😉

leva
9. dec 2008

No v prvom rade by sme si mali uvedomit ze 2 rocne 7 roc,dieta je rozdiel,dvoj rocne vam este nepovie co si zela,potesi ho co kolvek a je mu to suma fuk co si najde pod stromkom,no vieme ze 6,7 rocne deti uz maju svoju vec po ktorej tuzia,viem to aj podla seba,kedze vobec neviem co kupit mojmu drobcovi,za to dcerka uz ma vybrate,teraz letia ako barbie,polly pocket,pony ci lego,nepatria medzi najlacnejsie hracky,no ale co si pomozeme,nekupujem jej vsetko co si povie,ale nedat jej pod stromcek vec po ktorej tak strasne tuzi mi neda a kupit atrapu,za to ze je lacnejsia to nie,podla mna 6000sk ktore im dala zakladatelka temy na vian.darceky este v tom aj oblecenie nieje az taka suma strasna ako tu niektore pisete a ked si na to zarobila a dopriala im viacej ako inokedy je pekne,neviem preco by mala mat komplexy alebo by sa potrebovala chvalit.

anickaajanko
9. dec 2008

ja som tohto roku prvykrat prepadla internetu a skoro vsetko objednala odtial
a ked som teraz videla vypis z uctu skoro ma hodilo
keby to tusil manzel 😉

olise69
9. dec 2008

náhodou som tu zo zvedavosti zablúdila- čo je to za téma, čítam, čítam, ale kde je maca ?
Ináč- Vianoce sú o inom, ale pri deťoch aj o darčekoch. Ako kolko kto je ochotný investovať- to predsa musí vedieť každý sám . Ale pripadá mi to detinské, tu to pretriasať. Akoby nebolo už o čom inom diskutovať. Jeden múdry pán by povedal:" Také šufĺovanie dymu."Aj s malým darčekom sa dá urobiť veĺa muziky, hlavne ked je z lásky.
A ešte, viete ako sa hovorí pri rečiach o peniazoch? " Kto sa chváli, treba mu dať, kto plače, treba mu vziať" 😎

zuzana76
9. dec 2008

olise, krasne meno ma tvoja vnucka olivia, mali sme vybrane v pripade dievcatka 😉

kili
9. dec 2008

zebricka, aha, no ja som to furt nejak inak pochopila. Ja už tému beriem tak, ako sa vyvŕbila a ako bola založená už neriešim. a sa mi zdalo, že tu skôr kritizujete tých, čo tu popísali potom, nie zrovna tú zakladajúcu.
No čo viem, tak ona vyhrala 5tis. Z toho, že má peniaze tento rok a môže im toho kúpiť viac, tak má veľkú radosť, tak jej do toho siahať nebudem 😉 Ale prečo založila o tom tému, fakt netuším 😀 , možno by mohla napísať, že ako to myslela. Možno sa naozaj chcela pochváliť, ale ja pochvalenie neberiem niečo zlé, tak ak sa chcela pochváliť, že koľko sa jej teraz podarilo ušetriť, aby urobila radosť svojim deťom, tak jej to prajem, a dodávam, že jej super mamina, keď to zvládla pri troch deťoch a sama 🙂

olise69
9. dec 2008

zuzi- 😉