Koľko ste ochotné investovať do darčekov?

maca793
6. dec 2008

ja som do detí investovala okolo 3x6000,-sk, rodičia ma stáli 2x1000,-sk, sestra 1500,-sk a jej priateľ 600,-sk.

cukrikk
8. dec 2008

tak tak a ved len nieake pekne lego stji 3tisic a k tomu este nieaka malickost a mas hned 6 tisiiiiiic 😀

leva
8. dec 2008

Veru,aj tieto polly pocket,hroozne ceny,no ale v skole si rozparavaju o tom,frcia na tom nase baby momentalne.

zuzana76
8. dec 2008

tak ja mam orientacnu sumu 500 sk na kazdeho, okrem maleho, tomu samozrejme viac, ale dostane tak max 4 darceky - lego za 600 sk, vlacik drevenny za 250 sk, knizky za 600 sk a este mame vybratu noemovu archu za 700 sk, ale ta este nie je kupena.

okrem toho kupujem rodicom max 1000 sk - kozmetika, obrusy, spodne pradlo, svokrovcom max 1000sk spacebag, ulozne boxy,kozmetika, vankus, brachovi s priatelkou nieco do bytu- korenicky a noze - spolocny dar max 500 sk, sestrinej malej som posielala dar, kedze nezije v SR - nejake drobnosti-podbradniky, obrazkove plienky a tricko- 500 sk

manzel a ja sme si tento rok uz dali velky dar- kompletna prerabka bytu, takze okrem takych veci co sa vzdy zidu ako kozmetika nedostaneme nic

a ako som ratala tak rodina ma vysla 3000 sk a maly 2650 sk, teda tych 6000 celkovo

snazila som sa vybrat dary prakticke a to comu sa urcite potesia

shura
8. dec 2008

sumy tu padli zaujimave, ale určite by som nikoho nesúdila, koľko dáva. Každý dá podľa svojich možností. Ja napríklad dávam dary 13 ľuďom. Nebudem im kupovať hlúposti, ale raz za rok im kúpim niečo, čo by si odo mňa inak nechceli vziať, ale čo je zároveň mojim poďakovaním. Oni nám pomáhajú po celý rok, takže tento dar je mojou vďakou. Drahému som kúpila veci, čo už dávno chcel. Malému som kúpila veľkú sadu dupla, len tá stála 1400.- plus 3 knihy a tričko. Mame knihy a tiene, ktoré sa jej páčili, Svokra je čajová, tak takú špeci sadu na pitie čaju.Bratovi sadu DVD, Nevlastnej mame tiež DVD, plus audio CD, čo chcela a Tatovi porcelánového psa do zbierky a krabicu cigár. Ale zase viem, že svokor má rád domáci vajčák, tak mu fľašku vyrobím a to ho poteší viac, než čokoľvek iné.

cukrikk
8. dec 2008

hmm tak mi poradte co mam kupit 5celnnej rodine s tromi detmi z USA deti maju 7r. 12,14r 😒

shura
8. dec 2008

a ešte som zabudla na naj kamošku. Ta je momentálne mimo SR a tak som jej pol roka kupovala časopisy, ktoré má rada a mesačne ma to stálo cca 50.- a čo jej spraví naj radosť, posielam jej každý rok krabicu koláčikov a perníkov o ktorých básni ešte pol roka, ako sa tešila

zuzana76
8. dec 2008

cukrikk to je tazke, ked ich clovek nepozna, deckam mozno nejaku spolocensku hru, teda jeden spolocny darcek a rodicom nieco do domacnosti, neviemc o by ich potesilo

zuzana76
8. dec 2008

alebo nejake DVD zaujimave, knihy, rodicom mozes predplatit nejaky casopis co vies ze citaju, neviem aky typ ludi su, takze velmi tazko radit

cukrikk
8. dec 2008

zuzana76: hmm su to deti ktore maju pone vsetko rodicia nevedia kam maju davat financie takze je to o to tazsie ich dcere som kupila privesok swarovski babe sa ako tak este da im kupim asi spolocny darcek kristal tu v CR myslim ze to je pekna pamiatka a amici maju dost radi kristal ale co kupit 14 rocnemu chalanovi?:( hokej nehra fotbal tiez nie elektroniku ma vzdy tu najkvalitnejsiu ... neviem

cukrikk
8. dec 2008

ale oni su americania ....:( nevedia po slov.

zuzana76
8. dec 2008

tak to je tazke- mozno predplatit nejaky adrenalinovy darcek ako jazda na niecom zaujimavom, samozrejme pod dohladom instruktora, proste nieco takehoto typu

zuzana76
8. dec 2008

no ved som myslela predplatit tam v USA americky casopis, americke DVD, ale ten kristal je dobry darcek, alebo nejaka keramika , ak teda budes mat moznost to kupit

kili
8. dec 2008

sa smejem, že veľa z vás má limit 500,- na osobu. aj my tak máme a už dlhé roky, ale hodnota tých 500 korún sa postupne znižuje ale pre nás zvyšuje 😀

zebricka
8. dec 2008

Ja inak nemam rada taketo temy.... si viem predstavit, ze to cita nejaka mamina, ktora je rada, ze vobec budu spolu, ma z coho veceru vychystat a detom aspon co-to, ta musi byt na maslu, ked tu niektore cita.... ☹

kili
8. dec 2008

zebricka, no ja by som sa tak trochu k nim zaradila a na mašlu nie som a pochybujem, že by to niekoho mohlo tak rozrušiť, však si musí byť vedomí, že sú ľudia, čo majú viac

zebricka
8. dec 2008

Kili, by si sa cudovala, nie kazdy vie tak obdivuhodne zvladat svoju situaciu, si spomen na toho chlapceka, co sa chcel utopit... ... mas este malicke deticky, ale ked pride ta doba, ze budu tomu rozumiet a Ty im nebudes moct splnit ich zelania, aj tie malicke, bude Ti to velmi luto.... lebo zase ruku na srdce, ktora by nechcela urobit pre svoje dietky najviac na svete.....

slnieckova
9. dec 2008

suhlasim so zebrickou... ono nejde o to, ze by clovek zavidel alebo nejako sudil alebo nieco podobne.... len mi pride divne, ze v teme "modre z neba" sa "rozplyvame" a vyplakavame nad tym, ake tazke zivotne osudy maju niektori ludia, ktori musia vyzit na mesiac napr. zo 4000,- a tu sa rozobera to, ako je niekto ochotni investovat do darcekov na Vianoce 😕 20-30000,-... a možno aj viac.... to mi pride divne, smutne, pokrytecke, nevhodne, smiesne..... len tolko....

budete utocit? Urcite.... nevadi 😉 mam pravo na vlastny nazor, toto je ten moj.... a argumenty typu: nelez sem, ked sa ti nepaci, neberiem... mam pravo liezt kam chcem a povedat si na to svoj nazor 😀 😝 😎

pacna
9. dec 2008

slniečkova suhlasim 🙂

zuzidr
9. dec 2008

môj názor zase je,že pokial nemám čo dať deťom na Vianoce na stôl,tak nebudem mať zapojený internet,doma PC 😒 😀

pacna
9. dec 2008

zuzidr jasne ale nie každy rok je rovnaky niekedy je lepšie inokedy sa nedari 🙂 😖

slnieckova
9. dec 2008

zuzidr tu nejde o to, ci niekto ma alebo nema PC a zapojeny internet.... 🙄 🙄 tu ide o princip....

a aby som to uviedla este na pravu mieru... nehovorim, ze kupit niekomu drahe darceky je zle, ak na to clovek ma.... len mi pride netaktne to tu takto vypisovat, ked v inej teme vyplakavame nad strasnymi, tazkymi osudmi niektorych ludi...

apropo: neskutocne ma zarazilo v teme "slovensko ma talent" jedno tvrdenie: vyhrala tanecna skupina, je ich sest.... no co z tych troch milionov budu mat, ked si to medzi seba podelia... ziaden nic.... hm, ak je 500.000,- nic, tak ja som asi fakt blba a nechapem tento svet.... ale to je uz ina tema....

zamyslite sa nad tym, pretoze mam pocit,ze v poslednej dobe sa tu riesi len to, kto ma kolko penazi, kto na co ma a pretekate sa v tom, kto ma co drahsie... moj pocit.....

pekny zvysok dna.... dovi

sassi
9. dec 2008

mna jedine čo štve, su obchodníci, čo teraz nehorázne zdvihnu ceny a 2 dni po sviatkoch pojde všetko o 50-70% dolu!
Min. rok si dcerka želala Barbie Rosella - čo vam budem hovoriť ... 745,- stála 😕 Ale kupili ju naši.
Tento rok chce Lerning Chou-chou ... stojí 1500,- .... A ja už darčeky pre nu mám, a teraz si to vymyslela, a ja neviem, čo mam robiť... 🙄

Chlapčenske hračky su ešte drahšie, všetky tie dráhy a autá, LEGO ... sice sa da kupiť aj lacnejšia napodobenina, lenže to nič nevydrží 🤐

Da sa kupovať aj skor, v lete a na jesen, kym ešte nenahodia vianočne ceny ... lenže potom sa vam stane čo mne, že teraz v ošiali TV reklám si dcerka vysnívala iný darček....

Zuzidr... to nie je len o tom, že niekto na to má či nemá ... ja nemyslím, že aj ked na to mám, tak by deti mali dostať všetko, čo im na očiach vidíme ... Ano, naši dostanu možno viac ako v iných rodinách, ale nie su to zas horibilne sumy.
PC a internet využivam aj pracovne, takže sa ho nezrieknem zato, aby som decku kupila dalšiu somarinu za 2000,-

cukrikk
9. dec 2008

mne sa vobec tato tema nezda pokrytecka.... kazdy si dovoli kupit tolko na co ma... nikto tu nekradne nie je trestany..tak preco detom na vianoce neurobit radost .... hovori sa ze vianoce nie su len o darcekoch ale mele dieta to vnima inak .. deti tyzdne pred vianocami nespinkaju snivaju o prekvapeni pod stromcekom pisu listy Jeziskovi urcite viac pomahaju a posluchaju aj my sme boli deti 🙂
slniecko spomenulo temu o chlapcekovi ktory sa chcel utopit.... priznam sa bolo mi tej rodiny velmi luto aj sme prispeli a poslali sme veci.... ale aj tak moj nazor je trosku iny... ja osobne si myslim ze za to vsetko moze aj tak rodic matka,,,, vedela v akej dobe zije v akych podmienkach a urcite aj akeho ma partnera nechcem byt zla ale ja by som sa na jej mieste branila uz aj druhemu dietatko... kazdy osobny nazor ale nechcem kazit vianocnu temu o darcekoch....
zuzidr viem ako si to s tym pc myslela a urcte to ma nieco do seba

zuzidr
9. dec 2008

ja som nemyslela mať doma internet a kúpiť dieťaťu len to čo uznáme za vhodné,ved ani ja nekupujem blbosti...-

ale bolo tu písané,že sa to zle číta ludom,ktorí nemajú ani čo dať na vianočný stôl,tak ja by som si asi rozmyslela či zaplatím 300 a viac korún za internet ako kúpiť kapra a veci na šalát.....

ale celý život je o prioritách,sú ludia čo majú peniaze a uskromnia sa,sú ludia čo si vedia tie peniaze naplno užiť,a poznám takých čo deťom na desiatu nemájú čo dať a poobede si kúpi adidasky tenisky,lebo zarobil na fuške 2000sk 😠 😠 😠 😠

ja sa hrozne zle vyjadrujem v písomnej forme,takže sa môže stať,že ma ma málokto pochopí,ako to myslím 😅 😕 😀 😀 😀

zuzidr
9. dec 2008

cukrik naplno s tebou súhlasim všetci žijeme na jednom slovensku na jendej zemi a nebudem skrývať svoj názor že skoro všetci máme skoro rovnaké podmienky zariadiť si život....

ja som tiež vyšla z h.vna a snažíme sa s manželom ako najviac vieme........ 😒

ale to už je mimo témy 🤐

sassi
9. dec 2008

no tak ja bay som mala na darčeky, som si našla pracu popri MD
Akože nielen vyslovene "na darčeky" ale aby sme mali niečo navyše (na dračeky, vylety ... atď.)

Nechapem tiež ludí, čo vyplakavaju, že ako nemajú na nič, ako nemožu deťom nič kupiť a pritom sedia doma na zadku a čakaju pomoc od iných ...
Zasa tiež myslím, že ked si nedoprajem cez rok, aspon na vianoce by som si mala dopriať viac, a splniť deťom čo si želaju (aspon na 50%, ked už nemožem na 100%).
Aj detske želania sa daju troška skorigovať už pred vianocami. Moja dcera už je školáčka, sama uznala že 1500 za jednu hračku je strašne vela penazí ked ja teraz naplno nepracujem (aj ked presnu hodnotu penazí ešte dokonale nepozná ...).

Poznam kopa ludí, čo decku vtlačia do ruk katalogy hračiek a nechaju ich, nech polku z toho napíšu Ježiškovi...
Ja sa snažím podobným aktivitám vyhýbať, ako aj sledovaniu TV reklám do oblbnutia...
Každy rok je to tak, že vybehnu so super reklamami plnými šťastných deti a pritom tie hračky z reklám su väčšinou o ničom 😕 ... Aj minule v hračkárni sa smiali, že ludia kupuju len to, čo je v reklame.
Ved ked poznam svoje dieťa, musím vedieť, čo by ho potešilo aj bez prezerania katalogov 😉

titkovamiriam
9. dec 2008

ja som naprikla vlani aj predvalni mala omnoho skromnejsie vianoce,no kedze som sa vratila do prace tak si tento rok dovolim minut trosku viac 😀 a nezda sa mi to pokrytecke ked by niekto minul na vianoce hoci aj milion ak tym spravy radost a dokaze splnit tuzby je to kazdeho vec-ako ta moja chyba v prvom mojom prispevku keby som mala tak miniem na sviatky aj tolko a deti si vzdy zelaju to co chcu a mozme kupit.samozrejme ze keby sme mali viac chceli by viac. 😲
viem ze vianoce su o atmosfere a ja ju milujem-pre mna zacinaju sviatky 24 az po darcekoch ked je uz klud -voni kava ,vsetci sme pri stole horia sviecky a svieti stromcek. 😀 .decka sa vytesuju co dostali a tak.

neviem si predstavit zeby neboli darceky a inak radsej davam ako dostavam. aj ked mna potesi ked tam najdem co som necakala 😀

zuzana76
9. dec 2008

ja zase suhlasim so Slnieckovou, teda v niecom, konkretne v tom pretekani sa, ja som do jednej temy prestala kvoli tomuto chodit a to nie sme na tom financne zle, ale proste mne bolo zle z tych vyjadreni, sice baby si v tej teme myslia ze su kamosky, davaju si stretka, no ale moj nazor je iny, a nie je to zavist, ale proste uz ma omrzelo pocuvat kto co zase nakupil a kolko prachov na to minul. Ja chcem vychutnavat chvilky s mojim syncekom, jemu dopriat podla moznosti, ale je pravda,ze zatial je malicky a potesi ho akakolvek hracka a nemusi ani vela stat. To bolo zase mimo temy, ja som prispela len preto, lebo niekto vravel,ze by sa rad inspiroval, taketo temy na inspiraciu su fajn, len by to nemalo vyzniet ako chvalenie sa a pretekanie, tolko moj nazor

majka35
9. dec 2008

celú túto tému nechápem ... a hlavne nechápem zakladateľku, ktorá v každej téme plače nad svojou žalostnou finančnou situáciou, nad tým, ako sa ťažko zarába rozdávaním letákov, ako nedokáže sama uživiť svoje tri deti, na ktoré je sama ... ☹ celý čas som ju ľutovala, ale teraz som z nej rozčarovaná ... ja zarábam môj manžel zarába, máme jednu dcéru, ale ani by nás vo sne nenapadlo vysoliť toľko peňazí za darčeky ... sama som to teraz videla na mojej malej, v sobotu sme oslavovali jej 2. narodeniny, dostala od babičiek, dedka, tetušiek plno darčekov /drahých .... ja som na to bola nahnevaná!!/ a najviac sa tešila z drevenej skladačky za 200 Sk!!! ... na druhý deň ráno, keď sa zobudila, hneď si ju zobrala do rúk a hrala sa s ňou celý deň ... a viem, že detičky majú svoje sny, niekedy naozaj nezrealizovateľné ... aj ja som mávala, chcela som také hračky, aké som videla u svojich kamarátov a kamarátiek ... keby mi ich rodičia všetky kupovali, nevážila by som si ani jednu ... myslím, že najkrajšie je na Vianociach to, že sa rodičia môžu naplno venovať ceý deň svojím detičkám, mamy nemusia upratovať, otcovia utekať do práce, ale sú spolu celý čas a trávia príjemné chvíle oddychovaním, hraním sa, guľovaním, sánkovaním, lyžovaním, jedením 😀

titkovamiriam
9. dec 2008

ZUZY ja viem ako to myslite.ja tiez nemam rada tie typy co kupuju same znacky vysedavaju s cigaretkou a tvaria sa ako majsrine sveta.ale zasa dnes sa daju kupit uz strasne vela veci a aj za dobru cenu 😀 moj najstarsi syn si uz dokaze zarobit celkom slusne peniaze na to ze chodi do skoly zarobi aj 12 tisiciek za mesiac samozrejme ze si kupoval s prvych penazi vsetko znackove ,,super,, co som im nekupovala no velmi zistil ze u oblecenia je skoro jedno kde ho kupis lebo tricko si roztrhol a je rozdiel vyhodit tricko za 200 a 2000 sk,topanky tie kanadove si kupi za 3500 a uz ich dva krat reklamoval-na mileticke mali za 800 a zateplene 😲 -o budne si spravil prieskum a tiez skoncil nakoniec na mileticke lebo mu uz bolo luto dat za bundu 6000.-ked vsetko ,,znici,, 😅