Koľko zarábajú vaši manželia?

bobulka34
26. jún 2008

stale nadavam manzelovi, ze malo zarobi, ako je to u vas, teda ak chcete povedat?

katika1
26. jún 2008

ja neviem 😀

otrivinkajanka
26. jún 2008

bobulka tak to keby som ja vedela,,,,,,,,nemam ani potuchy kolko zarobi 😒

nippa
26. jún 2008

a podarilo sa ti tym nadavanim zvysit mu plat? 🙂 .... je to zbytocne pisat kolko kto zarobi lebo kazdy mame iny zivotny styl..jednemu by bolo to co mame my malo a inemu vela...zalezi ako si viete usporiadat financie .......skor ho podpor v tom aby sa popozeral po niecom inom a ak nic nenajde tak ma stale tuto pracu takze nema co stratit....ale nadavanim nic nevyriesis 😉

mywiel
26. jún 2008

Dostatocne aby som ja nemusela robit a mohla byt doma aj po MD. 😉

tamia
26. jún 2008

ako máte zňadelené financie ked neviete koľko vaši muži zarobia? Alebo za čo chodíte na nákup.....? Lebo ten náš rodičák je mizerný, akurát tak na plienky, krémiky, mliečko, výživy a pod. ☹

kotenko
26. jún 2008

brigada,dohoda - 13 tisic
firma - cca 20 tisic
svadby/dj - 3 500sk (na noc)
a plus moja "obrovska" materska 5 100sk

s toho vydavky:
najom byt - 7 500sk/mesacne
najom firma - 4 000sk/mesacne
pausal+kredit - 2 000sk/mesacne
internet (firma + byt) - 2 000sk/mesacne
dietatko - cca 7 000sk (aj s liekmi drahymi, plienky, mlieko a pod...)
pravidelne odkladame peniazky na svadbu - 5-8 000 sk/mesacne
splatka fotak - 900sk/mesacne
splatka recorder - 800sk/mesacne
splatka gauc - 1 200sk/mesacne

a na vyzitie nam ostava priblizne 8 tisic Sk

sylverka
26. jún 2008

no mohlo by to byť aj lepšie hlavne moja md lebo stále som zavislá na manželovi

lienockaa
26. jún 2008

ale samozrejme, ze viem, kolko zaraba..🙂ibaze suhlasim s nippou, co je niekomu malo, moze dalsiemu byt akurat a este dalsiemu by ani nestacilo..to zalezi od toho, aky standard ma rodina zavedeny..a tiez dost aj od toho, v akej oblasti manzel pracuje..v niektorych profesiach proste nemozes ocakavat vyssi prijem- tu nadavanie nepomoze, ine su perspektivne do buducna a mas nadej, ze sa plat po case zvysi- tu pomoze trpezlivost a dalsie su od sameho zaciatku dobre platene- to by sa asi nikto nestazoval.. 😉

silvia.s
26. jún 2008

to bud rada ja som za každu ušetrenu korunku. u nas najom 9000 ,uver 7500 ,alimenty a poistki na deti 11000,manželove odvody 6000,pôžička 1800 a kde maš ešte stravu , plienky a td.i ked žijeme niekedy od korune ku korune ale treba si to rozdeliť. u mna maju prednosť šeky a deti a potom sme až mi.

halienka
26. jún 2008

Môj muž zarobí dobre, je živnostník takže sa nedá napísať kolko za mesiac, lebo každý mesiac je to iné, ale v priemere za dobrý mesiac tých 35 tis. No ale ja to neberiem ako že to je len jeho povinnosť zarábať veľa prachov a keby sa mi málilo tak mu nadám 😖 Ja tiež robím, a snažím sa zarobiť. Keď má muž slabé mesiace (aj to sa už stalo že za 3 mesiace len 3 zákazky) tak som tu aj ja, čosi zarobím a udržím ten rozpočet ako tak nad vodou. Samozrejme ak si na materskej tak nemáš možnosť nejak zarábať, no aspoň ako píše Nippa, pokúsiť sa manželovi pomôcť nájsť lepšiu robotu, hladať inzeráty, poprípade nejaké privyrobenie cez víkendy. 😉

titkovamiriam
26. jún 2008

cca 30tis,podla toho ako ide zivnost 😀

lyongirl
26. jún 2008

ja tiež neviem koľko môj muž zarobí a je mi to "jedno", pokiaľ peniaze sú. Je podnikateľ/začiatočník/ a každý mesiac je iný, niekedy máme len od výplaty k výplate. Snažíme sa uskromniť, nekupujeme drahé veci, varíme lacno, nechodíme na dovolenky a zatiaľ sme to vždy utiahli, aj keď boli chvíle, kedy bolo do plaču, ale snáď bude lepšie.... A keď je dobrý mesiac, tak idú peniaze na opravu auta, alebo sa kúpi niečo malému, alebo si kúpime nový kúsok oblečenia 😉

evitkamalicka
26. jún 2008

u nas je to tak, ze zarobi dost natolko, aby som nemusela aj po materskej pracovat

ukana
26. jún 2008

Přimeřene 😀

lyongirl
26. jún 2008

aj ja chcéééém......
a zabudla som, že mesačne si privyrobím ja 2000 Sk, tak aspoň niečo k úbohej materskej.

tamia
26. jún 2008

lyongirl,
ako si privyrábaš popri materskej. Ja by som brala také práce na doma ale nič poriadne som nenašla ☹

sylvie
26. jún 2008

bobulka, ak sa ti zda, ze zarobi malo, tak asi to je naozaj pre vas malo..
inac, neviem ci dobre rozumiem tvojej otazke.. zaujima ta kto kolko zarobi, alebo ci si tiez myslime ze nasi manzelia zarobia malo?

kotenko
26. jún 2008

lyongirl, aj mna zaujima, kde si privyrabas...

lyongirl
26. jún 2008

chodím 1x do týždňa upratovať na pol dňa rodinný dom

abetka
26. jún 2008

aj moj manzel zarobi priemerne. Ma stale rovnaky plat a to mame uz dve det, pozicku na krku a ja som na MD. aj teraz ideme na doraz ba neraz do minusu, ale hlavne ze sme zdravi. Ja to zacnem riesit, ked ma to dopali. Tiez som chcela, aby zmenil pracu, ale nepodarilo sa. Snad raz bude lepsie. Aspon tomu verim.

zuzula28
26. jún 2008

bobul, to fakt nadávaš manželovi, že málo zarobí...pochybujem, že to prospeje rodinnému šťastiu a rozpočet to aj tak nevylepší 😅 Veď keď som si drahého brala, tak som vedela koho si beriem, čím nás bude živiť a samozrejme aj to koľko zarobí...v živnosti sa korunky točia, to je samozrejme iné, ale ja by som napr. nestolerovala, aby môj muž tajnostkárčil s výškou svojho príjmu 🙄 My si všetko spolu preberieme, čo plánujeme, na čo máme a na čo už nie a držíme sa hesla..."prikrývaj sa takou perinou na akú máš"... 😉 A teraz si už aj ja chodím na pár hodín do robotky, pre radosť aj pre peňiažky a je to fajn pocit, že už to zasa ťaháme spolu 😵 😵

ajka23
26. jún 2008

moja mamina nikdy nevidela otcovu vyplatnu pasku a v pohode cela domacnost fungovala... 😉 nie ze by mali medzi sebou tajnosti... 😒

zuzula28
26. jún 2008

a rozhodne nie je celkom správne písať sem presnú výšku príjmov svojho partnera...teda minimálne mi to príde divné 😅

dididi30
26. jún 2008

hm no to je tema 😖 to ako keby som sa ja pytala, kolko vloziek minietie pocas mendzesu 😀

zuzula28
26. jún 2008

ajka my si tiež pásky nekontrolujeme...stačí si povedať alebo na účte to je aj tak jasné, komu koľko nabehlo 😉

alififi
26. jún 2008

zuzula tiez si myslim- zvlast ak to sama nenapise 😀
bobulka uz tu neni, asi uz zaklada dalsiu temu 😉

ajka23
26. jún 2008

zuzula, presne, hlavne, ze je z coho zaplatit ucty a z coho zit... 😉

zuzula28
26. jún 2008

didi, no ten počet vložiek by mi neprišiel až taký zvláštny ako to, že koľko ti zarobí chlap...to preberáme, aj to veľmi decentne len z naj naj kamarátmi, keď sa bavíme všeobecne o sociálnej situácii u nás...Ozaj a keď niekto pracuje pre firmu alebo nejakú inštitúciu, tak zverejnenie mzdy je tuším aj priestupok alebo čo 😕

dididi30
26. jún 2008

zuzula, tak veru ......ja to nepreberam s nikym este aj rodina moze zavidiet , tak ale sak hlavne,ze ten co zakladal temu nas neiformoval o tom kolko jej muz zarobi,ze? 😎

tweety22
26. jún 2008

inak ja nechapem preco sa do diskusie zapaja niekto kto sme nechce pisat verejne zarobky... ja to tiez nezverejnujem, dokonca to nepreberam ani s kamaratmi, ani s rodicmi, je to len nasa osobna vec ale zase ked to niekto zverejni je to jeho vec a nebudem si tu z neho robit posmech...

jaaaj po dlhom case som sa zapojila do nejakych diskusii ale ked vidim, ze sa nic nezmenilo, ze takmer kazda tema sa obrati dost zvlasnym sposobom tak ma to zase utvrdi, ze radsej idem robit nieco inteligentnejsie... inak to porovnanie s tymi vlozkami mi pride fakt dost cudne ale vec nazoru ☹