Komáre. Čo ich odpudzuje?

lindulak
23. máj 2008

Poradite mi niekto nejaky trik proti komarom? Z celej rodiny zeru len mna - teda vsetko nie len komare. Aj by som sa natrela alebo nastriekala nejakym repelentom, no mam male babo, tak nechcem na seba davat chemiu, ked este kojim. Nepomohla by napr. nejaka vona, ktora ich odpudzuje? Ze by som sa niecim navonala... 😉

nutka
23. máj 2008

...ja som posula ze rozkrojena paradajka na parapete ich odpudzuje.....

ale neskusala som.... 🙂

bianca
23. máj 2008

lindulak ja som na tom rovnako.Ajb teraz mam po nohach krasne velke fialove kolesa.Pouzivala som tie veci co sa strkaju do el.zastrcky,ale teraz v tehu som to radsej nechala v skrini a trpim ☹

otrivinkajanka
23. máj 2008

lindulak ja mam v zastrcke reid a cele leto som nemala muchy ani komare

trixi
23. máj 2008

my mame v zastrcke taky elektricky (nie je to chemikalia), vydava to vysoky tenky zvuk, ktory komare odpudzuje. Nevyhodou je, ze nikto to nepocuje, alebo nevnima a ja to pocujem a obcas mi to lezie na nervy. Nosime to vsade, aj na dovolenky. Zatial sme vzdy boli bez komarov.

denisocka
24. máj 2008

trixi-kde si to kupila a kolko to stojí ,lebo som presna kopia lindulak 😀

zuzkafuny
24. máj 2008

Sú tu komáre nik ich nemá rád majú poháre plné krvy...!!! 😝 😝 😝

Lindulak viem o čom hovoríš... A nielem komáre... ale všetko čo krv cicia...!!! 😠 😠 😠

denisocka
24. máj 2008

zuzka-práve si to spievam a otvorím temu abty tiež 😀 ,my sme ale dali sito , a zatial klop klop

ikke
24. máj 2008

neviem, ci je to len povera alebo to ma nejaky realny zaklad, ale zevraj krv s vitaminom B (b-komplex napr.) komarom menej chuti 😅 uz som to skusala mnohokrat, ale neviem jednoznacne povedat, ci to teda zabera alebo nie... niekedy mam pocit, ze ano, inokedy ale vobec... 😕

roasha
24. máj 2008

ikke,aj ja viem o tom B vit,ale som neskusala.
do zasuvky strojcek tiez raid,alebo biolit. 🙂

denisocka
24. máj 2008

a ten strojček sa môže aj ked je male bábo?

roasha
24. máj 2008

denisocka,mne osobne nereze,aby to bolo zapnute v rovnakej miesnosti ako babika. 😝
ja to zvyknem zapnut vo vedlajsej miesnosti/na tej necham otvorene okno do rana/ono predsa clovek citi urcity vypar z toho/. 😉

trixi
24. máj 2008

denisocka, ja neviem co je to za znacku, uz na to pozeram, ale nema to oznacenie, resp. je to necitatelne. Ja som to zdedila asi pred 10 rokmi po bratovi aj s bytom. Sice ten byt uz nemam, ale ten bzucak mam a stale spolahlivo funguje.
Inak pouzivanie strojcekov raid a pod. chemikalii sa nemaju pouzivat v nevetranej miestnosti, a ja by som ho nepouzivala v izbe, kde spi maly. A uz vobec nie celu noc to mat v zasuvke. Nas maly ma na leto na postielke moskytieru a bzucak mame v obyvacke. Urcite ho pred komarym stipnutim neuchranim.

ikke, aj ja som to s tym Bkomplexom pocula, ale neodskusala ☹ .

denisocka
24. máj 2008

ja som b komplex skušala ale nič take ako ocghranu mi to neposkytlo,žrala som ho cele bulharsko a doštipana som bola do krvy 😀

oazapokoja
24. máj 2008

ja dávam dcére b-komplex a na parapete je miska s octom riedená vodou 🙂 a musím uznat že to zaberá asi viac ten b-kom. 😀 ,u nás je ona tá ktorú milujú komáre 😝

bihan
25. máj 2008

My sme malej zavesili nad postieľku moskitiéru, v zásuvke máme tú elektrickú záležitosť, ale tie platničky - sú vraj z nejakej rastliny - nezapácha a funguje skvele.
B-komplex som súšala a okrem toho, že som žrala ako tehotná, to nemalo žiadny efekt 😅

lindulak
autor
25. máj 2008

Ahojte! Dakujem za tipy. Ja som nasla toto: http://www.plus1den.sk/2007/08/01/ine-temy/zdra...

No zda sa mi, ze to nie su komare ale blcha 😠 Uz sa mi to stalo pred dvoma mesiacmi, ze som si domov doniesla blchu asi od kamoskinho psa! A teraz zase ale nie od nej. Na porazenie, ze nemam psa a stipu ma blchy! Aj sme vsetko doma vyprasili a povysavali a stale stipance pribudaju ☹ Minule som to vyriesila tak, ze som si pozicala psa, dala ho odblsit u zverosa, cize jej nakyckal taky roztok na kozu, to sa vpije do mazu a ked sa blcha cucne, tak zdochne. A veru to zabralo a za par dni bol pokoj. No asi si ho budem musiet pozicat zas, lebo neviem ako inak sa jej zbavim. Iba ze by skocila na nejaku navstevu 😀 Aspon, ze to nestipe malu!

Najhorsie je, ze tieto cicajuce pliagy prenasaju choroby - napr. boreliozu, ktoru som uz mala a z ktorej mam trvale nasledky... Takze neznaaaasam stipajuci hmyz!!!

denisocka
25. máj 2008

lindulak,ja som tiež velka chuťovka pre blchy,tie sa daju chytiť všade,najlepšie v MHD od spoluobčasnov, a zistím že je to blcha tak,že ide pekne kusanec po kusanci-taky pás.jdeno šťastie že som už više roka na bus nesadla,dovtedy som to chytila pravidelne.

ono pomáha už len ak to máš niekde vo veciach na sebe a cítiš to jak ťa kuše isť do kupelne a zobliecť veci nad vanou a vytrepať ich nad nou, a to počuješ ako ju vytraseš do vane -blchu 😀 😀 a hned ju tam skantriť,ak to máš v posteli,tak len odkryť perinu,a väčšimou si cez den spí na plachte,takže tiež ju najdeš.......ale musíš ju poriadne zapučiť,lebo to je problem,ona leze a skáče jak s peprom v zadku 😀 😀 😀

bianca
25. máj 2008

neviete nahodou niekto ci mozu tehule mat v el.zastrcke tie veci proti komarom?Mna roky ako tak zachranuje uz iba to,ale teraz neviem ci to nie je skodlive pre mimi.Gynekolog mi nevedel poradit

denisocka
25. máj 2008

bianca - no ja si osobne myslím že prospešne to nie je,ale zas ked pri to nesedíš a nie je to zapnute den aj noc tak môj nazor že už v tomto týždni ako si by to nemalo vadiť .zas okolo seba máš určite ovela horšie negatíva ako toto 😎

bihan
25. máj 2008

Bianca, na toto ti určite žiadny lekár fundovane neodpovie, lebo výskumy na tehotných ženách sú zakázané, takže už len z princípu je v tehotenstve zakázané skoro všetko, aby to nááááhodou nemalo vplyv na mimi.
Ako som spomínala, my máme čo najšetrnejší elektrický odpudzovač, ktorý som našla a používala som ho aj v tehotenstve aj po narodení malej, ale ak máš strach, sieťky nad podsteľ zaberajú skvele 😉

denisocka
25. máj 2008

bihan-šatkujete pozerám 😀

alionuska
25. máj 2008

Ahojte,tak ja vam teda poradim.Proti komarom je najlepsie mat v byte v kvetinaci zivu rastlinu rajciny!!!Sem tam nou potraste.Ona,ked sa tie listky o seba suchaju tak odpudzuje komare. 😉

bianca
25. máj 2008

bihan,denisocka vdaka za odpoved.Dr.mi povedal ze ked to mozu deti,tak by mohli aj tehule,ale neviem neviem.Ja mam uz teraz nohy fialove.Som zvedava ako to bude

magg
25. máj 2008

ahojte, tak nam zabera cajovnikovy olej, treba sa nim trochu potriet po celom tele, teda rozotriet zo tri kvapky v rukach a potom, najlepsie pred spanim, prejst nimi po celom tele, mozu to aj deticky, my sme ho davali aj malej. Zabera aj proti blcham - odskusane na mojej sucke.Pomaha ukludnit aj uz postipane miesta, tak staci potriet a malo by to prestat svrbiet.Kamaratka dava par kvapiek aj do odparovacej lampy, ked sedia na v lete vecer terase a vraj to tiez pomaha. Da sa kupit v lekarni
PS:Pouzivala som ho aj v tehotenstve

trixi
10. jún 2008

ahojte, natrafila som na ultrazvukovy odpudzovac komarov, vobec ho nepocut, jeden je do zastrcky a druhy je na baterky, takze sa da pripnut na kocik, k tomu este aj pripravok na postipnutie komarom vhodny pre babatka od narodenia a kozmetika - krem, sprey, roll-on proti komarom pre mimina. Vsetko je to od Chicco. Ja som kupila ten odpudzovac na baterky, funguje vyborne, a roll-on proti komarom a tycinku na stipance. Tu tycinku som vyskusala na sebe, pomaha.

mywiel
10. jún 2008

Komare idu na toho kto ma teplotu krvy ktora samickam vyhovuje aby mohli zniest vajicka, ak mate teplotu krvy ktora sa lisi pre nich uz o +-pol stupna uz nemusia na vas ist lebo ta krv im nevyhovuje, komar vidi aj v noci infracervene takze vidi teplo, s vitaminom B to nefunguje skusala som to. ☹

karolinkafe
10. jún 2008

Nam tiez skvele funguju zastrcky, v lete mame otvorene okna a ani jedneho komara v dome 😉 Myslim, ze teraz sa uz vyrabaju aj nejake ekologicke, teda na baze rastlin, tak by to nemalo babatku skodit. Ale zas najlepsie riesenie v pripade pochybnosti je asi fakt ta sietka 😉

titkovamiriam
10. jún 2008

my mame tiez zastrcky a je pohoda 😀 ,ked sedime na dvore tak si zapalime protikomarove sviecky a mame aj trochu romantiky 😀

karolinkafe
10. jún 2008

My mame na vonku tie take spiraly,len problem je v tom, ze ked vanok veje na druhu stranu, tak ten "dym" co by mal komare odpudzovat sa vytrati a oni pridu z druhej strany. Riesime to tym, ze ich davame dookola terasy 😉 Alebo tiez tie sviecky na baze citronovej travy (Cymbopogon citratus) 😉