Komáre. Čo ich odpudzuje?

lindulak
23. máj 2008

Poradite mi niekto nejaky trik proti komarom? Z celej rodiny zeru len mna - teda vsetko nie len komare. Aj by som sa natrela alebo nastriekala nejakym repelentom, no mam male babo, tak nechcem na seba davat chemiu, ked este kojim. Nepomohla by napr. nejaka vona, ktora ich odpudzuje? Ze by som sa niecim navonala... 😉

morningdew
4. júl 2013

super sa osvedcil ultrazvukovy odpudzovac komarov. prenosny. da sa zavesit na kocik, alebo pouzit ako privesok. Je vhodny aj pre novorodencov... je ekologicky, ludske ucho neobtazuje, zato komare jeho zvuk nenavidia... vrelo odporucam.. jeden taky prave predavam, jeden mame zbytocne navyse...

morningdew
4. júl 2013

inak babulky... su skvele aj netopiere.. jeden za noc zozerie az tisicky komarov vraj... http://liptov.sme.sk/c/4943739/jeden-netopier-z...
su to mimochodom vzacne a chranene zvieratka... v tomto obdodi maju prave malicke... daju sa pre na urobit budky, s takymi malymi otvormi zospodu, aby sa tam vedeli nastahovat len oni... nuz a potom treba dufat,m ze sa nastahuju. stastny to clovek, ktoremu sidlia v takej budke na zahradke... 🙂 pre viac info staci zavolat do spolku ochranarov netopierov...

alternativne este samozrejme aj lastovicky!

iweta1her
26. máj 2015

Ja proti komárom používam klasický repelent z lekárne Protector, neobsahuje žiaden deet tak nie je až taký škodlivý, ja ho používam keď robím na záhradke 🙂

jachin
26. máj 2015

Domáci repelent:
Repelent s rozmarínom
1 vrecúško rozmarínu, prípadne vetvičky čerstvého rozmarínu
1 liter vody
1 polievkovú lyžicu vínneho octu
Do hrnca dajte vodu a priveďte ju do varu. Odstavte ju a pridajte rozmarín, nechajte vylúhovať. Rozmarín vo vode môže ostať až do jej vychladnutia. Potom preceďte cez hustejšie sitko. Pridajte lyžicu vínneho octu. Premiešajte, prelejte do fľaše s rozprašovačom a odložte do chladničky. Funguje aj proti kliešťom.
Alebo tento:
V troch decilitroch vody povarte nakrájaný citrón a sedem klinčekov. Na záver varenia vhoďte do vody trochu levandule, kvapku olivového oleja a čajovú lyžičku Alpy. Všetko spolu dobre zmiešajte a preceďte do rozprašovacej fľašky. Používajte na telo alebo rozprášte po byte.

tomi16
9. júl 2015

vystriekat miestnost aspon 1/2 hod pred spanim Diffusilom.
A do zasuvky tu vecicku co tym komarom trhá uši.... Na dovolenke si na stol davame skoricovu a citronovu sviecku... a potierame sa alpou v ktorej su vyluhovane klinceky.... to komarom tiez nevonia...

cloviecik777
18. aug 2015

Aaa co hovorite na odpudzovac chicco od 0 mesiacou....funguje? Nasa mala je neskutocne dostipana ked nie nozinky tak rucinky alebo cela tvaricka.