Kombucha a Tibi kryštáliky. Kde ich dostanem kúpiť?

chromozom
29. sep 2008

Dievcata, poradte mi prosim, kde to dostanem kupit a ako s tym treba spravne manipulovat? Na co vsetko sa to da pouzit? Chcela by som to skusit.... Dakujem!

lucinkaaa
19. nov 2008

bibula ano vyzera to ako voda taka mliecna voda.

titkovamiriam a ty to mas po tych 2 dnoch uz take sumive? neviem ci to neovplyvnuje aj teplota v byte, lebo ja som to mala take hnusne, neviem to ani opisat, proste vobec to nebolo ako mojitko alebo malinovka, len taka sladka brecka. 😕

titkovamiriam
19. nov 2008

hej sumi to a je to trosku mliecne-inak nesmu sa vobec pouzivat kovove veci-sitka a lyzicky ale to asi viete

lucinkaaa
19. nov 2008

a kolko tych tibikov tam mas v pohari, tak do polovice pohara? mozno ten kvasny proces ovplyvnuje aj ovocie, ktore sa tam pridava.

bibula
19. nov 2008

😀 no monent to mam potom tie kristaliky ponahanat sitkom? alebo staci preliat "mineralku" a doliat do kristalikov dalsiu vodu a ovocie?🙂 😅
boze ale som tupa, dnes zase neprisli...aspon tu takto zatial povyzvedam.napisem adminkam,nech nam sem dopisu do nazvu aj tibi..... 😀

lucinkaaa
19. nov 2008

bibula, presne, nech dopisu.

normalne to precedis cez sitko a dorobis.

zuz11
19. nov 2008

napiste mi presne ako sa tato tema ma volat, dik 😀 😉

lucinkaaa
19. nov 2008

No ja myslim ze staci doplnit: Poznate Kombuchu alebo Tibi?

bibula
19. nov 2008

jasne,staci ju tam len spomenut.-)

myslis? no ja neviem,ci by som tam nechala aj tu staru vodu....hmmmmm 😅 😕

lucinkaaa
19. nov 2008

vsak ked z toho scedis tu staru vodu tak uz tam nie je predsa... neviem ci sa to ma aj omyvat, uz si nepamatam.

jajax
19. nov 2008

kocky,na predoslej strane som dala odkaz.pozrite vodny kefir-to je tibi.mate tam napisane asi vsetko.

titkovamiriam
20. nov 2008

zalezi aj od velkosti flase,ja dvam kazdych 48 novu vodu vzdy ich precedim umyjem dam nove ovocie a cukor ,mam ich v dvoch 3 l flasiach,no asi jednu zrusim uz toho tolko nepijem 😀

lucinkaaa
20. nov 2008

titkovamiriam a ako dlho to uz pijes? uz pocitujes nejake ucinky? ako sa to prejavuje na tebe? nie je to moc sladke?

bibula
20. nov 2008

aj cukor? ja som citala,ze staci susene ovocie a ze na to sa to viaze atd..... 😒

lucinkaaa
20. nov 2008

bibula ved to sa ani mne nepaci, vsade sa pise ake je to zdrave: kombucha aj tibi a pritom tam ide tolko cukru, ze je to teda take dost sladke...

bibula
20. nov 2008

😀 lahka pomoc-nedam ho tam..... 😅

lucinkaaa
20. nov 2008

no vsak uz zachvilu budes mat tibiky doma, tak sa coskoro dozviem, ze ako ti to bez cukru vyslo. Ono sa to totiz na ten cukor viaze.

bibula
20. nov 2008

vsak viem,preto sa dam davat susene ovocie,ktoremu ten cukor vystupi napovrch....

lucinkaaa
20. nov 2008

aha, tak celkom dobry napad. len ak budes mat kupovane ovocie nezabudni ho dobre umyt, byva postrekovane kadecim 😉

jajax
21. nov 2008

my davame na tri litre vody 7-8 PL cukru.to podla mna ozaj nie je vela.kvoli cukru sme zrusili kombuchu lebo tam ho ide vela a ani mi to take presladene nechutilo.

bibula
23. nov 2008

no,takze uz mam doma,co stym mam urobit? mam to aj umyt? spravim po 1/2l,bo mnozstvo je na liter a skusim 2 variaCIE 😉
inac davate klasicku vodu? pise sa ,ze nie chlorovu-ja som dala kupit lucku.... 😀

papapapa

lucinkaaa
23. nov 2008

no ja by som to prvykrat umyla, pozor ale aby si to neumyla v prilis teplej vode. ja som to robila z klasickej vodovodnej vody. som strasne zvedava, co sa ti podari vyrobit 🙂

jajax
23. nov 2008

my tiez robime z vody z vodovodu a je to v poho.

bibula
23. nov 2008

tak babenky-mam dve 7 dcl nadoby do pollitra vodyou-lucky.-v jednej mam hrozienka a lyzicu cukru a v druhej mam susene mahule a lyzicu vody- na tych hrozienkach vidno nove "gulicky" ,ale v tych marhulach mam uz naokrajoch poharov bubliny ako maju mineralky-no neotvaram to,ani nic.tak uvidim o tych dalsich 36 hodin 😀
uz mam aj odberatela-brata mojho muca-tak dufam,ze mi vsetky "huby" nevykapu.... 😀 😅

titkovamiriam
24. nov 2008

ahojte - nemala som s nicim problemi bola to skor zvedavost to vyskusat 😀

bibula
24. nov 2008

😀 tak teraz to vyzera bublinkovo-bublinky su na stenach poharov a vnutri plavu zhluky takych ",meduzovych kristalikov" a niektore sa lepsia na ovocie-dufam,ze je to ok.... 😅
odfotim to a dam do albumceka 😉

lucinkaaa
24. nov 2008

bibula, tieto huby ti len tak nevykapu, strasne rychlo sa mnozia 😉 za chvilu budes potrebovat dalsich 50 mucovych bratov, aby si to mala kde davat. ty si to kupovala?

nemyslim, ze by s tymi tvojimi tibikmi nebolo nieco v poriadku, inak mne to ani neplesnelo ani nic, skor mi to nechcelo zacat robit mineralku,neviem preco.

titkovamiriam no a ked to uz tak dlhsie uzivas, tak co na to hovoris?
jajax na teba to ma ake ucinky?

titkovamiriam
24. nov 2008

luci neviem posudit mne to chuti a neriesim ci to pomaha-mozno to lepsie precistuje lebo po par minutach po vypiti idem... 😀 a kedze okrem tibi som zacala aj trosku chudnut upravou stravy a cvicenim,mozno pomaha aj pri tom

bibula
24. nov 2008

hej,za 60 korun,vsak niekde som musela zacat🙂ale ked na to kukam kazdu chvilu je tam toho viac-idem to odfotit.... 😀
podla mna to prave na to travenie posobi najviac a trochu zdravej ocisty nezaskodi,dufam,ze aj mne to bude chutit. 😉

lucinkaaa
24. nov 2008

miriam, no to by sa zislo aj mne, aj ked na mna len tak hocico nezaucinkuje prehanavo 😒 inak drzim palce aby sa ti podarilo nadallej chudnut.

bibula, ja som zarobila kombuchu. moj muz ju nejako zboznuje, ked som mu ju vynukovala tak nechcell a potom tomu dosiel na chut a teraz si sam pyta, pomaly s tym nakazi aj kolegov v praci a budu to pit namiesto vinka na narodeniny 😀 no a kde su tie fotky? sak stale si nic nedala do albumu.

jajax
24. nov 2008

lucinkaaa,zatial som nic nespozorovala ale pomohlo mi to oducit sa od sody.nemam rada sladke napoje a cista voda mi je tazka na zaludok.tak som sa nalievala stale sodou-cim viac bublinkova tym lepsie.teraz mi uz nechyba(obcas este ano).