Kombucha a Tibi kryštáliky. Kde ich dostanem kúpiť?

chromozom
29. sep 2008

Dievcata, poradte mi prosim, kde to dostanem kupit a ako s tym treba spravne manipulovat? Na co vsetko sa to da pouzit? Chcela by som to skusit.... Dakujem!

lalupa
24. nov 2008

komu sa nerobi mineralka 🙂 , ten ma asi malo cukru, ten je dolezity,aby sa kvasilo... aj ja som tym presla
co sa tyka prehanania, tak ja uz mam zadok na dranc a bolavy 😖 , trochu som zacala chudnut
aj ked toho cukru davam na pol litra 2 lyzice, tak pri spravnom kvaseni a mnozstve tibiniek je hotovy napoj ako bublinkove vino, dokonca som z toho akoby opita 😀

bibula
25. nov 2008

tak ja som citala,ze latky su uz
po 24 hodinach uvolnene -a taka mineralka neprehana-
prehana po 48 hodinach a
po 72 hodinach skor zapeka-takze tak babulky.

ja mam dnes 2 dni,tak idem kosturink,ovocie mi oblepene vyplavalo hore....hmmmm..... 😀

bibula
25. nov 2008

tak mam tibi aj v albumceku 😀
inac ako som pisala som dala len jednu lyzicu cukru,zato som to prehnala s ovocim.chut mineralky-bubliniek citit,ale moooc sladke-teraz som dala menej ovocia a zase len lyzicu cukru-talk uvidim-tibiniek sa veru rozmnozilo..... 😅 😕

titkovamiriam
25. nov 2008

to foto ti tam asi dlho nenehaju odfot to s detmi 😀 ,no moje vyzera podobne ako to tvoje horne len je viac zakalene

bibula
25. nov 2008

😀 to je vpoho,to len na ukazku.... 🙂 no tak dobre,ked je to rovnake,asi to tak ma byt.....ale sladkee 😅

titkovamiriam
25. nov 2008

no co uz bez cukru to nekvasi a energiu treba

bibula
25. nov 2008

lalupa-mozem v posteli vyvadzat a vyhovarat sa na tibi? 😀 😀 😀

zrzulka
25. nov 2008

my s muzom pijeme asi dva mesiace tibiho. uz sa nam paradne premnozil. Neviem co s nim robit. Ale nie to som chcela. Aku chut ma "vas" tibi. ja neviem ale pokazde ma inu. Davame do 2 litrpvej flase 10 lyziciek cukru a hrozienka. Kolko davate cukru vy?

bibula
25. nov 2008

lyzicu do 1/2 l....ale viac ovocia...chut-asi ako must? 😅 😀

lalupa
25. nov 2008

bibula no jasne! 😉 mozes vyvadzat nielen v posteli, tibi to isti 😀
ja davam do 3l flase 2/3 vody a max 5 lyzic cukru, ovocie marhula, slivka, hrozienka, kombinujem
prehana ma aj tak...ci dlhsie,ci kratsie necham

zrzul, ved podaruj okoliu, pripadne si daj pauzu a uskladni do chladnicky v sladkom roztoku

neviete,aka ma byt dlha pauza po tych 5-8tt uzivania?

lucinkaaa
27. nov 2008

lalupa a nikde si to nenasla aka dlha ta pauza ma byt? no ja by som si dala aspon mesiac, tak sa to odporuca aj pri inych zdravych pripravkoch.

my uz mame hotovu kombuchu, teda este ju tam necham nech je kyslejsia a az potom budem robit dalsiu. a mozno vyskusam robit aj v inom ako v ciernom caji, som zvedava co na to povie drahy 😅

bibula
27. nov 2008

aj ja sa chystam vyskusat bylinky....inac co som robila teraz smabsie-je celkom chutne a uz nie tak sladke. 🙂
pauza neviem ani ja....ale asi to dam 50 na 50-takze kolko uzivat,tolko neuzivat.... 😵

no,po kostovke bezim na wc-ko 😀 😅 😀

jajax
27. nov 2008

lalupa podla toho clanku co som dala link na prvej strane sa moze uzivat stale ako prevencia.aspon som to tak pochopila.a pravda je ze mi vazne velmi chuti.ani zatial nebudeme menit prisady.

zrzulka
27. nov 2008

kocky to treba nechavat nejaku pauzu? my pijeme bez prestavky. je to nutne?

A este otazocka. Ideme teraz na par dni mimo dom co bude s tibim? mam ho na ten cas preliat do sladkeho roztoku? Kolko cukru mu mam dat nech to "prezije"?
A nepoznate niekoho kto by mal zaujem o krastaliky. U nas v okoli nikto a je mi luto vyhodit:((((

lucinkaaa
28. nov 2008

zrzulka mne tibi vydrzalo v sladkom naleve v chladnice zavrete aj mesiace a pekne sa to tam mnozilo a nic sa mu nestalo. tibi aj kombucha su nezmary 🙂

bibula
28. nov 2008

skus ich ponuknut hocikde v inzeratoch-ludia kupia,alebo ich aj daruj,ved co stym,aj mne ich je luto vyhadzovat-no u nas ich este nema kazdy.-)
ja som tam dala vcul banany-uvidime,co a ako-u nas to pijem len ja-mne to celkom zacalo chutit. 😵

zrzulka
30. nov 2008

vdaka. a kolko cukru mam nechat na 2 lôitrovu flasu? ideme prec na 6 dni.

Bibula ty tam davas banany? Ja len hrozienka. u nas pijem ja a manzel. Skusim dat inzerat ze darujem. Lebo my mame uz 2 2 litrove flasky.

A moze sa pit dlhodobo bez prestavky?

bibula
30. nov 2008

skusam vsetko ovocie doradu,kym zistim,co mi najviac chuti-banany fakt chutili bananovo,ale zatial najlepsie boli hrozienka a najviac bublave boli susene marhule,aj slivky mam teraz nalozene.
ja mam dve nadoby po pollitre a davam cca 1-2 lyzice cukru a asi 10 hrozienok,alebo 5 kuskov hrunsich bananu,alebo 2 kusky susenych marhul......
no spekulujem,ved ked jedno bude fuj,mam druhe 😀
unas len ja,nikto iny to nechce. 😅

erikasadek
1. dec 2008

kocky, ja som tie krystali, poznala, ako detsko, a odvtedy nic, kde ich zozeniem...; teda mimo slovensko... kedze tam nie som...

lucinkaaa
2. dec 2008

tak mne ta kombucha nejako nevykysla. ja to nechapem. ani tibi ani kombucha u nas nejako nekvasi. ci to je tym, ze tu nemame dostatocne teplo alebo co. nechala som ju o tyzden dlhsie, aby bola spravne kysla a ono je to zatial len osladeny caj. tak neviem ci musi prejst niekolko davok, aby bola dostatocne velka alebo co...

bibula
2. dec 2008

nepotrebuje extra teplo,daj viac sladkeho ovocia-uplne staci max. 2 dni.....
inac ja s tibikmi koncim,bo som na nich nejaka zavisla-ono je to predsa alkohol a ja som total "nepijec" 😖
ked den nemam,mam nervy,potom ked mam,to vyslopem cele-starsne,tak teraz muco strazi- vyhodit ich nechcem bo este mucov brat chce,ale aj tak budem mat este jednu davku-nechce niekto? poslem postou. 😅

lucinkaaa
2. dec 2008

bibula posli mne, skusim znovu.

no ale to vazne koncis, sak to hadam ani tyzden si nepila...

bibula
2. dec 2008

ale ved to nie je normalne,aby som bola zavisla od toho,vsak to ani velmi chutne nie je a ja ako to mam fo flasi-cucam jak kojenec-radsej bo si na to naozaj zvyknem 😉
posli mi adresu do ip,potom ti poslem ucet-staci postovne...aj erike budem posielat,takze uz nemam dalsie davky 😀 😵
inac skoda 😨 😅 no co uz.....ale asi je to preto,ze ja vobec ani kvapku alkoholu,ziadne lieky,sirupy,nic.....

lucinkaaa
5. dec 2008

bibula no co ako, zavislacka... tak si sa tibikov predsa vzdala? ci dalej pijes? mne ta prva kombucha vobec ale vobec nevysla, porazi ma, vobec to nebol kombuchovy napoj ale stary caj, asi musi este viac narast, dala som tam asi malo kombuchy-huby. ja chcem na vianoce chlastat kombuskuuuu...

a k tibikom, ty si to skusala robit aj cisto s ovocim bez cukru?

nanyka
5. dec 2008

ja mám tibi kryštáliky už od leta v chladničke, dostala som ich od kamošky a chcela by som ich vyskúšať, len som lenivá..posýpam ich kryštálovým cukrom - vraj sa to musí, aby nezomreli 😕 , že z toho žijú..kvôli nim som ten cukor musela kúpiť, keďže ja nie som jeho konzument, keď tak med..

tak ma aj napadlo,že či by aj med nebol vhodný - v ňom je predsa tiež cukor..

bibula
6. dec 2008

moze byt aj med,ale ten sa zvacsa dava; ;,ak robis s bylinkami a nie ovocim.

bibula
6. dec 2008

ja som vzdy davala max.2 lyzice k susenemu ovociu na 700ml.moc sa tibiky nemnozili,ale ani "nekapali" a ako hovorim,bolo to super na pitie.
uz som sa vzdala 😀
teraz ich mam umyte v sladkom naleve a cakaju na pondelok 😀 😉

lucinkaaa
6. dec 2008

sooom hroozne zvedava ako sa z nich idem na Vianoce opit 😎

bibula
7. dec 2008

babule,tibinky mam pripravene,zabalene,zajtra posielam 1.tr. 😉

jajax
9. dec 2008

tak som musela prestat pit tibi.bibula ked si pisala ze to obsahuje alkohol neverila som ale asi je to pravda.chodila som stale ako "navalena",hlava ma pobolievala ako po opici a celkovo som sa citila cudne.myslala som ze to je z prechladnutia ale ked to neprestavalo tak ma napadlo ze to moze byt tibi.vcera som uz nepila a dnes sa citim v pohode.asi to kazdy neznasa dobre.