Kombucha a Tibi kryštáliky. Kde ich dostanem kúpiť?

chromozom
29. sep 2008

Dievcata, poradte mi prosim, kde to dostanem kupit a ako s tym treba spravne manipulovat? Na co vsetko sa to da pouzit? Chcela by som to skusit.... Dakujem!

erikasadek
11. jan 2009

luci dakujem.....
super , ze tentoraz ta kombucha sa ti podarila.... aj ja chcem...

veronika, ma zabije, ze som nanu zabudla, ta uz pre mna nic neurobi.... 😢 , slubujem nezabudla som , len treba prelozit a zakazdym, mi do toh skoci nie co, ako moje deti napriklad , alebo moj muz..;
veronika slubujem zajtra cez den uz ti to hodim do ip..., muz bude v robote, a pato v skolke...

lucinkaaa
12. jan 2009

eri, ked sa mi podari vypestovat "priesada" tak skusim vymysliet ako to poslem do francuzska. je to trosku komplikovanejsie ako tibiny.

dididi30
12. jan 2009

erika dik za infosku, kto vie ci take nieco je aj v anglicku 🙂

baby inak je to fakt riadna zahada, ale hadam fakt tak pomaha 😵

veronika13
12. jan 2009

erika netráp sa, nechcela by som, aby si to prekladala na úrok rodiny. Kľud, hovorím, vyrážky počkajú 😀

erikasadek
12. jan 2009

veronika tebe to neprislo?

didi urcite je 😉 , aj tu vo fr je, len je problem pozhanat, ide to od znameho , k znamemu.. a tie s lekarne nie je to to iste..... teda je aj nie.... 😉

ja tu nikoho nepoznam, takze ostavate mi len vy kocky....

luci ty so poklad.... dakujem......

veronika13
12. jan 2009

eri, nie neprišlo 😕

erikasadek
12. jan 2009

docerta, tak asi mi blbne pocitac ale napisalo mi sprava odoslana.. tak nechapem..
tak ti to spravim zajtra... naozaj som pekvapena....
slubujem zajtra.... tento krat si dam pozor, este nikdy sa mi to nestalo.....

veronika13
12. jan 2009

a ty to nemáš v odoslanej pošte? posielala si cez Ip nie?

dididi30
13. jan 2009

baby nemate niekto linka na kupu toho tibi v anglicku?

veronika13
13. jan 2009

didi, skús sa na to opýtať v lekárni, aj erika to tam kúpila, možno to budu mať aj v GB

erikasadek
13. jan 2009

ahojte, veronika nenasla som to v odoslanej poste nechapem..nicomu... 😕

didi, ja som to kupila ale nie je to to iste, ako tie co pozname my vsetky....
a po 2 mesiacoch treba vyhodit...... ☹ nie su to krystaly,
oni to modifikovali..,aby to splnalo hygenicke podmienky, ja neviem... ☹
nevadi bibuline, zatial tiez funguju, len sa nerozmnozuju.. ☹ , ale bulinkuju ako dive.. 😀

dididi30
13. jan 2009

veroni, no tu v lekarniach maju len lieky na predpis, jedine by som to kuk niekde na volno, len musim kukat na ten nazov a na kazdu krabicku, no snad si niejedy najdem cas, lebo tie vitaminy v tom ma zaujali, akosik mam teraz maniku zdravsie zit a nie len ja ale cela rodinka...zeby to bolo vekom? 😅

veronika13
13. jan 2009

keď je chuť, treba zdravšie 😵 didi, a nemôže ti to niekto odtiaľto poslať? Prvou triedou by to dorazilo dosť rýchlo, nie?
erika, tá technika... ale nič to preto, ak sa náhodou k tomu ešte niekedy dostaneš, tak môžeš posunúť, vďaka za ochotu 🙂

veronika13
13. jan 2009

my sme dneska sťahovali 100l súd kombuchy, mužík nahradil časť cukru stéviou, je to celkom fajn, ja rozdiel až tak necítim, on tam cíti kozľacinu, ja sa len smejem, že aby nezačal z toho mééékať 😀

lucinkaaa
14. jan 2009

veronika akoze I am sorry ale ja tomu co si napisala vobec nerozumiem 🙂 😅

jajax
14. jan 2009

veronika13 asi budem od temy ale kde ste zohnali semena stevie.predpokladam ze ste si ju dopestovali sami.moj muz dost sladi a chcela by som mu cukor nahradit niecim zdravsim.ked sa pytam v "semexe" tak na mna pozeraju ako na blazna.

veronika13
14. jan 2009

stévia- je rastlinka, ktorá je 300x sladšia ako cukor, používa sa ako sladidlo, pre diabetikov je to dobré... pochádza z južnej ameriky... v japonsku je veľmi rozšírená, u nás je to skôr novinka. Vo výrobkoch v obchodoch sa nesmie používať ako sladidlo, neviem prečo... Keď dával robiť kombuchu, tak znížili v kombuche dávku normálneho cukru a pridali tam tu stéviu a ta asi urobila kombuche trochu inú chuť, ako sme zvyknutí, už je to jasnejšie? 🙂

lucinkaaa
15. jan 2009

uz mi je to uplne jasne... dakujem za vysvetlenie 🙂

no a ono to pachne kozlacinou ? 🙂

veronika13
15. jan 2009

podľa muža hej, ale ja tam kozu necítim 😀 ale to sme teraz prvýkrát skúsili a asi aj posledný s tou stéviou 😀

lucinkaaa
15. jan 2009

😀 😀 mohli ste ponukat probioticky kozi caj 😀

veronika prosim ta, ked uz bude na vrchu kombuchoveho caju vytvorena nova kombucha tak to uz mozem dat dalej ci mam cakat, kym bude ta dcerska kombucha hrubsia? a co ked mi narastu jedna na druhej, ako to mam oddelit, mozem to normalne od seba odtrhnut aj za cenu ze sa ta dcerska potrha? a bude potom ta schopna dalej sa mnozit?

a potom ako to mam dalej darovat, mam k tomu pridat aj ten caj?

ja viem prilis vela otazok, ale potrebujem vediet spravny postup 🙂

jajax
15. jan 2009

veronika13 a nemozes mi prezradit kde ste tu steviu zohnali?ak nie pochopim.

veronika13
15. jan 2009

luci, ak už je vykvasená kombucha, tak môžeš tu zvrchu zobrať. Keď narastú jedna na druhej, to sa stáva vtedy, ked sa pohne s tou nádobou, tak nevadí, keď ich oddeliš, aj keby si ju rozstrihla na polovicu, nič sa jej nestane. Keď chceš dať niekomu ďalej kultúru, tak dáš aj cca 2-3 dcl už hotovej kombuchy, aby sa im to rýchlejšie naštartovalo.

stéviu sme kúpili zo Sanny Tea odtiaľ máme aj sypané čaje

jajax
16. jan 2009

veronika diiik.

erikasadek
18. jan 2009

kocky vcera som zazila sok, dosiel mi list,a tam boli krystaliky velke nadherne, no proste mali okolo 1 cm, take som este nevidela....
no proste poslal mi ich jeden clovek ktoreho ani tu nepoznam, napisala som raz na nete, ze ich zhanam, a poslal mi ich, a dosiel mi mail, z emi ich posiela darom aby mi padli na zdravie, a nech ma pan boch chrani;;;
no uzasne, ze sa tu , najdu taky dobry ludia, baby keby ste videli kvalitu tych zrn, a vela, no som s toho hotova..

titkovamiriam
19. jan 2009

ja som mala tibinky tiez z konika,zadarmo mi ich poslala jedna kocka 😀 - ja mam tiez velke krystaliky.

erikasadek
19. jan 2009

no to bol clovek tu vo francuzsku..... takze som starsne rada... 😉

veronika13
19. jan 2009

erika to poteší 🙂 len dúfam, že tú poznámku -že nech ťa pán Boh chráni- nemyslel ironicky 🤐 😀

erikasadek
20. jan 2009

nei myslel to , od srdca.. je to neaky veriacy starsi muz... pekne od neho.... 😉
veronika nehnevaj sa na teba som nezabudla, ale nemala som vela casu v poslednej dobe, ja sa pokusim este dnes si sadnut a znova prelozit, alebo zajtra slubujem...

lucinkaaa
21. jan 2009

erika prosim ta napada ta ako by som ti mohla poslat tu kombuchu? ide mi o to, ze by som ti mala poslat hubu aj caj a aby to doslo v poriadku vzhladom na nasu postu a s tym, co tam vsetko so zasielkami robia?

erikasadek
21. jan 2009

luci si zlata, no neviem mne chodi tak 20 kilove baliky od mami;; a tie su vzdy neporusene, teda ona ich vzdy obali izolepou;;;;;;; 😀

lui v lete pojdem konecne domov po 4 rokoch, posles mi to na moju staru adresu , teda maminu, do presova, co povies?
velmi si to vazim a potom mi das vediet kolko ta stalo postovne , neboj neostanem dlzna, tak ako bibula ta ti to potvrdi...., ze sluby plnim...

naozaj si zlata............ 🙂