Kombucha a Tibi kryštáliky. Kde ich dostanem kúpiť?

chromozom
29. sep 2008

Dievcata, poradte mi prosim, kde to dostanem kupit a ako s tym treba spravne manipulovat? Na co vsetko sa to da pouzit? Chcela by som to skusit.... Dakujem!

lucinkaaa
21. jan 2009

no ak chces tak ti to poslem do presova a vydrzis do leta bez kombuchy? ci mamina bude pestovat?

erikasadek
21. jan 2009

vydrzim neboj .. mama radsej nie, to by zle dopadlo.... 😉

este raz ti dakujem, ale ak chces posli aj tu, len mi potom daj vediet kolko stalo postovne a ja ti to potom vratim;;; ESTE RAZ DAKUJEM;;; 😉

lucinkaaa
21. jan 2009

eri tak mi posli do IP adresu, poslem to asi az na buduci tyzden, teraz som hroozne busy 😉 a este musim vymysliet ako to poslem - v akej nadobke aby tam bola aj ta huba aj caj...

veronika13
14. feb 2009

ahojte, pestovateľky, ako sa máte?

lucinkaaa
19. feb 2009

veronika my sa mame dobre, ja som opat zacala brat tibiky, kombuchu pijem tiez, ale snazim sa to neprehanat, vsetkeho vela skodi, ale ked ta kombucha sa tak rychlo vypije 🙂 🙂 🙂 kym sa spravi nova, nevieme vydrzat. 🙂

erikasadek
20. feb 2009

ahojte baby.. 😉
jasne vsetkeho vela skodi... 😉

lucinkaaa
22. feb 2009

erika uz coskoro ti posielam zasielku, uz som si zohnala "nadobky" na to aby to vydrzalo cestu 😉

erikasadek
22. feb 2009

jezisi ty si zlata, veronika prepac za slovo.. ale v dobrom..
naozaj si zlata. daj mi ja navod, s kombuchou nemam ziadne , skusenosti prosim ta.. a samozrejme, aj to postovne mi potom povedz dobre... naozaj si zlatucka dakujem.... 😉 😉

veronika13
23. feb 2009

za aké slovo ti mám prepáčiť? 😕

lucinkaaa
24. feb 2009

erika poslala som ti kombuchu a tibi a v IP mas aj recept, tak dufam, ze to dojde v poriadku 🙂

lucinkaaa
25. feb 2009

veronika mne sa z poslednej davky kombuchy /robila som v matovom caji/ urobil riadny sampus, aj kysle je to tak aj to ma taku chut, nevies cim to moze byt? davala som tam dost tej kultury a asi tri deci nalevu - to moze byt preto?? a znamena to ze to ma lepsie ucinky?

veronika13
25. feb 2009

mätová je dobrá na chuť, kombucha znásobuje účinky čaju, tak tým môže byť zloženie trochu iné ako keby si pestovala napr. v čiernom... to je dobré, že je to také šumivé nie? myslím,že také si chcela, keď sa ti nedarilo

erikasadek
25. feb 2009

luci prepac myslela som teba,
veronika aj tebe sa ospravedlnujem , pomylila som si vas..
predtym sme si pisali cez IPa tak automaticky som odpisala veronika, mysliet luciu...

este raz dakujem uz sa tesim.. 😉

lucinkaaa
26. feb 2009

veronika ano sumive ale take ako take silne vinecko 🙂 a uz po desiatich dnoch, veelmi rychlo to vykvasilo. teraz asi necham menej kvasit, lebo neviem preco mi to tak rychlo vzislo.

erika v pohode 🙂
uz zajtra to mozno mas doma, pripadne v pondelok, slo to prvou triedou 😉

lucinkaaa
1. mar 2009

tak tentokrat som vybrala kombuchu po siedmych dnoch a uz je taka sumiva, asi to ozaj zavisi kolko kombuchy a nalevu sa tam da, teraz mi to tak rychlo vykvasi.

bibula
1. mar 2009

no babenky,ja som si prave kupila teraz ten mlicny-kombuchu,snad sa ztoho uz nebudem opijat,kedze predsa len funguje na inom materiale 😀 a kefir mi robi dobreeee....
takze potom sa zase nahlasim medzi vas 😀 😝

erikasadek
2. mar 2009

ahojte, ja ma probelm nemama nadobu 3 l, takze som dala do dvoch litrov nevadi??

janse bibula, potom nam poreferuj aka je? 😉

lucinkaaa
2. mar 2009

bibula co si si to kupila? mliecny kefir???

erika nevadi aj do dvoch litrov ale hned ako ti to zosvetlie si to vyber cca po 7 dnoch lebo to budes mat kysle a alkoholicke ako to moje, ja som ti poslala riadne vela tej kultury 😉

erikasadek
2. mar 2009

no, ano, este raz dakujem.........;; velmi pekne 😉

luci, a to staci len umyt teda oplachnut ako , krystaliky ze? 😉

lucinkaaa
2. mar 2009

ano staci a tiez sa treba vyhybat kovu myslim 🙂

erikasadek
3. mar 2009

ano to nehrozi mam len umelohmotne , sitka;. 😀

dakujem ti luci.... 😉

bibula
3. mar 2009

ano,vyzera to ako zrazene mieko,alebo stary tvaroh....a zalieva sa mliekom.... 😀 a chuti to ako zincica 😅

lucinkaaa
3. mar 2009

mnaam zincicaaa 😀

bibula
5. mar 2009

no,mnam,aj vysledny efekt bude rovnaky..../ako po zincici/ 😀 😀 😀

zrzulka
16. okt 2009

kocky a ako dllho mozem mat uskladneny mliecny kefir v mlieku (ked nechcem pit) ten moj je uz mesiac vo flasi (mozno aj viac) tak neviem ci je po takejto dlhej dobe este pouzitelny... hmmmmm?krystaly tam plavaju

mirka1111
20. nov 2009

krystaliky mi prisli, velka vdaka, som teda dlznikom niekoho ineho, komu pripadne poslem co sa mi namnozi, ked teda ziadna odozva na to, ze zaplatim postovne.
a ten kefir. naozaj skuste hubky poridne premyt, nalozit do mlieka a prve kefiry vyliat. nez bude mat dobru chut. kkombucha funguje rovnako, teiz prezije len jej treba dat novy nalev.

jaandy
5. jan 2010

dievcata rada by som skusila tibi aj kombuchu ale skor nez bojednam tak sa pytam ci nie ste niektora z kosic a ochotna mi odsypat trosku zo svojich chovancou 😀 prisla by som si po to a aspon by sme trosku o tom podiskurovali 😀

prosim prosim, smutne pozeram 😔

icejane
20. jan 2010

ahojte maminky...moze sa davat ten mliecny kefir aj detom do jedneho roka?...ked sa davaju biele jogur od 8 m. so zivotu kultutrou?

jaandy
24. jan 2010

ja to neplanujem davat skor ako po 1,5 roku...mlieko nie je pre deti vhodne a hoci sa tibi zivi tou laktozou v mlieku tak by som to neriskovala...

konvalinka88
16. feb 2010

ak ma niekto záujem o tibi pošlem poštou za poštovné.mam ich mnoho,množia sa .okres zvolen