Komerčná inzercia - predaj nových vecí. Pozor!

littledarling
21. sep 2008

Ahojte,
chcem sa podeliť o skúsenosť z nákupu nových vecí z tohto portálu.
V prvom prípade išlo o nákup vysokej detskej stoličky. Netušila som, že inzeruje osoba, ktorá tovar pravidelne dodáva z veľkoskladu. Nič hrozné by sa nedialo, pokiaľ by táto stolička nebola neskôr opísaná na úvodnej strane denníka Plus jeden deň ako dieťaťu životu nebezpečná. Išlo o nestabilitu, môže sa kedykoľvek prevrátiť. Takže sme našu stoličku upevnili do rohu kuchyne čo bola jediná možnosť.
Druhý prípad bola hračka - zrejme zdravotne závadná, čínskej výroby. Mamina si privyrábala chodením do veľkoskladu, to je v poriadku,všetky hľadáme finančné privylepšenie. Ale veľkosklad odmietol preukázať certifikát, ktorý je štandardne pri predaji hračiek najmä pre bábätká v hračkárstvach i lekárňach povinný !
Molitanová abeceda páchla po chemických farbivách, som presvedčená že toxických.
Tovar som vrátila. Myslím že podobné veci by sa mali na tomto portály zverejniť. Nedávny škandál istej značky s toxickými plastovými materiálmi (sťahovali celú sériu hračiek z trhov) poukázal na to, že pochybnostiam sa nevyhneme ani pri značkách. Vyrábajú ich totiž v Ázii. Nehovoriac o Čínskom škandále s detským sušeným mliekom. Hračky a akékoľvek výrobky predávané na tomto portály ako nové by mal predávajúci dokladovať certifikátom o nezávadnosti. V prospech užívateľov a kupujúcich by bolo aktualizované okienko Slovenskej obchodnej inšpekcie s detským tovarom.

jaduska
21. sep 2008

darling o akom portály to píšeš? Neviem, či preto že je nedeľa, ale ja som to nepochopila.

erikasadek
21. sep 2008

napis rovno o aku mamicku ide, takto aspon varujes inych 😉

asitka
21. sep 2008

jaduska...o koníku píše 😀

sassi
21. sep 2008

myslím, že na takýchto burzácj by predaj NOVYCH VECÍ nemal byť povolený, ak veci niekdy nakupuje v sklade a predáva takouto cestou, pričom nemá ani firmu, ani živnosť... no nevie, ale smrdí to danovým únikom.
Ja som napr rau kúpila na inom portáli NOVE topánky, a došli mi aj s účtom a všetkým, akoby som to kupovala aj v bežnom obchode. Podobne je to pri zásielkovom obchode - dostaneš danový doklad, faktúru, a veci sa dajú vrátiť aj reklamovať. Pokial niekto ponúka veci s tým, že sa jedná a nový tovar a neposkytol by mi účet a záruku (povinnú 2-ročnú) tgak by som to v žiadnom prípade nekúpila. Treba sa informovať vopred.

Ine je to v prípade "bazárika" nosených vecí, to aj ja som par vecičiek tak popredala a véééľa nakúpila a prakticky vždy som bola spokojná, mam oblúbené maminky, od ktorých rada nakúpim aj viackrát. Ale nekupujem u takých, kde jasne na 1. pohlad vidím, že je to asi normálny second-hand a predávajú aj cez net.

jaduska
21. sep 2008

asitka, ja som to tiež brala tak, že o koníku, ale potom mi to pripadalo, akoby písala o nejakom internetovom obchode, kde sa predávajú nové veci, lebo tu na koníkovi je predsa iba bazár. A žeby tu ešte mamičky aj cerfikáty prikladali a bol tu odkaz na stránky SOI, no neviem, veď to by už nebolo diskusné fórum, ale internetový obchod. A ten bazár je tu iba ako doplnok, ja tam napr.vôbec nechodím....

littledarling
autor
21. sep 2008

O koníku píšem, tu sme kúpili vysokú stoličku. Bol to inzerát ktorý sa tváril akože niekto použil mesiac-dva, neosvedčilo sa a predáva. Stolička však bola nová, nezložená, ešte zbalená z veľkoskladu. Dodávateľ sa kryl cez dva maily, podpísaná bola iná osoba. Kúpili sme to na dobierku, niekde zo Stredného Slovenska s poľskou nálepkou firma Bocian. Kúpa sa mi zdala výhodná, pretože rovnakú stoličku som videla o tisíckorún dokonca v Dráčiku na Obchodnej ul.v Bratislave. Zrejme bola stiahnutá z predaja, ak na základe článku Plus jeden deň si to niekto všimol. Stolička je nestabilná a dieťa tam nemôže byť bez dohľadu, ako ani u iných typov. Skôr ju využijeme ako stolík na kreslenie so zasúvaním stoličky ale na výšku musí byť zabezpečená.

Molitanové abecedné štvorce s drobnými číslicami a písmenami som tiež videla dokonca aj v Tesco,
ale stopercentne sú škodlivé, už len kvôli výparom z farbiva. Toľko sa písalo o farbivách v textíliách
a preto sa čudujem, že sa dosť dlho na trhu držali penové výrobky s agresívnymi farbami.
Deti môžu mať alergie, ekzémy a všeličo iné.

Som za predaj nosených vecí a vecičiek, ktoré majiteľ z nejakého dôvodu nemohol využiť (neodhadol veľkosť, nevhodný dar). Na predaj nového tovaru by mi tam chýbala garancia vrátenia ako v obchode a ten certifikát.
Pri kúpe hračky pre miminko mi napr. v lekárni ochotne predložili certifikát k dvom hračkám do postieľky,
spýtala som sa naň lebo farby boli dosť živé a zaváňalo to Čínou. No mýlila som sa, bolo to OK.
Ja by som ocenila, keby na bábätkovskom portáli bolo upozornenie na škodlivý tovar. Raz to boli toxické pastelky pre prváčikov, potom toxické farby látok, toto leto toxické plastové materiály nafukovacích hračiek.
Preto mám aj rada použité veci, pretože sú x-krát prané a bezpečnejšie hlavne pre citlivú pokožku.
Na bazáriku som si vyriešila časť výbavy vrátane kočíkov,fusaku atď., veľmi mi pomohol. Rada pozerám fotografie detí a rodiniek, je tu kvantum dobrej energie a veľa lásky. Do diskusného fóra sa veľmi nezapájam, pretože niet času. Tému som teraz nadhodila preto, lebo predaj nových vecí zo skladu v rámci bazárika je kšeft spojený s negatívami pre spotrebiteľa. Vždy je to tak trochu "mačka vo vreci".

zuzana76
21. sep 2008

tie penove puzzle su vsetky skodlive? my sme ich kupili v Hornbachu a stale sa predavaju, tak hadam keby bolis kodlive, tak ich uz stiahnu z predaja, nie?

sassi
21. sep 2008

na takýchto gumených, penových hračkách je že "od 3 rokov" a možu sa predávať a je na zvážení rodičam či takú hračku dieťatku da do ruky a riskne to, že mu z toho nič nebude.
Žial, nemáme všetci na to, aby sme kupovali Lamaze, Chicco a Fische-Price ☹
Ale ja som zástanca toho, radšej 5 hračiek kvalitných, ako plne krabice číňakov 😒
Aj ked ani pri drahej značkovej hračke nikto nezaručí, že je fakt neškodlivá, hlavne po prípadoch Mattel a Fischer Price

zuzana76
21. sep 2008

ja som si na tom nevsimla,ze od 3 rokov, a tusim to nebola cinska vyroba ale nemecka, na nasom puzzle su zvieratka

zuzana76
21. sep 2008

obal som uz vyhodila , skoda

sassi
21. sep 2008

tak sa kukni tam kde si to kúpila 😉

zuzana76
21. sep 2008

v hornbachu v blave, lenze tam sa asi tak skoro nedostanem, ved uz som zalozila temu, hadam mi niekto povie toho vyrobcu

asitka
21. sep 2008

jaduska...asi tak nejak, ako píšeš....ja na bazár občas mrknem...hlavne šatôčky, či kočík som pozerala...ale zatiaľ len jedny šatôčky kúpila a bola som spokojná....

sassi
21. sep 2008

ja tu na bazare nekupujem, lebo sa tu nepíše hodnotenie a to mi je moc riskantné.. radšej na tých špeci bazarikových portáloch
a vela 😀 😀 😀

trixi
22. sep 2008

ahojte, my mame penove puzzle kocky na zem s obrazkami Krtecka, kupili sme ich v CR v Sparkys a bolo na nich napisane, ze su nezavadne, nie su vyrobene v Cine a maju certifikat nezavadnosti a bolo na nich znak ze od 3 rokov. Tak isto mame penovu puzzle farebnu abecedu na zem z Tesca, je to vyrobok z Ciny, nemame ziadne alergie a tento vyrobok som nenasla v zozname zavadnych hraciek pre deti ani v SOI ani v COI. Tieto puzzle predavaju aj ine znackove hrackarstva a maju na to cerfikat. Kupujem aj hracky Lamaze, Fisher-Price a dalsie a na kazdej hracke je znacka - vyrobene v Cine. Za chvilku nekupime produkt, ktory je vyrobeny v Cine. Som velmi proti cinskym vyrobkom, nemam ziadnu zaruku, ze aj znackovy produkt nemoze byt zavadny. Ale bohuzial nevyhnem sa im. To by som nakupovala hracky iba handrove a drevene niekde v Uluve a aj tam neviem, ci si to nedali vyrobit v Cine.