Komu sa narodili deti po bývalom MDŽ?

zuzana
16. júl 2006

kto má také bábo,ktoré sa narodilo deň po bývalom MDŽ?

martinax
28. sep 2006

A jak mu to jde? Papá pěkně? Mě teď říkala jedna paní z kurzu břišních tanců, která má šestiměsíční holčičku, že začala s mrkví, ale ta je prý všude okolo jen ne v žaludku, tak už se nemůžu dočkat.... 😅

sylvie
29. sep 2006

my sme zacali so zemiacikom, prvy den som mu dala len 1 lyzicku, tvaril sa dost kyslo, ale spapal nieco, druhy den 3 lyzicky, uz to islo lepsie, treti den 6 lyziciek a to uz papal ostosest, dost mu to zachutilo,na 4. den zjedol uz 12 lyziciek.. potom som k tomu zemiaciku postupne zacala pridavat mrkvu, tiez 1.den 1 lyzicka, 2.den 3 lyzicky atd.. aj to mu velmi chuti, ledva stiham naberat na lyzicku, tak rychlo papa a zje vzdy takmer vsetko.. tak dufam, ze aj ostatne mu bude tak chutit.. 🙂

bobko
3. okt 2006

ahojte dievcence, celkom super, ze som si vas nasla 🙂 mame doma maleho muzicka zo 14. marca 2006 a dnes som druhy den v robote, su to soky, ale inak sme to riesit nevedeli. O maleho sa stara moja maminka tak som "kludna" aspon tak ako sa to da. Ale, chcela som k tej strave. Stale sa kojime ale kedze som vedela ze idem do prace zacali sme sa prikrmovat zaciatkom septembra zeleninkami, potom som pridala aj trosku hydinoveho maska, uzasne mu to chutilo. Len neviem co sa stalo lebo od piatka o zeleninovych kasickach nechce ani pocut, mraci sa, krivy pusu 😖 nemate podobnu skusenost? ako ano poradte co robim zle. O ovoci nechce ani pocut, ale to ma zatial az tak strasne netrapi.

veroncek
6. okt 2006

Ahojte babulky, moja malinka Kristínka sa narodila 25 marca 2006 takže taktiež začiname s príkrmom no poviem vam je to horor. papa len kuraciu polievočku a kuracie masko - mnam. uplne sa zalizuje. skusame aj výživy od ukončeneho 4 mesiaca ale tie jej velmi nechutia. můžete mi prosím napísat nejake dobre recepty na zeleninkové príkrmy? může byt aj v spojeni s kuracim maskom. budem vam velmi vdačna.papa

bali1
16. okt 2006

a

martinax
19. okt 2006

Ahojte holky, tak jsme taky začali s příkrmama, tedy s mrvkičkou, první den jsem mu vařila, tak snědl 10 lžiček, celkem mu to chutnalo, víc jsem mu napoprvé nedala, měla jsem strach, aby ho nebolelo bříško, nebo kvůli alergii, on se mi totiž před čtrnácti dny celý osypal a nevím přesně z čeho, v té době byl ještě plně kojený, ale podezřívám olejíček od Nivei, který jsem mu koupila, slyšela jsem, že je problematický. Ale druhý den mrkvičku vůbec nechtěl, celý se čertil a řval, třetí den jsem mu dala tu kupovanou skleničku, jmenuje se to první lžička a on to celé zhlal a měl málo, chtěl ještě, ale už nebylo, tak zase řval a pořád olizoval lžičku, další den jsem mu zase vařila, tak snědl asi tak půlku oproti té kupované, ale aspoň něco. Takže takhle bojujejem, jsme celí oranžoví. Zato čajíček vůbec nechce, šklebí se a otřepává se, přitom je i trochu sladký, je slazený laktózou, terá je v mlíčku, ne normálním cukrem. A je s fenyklem a probiotiky, tak jsem si říkala na bříško dobré, no snad si zvykne. Tak papa a dobrou chuť prckům, Marťa 😝

sibyla
7. nov 2006

Ja mam babo nar. 9.3. 🙂

sibyla
7. nov 2006

Tak aby som nas blizsie predstavila. Mam 32 rokov, byvame v BA a nas syncek sa vola Benjamin, narodil sa 9.3.2006 o 7:38h s porodnou vahou 3850g a dlzkou 53cm. Je to nase prve dietatko.

katakata
25. nov 2006

cavte baby, ja k vam sice nepatrim, ale rada by somod vas ziskala cenne rady. mne sa babetko narodi tiez v marci (na konci) ale buduci rok...a rada by som od vas vedela aku vybavicku pre neho na toto rocne obdobie potrebujem. co sa oplati dopúredu kupovat a co zas nie. je to moje prve babetko a som trosku zmätena ze je to taky predel rocnych obdobi-chvilu moze byt zima ale aj nemusi a potom je rychlo teplo....neviem sa teraz rozhodnut ake body, dupky fusaciky overaly a podobne nakupovať, pripadne ponozky a ciapky...mozno je to trochu smiesne ale ja budem vdacna za kazdu radu.penazi nie je vela a nechcem ich zbytočne vyhadzovat ...vdaka

puncochacek
1. dec 2006

ahoj, já mám chlapečka Michaela který se narodil 1.3.2006 v Praze. Jsme z Prahy.

Katakata: Bodýčka bych koupila na začátek s dlouhým rukávem vel.56,62,68.Doma jsme nosili vždy body s dlouhým rukávkem a punčocháčky-ty se mi velmi osvědčily, protože jsou teplé, na tělo a dobře se mi nandavaly i sundavaly při přebalování. Na noc jsme používali overálky, ideálně jen se zipem podél celého tělíčka a nebo bodýčko a punčocháčky. Zhruba od velikosti 74 bylo léto a my začali nosit bodýčka s krátkým rukávem. A nakupovala jsem taková ta bodýčka s nohavičkami, prostě co nejvíc vzdušné a krátké+ponožtičky. Na konci léta už jsme nosili vel. 80 (my jsme ale trochu obříci, porodní váha 4,5kg) a to jsem už začala opět kupovat body s dlouhým rukávem. Mě se dupačky neosvědčily, prostě kupuju bodýčka a punčocháčky a na noc overaly. Kupuj si kdyžtak věci, které mají rozepínání v rozkroku, aby se ti rychle přebalovalo. Toť moje postřehy, každý to má jinak. Ponožky si děti od 4 měsíce většinou úspěšně sundavají tak proto raději ty punčocháčky, nebo něco co se nedá servat. Čepičky jsem dávala na zimu 2. Jednu bavlněnou a druhou teplejší přes ní na ven. Doma jsem nedávala nic. V létě jsem nic nedávala. A nezapomeň, nemá cenu kupovat moc dopředu, vždycky je čas to koupit podle aktuální situace a velikosti.

sylvie
5. jan 2007

martinax, ja cajicek vobec nedavam, len vodicku.. ahoj puncochacek, z ktorej casti Prahy ste?

martinax
9. jan 2007

Joooo vodičku, to jsem taky zkoušela, jenže z flaštičky ani nápad, fuj, fuj, vůbec nepotáhl a ze lžičky na mě všecko z pusiny vyprskal. Takže s vodičkou jsem neuspěla, zkoušela jsem to několikrát a nic. Teď mu míchám takové ty ovocné šťávičky s převařenou vodou a trochou granulovaného fenyklového čajíku na prdíky.Dám třeba jen 20ml šťávičky a doliju do 200ml vodou a on to vypije,tak to ani neni mocsladké. Prosímtě nevíš kolik se jim má tak dávat tekutin denně? Já kojím už jen dvakrát denné, v noci ne a dávám dvakrát tyhle šťávičky po těch 150 az 200 ml, po jídle. Myslíš,že to stačí? Dík , pa Marťa

sylvie
17. jan 2007

martinax, mal by dostat aspon 500 ml mlieka denne.. ostatne tekutiny neviem..ale myslim, ze on si potiahne kolko potrebuje..

puncochacek
18. jan 2007

sylvie: jsme z Prahy 10.

Jinak my pijeme momentálně 900ml UM, přestala jsem kojit minulý víkend, protože se sám odstavil a už ode mě nechtěl, jen mě kousal do bradavek. K tomu vypije jen velmi málo jiných tekutin tak 30ml maximálně. Říkám si, že kdyby měl žízeň určitě by si vzal...Mlíka vypije opravdu hodně.

barila
26. jan 2007

Ahojte marcovky 2006. Nasla som Vasu diskusiu a hned som sa zaregistrovala. A hlasim sa k Vam. Mam Dominiku, narodenu 28.3.06, s por. vahou 4,4 kg a 52 cm. Sme z Bratislavy-Petrzalky. Na poslednej poradni sme mali 8,7 kg a 75 cm. Takze je dost vysoka, ale to po rodicoch. Inac prikrmy papame od ukon.6 mesiaca. Najprv to nebolo nic moc ale posledny mesiac je to OK. Prave pred tyzdnom sa mi tiez sama odstavila. Takze jej davam teraz rano a vecer po 200 ml UM.A to je veeelmi chuti.Posledny mesiac som jej zacala varit aj cajik, predtym pila len vodicku. Tak sme sa trochu predstavili, casom prilozime nase fotky. zatial papa 🙂

katikum
27. jan 2007

Ahojte baby, my máme synčeka Marca, narodil sa 26.3.2006 na Kramároch. Meral 48 cm, vážil 3240.
Katakata, tiež Ti chcem poradiť, čo kupovať. Náš Marco je na rozdiel od Punčocháček asi ovela menší, teraz má 10 mesiacov, a len teraz máme veľkosť 80. tiež Ti odporúčam kupovať priebežne, dopredu sa to moc neoplatí. Neboj, budeš stíhať. Súhlasím na spanie je najlepší overal, a rozhodne bodíčka a všetko ostatné na rozopínanie medzi nožičkami, veľmi praktické. Dupačky sú dobré po veľkosť 68, potom sme nosili pančušky, teplačky, nohavice.

sylvie
5. feb 2007

puncochacek, Praha 10, to je Hostivar, vsak? Kamosky tam byvaju tiez, na Horolezeckej ulici.. 😉
To je super, ze sa ti maly sam odstavil.. ja by som bola tiez radsej keby sa maly sam odstvil, aby som to nemusela robit ja.. ale este by som chcela kojit, aspon do toho 1 roku, ale max. do 1,5 roku.. a myslim, ze tvoj maly ma dost tekutin.. ja som sa doktorky pytala, ci maly nema malo tekutin, ked nechcel moc pit vodicku a doktorka povedala presne to iste, ze keby mal malo tekutin, tak by tu vodicku pil.. a ked mu davas az 900 ml mlieka, tak to podla mna bohato staci.. ved vsade sa pise, ze dieta by malo dostat 500 ml mlieka..

barila, katikum vitajte..

BABY, PROSIM VAS DAVATE JOGURTY A AKE? dakujem

dashak
5. feb 2007

Ahojky holky, hlásíme se do klubu, už jsme psali do Březen 2006, ale tam to nějak vázne. My jsme 31.3.06, narození v 31. týdnu. Naše holčička je Ivanka a měla 1180g a 40cm.

Sylvie, jogurty můžeš dávat s živou kulturou - třeba čistá activia, já jsem zkoušela beskydský jogurt od Kunína (nevím jestli vozí i na SK) nebo Tesco teď má nový jogurt (aspoň dřív jsem si ho nevšimla) 150g s probiotickou kulturou.

sylvie
8. feb 2007

ahoj dashak.. vitaj v klube.. 😉 ta tvoja holcicka, bola ale drobunka.. dufam, ze vsetko je ok..

dakujem za info ohladom jogurtov.. aj kamoska dava tie probio jogurty. ale mne doktorka kazala davat smotanove jogurty a kyslu smotanu.. tak som z toho jelen..

dashak
8. feb 2007

☹ sylvie, jo, to je ten největší průser, že každý doktor říká něco jiného.
Jinak malá je zatím ok, musíme furt chodit po nějakých kontrolách, tak je pod dohledem. Je to malé šídlo, už se staví o nábytek, tak je doma veselo 😀 , člověk aby měl oči furt na šťopkách.
Můžu se zeptat, kolik teď malý váží? My jsme měli 9.1. 6,20kg, tak teď odhaduju mezi 6,5-6,7kg

sylvie
11. feb 2007

tak s tym stavanim popri nabytku mi nieco hovor.. doma mam to iste.. stale aby som na nho davala pozor.. uz sa tolkokrat oplieskal o zem.. niekedy sa to neda ustrazit, aj ked som mu stale za zadkom..

maly vazil 15.1. 8,4 kg, netusim kolko moze mat teraz.. ale maly mal porodnu vahu 3,4 kg, tak to nemozes porovnavat..

veroncek
13. feb 2007

Ahojte babulky som tu prvý krat tak vam niečo o nas napišeme.naša Kristinka sa narodila 27. marca 2006 vážila 2800g a merala 47cm.dnes ma 7700g a meria 70cm.sama pekne chodí, papá skoro všetko aj ked najradšej mam maminkine mliečko.prave spinka tak mám chvilku čas.prajem vam vela radosti s deturencami.papa a pekný večer a krasneho zajtrajšieho Valentína 🙂

katikum
13. feb 2007

sylvie, ja ešte k tým jogurtíkom, nám tiež doktorka kazala probioticke jogurty, ale presne kamoške zas smotanove. probioticke myslim nemožu uškodiť, ale ked viac doktorov hovori, ze aj smotanove, tak asi aj tie.

katikum
13. feb 2007

veronček, mala už sama chodi? šikulka, naš maly len okolo nábytku, a štvornožky najradšej. nechce sa mu ani moc, ked ho držím za ručičky. ešte niekto je taky šikulko a chodí sám?

sylvie
15. feb 2007

katikum, dakujem k tym jogurtom.. ja asi zacnem tymi smotanovymi.. najprv skusim len tak biely a potom skusim pridat ovocie..

veroncek, no to je super, ze mala uz sama chodi.. nas ericko sa musi este pridrzat a ani to mu este nejde perfektne, lebo hocikedy spadne..

katikum
15. feb 2007

sylvi, tie biele jogurty najprv Marco moc nechcel, ale dala som mu tam malinke kusy banana a tak to spapal. ale už spapa aj bez ovocia. daj vediet ako mu chutkal.

barila
17. feb 2007

Tak nam sa zatial nechce ani za ruky chodit. Okolo nabytku je to tiez bieda. Mala je este dost labilna. Ale povedzme si....ved maju tie nase deturence cas 🙂

dashak
17. feb 2007

Holky, my chodíme na rehabky, protože malá je nedonošená a sestra mi říkala, že na chůzi mají mimi čas do 15 měsíců. Naše malá sice už stojí, ale já ji k nábytku moc ani nepouštím, protože máme 90% nábytku s prosklenými dvířky a nerada bych zase lítala po doktorech. Ono ji to občas ujede, tak to nemusí hned vysklít. Navíc má jen 6,5 kg, tak se vůbec divím, že se na těch nožkách udrží 😀

sylvie
17. feb 2007

jasne, ze maju nase deturence este cas na chodenie.. 🙂 problem je, ked do roka neprejavia ziadny zaujem o pohyb, teda ani plazenie a to u nas uz davno nehrozi.. 😉

kvietocekx
5. mar 2007

ahojte baby🙂
aj nas anjelik je narodeny v marci...10.3.2006, presne na termin 🙂 mala len 48 cm a vahu 2850 g ale do pol roka co mesiac to kilo🙂teraz 15.1. mala 9750g a 71 cm a o tyzden nas caka rocna poradna tak som zvedava ako sme postupili...mala rada papa, nemali sme problem s nicim, akurat ze mliecku moc teda neda...kedze mi po dvoch tyzdnoch odislo mliecko 😢 (a po 3,5 mesiaci uplne) tak sme na bebe HA. mala chodila okolo nabytku uz v 6,5 mesiaci a sama beha od 10 mesiaca.ked mala 10 mes.aj 10 dni tak prvy krat sama presla cez tri izby a odvtedy je len na nohach...a poviem vam ze radsej este mohla pockat, vsade sa vrype a vsetko stahuje... lepsie bolo ked bola len plaziaca sa... ale vsetko ma svoje vyhody... teraz sa nahaname... hrame na skryvacku-to je najoblubenejsia hra mojej dcerky...ked je mobilna tak je s nou vacsia sranda a je aj ovela samostatnejsia...🙂