Komu sa narodili deti po bývalom MDŽ?

zuzana
16. júl 2006

kto má také bábo,ktoré sa narodilo deň po bývalom MDŽ?

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
18. júl 2006

moj maly sa narodil v prvy jarny den, cize 21.3.2006 🙂
fakt mas 4 deti, alebo je to len nejaky omyl ?

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
21. júl 2006

ved sa mi zdalo, ze to asi bude omyl... 😉
cez den maly znasa horucavy dost zle.. aj ked chodim rano von max. do 10:00 tak sa mu to nepaci.. teraz sme zalzeny doma, mame postahovane zaluzie a maly spinka.. obcas sa pomrvi, tak mu dam trochu cucnut a spi dalej.. potom chodime von az okolo 17:30.. to uz mu je lepsie..
a vy ako ? ozaj este kojis ?

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
24. júl 2006

ja tiez este kojim, ale niekedy mam pocit, ze uz to dlho nebude, lebo niekedy zistim, ze uz to moc netecie.. staci, ze malo pijem cez den, alebo som unavena, a hned je toho mlieka menej..chcela by som minimalne ten polrok kojit, tak uvidime, ci sa mi to podari..
a to chodis s klokankou aj na prechadzky, neboli ta z toho chrbat ?

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
25. júl 2006

no moze to byt dobra vec.. my chceme tiez take nieco kupit.. moj maly ale nie je moc nauceny na ruky.. lebo moj chrbat by to nezvladol, mam s nim problemy.. jedine ked sa vratime po vikende od svokrovcov chce byt stale na rukach, lebo ho svokra cely den vlaci po byte.. aj som jej povedala, ze nech ho tolko nenosi, lebo mne potom cely pondelok reve ze chce byt na rukach.. ona na to, ze ale to si mala povedat.. a na druhy den akokeby som jej ani nic nepovedala.. dalej ho vlaci na rukach.. mam take nervy, ale neviem ako jej to mam povedat.. 😠 😒

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
31. júl 2006

zuzi, ano prve vnuca.. tak si to vies predstavit.. stale ma kontroluju a poucaju co mam robit...dokonca som im ukazovala, co mi lekarka kazala robit s malym (tahat hore za rucicky).. svokor ma hned zacal poucovat, ze to tak nemam robit, ze to mam robit inac.. no co by si mu na to povedala ? ja som to radsej nekomentovala.. 😉
inak manzel hovoril svokre aby ho nevlacila stale na rukach, aj manzelova babka jej to hovorila.. ale akokeby nic.. tento vikend bol celkom uspesny, lebo sme boli dost casto s malym vonku, takze nemala tolko prilezitosti.. vcera som jej povedala, aby ho nebrala na ruky a ona ze dobre.. ale neviem ci sa nenahnevala.. ale je mi to jedno.. ja som tiez vzdy hrozne nervozna ked sme u nich..

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
1. aug 2006

jasne zuzi, mas pravdu.. okrem toho, za 30 rokov sa kopu veci pomenilo a prislo sa na kopu novych poznatkov..
a inak ako tvoja mala co vsetko uz dokaze ? moj maly sa uz asi 3 tyzdne prevracia z chrbatika na brusko, ale opacne to nedokaze... a asi tyzden sa uz chyta za nozicky, najprv sa chytal za kolienka a teraz uz aj za slapy a snazi sa ich strcit do pusinky, ale to sa mu zatial nedari..

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
2. aug 2006

presne to iste, az na to, ze maly nema vankus.. aj sa otaca ako hodinove rucicky, akurat v prostismere... proti obytiu sme kupili 2 hniezda, ktore ma okolo celej postielky.. ale vcera vecer som prisla do izby a hlavu mal strcenu pod hniezdom a ruka trcala z postielky... 😉 v kociku nastastie celkom obsedi, aj teraz tam spi uz 1.5 hod... ja mam v kociku aj take popruhy kt. ho mozem zapnut..
nemam tu album, ale nejake fotky maleho aj mna najdes napr. v albume zo stretavky:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

videla som tvoj album, mala je chutna.. 🙂

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
4. aug 2006

babatiek tam bolo asi 7, ale okrem mamiciek tam bolo este kopu tehuliek a snaziliek.. a prisli aj majka s bobom.. minimalne 30 ludi tam bolo..
ja zatial Erika vylucne kojim, obcas ked boli tie horucavy som mu davala trochu prevarenej vody.. tiez sa mi niekedy stane, ze mlieko netecie.. tak sa ho snazim ukludnit a dam mu neskor a potom uz mlieko je.. minule sa mi to stalo vecer, tak som vybrala z mraznicky moje mlieko, kt. som mala zamrazane a to som mu dala.. ja kazdy vecer odsavam a davam to zmrazit.. celu flasu vtedy vypil a potom zaspal ako dudok.. tiez sa mi zdalo, ze poslednu dobu nejak malo papa.. taha 5 min. niekedy ani to a uz viac nechce.. ale dnes som bola s nim u lekarky, aby ho odvazila a za posledne 2,5 tyzdna pribral dokonca viac ako je treba..
a ty ked nekojis tak co davas Sonicke okrem tej zemiakovej kase ? ozaj a to uz moze zemiakovu kasu ?

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
20. aug 2006

ja teda radsej pocuvam doktorku..aj ked pokazit by si tim snad nemala nic.. a ako vies ze maly bol velmi hladny ?

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
23. aug 2006

moj maly tiez papa kazde 2 hodiny.. ale v noci v pohode prespi aj 7 hodin..
a kde si nasla tie recepty.. ja mam tiez nejake recepty, keby si chcela tak ti mozem poslat mailom..
a ake umele mlieko davas ?

martinax
24. aug 2006

Ahojte holky, ja mám sice dubňáčka (apríláčka po vašom), ale ráda čtu vaše příspěvky, protože jste trochu napřed, tak vím, co mě čeká. Udivují mě trochu ty příkrmy, hlavně ta bramborová kaše, tady lékaři taky nedoporučují do půl roku dávat nic jiného, asi jen v případě, že to tomu dítěti nestačí a neprospívá, ale to spíš asi doporučují Nutrilon. S těma čajíkama je to u nás různé, někteří říkají nic, a jiní doktoři doporučují granulovaný Větrníček na prdíky. My to zatím zvládáme bez ničeho, mlíčka máme dost a pěkně spokojeně přibíráme, tak asi není nic jiného potřeba. Ale třeba generace našich rodičů nás vychovala úplně jinak, čajíky se prý dávali od narození a to i normální slazený černý čaj a zelenová polívčička už určitě od čtvrtého měsíce, kdy se většinou přestávalo kojit. A taky žijeme, že ano. Dneska jde ale spíš asi o ty alergie na potraviny, což asi za nás nebylo tak časté. Pa pa M 😵

sylvie
25. aug 2006

ahoj martinax, s tymi prikrmami je to tak, ze ked plne kojis, tak sa prikrmuje az od siesteho mesiaca.. ak niekto nekoji uplne, cize musi uz davat aj umele mlieko, ako napr. zuzana, tak musi prikrmovat uz od 4.mesiaca.. ja tiez nic ine ako materske mlieko nedavam.. ked boli 35 stupnove horucavy, tak som davala len prevarenu dojcensku vodu obcas.. caj mi doktorka povedala, ze nie je vhodne davat.. lebo vraj tie caje byvaju vacsinou sladke a babo by si mohlo zvyknut na to a mohlo by zacat odmietat materske mlieko.. a cajicek na prdiky, mozes pit aj ty, napr. feniklovy caj (neviem ako je to po cesky) alebo caj pre dojciace matky, ten vacsinou fenikel obsahuje, pripadne rascu (kmin), kt. je tiez dobry na prdiky..
ked mas dost mliecka, tak do polroka naozaj nic ine netreba..
a generacia nasich rodicov mala uplne iny pristup ku kojeniu.. napr. casovo obmedzovane dojcenie.. potom zeny dost rychlo mlieko stracali.. a umele mlieko bolo dost moderne.. mna mama dojcila len 1 mesiac a trpim alergiou, v detstve som dokonca mala tazku astmu..

zuzana
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinax
29. aug 2006

Ahojte, ano, jmenuju se Martina, ale pod tim jmenem uz tu nekdo byl, tak prisly na radu ruzne pismenka. S teme miminkama je to asi hodne individualni, nebo asi spis s tim mlickem od maminek, asi zalezi na tom organismu matky, nevim. Zatim to asi staci, protoze je spokojeny, ze jo? KDyby mel hlad tak by asi byl nervozni a plackal by, ne? Ja jsem taky alergik, ale v tehotenstvi a ted pri kojeni alergii vice mene nemam, taky jen sem tam pciknu. Ale to pry hodne maminek takto ma a pak se to zase vrati. Tak nevim, mohlo by to uz zustat tak. Ptala jsem se mamky, jak dlouho me kojila a rikala, ze tak 3,5 mesice a pak uz mi to nestacilo a jak me zacala prikrmovat tak uz jsem pak mlicko odmitala. A moji sestru kojila 4,5 mesice a pak dostala menses a to mlicko se pry pri tom nejak zmeni a ona uz ho nechtela a ani potom uz ji neprimela ke kojeni. Tak jsem zvedava, ja jsem zatim 4,5 mesice po porodu a menses zatim nemam, ale koupila jsem si radeji domu Nutrilon, kdyby to na me prislo a maly treba odmital moje mlicko. Mate s tim nejake zkusenosti? Dik Marta, pa.

sylvie
31. aug 2006

zuzi, ale piskotu by si jej asi nemala davat.. toto pisu na dieta.sk:
do ukončeného 7. mesiaca nepodávame deťom kvôli obsahu lepku žiadne obilninové výrobky, teda ani piškóty či iné keksy.
martina, mne ta alergia tiez ustupila odkedy som otehotnela, ale alergologicka povedala, ze to sa bohuzial vrati, ked prestanem kojit.. ☹ tiez by som pristala keby to tak uz ostalo..
ja tiez este menzes nemam.. domam mam tiez umele mlieko pre pripad, Bebu, ale ja ak prikrmujem, tak vlastnym odstriekanym mliekom, ktore mam zamrazene v mraznicke..

martinax
6. sep 2006

Sylvie a jak to mličko skladuješ, teda lépe řečeno v čem? A pak taky prosímtě jak ho odstříkáváš,já mám doma jednu mechanickou odsávačku a zkoušela jsem to jednou a strašně to bolelo!! Tak nevím. Pa M

sylvie
7. sep 2006

martina, odstriekavam mechanickou odsavackou od Aventu. tiez ma to zo zaciatku bolelo, ale teraz je to uz v pohode.. mliecko davam do flasticiek od detskej vyzivy (presnidavka to vy tusim volate), nalepim datum, lebo v mraznicke to mozes mat max. 3 mesiace a dam do mraznicky..

martinax
27. sep 2006

Aha, mě totiž přijde divné skladovat mlíčko v mrazáku mezi zmraženým masem a tak. No ale asi to nevadí. Já jsem to teda zatím nepotřebovala, stále v pohodě kojím a mlíčka mám dost, a za chvíli už začneme dávat příkrmy, protože budeme mít půl roku, takže už to asi ani dělat nebudu. Chtěla jsem se ještě zeptat, kolik ti vaši prďolkové přibrali v pátem měsící. Denisek přibral jenom 400g a mě to přijde málo, ale doktor říkal, že je v pohodě, že nemusí vždy přibrat kilo a nemusí být tlustý, prý je akorát, když mu nelezou žebra. je to taková dlouhý hubená špagetka. Pa pa M

sylvie
27. sep 2006

martinax, moj maly pribral asi 600g, ale tych 400g je dost, ved to mas 100g na tyzden.. 🙂
a tu si mozes skontrolavat miery..http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=we...
my sme uz s tymi prikrmami zacali.. zatial davam nemliecnu ryzovu kasu pred spanim a na obed som najprv dala zemiak a teraz uz do neho primiesam aj mrkvu..
a to mrazene mlieko mozno pouzijem do tej kase, lebo zatial do nej davam len vodu..