Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

kristi
29. dec 2008

takovyhle starosti bych fakt chtela mit 😀 😀 😀

roasha
29. dec 2008

.........suhlasim s kristi. 😀
😝 😝 😝

marse
29. dec 2008

ja som uz prezila koniec sveta v roku 2000 tak teraz to snad zvladnem tiez 😀

prasiatko30
29. dec 2008

boze uz zase koniec sveta kolko sme ich uz prezili ?????? - ja aspon za cely svoj zivot jeden - dva urcite 😝

jaron
29. dec 2008

Ahojte,
pozerám, že riadny zmätok okolo konca sveta. Ani neviem, či mám niečo písať, lebo sa to točí v diskusii všeliako, ale skúsim.
Môj názor, moje poznanie: Kedy to presne bude, nevie nikto (z ľudí), akékoľvek výpočty pokladám za mylné a špekulácie. Ale na druhej strane, upozornenia na dobu (znamenia blížiaceho sa konca alebo možno skôr lepšieho začiatku?...), tých je v Biblii veľa. Ako keď sa má narodiť dieťa: cítite bolesť, niečo sa vo vás už deje, ale neviete presne, či to bude o 5 minút alebo až na druhý deň. Ale viete, že už je to blízko.
Konca sveta sa nebojím, skôr naopak, len sa možno trochu bojím tých udalostí pred tým. Ale to je tiež ako s tým pôrodom: bolesť je nepríjemná, keď sa však už dieťa narodí a matka si oddýchne, teší sa z neho.
Ten dokument Zeitgesst som videl. Veľmi zaujímavé. Aj keď v niektorých veciach nemôžem s autormi súhlasíť, s mnohými ich závermi sa stotožňujem.
Jaro

zuzana2580
29. dec 2008

Ahojte...rada by som pozrela ten dokument Zeitgesst.....da sa to niekde na nete ??? 😕 😕 😕 😕

jasumat
29. dec 2008

Takže dlhodobé vklady sa oplatia, ale tak max. na 4 roky???
😀 😀 😀

Ja som veriaca, a fakt neviete ani dňa ani hodiny- to sa píše v Biblii
Druhá vec je tá, že žijeme v tak komernom a materialistickom svete, kde výroba výrazne prevyšuje dopyt a ten je umelo vytváraný- to sa asi bude musieť prelomiť a je otázkou, že čím. Možno hospodárskou krízou, a ľudia budú nútení viac šetriť.

bubba
29. dec 2008

zuzana 2580
http://video.google.com/videoplay?docid=-528517...
to je najnovsia verzia ja som ju este envidela ale videla som tu co bola predtym a to je ta o ktorej hovorim 😉

zuzana2580
29. dec 2008

bubba diiik 😉 😉 😉 😉

sirinka
29. dec 2008

vandulienka kurnik s tym slovom mam odjakziva problemy 😀

mimochodom mozno by sme mali brat ako znamenie, ze niekde v mexiku sa zene s menom virgin maria atd narodil 24. decembra syn a tak mu dali meno jesus a udajne otec rodiny sa zivy ako tesar...bolo to tusim vcera v niektorych spravach, tak neviem ci je to vymyslene alebo co, ale to je jedno...ja to beriem ako znamenie hm.... 🙂

horallka
29. dec 2008

Mimochodom, mňa moja horlivá tak trochu duchovne založená kolegyňa osem rokov stresovala koncom sveta v roku 2012. Proste vždy keď sme sa o niečom bavili- tak vždy zvrtla reč na koniec sveta v roku 2012, lebo to vyčítala kdesi v majských kalendároch.Takže ja som to počúvala osem rokov v práci- ďakujem, stačilo. Teraz idem žiť 😀

sirinka
29. dec 2008

horallka dost dobreeee....ta kolegyna este netrpi ziadnou psych. poruchou alebo neurozou???

sirinka
29. dec 2008

http://hnonline.sk/svet/c1-31910650-v-peru-sa-n...
tak tu je o tom nieco napisane...trosku som poprehadzovala informacie, ale co uz bude na takych drobnostiach zalezat o tisice rokov... 😝

horallka
29. dec 2008

Nosirinka- ešte by som kadečo našla na ňu- ale to by už bolo sprosté ohováranie-nie? Ale občas som aj ja mala pocit, že tak trochu nie je v poriadku-rada si totiž domýšľala veľa vecí z duchovnej oblasti- lebo sa rada chválila tým, koľko má toho ona naštudované...A potom vždy len posplietala hrušky s jablkami dokopy

skuli
29. dec 2008

Proboha nestrašte tady lidi 😝

sirinka
29. dec 2008

horallka ja som na ludi vzdy posobila takym nejakym zvlastnym dojmom, ze sa so mnou moc o duchovnych veciach bavit nechceli, dokonca aj jehovisti ma nejako obchadzaju...a to pri tom nie som ateista...
ale pozname tychto fanatikov, takym je za to tazko zit, ked veria v upadok ludstva a strasny koniec sveta.

skurinka
29. dec 2008

tenkrat rikali ze ma byt v roce2000 konec sveta,A....zijeme.na tohle ja neverim.kdyz to ma prijit tak to prijde 🙂

horallka
29. dec 2008

No dobre, ale myslím si, že ona bola dosť precitlivená, čítala veľa kníh a dosť z nich čerpala- hlavne z duchovného a náboženského hľadiska a potom mala také divné názory. Inými slovami povedané- z toľkého čítania a samovzdelávania jej to už trošku harašilo.Ale ináč keď sme sa rozprávali , tak v pohode, len keď začala tie svoje duchovné témy-napr. kdesi čítala, že na Slovensku nejaká staršia žena- slobodná matka privedie na svet syna- a to bude prevtelený Ježiš- tak sa s tým stotožnila. Lebo ona bola tiež slobodná matka so synom. Potom mala asi polroka pocit, že ona je tá vyvolená.

sirinka
29. dec 2008

horallka juj, to je vazne...ale zase, clovek ozaj nikdy nevie...len ako sa jej podarilo tak silno veriacej byt slobodnou matkou...

horallka
29. dec 2008

práveže ona nebola klasicky veriaca- ona čítala rôznu literatúru- duchovnú- hlavne Svätý Grál a Abd-Rushina, a to ju dosť ovplyvnilo.

skurinka
29. dec 2008

HALO... o co tady jde ....?nechte svet svetem,a radujte se ze zijeme.

horallka
29. dec 2008

Ide tu o to, že vždy sa nájde pár ľudí, ktorí radi strašia druhých nejakými koncami sveta dokonca s presnými dátumami. Tak to tu trochu rozoberáme, aby sme úplne neprepadli panike 😀

skurinka
29. dec 2008

ja kdyz to tady ctu tak propadam panice

ella1
29. dec 2008

tak som si to pozrela a moje postrehy su to, že náboženstvo prebralo všetko možné z pohanstva, je známe snád už každému.to, že tvrdia, že ježiš nežil nesúhlasím, kedže v tv je dosť serioznych dokumentov o dôkazoch jeho života.zázraky a pod. samo do toho nerátam........čo sa týka vojen a tak to tiež vie každý ž za každou stojí pár ľudí o ktorých nevieme že v skutočnosti riadia tento svet...........ved aj tá v izraeli a palestíne ked sa zamyslíte je nejaká divná.......

to o tom spojení sveta atd aby mali všetko pod palcom, čo ja viem,ved načo by niekomu bolo aby mala čip nejaká anička z očovej napr.

otázne tiež je, že taký rockeffeler tiež nebude žiť večne a peniaze ani moc si do hrobu si nevezme.

čo sa týka krízy,to môže byť, že je umelo vyvolaná,ved je divné, že požičiavali peniaze a ani si neoverili, či sú ľudia schopní ich vrátiť.....to, že to spôsobí vojnu je podľa mňa len otázkou času....vraj na jeseň 2010.či z toho bude koniec sveta...zrejme nie taký skutočný, ale určite to bude koniec sveta, ktorý poznáme a budeme musieť budovať niečo nové....
že tv a internet nás len magoria, aby sme nemohli premýšľať, vieme tiež, takže nejaký rozum nám predsa len ostal
😀

no a čo sa týka toho že príroda sa mení a otepľuje, to sme nespôsobili my, ved je naivné si myslieť, že planéta sa nebude vyvíjať s nami, tak ako sa vyvíjala miliardy rokov bez nás.......

takže žiadnu paniku, my to aj tak neovplyvníme a ked si niekto myslí, že ovládne svet a bude večne žiť, nechajme ho v tom........

binki
30. dec 2008

skurinka: klid, třeba jenom končí éra blbců, závistivců a dalších ošklivých lidí a to je faj, třeba to je šance, končí éra ryb a začíná vodnář, tak to je super ne 😀

vivere
autor
30. dec 2008

ahojte,

amatula, ved ta nikto nenuti tuto temu citat, ci sa zapodievat koncom sveta 😉 pri zalozeni tejto temy som nemyslela na nic konkretne. zopar ludi v mojom okoli sa o tom bavilo... iba to... tak ma zaujimalo, co na to ini ludia, ci sa o takuto temu zaujimaju, ci nie. ak sa ti to zda ako zbytocna tema, ja ti tvoj nazor neberiem. podla mna su tu tiez zbytocne temy a neriesim to, ked predsa ludia chcu kvakat o tom "ako trava rastie", nech sa paci, ked na to maju cas 🙂

vandulienka, ja sa nebojim konca sveta, skor na ten datum neverim, ako verim. zopar faktov z toho vsak vyzera celkom realne. proste som bola zvedava na vase nazory.... 😉

jaja257
30. dec 2008

nrstihla som si precitat vsetko a ani neviem ci tu bola odpoved na to prepolovanie, ci ako to bolo nazvane. Ale ako geolog sa musim zasmiat 😀 nic lepsie ako vetu ze prepolovanie suvisi s planetou ktora obieha zem raz za 3600 rokov som nepocula 😀 a predpokladam, ze keby tuto vetu citali moji profesori,tak by boli vnemom uzase......... 😀 😀 😀 😀
zmena polov bola v historii zeme velakrat a nikdy to nesuviselo s planetou, uz spominanou. Teda ak nastane koniec sveta, tak z uplne inych pricin ako tie ktore tu boli uvedene.

bettyna84
30. dec 2008

Už jsem teď nedočítala, ale na konec světa se už moc těším 😀 , neví se přesný den? Já abych si na to pořídila nějaké skvělé šaty 😉 .

mikalove
30. dec 2008

vivere určite vie aj dátum,treba ju sledovať kedy sa dá do čierneho 😅 už dopredu sa ospravedlňujem,mne je to ale fakt dosť smiešne 😀 😀 ale robte si vrásky aj nadalej,ja som len bola zvedavá kto má málo starostí a veľa času 😅

fejusa
30. dec 2008

ahojte,amerika velmi dobre vie co robi.financna kriza nie je len tak a pad dvojiciek tiez nebol len tak... .vsetko je politika.pad dvojiciek tiez bola iba zamienka.... .bush ich sam znicil.... aby mohol vyvolat vojnu v iraku.... .a koniec sveta?neverim...my sa znicime samy,a pomaly nam to krasne ide....