Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

voskovka
14. nov 2012

@ockayova ja sa nevysmievam tak citaj co pises....

voskovka
14. nov 2012

@ockayova cez media sa da vselico...dokonca vyvolat aj vojnu...tak jasne ze biznis je biznis....oni dostavaju prachy za to ze sa o tom pise,cita kazdy to zdiela atd..

carodejnica
14. nov 2012

Je to len bublina 😀
Mayovia: Neklamte o konci sveta
http://tech.sme.sk/c/6581696/mayovia-neklamte-o...

voskovka
14. nov 2012

@selena263 neviem ci ste veriace alebo nie ale ked ten hore bude chciet zmietne nas okamzite z povrchu zemskeho a jemu nebude treba to co sa ma diat....a najviac milujem reci o vesmirnych energiach o novom zlatom veku atd....ze sa dostaneme do novej lepsej dimenzie atd....

voskovka
14. nov 2012

@carodejnica samozrejme ze je to prikreslene a zafarbene.---keby to bolo vsetko tak strasne vazne robili by sa ine opatrenia...uz tento rok by sa stavali nejake kryty kde by boli ine zdroje a zasoby atd atd...

ockayova
14. nov 2012

fúha, no to mi akurát vošlo do rany, dik voskovka... tak sa na to pozri takto... niekedy sa nediali takéto veci ako teraz, myslím v prírode, sú zemetrasenia a sneží na miestach, kde to predtým nikdy nebolo, zvýšili a znížili sa teploty, tzunamy, sopky, hocijaké katastrofy o ktorých sme predtým ani nepočuli...keby sa to všetko za tie roky stalo za pár mesiacov, zrazu by boli všetci ostražití, ale deje sa to nejaký rôčik, dva a ľudia tomu nepripisujú význam, že by to mohlo súvisieť a práve tieto javy sú písané v tých vedeckých poznatkoch, náhoda...? asi nie

selena263
14. nov 2012

@voskovka jj, ak si veriaca, tak urcite poznas biblicky pribeh o noemovej arche, vsak? aj Noemu sa smiali, ze naco stavia taku lod ....az kym neprisla potopa

cokolvek sa stane, alebo nestane, prajem ti, aby si bola na tej spravnej lodi v spravny cas.

kedze mne osobne tato debata s tebou nic neprinasa, lucim sa a nebudem na teba viacej reagovat.

dobru noc

ockayova
14. nov 2012

@voskovka neviem, čo by z toho mali? aké peniaze? že chce niekto varovať ľudí musí hned znamenať že chce zarobiť? za to že to nevyhlási prezident, tak to ešte nemôže byť pravda. Ono to môže byť tak, že vedia, že aj keby neviem čo povedali, nedá sa to zmeniť, čiže to možno vyhlásia neskôr... alebo tzv. poradcovia prezidenta nemusia tiež veriť týmto správam a potom by to bolo presne tak ako v tých katastrofických filmoch... nikto tomu neverí a potom je už neskoro na akúkoľvek záchranu

voskovka
14. nov 2012

@ockayova klimaticke zmeny si treba nastudovat. a hlavne aj to akym spoosobom sa tieto veci prirodne deju....oni sa diali aj predtym....len teraz ked to zabije ludi az vtedy sa o tom hovori tam vo velkom ale ked sa len prezenie burka je to ok....
A hlavny bod pre ktory sa to deje sme my...tak potom sa niet comu čudovat....kazdy do toho prispieva do zahuby...aj ty aj ja a ten aj ten...
kebyze cela planeta teda konretne vsetci ludia nejazdia na autach to by bolo....menej oxidu uhličiteho...
a to je len auto kde su ine veci....takze sami si za to mozeme tak sa niet co cudovat ked ta zem to uz nezvlada....

voskovka
14. nov 2012

@selena263 napodobne

voskovka
14. nov 2012

@ockayova no nic idem aj ja spat.vy ste si precitali nejake clanky a hned tomu verite a ja vam nic vyhovarat nejdem.len isto stresovat zbytocne nebudem a vychutnam si sviatky pokoja a radosti bez myslienky ze mozno to neprezijeme cez vianoce...
😉

ockayova
14. nov 2012

ako viete že sa nerobia nejaké opatrenia? už teraz by to dali do obehu aby to tam ľudia išli zničiť? zrejme to nebude pre všetkých , len nejakých vyvolených, tak to býva... okrem toho , ked sa nedá zmeniť budúcnosť, načo to skôr hovoriť? vieš čo by vzniklo? ľudia by prestali platiť šeky, náboženská histeria a rabovanie, obchody by dvihli ceny a ľudia by prestali pracovať...

ockayova
14. nov 2012

@voskovka o tom, že to neprežijeme píšeš len ty... ja som to nenapísala a teda neviem či niekto. Ale nebude to ťažké bez elektriny, vody, plynu atd? a teda svetla... a presne to čo píšeš si myslím aj ja, ľudia nivočia prírodu a preto sa deje čo sa deje a príroda nás môže tak rýchlo zfúknuť zo sveta, že nepovieme ani ň. A neviem či sa to už nezačalo diať, pretože čo sa deje za poslednú dobu sa nikdy nedialo

voskovka
14. nov 2012

@ockayova a ked to pride ked ta tma akoze ma byt to si myslis ze to nebude ze ten scenar co si teraz napisala nebude....????pre tu konzervu ktoru budes chciet dat svojmu dietatu ta dokonca aj ten sused zabije...ved to je normalne kazdy mame pud sebazachovy...nikto nebude hladiet na to ze mas dieta a druhe na ceste..blazni pojdu po vsetkom....tak neviem co je lepsie panika pred a rabovacky spominane atd alebo mozno to co bude potom....
ja som bola hysterka koli tomuto ked som sa to dozvedela davnejsie ale stalo ma to nervy stresy.proste ako si napisala buducnost je uz davno dana a verim tomu ze sa nezachranim ani ja ani ty...(pokial nemas miliardy na ucte a nezaplatis si svoju miestenku) co ja nemam.Ale ja viem chapem ta ako matku ze sa bojis ale myslis ze stresy okolo toho ti pomozu???mysli na to druhe pod srdcom -co iste vies ze reaguje na vsetky podnety matky....tak dobre,zasob sa ale neries to dalej...nepocuvaj omacky okolo toho....

ockayova
14. nov 2012

no naozaj dúfam že to nepríde a len stresujeme. Teraz mám veľmi veľa hormonov a aj ked nechcem, zo všetkých strán sa valia infošky o konci sveta... mali by to vyhlásiť, ak je to pravda, ale neurobia to pre tie dôvody čo som napísala. Sama neviem čo by bolo lepšie. O žiadnom konci sveta predtým sa nikdy toľko nepopísalo, ani to tak dlho predtým neavizovali, tak prečo teraz??? najhoršie je, že ľudia a je ich väčšina sa tomu smeje a zrejme aj tí, ktorí s tým niečo môžu urobiť,,, vieš ako je to v každom katastrofickom filme? nikdy tomu do poslednej chvíle nikto neverí a potom??? príde ešte horšia panika a neviem čo...

voskovka
14. nov 2012

@ockayova NASA maju domienky o tych asteroidoch nic nevedia na 100% teda nevie to nikto a ver mi ze ked toto nebude co ma byt 21.12 tak neboj pride zase dalsia panika co sa tyka toho ze na zem spadne asteroid ci kometa ci ina planeta a neviem co este....stale bude nieco dokolecka cim sa bude ludi plasiť.
proste ako som spominala davova psychoza funguje...a hlavne ty nestresuj.zajtra sa vezmi a chod do obchodiku kup si malickost pre babätko a aj nieco pre seba a neboj vsetko bude ok a tak ako ma byt.

ockayova
14. nov 2012

ja ozaj dúfam, lebo v poslednej dobe mám v hlave len to a už ma to poriadne štve... mimochodom v tých článkoch sa píše, že nasa a vlády o tom majú info, len nechcú, alebo nevedia svojim občanom pomôcť, alebo je tu potom to, čo som napísala, nemôžu to dať do éteru, aby nevzniklo to, čo som písala. A o ostatnom máš pravdu, vždy tu bude niečo, ale o tomto sa už tááááááák dlho hovorí, píše a diskutuje, že na tom asi niečo bude, čo by som nerada samozrejme.

voskovka
14. nov 2012

@ockayova tak dobru ...aj fazulke...a hlavu hore... 😉

blondiee83
14. nov 2012

Akoze wau!!! Mat tak Vaše problemy a plat prezidenta, to by mi bolo sveta žiť...snáď aj dlhšie ako do 21.12.2012 😀

bets
15. nov 2012

@ockayova len si treba trosku sortovat media a stranky, hlavne tie plne bulvaru. mam medzi priatelmi aj fyzikov, aj takeho co robi priamo na projekte v CERN-e, keby nieco, tak minimalne najuzsia vedecka verejnost zaoberajuca sa prave aj vesmirnou energiou nieco riesi. treba sledovat tie fakty, nie famy. napr. Historicka revue presne vysvetluje z historickeho pohladu ako sa doslo k tomu datumu 21.12.2012. ine zdroje uvadzaju, ze maysky kalendar sa neda presne pretransformovat do nasho kalendara, takze posuny moze byt aj v niekolkych rokoch. je mozne, ze sa vyuzil datum 21.12. koli zimnemu slnovratu, ktory v nasej kulture mal vzdy taky mysticky vyznam.
len tie bulvarne clanky zabudaju k A povedat aj B, alebo ze by schvalne, nech maju vyssiu citanost? alebo to niekomu vyslovene pasuje, nech v tychto ekonomicky zlych casoch sa presmeruje pozornost na nepodstatne veci?

lussy23
15. nov 2012

@ockayova vy s ahalavne ničoho nebojte. verte mi, neprid e21.12 koniec sveta. nestresujte s a hlavne🙂

dannii
15. nov 2012

http://www.ac24.cz/blogy/139-21-12-2012-priprav...

kokos sa mi hlava zastavuje,toto si precitajte a potom chodte konzervy kupovat,uz tolkokrat bolo avizovane a furt sme tu,ked to pride,tak to pride a uzivajte si kazdy den s rodinou a nie citanim tolkych clankov,blabolov,sa z toho zblaznite,nechcem nikoho napadat ani nic,ale stratite dni,tyzdne mesiace stresovanim a nakoniec z toho nic nebude

voskovka
15. nov 2012

@dannii no ked tak premyslam neviem sa rozhodnut ci mam brat aj konzervy pre psa a macky....ze ked sa minu tie pre ludi ci tieto daju do 70% zlavy....resp.ked nebudu uz ziadne iba tieto pre zvierata verim tomu ze aj tie "zožerieme" 😀
len ked nemam ani psa ani macku ked sa nic nestane ze kto to zje????? 😀

didda139
15. nov 2012

tento tyzden sa otom rozpravali v televizii s odbornikom na mayou,hovoril tam ze konec sveta nebude ze otom neni nijaka zmienka vtom kalaendary

dannii
15. nov 2012

@voskovka no moja,nahodou tie psie konzervy su mnam,som skusala aj ked omylom,vezmem tie,su vacsie a menej bordelu v nich 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

voskovka
15. nov 2012

@dannii kedy mas najblizsi sviatok???poslem ti za tonu toho 😀

dannii
15. nov 2012

@voskovka vies co posli mi toho 21,nech mam co jest 😀

aliza
15. nov 2012

@dannii no ano, v zone galaktickej nuly si urcite nebudeme nad ohnikom pri svieckat opekat 😀, to da rozum. Ale co potom? vy si myslite, ze vsetky tie siete, systemy, elektrika a pod, sa nastartuju hned, ako vyjdeme z toho pasma? no haha.... tie zasoby boli myslene prave na to obdobie po..., kym sa vsetko naspat nastartuje.
ja viem, ze je to na smiech, ale ako tam niekto pod clankom napisal: 'stastie praje pripravenym'. Kazdy nech sa zariadi posvojom. Ak sa aj nieco stane, verte, ze papalasi maju svoje 'ukryty', aj zasoby a na vas sa vykaslu. Netreba vobec nad tym rozmyslat, ani panikarit a sa bat, ani citat clanky a pod. stacia len tie zasoby, ktore sa aj tak zuzitkuju. ja na tom nevidim absolutne nic 'sektarske'. Proste stravim pekny den v kruhu svojej rodiny a priatelov....ked uz nic ine.

ockayova
15. nov 2012

ja už k tejto téme ozaj veľa neprispejem, dosť ma to už vyčerpáva a stresuje, ale s maymi a inými čo sa maymi zaoberajú môžu hovoriť že v kalendári nič nieje, ked niektoré poznatky vyšli z vedeckých výskumov a tie nemajú s maymi nič spoločné,,,

fifi284
15. nov 2012

@voskovka pozri, ja neverím v Boha a ak som dobre pochopila, tak ty áno. Napriek tomu ťa neidem presviedčať, že mám pravdu. A už vôbec nie s uštipačným poznámkami... Sama si písala, že tá panika spojená s touto témou je celosvetová. Budeš prezerať všetky fóra, všetkých tých ľudí? Myslím, že nie.
Asi väčšina z nás, čo si tu píše nečaká scenár ako z filmu. Pokiaľ sa nič nebude diať a táto možnosť je reálna, tak čo? Majetky sme nepredali, účty v bankách nám bežia ďalej a materská tiež... Proste škrečkovo koleso sa točí ďalej. No ak by sa niečo stalo, hocičo, čo by ovplyvnilo "zajtrajšok" v negatívnom zmysle, tak viem, že to máme šancu prekonať.
Úprimne si ale myslím, že dnešný svet je tak skorumpovaný, taký zničený, taký falošný a zlý, že by aj bolo na čase ho trocha "upratať".
Nechce sa mi zachádzať do detailov, alebo sa príliš rozpisovať, lebo ten kto nechce, tak sa ani nezamyslí.